mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Lech Wałęsa mocno o Donaldzie Trumpie. "Popełniłem błąd. To ja go zachęciłem do kariery prezydenckiej"
4
@Xpert77 no dokładnie tak to wygląda. Wystarczy tylko powiedzieć jak do Biedronia "a Pan bije własną matkę".
57
@Arden i to jest właśnie ta hipokryzja ludzka (w szczególności z lewa)
Na podstawie jakiegoś zdjęcia z młodości (gdzie na oko ona tu mogła mieć z 14 lat) z jakimiś (być może) przypadkowymi typami oceniać człowieka. Czemu zakładasz że to "jej ekipa" a nie nic nie znaczące zdjęcie ze znajomymi ( nie przyjaciółmi ). Czemu w ogóle oceniasz ludzi po wyglądzie?
a nawet jeśli to jej ekipa , to kurde w czasach swojej młodości robiłeś wszystko "jak należy"? Bo ja nie i myśle że większość dziś normalnych ludzi również nie.
Żenujący post!
0
@Roobo będzie tylko gorszy, to chyba oczywiste. Nie jest Benjaminem Buttonem.
Pytanie jak szybki bedzie regres
2
@Bykunn nie no wiadomo że nie ma.. wydawało mi się to oczywiste i nie trzeba tego poddawać szczególnej dyspucie. Chodzi o sam fakt, że skoro "MA COVID" no to czemu nie nosi maski?
jak to wytłumaczyć tej osobie (demokratce!) która wrzucała zdjęcie syna (11lat) googlującego Kamalę Harris, a wczesniej publikowała na swoim X takie cos?:
Przzeciez to jest jawne plucie w twarz wszystkim oddającym na nia głos (jest radna warszawy i głosowało 10000 ludzi prawie). Ten kraj chyli się ku upadkowi, nie co do do tego wątpliwości
0
"Uwagę amerykańskich mediów zwrócił prezydent Joe Biden, których choć ma COVID-19, to nie nosi maseczki."
i co teraz?
3
@michal26 zaintrygowałeś mnie jej Z****aniem umysłowym i trafiłem na jeszcze kilka kwiatków, z których wyróżnić chciałbym ten:
Edit:
trzeba by tej Pani od gloryfikowania JOE wrzucić tą informację:
"Uwagę amerykańskich mediów zwrócił prezydent Joe Biden, który choć ma COVID-19, to nie nosi maseczki."
i co teraz? Szczepimy się w masce z piorunem, a wielbiony JOE maski nie nosi mimo że ma COVID.
Szach matt.. prawie 10000 warszawiaków to po prostu ****** (tak: to osoby które na nią głosowały). Nie ma ratunku dla tego zidiocenia
1
@MesQueUnClub96 niesamowite to jest jak nisko można upaść będąc niemalże na szczycie. . . to tylko pokazuje że WSZYSCY jesteśmy tylko ludźmi. Niegdyś jeden z bardziej opiniotwórczych ludzi w kraju. ziomki po fachu jak Durczok (zdaje się że nieżyjący) czy Maks Kolonko również zaliczyli dokładnie taki sam regres. Niesamowite. Ciekawe z czego to sie bierze. Niegdyś pierwsi dziennikarze w kraju, dziś pośmiewisko.
4
"Ojciec Lamine Yamala też podchodzi z ekscytacją do takiego posunięcia." - i cała powaga tego artykułu uleciała w las. Tego chłopa nie da się traktować poważnie
7
@FabianekMrozek przemówienie bardziej w kierunku elektoratu w Polsce a nie żeby faktycznie coś nim zwojować. Z tego punktu widzenia lepiej lub co najmniej równie dobrze było zrobić to po Polsku
3
raz na jakiś czas warto przypomnieć (szczególnie w kontekscie AFD) kto tam kręcił się po europejskich salonach:
Karin Kneissl (Austria - była minister spraw zagranicznych):
Putin był na jej weselu gdzie nawet z nim tańczyła, zamieszkała w Petersburgu, zasiadała w radzie Rosnieft, stała na czele rosyjskiego think tanku GORKI
https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,30189789,rosja-zadbala-o-kucyki-bylej-szefowej-dyplomacji-austrii-wczesniej.html?disableRedirects=true
Gerhard Schröder (Niemcy - były kanclerz):
Wkrótce po opuszczeniu urzędu były kanclerz objął stanowisko w radzie nadzorczej kontrolowanego przez Rosjan konsorcjum Nord Stream, siedzi w Rosji do dzis.
https://www.dw.com/pl/schr%C3%B6der-oferuje-pomoc-ws-putina-kolejny-raz/a-68690104
Wolfgang Schuessel (Austria - były kanclerz):
Zasiadał w radzie nadzorczej Łukoil. Zrezygnował z pracy w Rosji po inwazji
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/agresja-rosji-na-ukraine-austria-byli-kanclerze-zrezygnowali-z-pracy-w-rosji/x0mgysd
Christian Kern (Austria - były kanclerz):
Zasiadał w radzie Kolei Rosyjskich. Zrezygnował z pracy w Rosji po inwazji
https://niezalezna.pl/swiat/byly-kanclerz-austrii-ze-stolkiem-w-rosji/280201
Paavo Lipponen (Finlandia - były premier)
"Były premier Finlandii Paavo Lipponen był jednym z kandydatów na stanowisko wysokiego przedstawiciela UE ds. polityki zagranicznej, które ma powstać po przyjęciu traktatu lizbońskiego. Jak twierdzi PAP, powołując się na źródła dyplomatyczne w Sztokholmie, Polska nie chce jednak się zgodzić na kandydaturę Fina. Pracuje on bowiem dla związanej z Gazpromem spółki Nord Stream, która zamierza wybudować gazociąg północny pod dnem Morza Bałtyckiego."
Francois Fillon (Francja - były premier):
https://www.rp.pl/biznes/art19228731-skazany-za-korupcje-premier-francji-dostal-synekure-w-rosji
Matthias Warnig (były major wywiadu NRD i następnie dyrektor generalny Nord Stream 2 - również były. Osobiście przyjaciel Putina
1
@MesQueUnClub_87 wybielenia xD no tak bo doszło do ciężkiego morderstwa. Dobrze że Masche to swój chłop, bo Enzo bystrością nie grzeszy
0
@sidi12843 niestety trzeba mieć na uwadze że to nie jest 500zł a ~120 euro. DLa nas drogo, dla sporej częsci zachodniej Europy w normie.
Ps; jak chcesz to mam koszulkę niezapomnianego Coutinho do sprzedania, nieuzywana :)
0
wole Merino niż jego ;)
0
@Antimadridista_WR no gdzieś tak by to wyglądało.
0
@Transu96 griezmann nie był czasem też "okazją rynkową" jak piszą? przytaczam go bo z jednej strony miał niezłe liczby jak na ilośc minut, z drugiej mówiono "ciało obce"
1
@chavez no najpewniej tak, wątpliwe że by się zrzekł tych pieniędzy skoro wcześniej tego nie zrobił :)
1
@MesQueUnClub_87 niestety on się nie ruszy z powodu kasy, albo ruszy ale i tak będziemy musieli mu wypłacić zaległy hajs
1
@chavez ogólnie przyszedł do nas na bardzo dobrych warunkach ale to że obecnie ma aż tak wywindowany kontrakt jest spowodowane wczesniejszym odroczeniem pensji
0
Dr. Rak o potencjalnym zwycięstwie Trumpa i konsekwencjach:
36/37minuta
0
@Hindus no edytowałeś a jak to pisałem tego nie było :) poza tym trochę dystansu. nic się nie dzieje.
7
@mekston nikt biedakowi nie odpowiedział ale przy****lilo się trzech :) Polska :D
1
@Herato sory że się czepiam ale jest byłym :)
0
@Transu96 wiesz teren dzisiejszej Argentyny zanim przypłynęli Hiszpanie i skolonizowali zamieszkiwało raptem 300-400 tys ludzie i raczej nie byli to ludzie biali jak Messi.
5
@Aragorn33 widzisz ale mało wiesz o polityce, owszem blokowali wtedy bo chcieli ugrać więcej na granicy z meksykiem gdzie demokraci musieli iść na ustępstwa.
"Trumpiści wprost zapowiadają, że doprowadzą do zakończenia wojny nawet kosztem ustępstw terytorialnych ze strony Ukrainy, którą przymuszą odcięciem od pomocy." gdzie Ty żyjesz.. a jaki widzisz inny realny scenariusz zakończenia tej wojny, chyba nie wierzysz w to że Ukraina cos odbije? nawet polityka sławionego przez Ciebie Bidena do tego nie doprowadziła (choć była na to szansa).
"dyskutować można w oparciu o fakty, a więc na chwilę obecną w oparciu o zapowiedzi obu obozów" to jest właśnie coś co nazywasz fikołkiem, czyli nie rozróżnianie FAKTÓW dokonanych od ZAPOWIEDZI.
Zapowiedź czegoś, insynuowanie czegoś nie oznacza że to na pewno się stanie ale może być też formą uprawiania polityki czego nie potrafisz pojąć bo patrzysz zbyt krótkowzrocznie.
NIe uważam żeby zwycięstwo Trumpa miało realne zagrożenie dla Polski tak jak nie uważam żeby zwyciestwo Bidena miało realnie dac nam aż tak wiele jak to przedstawiasz.
Dam Ci jeszcze raz szanse mieć ostatnie słowo bo wiem że osobowośc narcystyczna nie odpuści :)
4
@Aragorn33 "Nie jest najlepsza dla Ukrainy, ale Trump nie zapowiada, że da im wszystko czego chcą - a wręcz przeciwnie." wręcz przeciwnie? Gdzie Trump zapowiada że im wszystko zabierze? Nie mamy takiej pewności że Trump się wycofa, dyskutować można natomiast na zasadzie co będzie jeśli. Tego nie umiesz pojąć ze da się normalnie rozmawiac.
ale jakie argumenty za trumpem ja podaje? widzisz jak blednie odczytujesz, nigdzie nie napisalem ze popieram trumpa a jedynie stwierdzam ze to ty straszysz nim i dramatyzujesz. formułujesz bledne wnioski że na pewno coś sie stanie jakbys byl wrózką. Polska musi przede wszystkim sama zapewnić sobie bezpieczeństwo i to jest podstawą , w praktyce może okazać się ze czy za Trumpa, czy za Biedena dla Polski wyjdzie mniej wiecej na to samo. Dodam tylko na koniec że za Trumpa USA i Polska dalej będą w NATO ale i Polska nadal musi czynić wielkie kroki reformatorskie Wojska.
Trzymaj się. Miej ostatnie słowo ;)
3
@Aragorn33 dalej nie potrafisz skumać że to pytanie wymaga uwzględnienia wielu aspektów, to nie jest pytanie zamknięte jakbyś to widział. Nie jestem w stanie przewidzieć jakie skutki spowoduje dla Polski wygrana Trumpa. Nie zakładam natomiast że dojdzie do jakiegos dramatu. Wrócimy do tego wątku w zimie ;) w dużej mierze to jaka będzie polityka USA wobec Polski zależy również od obecnego rządu Polski który jawnie otoczenie Trumpa krytykuje (np Tusk).
O ile Trumpa mamy za nieprzewidywalnego , o tyle za administracji Bidena będziemy mieli powolne gotowanie żaby ale niestety do tego raczej nie dojdzie, bo jak wiesz, tak jak w Polsce wygra Donald.
0
@RosjaninBut w jakim sensie zabierze? Co będzie powodem tego zabrania?
Trump jest nieprzewidywalny to wiemy na pewno, dlatego nie zakładałbym z marszu że 'wyjdzie' z ukr
9
@Aragorn33 kolego nie w tym rzecz to Ty nie rozumiesz tego co sam piszesz bo Twoja teza opiera się na błędnym wniosku że to co powiedział VANCE na pewno się stanie. uświadomie Cie, to co powiedział ten człowiek - niekoniecznie się wydarzy, więc wychodzenie z takim wnioskiem jest zdecydowanie przedwczesne lub może nalezało inaczej zadać pytanie. CO JEŚLI AMERYKANIE porzucą Ukrainę po zwycięstwie Trumpa. Na ile jest to możliwe? Ty zaś zakładasz że na pewno tak będzie bo tak powiedział Vance - że on sam tego by chciał - i on sam nie dba o Ukrainę ;) tłumaczyłem Ci już w innym wątku że ten gość (ani Trump, ani Vance) nie podejmuje decyzji samodzielnie. Tak to się nie odbywa.
Odwrócę jednak retoryke i zadam pytanie Tobie. Co da Polsce zwycięstwo Bidena? Człowieka niedołężnego, postrzeganego przez Putina jako słabego, otempiałego? Człowieka, który przez prawie pół roku nie mógł doprowadzić do wysłania amunicji na Ukrainę w momencie kiedy najbardziej tego potrzebowała. Człowieka za którego kadencji wojna w obecnym kształcie w ogóle wybuchła (na Ukrainie ale i w Izraelu) a wojska amerykańskie skompromitowały się wycofując się z Afganistanu. NIe wiem czy takie przywództwa potrzebuje Ameryka ale i Świat a co za tym idzie Polska.
20
@Aragorn33 człowieku zadajesz pytanie w Polsce o ZWOLENNIKÓW Trumpa, to już samo w sobie jest FIKOŁKIEM. Oczekiwałeś jak dziecko odpowiedzi "TAK" lub "NIE" a tu tak nie ma bo jak napisał Ci kolega wcześniej "To nie jest kwestia czy ktoś tutaj lubi Trumpa czy nie, tylko co zrobimy z tym fantem który wyskoczy w listopadzie." @Lucerfi