0

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Smierc-kontrowersyjnego-miliardera-Davida-Rockefellera-3668671.html (2016)

Kilka cytatów z powyższego artykułu:


- Niektórzy wierzą nawet, że jesteśmy częścią tajnego kabalistycznego stowarzyszenia działającego przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych, charakteryzując moją rodzinę i mnie jako internacjonalistów spiskujących z innymi w konspiracji obejmującej cały świat, w celu stworzenia jednej, globalnej struktury politycznej i ekonomicznej - jednego świata, jeżeli tak wolicie to nazwać. Jeśli to jest stawiany mi zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny - napisał otwarcie.

- Populiści wierzą w konspiracje, a jedną z najtrwalszych z nich jest ta, która mówi o tajnej grupie międzynarodowych bankierów i kapitalistów oraz ich podwładnych, którzy kontrolują światową gospodarkę. Ze względu na moje nazwisko i to, że przez wiele lat kierowałem bankiem Chase, zyskałem tytuł „głównodowodzącego konspiracji”

- Te same innowacje, które w ogromny sposób poprawiają warunki ludzkiego życia, generują też nowe problemy, które mogą prowadzić do katastrofy biosfery, w której żyjemy. Tu dochodzimy do dylematu, przed którym wszyscy stoimy. Pozwólcie, że dam przykład – lepsza opieka medyczna sprawiła, że w ciągu ostatnich 40 lat śmiertelność wśród dzieci spadła o 60%. W tym samym czasie przewidywana średnia długość życia wzrosła z 46 lat w latach 50. do 63 lat dziś. To rozwój, który jako jednostki możemy jedynie chwalić, jednakże ich efektem jest geometryczny wzrost populacji, która do 2020 może z łatwością sięgnąć 8 miliardów. Negatywne skutki wzrostu populacji na wszystkie ekosystemy naszej planety stają się coraz bardziej widoczne – powiedział Rockefeller.



- Szybka eksploatacja światowych zasobów energii i wody powinna mocno martwić, podobnie jak toksyczne produkty uboczne raptownej industrializacji. Dopóki narody nie zdecydują się na współdziałanie w celu pokonania tych globalnych problemów spowodowanych wzrostem populacji, nadmierną konsumpcją zasobów i degradacją środowiska, dopóty perspektywy znośnego życia na naszej planecie będą zagrożone – dodał, zauważając, że rozwiązaniem problemu są działania zmierzające do stabilizacji liczby ludności na świecie, choć wiąże się to "z kontrowersjami natury moralnej".

0

@pluszek dokładnie, tutaj ludzie mają świra na punkcie teorii spiskowych, gdzie to co mówisz wcale nie jest żadną teorią spiskową. Często Ci sami ludzie co wyzywają innych od siewców teorii spiskowych wierzą głęboko w polityczne ideały (jakkolwiek absudalnie to nie brzmi) i dobre intencje polityków.

1

@Tasde zwróćcie uwagę na nagłówki na onecie (pro ko) wczoraj i teraz ;) odtrąbiony był sukces jak to PIS nie został pokonany, Tusk przecież w wywiadzie mówił o potężnym wzruszeniu tym zwycięstwem natomiast fakt jest tak że wygrali o niecały procent.
Nie wchodzę w dyskusję czy exit pole mogą być ustawione i czy ma to sens, ale to co widać gołym okiem to nieco różną narrację sprzyjących portali wczoraj i dziś ;)
a na wiecach zawsze łatwiej mówić o sukcesie niż o porażce

2

@against_modern_football "tutaj mamy znowu kompleks Polaka co o nim powiedzą na zachodzie. A kogo interesuje co powiedzą o nas ludzie którzy własne kraje doprowadzili do tego że nie mogą bezpiecznie wyjść na ulicę, nie mogą powiedzieć co myślą bo zaraz konsekwencje łącznie z usunięciem z pracy itd?"

w punkt

0

@Balboa901 De Boer?

0

@RosjaninBut oczywiście przemyślane, choć zaczepne.
Piękny cytat dałeś, warto wspomnieć Słowa Sienkiewicza po odebraniu Nobla :

"[...] Głoszono ją umarłą, a oto jeden z tysięcznych dowodów, że ona żyje. Głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że do podbojów jest zdolna [...] Więc za to uwieńczenie, nie dla mojej osoby, ale polskiego ducha i pracy, składam jako Polak gorące podziękowanie”.

A która to ta partia Polska dzisiaj? (rozumiejąc te słowa dosłownie)

0

@Kgorecki2500 oczywiście jestem mocno tego samego zdania. Bardziej było to pytanie retoryczne i zwrócenie uwagi na problem, że niejednokrotnie nie tylko rządzący ale również my jako społeczeństwo zachowujemy się tak, jakbyśmy do tego jednak nie dorośli.
Oby Polacy jak najczęsciej "dojeżdzali" - dlatego oczekuję od tego rządu konkretnych ruchów na granicy, modyfikacji prawa - a nie tylko prowizorki i wiecznej gry pod wybory.

2

przyszła mnie w związku z morderstwem żołnierza na granicy taka refleksja. Przyszła także w związku z zakazem strzelania , zaklejaniem magazynków żołnierzom, brakiem przepisów dla wojska odnośnie podobnych sytuacji itp.

Czy Polska zasługuje na własne państwo?

Dlaczego pytam. Posłużę się innym pytaniem, czy taka Białoruś zasługuje na własne państwo? Czy Białoruś posiada własne państwo? Czy jest tylko częścią Rosji , z nazwy niby odrębnym tworem.

Wracając do Polski, czy my potrafimy o siebie zadbać, skoro od ~~ 18 lat głosujemy na te same partie które robią nas w konia co 4 lata? Czy zasługujemy na własne państwo skoro spora część forumowiczów deklaruje wyjazd z Polski w razie napaści rosyjskiej?

Tak można mnożyć co w Polsce dzieje się "nie tak" i pytać, czy zasługujemy na własne niezależne państwo? Czy możemy być tylko satelitą jak nie Rosji, to Unii. Czy możemy tworzyć własne węzły transportowe (Swinoujście, CPK, Gdańsk/Gdynia) czy CPK, które zasilą budżet miliardami rocznie?

Czemu mamy problem z tak prostymi sprawami które są fundamentem dla istnienia w miarę silniego, stabilego, niezależnego państwa.

Czy więc zasługujemy na to by tu była Polska? Czy może jest nam to obojętne i może tu być po prostu UNIA, albo po prostu Niemcy, albo może Rosja?

My musimy swoją mądrościa w decyzjach udowodnić że na to zasługujemy, a czy faktycznie to robimy? Czy może przynależność do bogatej Unii umiejscowiła nas tu gdzie jestesmy czy ze stosunkowo wysokim PKB i po prostu dobrym życiem.

0

@tristan87 no czyli jak zwykle prowizorka, wypowiem się że coś być może będzie (mowa o uwaga: propozycji) a sprawa przycichnie i niczego nie bedzie , róbcie screeny

5

@Luciano99 jak narazie jedyna partią niezhańbioną na granicy z białorusią pozostaje jednak konfederacja mentzzena ;) jedyni nie są "umoczeni" w popieranie lub bronienie tej bandy nożowników (Lewica/KO do niedawna), nie są też powiązani w żaden sposób z zaniedbaniami (PIS), zatajeniami i fałszowaniem rzeczywistości (Kamysz - 3D / KO) także żarciki żarcikami .

0

@Aragorn33 nie mamy żadnej pewności że wystrzał w powietrze był skierowany w górę w stronę białorusi. hipotetycznie jednak faktycznie propaganda mogłaby ten element wykorzystać.

0

@Kgorecki2500 niesamowite jest to ile z tych ludzi dożywa okolic stu lat lub blisko stu

0

@alone49 i taki miał być wydźwięk w mediach niesterowanych przez rządzących. Budka sondaże w górę, dali się mu ładnie wypowiedzieć.

1

@KamQiX no zgadza się, będziesz zniewolony ale na własne życzenie. I faktycznie tu jest moim zdaniem kwestia wyborów własnie - nie chce tu żyć - wyjeżdzam (a nie siedzę w Kijowie) a jeśli chcę żyć w tym konkretnym kraju - na swojej ziemi - gdzie mówią moim językiem to przyczyniam się do tego żeby tego swojego terenu bronić a nie zachowuję się jak tchórz..
To już faktycznie w takiej sytuacji powinni odbierać obywatelstwo i do widzenia na zachód i modlić się żeby Putin czy jego następca tam też sie nie pojawił o wiele silniejszy (wzmocniony o ludność oczywiście zaciągniętą do armii siłą z terenów okupowanych - bo tak dokładnie zawsze się dzieje - na front przez okupanta są wysyłani w pierwszej kolejności Ci, którzy są tym drugim sortem czyli ludnością z terenów okupowanych)

0

@KamQiX paradoks jest taki że hipotetycznie gdyby to była Polska:

zawijają Cię siłą - ok nie jesteś wolnym człowiekiem

nie zawiną Cie na front i tak tez nie zawiną 99% ludzi i nagle okaże się że tu już jest Rosja bo nie miał kto się im postawić i co - czy wtedy będzie tu wolność?? czy wtedy będziesz wolnym człowiekiem?

Idąc dalej - uciekłeś do niemiec ale w niemczech za 5 lat nastąpiła podobna sytuacja , Ruscy z Polski przesunęli się na zachód i teraz wyłapują w Niemczech - dochodzi do tej samej sytuacji i tak w koło.

Gdzie w takim razie należy zastopować tych ruskich? i kto ma to zrobić?
Czemu tylko patrzymy na innych?

Czy to nie jest paradoks tej sytuacji?

1

@Rastafarnianin niby nie ma podjazdu ale jednak w każdym ważnym meczu w tym sezonie grał pierwsze skrzypce, strzelał, asystował. Może nie gra tak pięknie jak Ney ale jest SKUTECZNY i efektywny - i co najważniejsze dobrze wypada w spotkaniach wagi ciężkiej, z Barcą, w LM itp

0

"Jednym z przyjaciół Janusza Rewińskiego był niegdyś Mieczysław Hryniewicz, który w rozmowie z ShowNews.pl wspominał niedawno zmarłego kolegę.



Nie wiedziałem, że Janusz chorował. Szkoda, że na koniec się poróżniliśmy, bo ja jednak nie wierzyłem, że w katastrofie smoleńskiej samolot wylądował w kukurydzy. On był zwolennikiem teorii, że to był zamach. Nawet Lichocka go dziś wyróżniła na Facebooku jako obrońcę prawdy - powiedział Hryniewicz. "


0

@th@les o Romeu też mówili że za taki hajs (za jaki przyszedł czyli ok 10baniek) to może przyjść. Dziś też by chcieli tak wydać 10 baniek ? Właśnie w ten sposób ?

8

@AmigoBlancos życzę zdrowia, przechodziłem przez to i w sumie nadal przechodzę. Ponad dwa lata temu po x lat grania w piłkę poszedłem zrobić rezonans bo coraz bardziej dokuczały mi bóle pleców w częsci lędźwiowej. Oprócz zwyrodnień (32 lata miałem wtedy) zdiagnozowano guza w lewej nerce. Tomograf potwierdził to. Dziś juz tej nerki nie posiadam ale żyje fizycznie całkowicie jak przed operacją a nawet lepiej ;) jednak z tyłu głowy pozostała obawa że rak może wrócic, za dwa tygodnie mam kontrolny tomograf. Przesyłam Ci wyrazy wsparcia i gratuluję podejścia.

3

@PW27 prowizje za takiego Roque to najlepszy interes. W sumie podobnie to wygląda w państwie polskim, prowizje za sprzedaż cukrowni czy zamykanie kopalni w imie montowania nieefektywnych i drogich wiatrakow :) niestety jeśli chcesz tworzyć coś silnego, organizację/klub/państwo nie możesz brac pod stołem w imie cudzych interesów.

0

@Trexas nie , nie , ktoś tu na La rambli pisał że nie jest za transferem Kimmicha i chciałem odpowiedzieć a wyszedł osobny komentarz :)

0

gdzie zniknął ten post o Kimmichu, bo chciałem napisać że również i ja nie jestem przekonany do tego ruchu. Przeczucie mówi mi że może być tu drugi De Jong.
Skupić się na typowym silnym defensywnym i wziąć tego Nico. Z wiekowym Lewym w składzie i tak już świata nie zwojujemy. Realnie jakieś poważne ruchy będą możliwe dopiero za rok... (kasa, koniec kontraktu Lewego)

0

@Safrani jestem ze śląska -nawet nie slyszalem o tym :/

14

@jacobFCB beka z tych hipokrytów a budki to szczególnie nie trawie

0

ogarnia ktoś jak wygląda temat podpisów pod inicjatywą Maćka Wilka (CPK)? pytałem wczoraj ale bez odpowiedzi. Jest tu ktoś taki kto zbiera?

2

business insider: "...Sikorski odpowiedział, że "przede wszystkim wzmacniamy naszą wschodnią granicę". "Nie tylko przeciwko nielegalnej migracji, ale wobec zagrożenia militarnego. Chciałbym podkreślić, że nie chodzi tu o migrację biednych ludzi, którzy chcą lepszego życia. Na wschodniej granicy stawiamy czoła zorganizowanemu atakowi przeciwko Unii Europejskiej. 90 proc. ludzi, którzy próbują przekroczyć polsko-białoruską granicę, ma rosyjskie wizy w paszportach. Tych ludzi zachęcano do przyjazdu w różnych krajach Afryki i Bliskiego Wschodu, przewieziono do Moskwy, skąd następnie zostali zabrani na Białoruś i skierowani na granicę z UE" — zwrócił uwagę.

niesamowite jest to jak narracja potrafi się zmienić, nie tylko w polityce ale także w życiu codziennym - pamiętam jakie wojny były tu na la rambli pomiędzy zwolennikami PIS i innymi prawicowcami a lewicowcami i zwolennikami Tuska odnośnie płotu na granicy i ogólnie migracji na wschodniej granicy RP. Jaki jazgot był odnośnie filmu Holland że to przecież normalny film itp - dziś okazuje się że nawet Sikorski z PO potrafi powiedzieć po prostu prawdę - nieubieraną w idealogie i niefarbowaną w wartości PRAWDĘ.

niesamowite. Gdzie są dziś zwolennicy filmu Holland czy dziennikarze którzy biegali tam wieszcząc jaka krzywda się tam nie dzieje, jak tak można. Dziś okazuje się że jednak PIS miał rację prowadząc taką a nie inną politykę na wschodniej granicy. Bo to że krzywda się tam dzieję to oczywiście fakty, ale niestety jest to również ogromne zagrożenie dla RP - zagrożenie z zamierzeniem wywołane przez Rosję.

0

Zbiera ktoś w Gliwicach podpisy pod CPK ??

0

@Lucyfffer jeszcze leżał w murze przy wolnym

0

Obecnie z każdym zespołem z pierwszego koszyka jak i drugiego możemy przegrać. Możemy też oczywiście wygrać, choć tutaj już nie tak do końca z każdym

0

@HypeR typie nie zależy mi na czasie widzisz odczytałem dopiero dziś, nie umarłem bez tej info. Zluzuj i zrozum że ktoś może żyć inaczej niż ty

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?