20

@Aragorn33 człowieku zadajesz pytanie w Polsce o ZWOLENNIKÓW Trumpa, to już samo w sobie jest FIKOŁKIEM. Oczekiwałeś jak dziecko odpowiedzi "TAK" lub "NIE" a tu tak nie ma bo jak napisał Ci kolega wcześniej "To nie jest kwestia czy ktoś tutaj lubi Trumpa czy nie, tylko co zrobimy z tym fantem który wyskoczy w listopadzie." @Lucerfi

1

@Lucerfi wydaje sie ze Tusk brnie w jakąs blizej (poki co) nie określoną inicjatywe europejską - choć co by miała Polska na tym zyskac prócz samego Tuska to ciężko stwierdzić. Mam tylko obawy że w chwili jego obecni sojusznicy z Scholzem i Macronem na czele mogą nie dowieźć. Prędzej skłaniałbym sie ku zacieśnianiu współpracy np ze Szwecją

0

@Lucerfi otóż to

45

@Aragorn33 strasznie jesteś agresywny i natarczywy w swojej niewyrafinowanej retoryce. Po pierwsze każdy obywatel również obywatel USA patrzy przez pryzmat swojego kraju, a nie jakiś krajów ościennych. Nas również średnio obchodzi trudna sytuacja w Bangladeszu. Tak więc z punktu widzenia amerykanina to co mówi VANCE może być całkowicie słuszne, skupia sie na ochronie oblężonej przez patologię granicy z meksykiem gdzie szerokim strumieniem płyną twarde narkotyki jak fentantyl a te zalewają amerykańskie ulice - te zaś wyglądają dziś FATALNIE, wystarczy odpalić youtube i popatrzec co pod względem narkotyków dzieje się w USA.
Odpowiadając na twoją "zagaduchę" - wydaje się że faktycznie z perspektywy Polaka wybór Trumpa nie jest najsłuszniejszą opcją - choć nie możemy być w 100% pewni Ze zachowa tak sie jak mówi Vance - on jest tylko jednym z wielu i nie dowodzi tym krajem w pojedynkę.
Na koniec wspomnę tylko że tak wskazywany przez Ciebie dziadek Biden nie wykorzystał szansy na pokonanie Rosji w 2022 a jak wskazująeksperci były ku temu mozliwości. Celowo blokowano wtedy dostawy broni a można było już wtedy podeprzeć rusków pod ścianę. Biden jednak tego nie chce więc prowadzi politykę powolnego męczenia - i rusków - i ukraińców więc zdecydowanie nie jest to opcja idealna również z perspektywy polskiej.

0

@Aragorn33 Nie mówię że nie jest to możliwe, ale Trump już poprzednio więcej gadał niż faktycznie robił (np w poliytyce wobec Chin, gdzie Biden był w słowach bardziej wstrzemięźliwy a równie mocno dał gospodarczo popalić Chinom). Trump to populista, zbija na gadaniu i "straszeniu" kapital polityczny. W praktyce nic wielkiego nie musi sie wydarzyć. Wcale nie musi być tak radykalnie jak mówi. Podobnie było z Meloni we Włoszech. Duzo gadania, a w praktyce imigranci jak byli tak są. Aha i pamiętaj że amerykanski prezydent nie działa wbrew powszechemu przeświadczeniu jednoosobowo, siedzi za nim sztab ludzi (niejednokrotnie rozsądniejszych np Eldridge Colby znany z rozmów w polskim S&F) którzy mogą wstrzymywać jego zapędy.
Zobaczymy :)

1

@Katalończyk 99 jesli to zdjecie (propagandowe już dzis) z zaciśnięta pięscią Trumpa na tle amerykanskiej flagi otoczonego przez agentów Secret Service pochodzi z telefonu tej kobiety to bym rozwazył tą teorię spiskową, jeśli nie to nie widzę sensownosci tej teorii

1

@Safrani zgadzam się , szczególnie dwa ostatnie zdania wyjątkowo trafne. pzdr

0

@Safrani niestety to prawda :) patrze na to nie tylko przez pryzmat DZIŚ, ale także historii.
jak wiesz mam prawicowe poglądy i uważam się za znającego historię patriotę ale czasem załamuje ręce, również ze względu na przeszłość.
250lat stacjonowania rosyjskiej armi też zrobiło swoje (ale sami wcześniej się częsciowo do tego przyczynilismy bo tak na prawdę "NIEwielkość Polski" zaczęła się jeszcze przed 1795 rokiem i to dość daleko przed.

22

@Eto'o9 R10 nie widziałem żeby ktoś sie nim zachwycal wlasnie wrecz przeciwnie kazdy mówi że gość mega przypałowy, siare robi straszna. Jakby tak każdy ojciec piłkarza biegał po murawie i pchał się na kamerę bez żenady to na prawdę bylby niezły cyrk

10

@DLFCB amatorzy w polityce, amatorzy w piłce nożnej też przecież ważnej w skali świata, amatorzy w służbie zdrowia.. k**wa w czym my jesteśmy profesjonalni, nie mamy nawet lotniska na światowym poziomie ani elektrowni atomowej w 2024 roku. Dramat.

3

@BorzyKrzys mega wieśniakiem jest ten koleś

0

@Szmulek po jakiemu to napisałeś :)?

0

@Aragorn33 zobaczymy czy jak zostanie prezydentem to pomoc wojskowa dla Ukrainy ustanie, bo ja twierdzę że nie masz racji.

1

@AFA to już jest świeżynka, ja tam spędziłem pół młodości grając w klanach Medal of Honor na multi :) piękne czasy, postrzelałbym i dziś. Taktyki, klanówki (mecze) :P ah, do dziś mi tego brakuje :) Szkoda że nigdy nie poszedłem w CSa który wytrzymał próbę czasu w przeciwieństwie do MOHa, pewnie grałbym do dziś :D

0

@Aragorn33 ale niestety po takiej kontuzji mocno prawdopodobne że cana w dół.
Inna sprawa że wątpię by w tym roku odszedł nawet gdyby kontuzji nie było.

0

@tristan87 chyba się kąpią w dnieprze na który kacap puszcza salwe z artyleri

0

@Luciano99 pomyślałem dokładnie to samo. Druga moja myśl, czy Hiszpania z Pedrim i Gavim w środku też by to wygrała? Oczywiście pytanko retoryczne

1

@Safrani potwierdzam, jest aktualizowany news na głównej

2

@Sulimo kamera a własciwie rodzaj ujęcia (szeroka perpektywa) znacznie podkreca temat, co nie zmienia faktu że i tak jest to ultra groźne.

Kiedyś robiłem filmik jak zjeżdzałem na nartach podobną kamerką ala go pro i ogladając go tez miałem wrażenie że stok jest duzo bardziej stromy niż był w rzeczywistości.

0

@caadye Eric chyba jest naszym piłkarzem ?

0

@adamek20151 na podstawie euro? Imo wyróżniali się tam szczególnie Fabian , Yamal, Olmo i Nico + Rodri ale z drugiej strony nie uczciwie wobec reszty drużyny kogoś tu szczególnej wyróżniać , tym bardziej że na prawdę grało mega szybko i zespołowo! Pamiętajmy że z Niemcami strzelił z głowy Merino który wszedł późno, podobnie jak teraz Oyer , również niewiele miał piłkę przy nodze

0

@TheNekro94 sto procent zgoda

1

@GeneralXavi to że poziom przynajmniej wydaje się niższy to myślę sprawa głębsza. Z jednej strony magików mniej ale dyscyplina taktyczna oo stokroć wyższą, wydolność piłkarzy raczej większą, pressing , ciągle naciskanie powoduje że futbol przestaje być tak spontaniczny niż był kiedyś.
Oczywiście też mnie to boli bo fakty są takie że mecze nie są tak gorące jak kiedyś, a kolejny aspekt to to że wszyscy się starzejemy i po prostu piłka trochę nam spowszedniała..

2

@Safrani wciąż późno na co wpływ miały rządy jednej i drugiej strony sporu ale lepiej późno niż w 2040 . Im to powstanie szybciej tym lepiej

11

@Safrani raczej to kwestia sporna, co to znaczy że "jest następstwem". Nie widzę takiej informacji jakoby było to jakoś powiązane, choć tematycznie jest (co nie oznacza że kolejnych umów nie trzeba stosować zgodnie z art 89 konstytucji).
Nie będę szedł jednak tutaj w zaparte bo nie mam pełnego przekonania jak to wygląda od strony prawnej - niech ocenią prawnicy (ale znając życie jako że dotyczy to najwyższej władzy nic nie wykażą, a temat imo nieciekawy).
Wiem jedno, gdyby to zrobił Morawiecki, którego nie bronię , to wiem że internet by zapłonął

27

@arasz1819 jeszcze ten cały aragorn i cała sekta będzie obecna , brawo - prawdziwa z Was gwardia obronna Doniego niczym gwardia szwajcarska. Bez względu kto tu ma "rację" Wy zawsze jesteście gdy tego potrzeba. brawo!

3

@Safrani "Premier wprost złamał polską konstytucję – powiedział wicemarszałek Sejmu i przywołał art. 89 konstytucji, który stanowi: „1. Ratyfikacja przez Rzeczpospolitą Polską umowy międzynarodowej i jej wypowiedzenie wymaga uprzedniej zgody wyrażonej w ustawie, jeżeli umowa dotyczy: 1) pokoju, sojuszy, układów politycznych lub układów wojskowych, 2) wolności, praw lub obowiązków obywatelskich określonych w Konstytucji, 3) członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w organizacji międzynarodowej, 4) znacznego obciążenia państwa pod względem finansowym, 5) spraw uregulowanych w ustawie lub w których Konstytucja wymaga ustawy".

W punkcie 2: "o zamiarze przedłożenia Prezydentowi Rzeczypospolitej do ratyfikacji umów międzynarodowych, których ratyfikacja nie wymaga zgody wyrażonej w ustawie, Prezes Rady Ministrów zawiadamia Sejm". A w pkt. 3 "Zasady oraz tryb zawierania, ratyfikowania i wypowiadania umów międzynarodowych określa ustawa"."

Wyjaśnij proszę w takim razie czego nie rozumiemy

0

@tbas no, z tego co widzę to mój region chyba ominie. W nocy 21 stopni, masakra

0

jakieś relacje live z burzy w Świnoujściu, Szczecinie czy Zielonej Górze?

0

@Safrani odpowiem tylko cytatami z twoich wypowiedzi genialnych:

"nie wiem po co mi tu wrzucasz teksty o politykach innych krajów." - SAFRANI
"...będę komentował i robił co uważam za słuszne, lub co mi się podoba." - Też SAFRANI

Tak więc widzisz Twoje samozaoranie nastąpiło. Już wiesz czemu "Ci" wrzucam ;) bo mi się podoba :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?