0

@Safrani dziwny jesteś jak na dorosłego człowieka. Komentujesz post, o którym nie chcesz słyszeć - taki trochę paradoks. Jak masz ciekawsze rzeczy to nie czytaj, nie komentuj, nie udzielaj się. To prostsze niż bezmyślne klepanie w klawiaturę.

0



Polecam całe , ale tak od 20min ładnie spaja się to co mówi z nachalna agitacja MBAPPE czy Kounde do głosowania na centrolewice.

0

taktyka najpierw WPUSZCZANIA pozwala przynajmniej hipotetycznie uzyskać nieco lepszą cenę. Wszyscy chyba pamiętają ile wolali od nas za byle leszcze jak mieliśmy kase z Neymara.
Po drugie ani po Abde ani po Garcii nikt tu raczej nie placze, wręcz dobrze że odeszli

1

Niebywale jak podolinskiego nie da się słuchać , na równi z Węgrzynem. Dopiero przy 1:0 kiedy mecz się w zasadzie zaczynał byli niesamowici Francuzi i choć minęło niewiele czasu i gry to nagle po bramce to Hiszpanie już są najcudowniejsi a francuzi grają z klopotami. Szczyt hipokryzji. Chorogiewki takie że aż niesmaczne to

0

Joe coś tam jeszcze ogarnia bo i na ripostę go stać . Swoją drogą fenomenalne to jest jaka jest cieńka granica między starczą indolencją a błyskotliwością

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/biden-nagle-zwr%C3%B3ci%C5%82-si%C4%99-do-dziennikarki-zapytaj-swojego-brata-w-polsce/ar-BB1pEyGJ?ocid=msedgntp&pc=U531&cvid=1f3d568ddb4844b5b56f81b5f1d5bf0b&ei=17

2

@BorzyKrzys ja szczerze mówiąc liczyłem że Sommer wyciągnie jakiegos karnego - rozczarowało mnie że tak się nie stało ;)

0

@AduŚ07 Ludzie ludziom zgotowali ten los.

0

@MOLESTA nie bój się mnie

1

@BulaKG chleb pełnoziarnisty bez drożdży + jajecznica na maśle i pomidorek - styknie

2

@MOLESTA we Francji płoną ulice po wyborach, w stanach lekka strzelaninka, przed mieszkaniem w Niemczech przestrzega Toni Kroos, tylko w tej Polsce jeszcze niedawno rządził z tylnego siedzenia ten zły Kaczyński :/

1

Za ten follow up do DEco ma Boras plusika

0

Merino, Nico , Olmo in,
Ferran, De Jong out

0

@xxKrysztalekxx haha dokładnie

1

Nie da się słuchać Kazia Węgrzyna, tragedia to jest. Może to sympatyczny gość ale komentarz dla przygłupów na prawdę , ten drugi niewiele lepszy..

4

@Arden dla mnie jesli chodzi o "urodę" bramek to Suarez TOP.
Pewnie gdyby gral w dzisiejszych czasach na tym poziomie to byłby najlepszy piłkarz. W pamiętnym sezonie ustępował tylko Leo Messiemu. Co to był za piękny sezon

0

@Cochise dokładnie tak ale już wiemy że to czcze marzenia raczej. Tusk zrobi tak żeby CPK było małe, a Chinczycy będą woleli nowe lotnisko pod Budapesztem które Orban buduje bo już zacieśniają współpracę. Nie ma powodu oczerniać Chinczyków - jedyne za co należy im sie bura jest tylko i wyłącznie wspieranie ruskich ale nie handel. W handlu robią po prostu swoje - czy europa nie może dotować swoich przedsiębiorstw , ktoś im zabrania?

0

@JimMorrisonFCB my już jesteśmy uzależnieni ale myślę ze to nie przez DUMPING i dotowanie przez panstwo a po prostu - ogolnie - bo chinskie jest tansze. Siła robocza w chinach jest niewspółniernie tansza niz w europie.
Produkują tam wszystkie najwieksze firmy europejskie to w takim razie dlaczego to robią?

2

@aleksandrowielki ale ja to rozumiem tylko przedstawiane to jest w kategoriach takich jakby komus robili krzywdę. A czy w Polsce hipermarkety zachodnie nie dostawały ulg podatkowych? Czy to w takim razie nie jest dumping względem firm polskich? Wtedy to było ok?

Szukanie dziury w całym w tym finansowaniu chinskich przedsiebiorstw przez panstwo przypomina mi troche poszukiwanie bomby atomowej w Iraku przez amerykanow.

Musi się znalezc jakis powód by swiat kupował niemieckie i francuskie a nie chinskie.


1

@arasz1819 zapewne tak. aż jestem ciekawy czy tak będzie. Chciałbym żeby Zełeński sprostował na wizji fantazje Władimira o korzeniach Rosji. Byłoby ciekawie :)

1

@JimMorrisonFCB no wiec czemu mamy robic im dobrze kupujac od nich drozsze auta, niz oferuje chinczyk? Co z Toba :) Ktos wali Cie w nos a Ty wyciagasz snikersa i mowisz poczestuj sie?

1

@JimMorrisonFCB gdyby byli tacy idealisci jak Ty w polityce to może i nawet reperacje byśmy dostali od niemców :) w koncu jakieś zadoscuczynienie nam się nalezy nie sądzisz?

1

@marol0v ale czekaj o czym ty mowisz i jaki to ma zwiazek z przedmiotem rozmowy. Chinczyk nie musi myslec o Polsce ze robi im dobrze sprzedajac nam auta. Sprzedaje - bo placimy. Tyle.
Kradnac know how? Akurat w temacie baterii do samochodów to Chinczycy są mocno z przodu i wcale nie jest to kradzione know how ;)

5

@marol0v ale Ty jesteś naiwny. Myślisz że niemcy czy francuzi będą myśleć o interesie Polski jeśli mieliby w tym dobry interes? Jesteś w błędzie i jesteś naiwny.
A ja nie mówie co bym wolal, ale że wybrałbym po prostu korzystniejszą ofertę.

1

@Tasde możesz dać jakiś dowód/artykuł prasowy że sprzedają poniżej kosztów produkcji?
To że są tańsze od odpowiednikó europejskich to ok - wiemy ale że sprzedają ponizej kosztów swojej produkcji to nie słyszałem

EDIT: dobra coś znalazłem ale trudno tu mówić o twardych faktach:
"komisja Europejska w październiku ubiegłego roku zainicjowała formalne dochodzenie antysubsydyjne w sprawie chińskich samochodów elektrycznych. Źródła bliskie śledztwu, w tym agencja Reuters, wskazują, że znaleziono dowody na to, iż chińscy producenci EV korzystają z rządowego wsparcia, co prowadzi do nieuczciwej konkurencji poprzez stosowanie praktyk dumpingowych. Dumping polega na ustalaniu cen sprzedaży poniżej kosztów produkcji, co sprawia, że chińskie pojazdy elektryczne są średnio o 20% tańsze niż ich europejskie odpowiedniki. Stosowane przez chiński rząd, niezgodne z prawem, formy wspierania swoich producentów to m.in. dotowane pożyczki, ulgi podatkowe i tania ziemia."

Inna kwestia że robota w chinach a robota w europie to przecież inne koszty. Czemu więc sprowadza się różnicę w cenię między europejskimi autami a chinskimi tylko do nielegalnego DUMPINGU a nie po prostu do kosztów pracy?

4

@JimMorrisonFCB a co Ci za różnica że wzrośnie produkcja u niemca czy francuza? Co dla Polaka za różnica czy weźmie i kupi auto od chińczyka, czy od niemca. Pomijam kwestie gwarancji - bo gdyby był normalny dostęp (i zbyt) do chińskich aut to i warunki serwisów i gwarancji się zdecydowanie usprawniły.

walisz wspierać europejczyka niż chińczyka dobrze rozumiem :D? Taki idealista z Ciebie

1

@NeroTFP1 po co brać ślub wiedząc że będzie rozwód :P

2

@NeroTFP1 to jest była siatkarka dobrze pamiętam??

0

@Reviven Tebas mimo swojej niechęci do Barcelony zdaje sobie sprawę że silny Real to silna Barcelona - ta równowaga dla dobra ligi musi byc zachowana. Musimy jakoś odpowiedzieć na Mekabmpe

5

@Aragorn33 o fanatyk obecny

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?