0

[...] północnokoreański dyktator Kim Dzong Un na plenum w czerwcu 2021 r. wezwał do "ustanowienia polityki, aby zapewnić wszystkim dzieciom w całym kraju produkty mleczne i inną pożywną żywność kosztem funduszy państwowych". Podkreśla też, że transport zwierząt następuje po spotkaniach Kima z Władimirem Putinem, które doprowadziły do zacieśnienia współpracy ich krajów, w tym militarnej.

teraz UWAGA :

"Rosyjskie służby sanitarne zatwierdziły wysłanie 447 kóz do Korei Północnej - podaje we wtorek południowokoreańska agencja Yonhap. Jak podkreśla, gest ten jest oznaką zbliżenia między Moskwą i Pjongjangiem, a stado zwierząt ma być źródłem nabiału dla głodujących dzieci."

serio ? Rosja w zamian za uzbrojenie wysyła do KP 440 kóz?

0

@RosjaninBut no też tak myślę , z drugiej strony skoro był nieistotny to czemu zginęła jego córka? kto miał w tym interes?

9

@Uukasz_93 widzisz - cisza pod Twoim postem ujawniającym patologię tego kraju a jakbyś wrzucił coś aborcji w moment gorące dyskusje - tak własnie politycy żerują na ludzkiej głupocie

3

@RosjaninBut sceneria jak w 17 wieku gdy Polskę rozgrywały europejskie mocarstwa

1

@kuz w pierwszym sezonie jak dobrze pamiętam to wymiatał w Live. W kolejnych już gorzej.

0

dwa lata temu zginęła (przynajmniej oficjalnie) córka "wielkiego" rosyjskiego filozofa Dugina. Postać swego czasu mocno promowana i często wymawiana w kontekście wojny rosyjskiej i walki Rosji z siłami złego, zdegenerowanego zachodu.

https://www.rp.pl/swiat/art36911671-fsb-oskarza-ukrainskie-sluzby-o-zabicie-corki-dugina

Ktoś wie czemu teraz o tym jegomościu jest tak cicho?

0

@D.Villa pytasz z drugiego konta? bo poniżej to samo pytanie

0

@MadafakinGuy kanye west jako najlepszy raper? nie no tak to nie..

1

@BorzyKrzys to jest gruba sprawa - a jak jest gruba to oczywiście cisza. Szczególnie na najlepiej ogarniającej politykę la bambie.

4

@doc prawda jest taka że nie ma na rynku lepszej opcji (cena/jakość) niż Nico.
Nawet jakby brać pod uwage samą jakość to NICO byłby w czołówce.
Szkoda że to nie wypali - bez względu na przyczyny.

0

@NeroTFP1 ciekawe czy to ruscy mieszają w naszym garnku ;) oczywiście nie dowiemy się ale może to być jedna z hipotez.
PS: jak ktoś rozszyfruje kto był na koksie dajcie znać :)

0

@Lucerfi ciężko się z Toba nie zgodzić. Też mam gorzkie przemyślenia co do tego czy Polska dojrzała.. Pełna zgoda co do mediów.

Co do greków to ciekawa sprawa że ich państwo mimo pięknej demokratycznej historii wzorem obecnie nie świeci. Ateny to rynsztok narkomański i śmietnik, gospodarczo słabizna. Na olimpiadzie tez szorują po dnie.

0

@WiernyKibic111 liczę na jego dobre passy

1

@urbipl a ilu imigrantów dało medal (3 miejsce) Japończykom i (8 miejsce) Koreańczykom. ? :)

0

@Pedri16Future zgadza się ale nie ma rozwiązań idealnych. Wszystko zależy właśnie od stopnia "rozwoju" społeczeństwa. Jak było widać po wrzasku w ostatnim referendum - ono też może zostać źle użyte a cięzko powiedzieć że samo narzedzie jest zle - zly tylko sposób jego wykorzystania.

i nie mówię tu o rozstrzyganiu która ze stron źle go użyla bo to tez mozna rozumieć dwojako: PIS że wg opozycji (wtedy) zadał pytanie sugerujące odpowiedź, czy opozycja bo nakręciła spiralę że to referendum takie jest. Nie rozstrzygam tego.

PS edit: o demokracji też mówił Churchill : "Demokracja nie jest ustrojem idealnym, ale jest najlepszy, jaki dotychczas istnieje"

8

@Arden też jestem za tym, by do głosowania konieczny był jakiś test z wiedzy o świecie/ wiedzy politycznej - zwał jak zwał - jakikolwiek TEST by odcedzić mądrość od .. nie bójmy się tego powiedzieć : głupoty.
Inna sprawa że byli w Polsce ludzie którzy zwracali na to uwagę już 30 lat temu, a najbardziej znaną był potężny JKM

7

@Kapitan hawk "Nie. Ale zawsze mam bekę z ludzi, którzy wszędzie widzą politykę"
ładna hipokryzja. Napisał to gośc który porównuje zmieszaną politycznie sprawę IMAGINE Lenona z "Champs-Élysées" i sam odnosi się do polityki. To sie nazywa samoorka.

0

Dla rodziców chcących obejrzeć jakąś animacje ze swoimi dzieciakami (ale nie tylko!) polecam na Netflix LEO (imię przypadkowe,nie ma związku z Messim)

0

Cypr , Litwa, Armenia, Dania , Szwajcaria i Grecja to kraje europejskie które są niżej od Polski w klasyfikacji medalowej

0

@Encore Ngapeth ma totalnie wszystko kwestia właśnie ile da. Gra na wyjebce to przeszkadza drużynie ale jak się skupi jak dziś to jest nie do poznania tania. Daliśmy mu wejść na najwyższy poziom :)

0

@Dari0G fuj . Znaki

1

@VegetaPolska tak Bieniek zawsze w tych ważnych meczach wyglądał dobrze i grał ważną rolę. Trudno nie rozpaczamy

2

@Azazel_Pazuzu nic nie ruszy kolego to jest Polska, nie było nas na mapie, od 1700 roku jesteśmy podlegli Rosji, smutna prawda. Od 30 nie jesteśmy ale złe nawyki z czasów szlacheckich a później wojny , komuny pozostały w nas.. każdy patrzy nie na dobro ogółu, na rozwój tylko na własną kieszeń. Przykład masz w zapasach gdzie związek zamiast zabrać zawodnikowi sparingpartnera na olimpiadę Wybierał swoich kolegów czy rodzinę . Sparingpartnera odmówili. To jest chore. Inna sprawa że sportowcy też muszą ruszyć dupę bo finalnie oni walcza o medale i wielu z nich miewało lepsze występy, stać ich na nie.

0

@VegetaPolska zgodzę się. Z Amerykanami to jakimś cudem i sercem wygraliśmy. Włosi też nam pokazali miejsce w szeregu mimo że był to mecz nie na noże. Trzeba troszkę odświeżyć ta drużynę i nie wiem czy Marcin Janusz to jest top topów. Fajny chłopak, ale może trzeba go zmienić? To że Kurek zakończy to bardziej niż pewne, nie wiadomo jak Zator.. także być może czekają nas jakieś zmiany.
I szkoda że wypadł Bieniek, on ma jednak trudna zagrywkę .

0

@kuz czy ja wiem czy oni schodzą tacy smutni. Raczej wyjebongo

0

@Pressinho no o tym mówię że trafili z formą. To nie oznacza że nie mieli jej dwa miesiące temu. Wyluzuj

0

@Piorun też zwróciłem na to uwagę. Chyba psycha nie dojechała, Francuzów niosła też hala. Nie spalili się jak Włosi na ME

1

@Sysia11 trafili z formą na ten turniej. Po prostu

0

@michal26 żadna topowa nam nie leży wiesz, po prostu się gra ciężko z dobrym przeciwnikiem. Z Włochami się gra ciężko, że stanami się gra ciężko, nawet że Słoweńcami się gra ciężko.

1

@sevs pomyśleć że mieliśmy swoje szanse. Kurek ... A Boladz miał w 3 secie atak na 18:15 i został zablokowany :( szkoda bardzo. Nie zagraliśmy na swoim topowym poziomie, ale to jest ściśle związane ze świetnym występem Francuzów. Praktycznie się nie mylili, w żadnym momencie nie podali nam ręki

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?