mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@NeroTFP1 mam podobne zdanie, np twórczośc Muńka mimo odmiennych gustów muzycznych (muzyka elektroniczna / hip hop) zwykle ceniłem - mimo jego wady wymowy! Pierwsze co mi przychodzi do głowy jak myślę o T Love to "położ pistolet na stół i uprzedzenia weź już w kąt..".
5
no więc Laporta niecałkowicie popychadłem Mendesa. Po prostu dał faktycznie jego piłkarzom szanse, bo też ich nazwiska nie były przeciwstawne do gry w Barcelonie. To był deal obupulny tak na prawde, Barcelona mogła dużo zyskać, piłkarze też. Ciężko tutaj mówić o typowo załatwieniu roboty po koleżeńsku.
1
Muniek Staszczyk bez pardonu o dzisiejszej muzyce, na przykładzie twórczości Sanah i D.Podsiadło. Wiem, że w większości się nie zgodzicie, sam uważam że Sanah czy Dawid mają świetne głosy - nie do podrobienia. Na pewno nie są zakałą sceny muzycznej, ale czy nie zgodzicie się że ich produkcje są produktem marketingu? Że są grzeczne i zasadniczno..niekoniecznie "o czymś"?
Poniżej najostrzejsze cytaty Staszczyka (zespół T LOVE):
"Nie ma w ogóle kapel rock’n’rollowych, (...) jest taka neoestrada"
"większość piosenek nie ma żadnego wartościowego przekazu, a za ich sukces odpowiadają dobry marketing oraz promocja"
"Króluje to, o czym się mówi, że jest to cool. (...) A to wszystko jest takie neodrobnomieszczaństwo"
"Małolaci dają się sterować medialnie i mnie to wkurza, Chciałbym jakiś band rockowy zobaczyć, ale żeby mi coś powiedzieli, co im w sercu gra"
"Na koniec wyznał, że choć sanah i Podsiadło może są fajnymi ludźmi, ale ich twórczości nie uznaje za inspirującą."
Tak na prawdę - bez stawania okoniem na siłę ciężko się z większością tych obserwacji Muńka nie zgodzić.
0
@prodigy kwestia wyżywienia rodziny chyba zamyka się jednak także w pojęciu życia od pierwszego do pierwszego. Może nie jest to życie o najwyższym standardzie ale wyżyć się za to da. W mniejszym mieście albo wsi jak napisałeś pozwala to na całkiem normalnie , przyzwoite życie. Nie brakuje na wymienione rzeczy typu rozrywki itp. Gdyby wszyscy mieli miesięcznie 25tys to nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy jako gospodarka :)
0
@JarekS ściśle za 6700 się oczywiście nie wyżyje - ale czemu mamy zakładać że ta "pielęgniarka" jest samotna ;) socjale wyliczyłem bo powiedziałeś o RODZINIE a w rodzinie te socjale są czy się tego chce , czy nie, jakieś pieniądze to też są - większość banków obecnie klasyfikuje je normalnie jako dochód w kontekscie kredytu. Dlatego je wyliczyłem.
Natomiast ja nigdzie nie odniosłem się do tego czy 6700 samo w sobie to dużo czy mało, ani też do tego czy pielegniarka zarabia dobrze czy zle :) Odniosłem się tylko do kwesti "wyżycia za 6700". pozdrawiam
2
@JarekS "nie wiem jak można było utrzymać rodzinę z pensją pielegniarki 6700 brutto" ??? jeżeli druga osoba zarabia również 6700 brutto to gdzie Ty widzisz problem z utrzymaniem rodziny za 13400 brutto plus jesli mówimy o rodzinie dwuosobowej 1600 netto tzw "800plus". Łącznie daje to ~~10 000 zł netto. Za te pieniądze nie można utrzymać rodziny?
0
@ferdas_rawa zgoda, aczkolwiek czy kozacy wypruwali dzieci z brzuchów matek w imię RON nie wiem , bardziej miałem na myśli w opozycji do RON :) aczkolwiek dobrze poodsumowales historię kozacko ukraińsko rosyjsko polska w pigułce. Pozdrawiam.
0
@ferdas_rawa ale zobacz, też napisałeś sam że USUWAMY je regularnie co chyba stawia pewną różnice między nami a Ukraincami którzy dosłownie nie dalej jak rok temu w Stanisławowie odsłonili pomnik Szuchewycza. Tak więc
Po 1 Wisła nie równa się Wołyn (tu się zgadzamy).
Po 2 Stosunek obu państw do swych mniej lub bardziej złych czynów nie jest taki sam (tu się chyba nie zgadzamy).
Jesli chodzi o Jaremę Wiśniowieckiego to jest o tyle podobna sytuacja, że jak i Kozacy tak i Jarema nie pozostawali "sobie" dłużni. Nie zgłębiłem dotychczas sprawy tak dalece by osądzić od czego się zaczęło. Wiem tylko tyle że jedni i drudzy stosowali bestialskie metody palowania (jak dobrze pamiętam). Dopiszę tylko że przypomina się również to że to jednak Kozacy słynęli z wyjątkowego bestialstwa, np wypruwali dzieci z brzuchów matek. ..Tylko to było conajmniej 400 lat temu.. Wołyn to historia najnowsza.
edit: polecam na kanale ciekawostki historyczne obejrzeć/posłuchać "młot na kozaków".
"uwazam, ze przy wyjasnieniu spraw reparacyjnych, takie przeprosiny z naszej strony rowniez powinny wyplynąć" . teraz mnie zaskoczyłeś. A za co mamy przeprosić? Że rozpętali wojnę? Że Polaków wygnano ze wschodu i przygnano na zachód. Sory ale to już przesada. Tu się na pewno nie zgodzimy. O ile dyskusja nt komunizmu jeszcze ma jakiś tam sens o tyle tutaj, wybacz. Nie.
"Wolyn nalezy pamiętać, Ukrainie o tym przypominac, stanowcze NIE dla kultu bandery, ale na litosc boską, nie wolno tworzyć retoryki, ktora ty zaproponowałeś. Że Ukraińcy to mordercy a u nas mordowali komuniści! Zgoda u nas mordowali komunisci, ale u nich za ukraincami stali banderowcy z bronia, zmuszajac ludnosc do walki braterskiej! Bo czesto ukraincy mordowali ukraincow, ktorzy odmawiali udzialu w akcji! Wiec pisząc o ukrainckich mordercach beszczescisz pamiec tych co za zgode polsko ukrainska zgineli, beszczescisz pamiec ukrainca ktory ostrzegl twoich dziadkow, bez tego gestu nie pisalbys tego co piszesz..." wszystko tu się zgadza poza tym, że to Ukraina buduje swoją tożsamość narodową na tym właśnie UPA które sam opisałeś i tu jest pies pogrzebany.
Polska tej tożsamości na komuchach nie buduje, a raczej na Żołkiewskim, Koniecpolskim, na Sobieskim, czy innym Mieszko I , Grunwaldzie, Wiedniu
5
filantrop , nie ma co, ciekawe czy tanczy z Kounde walca
2
@Bogan nie wiem.. ale ta za 400 tez nie oddycha. To najlepiej kupić bawełnianą z logiem FCB - ja szczerze mówiąc tak zrobiłem ;) ale tez się przejechałem bo logo odpadło po 10 praniach :D Także morał tylko taki że nie wszystko co drogie to porządne.
1
@mkord dlatego drugi raz bym się nie nabrał. Jak nie chcecie wydawac 600zł na koszulkę to radzę kupić (niestety) koszulkę którą ktoś tu wrzucał za 99zzł zolx. Pewnie przynajmniej oddycha a kolory też ma jak należy..
0
@ferdas_rawa ale przecież polacy też byli wysiedlani z Wołynia (mordy) i galicji wschodniej na czym zyskiwali przeciez UKRAINCY. (galicja to bardziej humanitarne wysiedlenia po 2 wojnie - do tej drugiej grupy nalezy z resztą moja babcia, do tej pierwszej grupy wołyniaków należy mój dziadek który uciekał w panice z rodzicami i rodzeństwem (ostrzezony notabene przez ukraińca o pogromie) i dwa lata niemalże tułali się po świecie.
Czemu co złego to nie my? Nie twierdze że akcji Wisła nie przeprowadzali Polacy przecież, ale przeprowadzały je grupy Polaków których okresliłbym jako komuniści a my od tej grupy się odcinamy o tyle , że ŻADNEGO z nich nie CZCIMY jak robią to ukraincy z UPA , Banderą i Szuchewyczem. To jest ta różnica. Nazwy ulic po komunie z ich postaciami zostaly zmienione, na prawdę nie widzisz w tym temacie różnicy między postawą Polski a Ukrainy?
Nie widzisz różnicy między postawą Polski względem akcji Wisła a Ukrainą i jej stosunkowi do mordów na ludności cywilnej?
Inna sprawa że nawet gdyby przeciez powiedziec : TAK TO MY POLACY BYLISMY (bo bylismy) - Bijemy się w pierść - to nie można tych dwóch rzeczy zróznywać! o tym przecież huczy internet i cała opinia publiczna - że wysiedleń nie mozna zrównywać z mordami.
Ps: wysiedlenia to temat głebszy prawda, a czy niemców w takim razie nie powinniśmy przeprosić skoro zostali wysiedlenie z wrocławia, szczecina, gliwic itp? Przeciez to Polacy zyskali...
1
@J4no mam oryginał stadionówke COU sprzed paru lat i drugi raz bym tego szajsu nie kupił. Prawie 400zł a nie przepuszcza powietrza za grosz, udusić się można.
0
@NeroTFP1 to już chyba kilka dni temu było.. w każdym razie przykra sprawa. ah ta Afryka..
Afryka w Afryce ale i Afryka w Europie to niestety tego typu przykrości. Wiem , będzzie dym bo przecież nie..
0
@ferdas_rawa Czarzasty i jego partia zdobywają w wyborach średnio ~~ 5% głosów. Trudno więc mówić o jakimś uogólnieniu.. Jako państwo i przekaz który wypływa z jego rządów zdecydowanie się odcięliśmy i żałujemy tego okresu (w przeciwieństwie do Ukraińców ktorzy budują swoją tożsamość narodową na UPA). To że niektórzy tęsknią za komuną to być może nie za samą komuną a po prostu za latami młodości.. Moim zdaniem nie interpretujesz tego dobrze - całej tej sprawy. Porównanie akcji WISŁA przeprowadzanej przez komunistyczny rząd w komunistycznym ustroju narzuconym nam siłą przez Stalina (gdy byliśmy pańtwem SATELICKIM ZSRR i nie dali nam szansy prowadzić polityki inaczej po II wojnie światowej) do rzezi wołynskiej dokonywanej przez sąsiadów na sąsiadach , zabijanie małych dzieci z rodzicami, palenie ludzi w kościołach jest po prostu debilizmem i szczytem bezczelności. Nie broń tego proszę Cię bo z reguły masz mądre posty :)
Sory za szyk zdań nieco chaotyczny ,myslę że się zrozumiemy. Pozdrawiam
2
@Culer9002 przeciez to brzmi tak karykaturalnie jak "uderzysz mnie to zzadzwonie po kolegów" . Co za pajac to jest niepojęte. mi by było wstyd być z nim w drużynie gdzie jakiś poziom koleżenstwa jest wskazany..
3
@Kgorecki2500 o wytrzeźwiał i nagle najmądrzejszy
0
@ferdas_rawa celowo tak napisałem bo Polska od komunizmu w jakiś sposób się odcina, nie pochwala go, wręcz neguje. A już na pewno Polska nie wznosi na piedestały i nie tworzy swojej historii na mordercach (UPA)
0
@kondzix2115 a najcześciej ta robota na pół dnia to było podawanie jakiegoś narzędzie raz na 10min albo - "teraz potrzymaj".
0
@JarekS przybliż czym ten bąkiewicz zawinił że jest scigany tak samo a może bardziej niż P.Rubcow - szpieg rosyjski.
0
@Rust_Cohle imponuje ci to?
1
Kułeba , czyli minister spraw zew. Ukrainy podał się do dymisji.
Tak to ten sam, którym wraz z psem zaopiekował się osobiście minister Rau i ten sam , który kilka dni temu mówił by nie grzebać w historii i zrównał mordy ukraińskie na Wołyniu z komunistyczną akcją Wisła.
0
@July_6_BcN Polacy zawsze byli kłotliwi (widać to na LR) i to jest odpowiedź na to czy Polska może być chociaż regionalnym mocarstwem. Na dzisiaj - nie sądzę. Żyje nam się wygodnie i dobrze w dużej mierze dzięki współpracy, pomocy , ale i paradoksalnie wymogom Unii i zachodu. Dzięki tej Unii (iszeroko pojętemu zachodowi) oraz Schengen mamy też możliwość handlować no i oczywiście istotne też to że mamy od 35 pokój i kapitalizm. Ile w tym zasługi polaków - na pewno trochę jest - nie chcę tez umniejszać nam- ale czasem wydaje mi się że gdyby nie wejście do Unii to bylibyśmy czymś w rodzaju dzisiejszej Ukrainy.
Także co by nie mówić to zachód wyznacza drogę i to jest niezaprzeczalne. Co jednocześnie nie oznacza że krocząc tą drogą i lekko ją modyfikując ( szczególnie w dobie zmian jakie zachodzą w dzisiejszej unii - bo jak wiadomo unia dzisiejsza a ta do której wchodzilismy to nieco odmienne byty) nie możemy kiedyś jej dogonić czy nawet prześcignąć.
7
@ProMILs Norma. Jak Kaczyński mówił że Ukraina nie wejdzie do Unii jeśli nie będzie ekshumacji pomordowanych Polaków na Wołyniu to cała opozycja z Tuskiem na czele wyła JAK TAK MOŻNA - co to za grzebanie w historii, co to za ORBANIZM (Orban powiedział coś podobnego w związku z Zakarpaciem i Węgrami).
Jak mówi to samo tydzień temu Kosiniak a w jego następstwie Tusk to nagle jest to oczywista - oczywistość i w gruncie rzeczy nie ma w tym nic złego - to przecież Polska racja stanu :D Całe polityczne piekiełko.
1
@icmmii też stawiam taką hipotezę, że nagle kreaowane jest delikatne odcięcie od Niemiec - Polska first a po wyborach będzie oczywiście powrót do bussiness as usual :D
1
Pewnie że Lewy chętnie by sobie jeszcze posiedzil w Barcelonie
4
@Kgorecki2500 average dzień? ahh.. ta młodzież
0
@Chada wiesz co płyn może nie zostaje (olej) ale zanieczyszczenia jakies opiłki mogą pozostać na dnie.. tak podejrzewam
0
@AFA gdzie tyle biorą? to oddam chętnie tą robotę za 50zł :)
0
@Chada spoko dzięki może wypróbuję, ale nie da się ukryć że z tą pompką to cały syf zostaje na dnie, olej może świeży ale czy tylko o to chodzi?
edit: teraz spojrzałem w google. Mam tą pompkę gdzieś, kiedyś robiłem nią wymianę oleju w skrzyni automatycznej ;)