mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@arasz1819 zadałem sobie trud by to odszukać, raczej to nie fejk:
"Słowa premiera
@LeszekMiller
sprzed pięciu lat:
- Biedroń to wirus, a nie gracz zespołowy.
- Adrian Zandberg jest leniwy i powinien odejść z klubu.
- Czarzasty nie może być głównym napastnikiem Lewicy.
- Anna-Maria Żukowska nie używa głowy."
0
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.5.
0
@Radioactive9705 nawet dziś wygląda elegancko
0
@wojopancer no inna sprawa że to musi pasować do całości.. nowoczesny dom z ogrodzeniem wymyślnym też niekoniecznie :) cieńka jest granica kiczu a czegos z klasą :)
2
@wojopancer myślę że w dużej mierze to też sentyment. Powiedziałbym 50% prawdy, 50% sentymentu ;) Ja np z ogromnym żalem patrzę na architekturę sprzed 100-200 lat a co niełatwo mi przyznać szczególnie jestem zauroczony niemiecką architekturą, mur pruski, cały Wrocław i te wysokie kamienice. Każde w zasadzie niemieckie miasteczko (lub poniemieckie a dzis w granicach Polski) jak Goerlitz, Bamberg, Ratyzbona, Norymberga.. można by wymieniać i wymieniać. I gdzie się podziały takie pięknę budowle? Dziś stawia sie tylko na użyteczność, wyznacznikiem jest cena. Kiedyś budowano jednak budynki z duszą i wysokim poczuciem estetyki. Nie ma dziś pięknych gzymsów, zdobień, strzelistych wieżyczek na kamienicach (nie ma kamienic, są kwadratowe bloki) itp.
Tego najbardziej mi szkoda + brak drzew w miastach. Drzewa w połączeniu z architekturą tworzyły niemalże bajkowy klimat - choć rozumiem też że obok tego nieraz szedł syf robiony przez ludzi na ulicach - zapewne większy niż dzis :)
0
@maroon obawiam się że prędzej czy później to będzie uruchomione. Trzeba poczekac na nowe rozdanie w Rosji, Putin w końcu umrze a jego następca przez media będzie kreowany na tego "do dogadania" (podobnie było z Putinem a później z Miediewevem). Następnie odbuduje się NS i wróci business as usual;)
0
@tbas nie rozgrzeszać go ale grając trochę w piłkę wiem że pewnie nie przewidywał że gość przejdzie 3-4 zawodników United, wszystko działo się szybko, nim się zorientowal było za późno. W piłce to standard ktoś musi popełnić błąd. Niejeden by poszedł do końca za swoim krytym zawodnikiem a inny liczy na to że jednak ktoś przerwie akcje i rozpocznie kontrę :D
2
"Szczęsny? Nie rozmawiam o zawodnikach, których nie ma w składzie. Nie ma tutaj gwarancji miejsca w wyjściowym składzie. To jest Barça."
szczerze mówiąc nie wierzę w takie bajania , gadanie żeby nie ugasić ognia w szkółce ale prawda jest taka że Szczęsny tu nie ma z kim konkurować. Jeden/dwa mecze i będzie bronił co tydzien a Inaki od świeta.
1
@arasz1819 oczywiście że nasza, ukraincy (rząd) doskonale grają tą kartą dlatego nie ma ekshumacji.
Nie chce jednak mieszac polityki tak jak ty w tym miejscu - w tym watku poruszony jest temat zwyklych ludzi ktorzy najbardziej cierpią na wojnie.
1
@AduŚ07 ogladam bez dzwieku ale mam ciarki, straszna rzecz. Od razu widze moje corki :// eh jakakolwiek to narodowość takie obrazki to tragedia życia
0
@JarekS czyli wychodzi na to że TRUMP ma rację mówiąc że Ukrainy już nie ma :) to co pozostanie jest całkowicie zależne od zachodu i sprzedane, taka trochę Polska w wersji pogłębionej.
Co ciekawe, co do Kamali TRUMP to tez się nie myli , przyjmując to co o niej powiedział (że urodziła sie upośledzona umysłowo) za przenośnię ;) bo bystrością to ona nie grzeszy , a wiekszość odpowiedzi w wywiadach to recytowane formułki przygotowane wcześniej przez sztab demokratów.
"Czarnoziem już nie należy do Ukrainy, a gra toczy się o minerały - gdyby nie one to Zachód to już dawno temu dał by Putinowi zrównać z ziemią Ukrainę, bo globalne korporacje właściwie w pierwszych miesiącach konfliktu przyklepały sobie ziemie rolne. Reakcja Zachodu była też "późna" bo nie mogli się dogadać."
Są jakieś konkretniejsze dowody na to co napisałeś? Kiedy korporacje cypryjskie i amerykanskie czy holenderskie / luksemburskie kupiły ziemie na ukrainie? Czy rzeczywiście strikte w 2022 czy wczesniej? Bo wydaje mi się że to stało sie wcześniej. a piszesz że to było w pierwszych miesiącach wojny
0
@Awtameok_Klana chyba się mylisz. Na zachodzie są owszem minerały ziem rzadkich ale akurat nie dobre ziemie dla rolnictwa. Nawet Ci wkleje z teog linka poniżej od Jarka:
"Warunki naturalne panujące na Ukrainie sprzyjają produkcji rolnej. Dominuje klimat atlantycko-kontynentalny i kontynentalny, na większości terytorium występuje wystarczająca ilość opadów atmosferycznych, a w południowej części kraju, gdzie dochodzi do deficytu wody, zbudowano system kanałów irygacyjnych. Okres wegetacyjny roślin w zdecydowanej większości regionów trwa ponad 200 dni w roku. Około połowy terytorium zajmują żyzne czarnoziemy, a kolejne 14% – bardzo dobre gleby kasztanowe. Oznacza to, że większość obszaru państwa – z wyjątkiem pasa na północy oraz części zachodniej Ukrainy – pokrywają gleby zapewniające wysoką urodzajność."
"W 2019 r. obszar upraw obejmował 28 mln ha, co stanowi 46,7% powierzchni kraju. Największą popularnością cieszyły się zboża, które zajmowały 54,7% areału. Na rośliny przemysłowe przypadało 32,6% uprawianych obszarów, na warzywa i ziemniaki – 6,5%, a na pasze i karmy – 6,2%. Można przy tym zaobserwować istotne różnice regionalne: rolniczo wykorzystuje się szczególnie obwody centralne, wschodnie i południowe, podczas gdy zachodnia i północna część kraju – z racji słabszych gleb i mniej korzystnego klimatu – są mniej rozwinięte pod tym względem."
OSW.waw.pl
0
@Awtameok_Klana tak to prawda, dlatego niekoniecznie jestem za ukrainą w UE. Dobrze jednak mieć bufor stworzony z tego mniej porytego sąsiada (czyli Ukrainy). Bo Ruscy to już poza schematami.
Myślę że na szczęście nasz rząd zdaje sobie z tego sprawę, choć musi grać na pozytywnie nastawionego do wejścia do UE Ukrainy a w rzeczywistości chyba widzą że to niekoniecznie korzystne dla nas.
Jednak myślę że nawet jesli Ukraina przegra tą wojnę to nie straci tych najbardziej wartościowych ziem (rolnych) które są na wschodzie a na zachodzie i w centrum ukrainy. Zachód czyli tereny już zajęte przez ruskich to bardziej surowce i przemysł.
2
@JarekS stoprocent zgoda. Ludzie za dużo telewizji się naoglądali a na wiedzę konkretną zabrakło czasu. Lepiej klepać co ktoś powiedział. SPD i CDU to jeszcze większe bagno od AfD. Przypomnijcie proszę kto przyklepał Nord Stream 1 i 2 , i u kogo w pokoju klęczy Gerhard Schroeder (wywodzący się z SPD).
Niemcy są niesamowicie zinfiltrowane przez rosyjski wywiad i ogólnie od lat, nie 10 i nie 20 są prorosyjskie. Właściwie już od ponad 200 lat tak to wygląda że Niemcy dogadują się z ruskimi za naszymi lecami i chcą wykończyć Polskę. Polecam poczytac nt tego kim był Fryderyk 2 Wielki i jaki miał stosunek do Polski.
1
@Aureczek
Rozegrali Penje w zarządzie jak chcieli - z Flickiem na czele. Specjalnie wsadzilio mu kilku łebków w linie obrony żebyśmy wysoko przegrali i był argumenty by posadzić go na ławce i grać Wojtkiem.
Przeciek prosto od szwagra laporty
0
@partymaker tomek wydaje sie spoko gosciem - niestety żyje przede wszystkim z kibiców barcelony i realu - taka jest prawda. nie może podcinać gałęzi na której siedzi bo straci widzów a co za tym idzie pieniądze.
Póki był zatrudniony u kogoś to było mniej istotne, póki jest też na swoim i liczą się wyświetlenia musi paradoksalnie bardziej uważać co mówi.
3
@Ojciec5tkidzieci przez ostatnie prawie 3 lata mocno kibicowałem Ukraińcom, śledziłem za pośrednictwem GTBT i Wolskiego postępy na froncie. Sporo się przy tym nauczyłem swoją drogą, o wojnie, militariach, geopolityce i polityce.
To co Ukraińcy realizują w tej chwili to jawne występowanie przeciwko nam i dobrze że Sikorski z Tuskiem prowadzą przeciwko nim stosunkowo chłodną politykę.
Mniej mam do Ukraińców jako ludzi atomiast rządu nie trawię. Czasem chciałbym żeby ruscy zlali im tyłki w końcu choć niestety zdaje sobie sprawę że to niedobre dla Polski.
Czy jednak rzeczywiście jest tak zero jedynkowo?
Jeśli Ukraińcy jakimś cudem wygrają ten konflikt lub może inaczej - nie przegrają go, to czy rzeczywiście mając takiego "partnera" będzie nam się żyło lekko i przyjemnie?
Wejdą do Unii, będą dusili nasze rolnictwo i transport (już to robią), nie wejdą do Unii, będą grać kartą Wołynia i kto wie do czego się posuną by się odegrac - to jednak mentalność sowiecka! Jedyne jednak co możemy zrobić to grać TWARDO kartą wejścia do Unii i cieszy mnie to że Donald czy Sikorski powiedzieli to jasno co PIS mówił od lat paru (tylko wtedy PO wrzeszczało że niczym się nie różnią od Orbana ale to szczegół) czyli nie będzie ekshumacji - nie będzie zgody Polski na unię
1
@Lionel_Messi10 typowy Messi
1
@tbas robi mi sie duszno
1
zapraszam do lektury nt. wałków polskich polityków - w tym przypadku PSL - Teofil Bartoszewski (tak to syn Władysława Bartoszewskiego) . Gorąco zachęcam do przeczytania artykułu. Na temat relacji Bartoszewskiego i jego ojca chrzestnego (konesera dzieł sztuki) Ciechanowieckiego.
"...Ciechanowiecki przeznaczył na to w sumie około 7 mln zł (zakup mieszkań i ich wyposażenie). Apartamenty zostały wynajęte, a Bartoszewski przelewał swojemu chrzestnemu zarobione w ten sposób pieniądze. Ciechanowiecki w rozmowach ze znajomymi przekonywał, że on sam jest właścicielem apartamentów. W tym momencie zaczyna się konflikt, bo w 2009 r. miał odkryć (tak przekonuje sąd), że to nieprawda. Okazało się, że nieruchomości są zarejestrowane na spółkę założoną przez Bartoszewskiego i jego żonę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Formalnie więc Ciechanowiecki nie ma do nich praw. Przez lata jednak w ogóle się tym nie interesował, bo miał do chrześniaka pełne zaufanie. Mówił mu np.: "Weź 100 tys. z fundacji i coś z tym zrób".
Próbuje więc wymusić na Bartoszewskim oświadczenie, które zobowiąże go do przekazania mieszkań na rzecz Fundacji Zbiorów im. Ciechanowieckich w Zamku Królewskim w Warszawie w przypadku jego śmierci. Chce też, by jego chrześniak rozliczył się z powierzonej mu gotówki, którą miał przeznaczyć na inwestycje na rynkach finansowych.
Konflikt narasta, a sprawa trafia do sądu. Warszawska fundacja Ciechanowieckich bierze na siebie walkę z Bartoszewskim. W trakcie trwania procesu jego spółka pozbywa się trzech mieszkań zakupionych za pieniądze Ciechanowieckiego...."
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/prokuratura-na-tropie-wladyslawa-bartoszewskiego-chodzi-o-majatek-wiceszefa-msz/fzkrft1,79cfc278
1
@Kgorecki2500 dewiacja społeczna to wszelkie przejawy zachowania innego niż konformistyczne. Także być może jest nienormalny (jeśli założymy że to słowo nie ma pejoratywnego znaczenia) jak i jest dewiantem :D przy tym samym założeniu :) Choć wiadomo, dziś często używa się tych słów jako nacechowanych negatywnie
3
@Sulimo a to bita smietana czy pianka do golenia ;) dla mnie lekka masakra no ale co kto lubi, nikogo nie krzywdzi to fakt.
2
@vangoor borewicz zdecydowanie top ;) ciekawe czy dzisiejszą młodzież też to bawi ;p
1
@Safrani nie wiem czy przystoi, takie informacje wymagają po prostu zweryfikowania i teraz Bosak skoro powiedział A to niech drąży temat i powie B, nie widze innego rozwiązania. Jesli się to nie potwierdzi to oczywiście że palnął głupotę mającą podsycić niechęć do rządu. W sumie w polityce taka zagrywka to norma, co tu się oszukiwać.
Przytoczę temat z dr Grzegorzem Chocianem. Gdyby nie powiedział jawnie że niemiecki wywiad próbował go zwerbować (link poniżej , i ogólnie odsyłam do rozmów z nim) to wielu ludzi uważałoby ingerencję niemieckich służb w Polsce (np za pośrednictwem organizacji pseudoekologicznych) za teorię spiskową.
Dla mnie w polityce nie ma teorii spiskowych bo to siedlisko kłamstwa/kombinacji i wszystko jest możliwe. Wystarczy trochę przyjrzeć się historii by zrozumieć jak to działa, jak działają służby, stronnictwa czy tzw LOBBY. Było tak od zawsze i niech nie zwiedzie nas wszechobecna miedzyeuropejska "przyjaźń".
Wiem że zboczyłem z tematu ale starałem sie ukazać pewien schemat. W polityce nie ma reguł, Ci ludzie skaczą sobie do gardeł na każdym kroku i nie róbmy tego samego. Jeśli ukazujemy fakty to ukazujmy fakty bez podsycania określeniami typu "Krzysiu" - wiesz o czym mówie.
@ferdas_rawa
zgadzam sie, ostatnio szczególnie to zauważyłem u siebie i staram się znow delikatnie zdystansować, bo kto mówi prawdę, kto gra pod siebie czy nawet obcy kraj a kto rzeczywiście pod Polskę co raz trudniej przecedzić.
0
@Ojciec5tkidzieci prawdopodobnie będą obniżki stóp już w przyszłym roku świadczy o tym to że obecnie banki dają lepszą ofertę (rrso) dla kredytów właśnie na stały - stosunkowo wysoki procent.
3
@Safrani jeszcze z dwa miesiące temu dało się z Tobą podyskutować a ostatnio tylko propaganda jednej słusznej strony.
16
@Arden odklejony gość, niekoniecznie mądry który kreuje się na moralnie wyższego i oświeconego tak bym go podsumował. Niekoniecznie po tej wypowiedzi a ogólnie.
12
jak wybierzemy Penie to na prawdę jesteśmy delikatnie mówiąc niemądrzy
1
@Sulimo tylko kup bezpośrednio ze strony a nie od pośrednika z allegro bo chyba akcję znasz z peppera - poczytaj komentarza
1
@Mattems tak na "chłopski rozum" to dlatego że nogi to największa partia mięśniowa a przy przysiadach stabilizują też plecy (druga największa partia mieśniowa). Dodatkowo jeśli masz te mięsnie bardziej przystosowane pod kątem wytrzymałościowym lub prostu słabo rozwinięte to przy typowo siłowych ćwiczeniach myślę że możesz tak odczuwać bo miałem podobnie.
PS: to tylko moja opinia nie jestem fachowcem więc moge sie mylic . Czyli nie znam się ale się wypowiem :)