2

@Faro no chyba przejechała jej czubkiem po kostce. nie widać tego ale jeśli tak no to oczywisty karny VAR pewnie widział więcej ujęć

1

@NeroTFP1 dzięki! , zapisze sobie do obejrzenia :)

0

@CLS63AMG i te zaangażowanie ludzi w coś wspołnego, ta radość. chciałbym widzieć coś podobnego w Polsce - i nie chodzi mi o wiec wyborczy PO , PIS czy innej partii.
Ogolnie filmik i lądowanie wygląda jakby to był Mandalorianin :D

1

@NeroTFP1 cześć, gdzie obejrze ten miniserial?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@barcelonaLM wydaje mi się że za bardzo jak wielu moich znajomych (i nieraz ja sam na tym się łapie) zdajesz się na nieomylność Jacka Bartosiaka. Sam faceta lubie i słucham ale przestałem już traktować każde jego zdanie za pewnik, bo on sam czasem mocno lawiruje. Wysłuchać, wyciągnąć coś mądrego i owszem - ale nie łykac 100 % że będzie tak i tak. Nikt nie jest wróżką. Bartosiak też nie.

Odnosząc się do samej dyskusji. Ameryka nie upada, a traci pozycję jedynego globalnego hegemona i z tym myślę nalezy się zgodzić. Pokazuje to choćby Izrael, który zasadniczo wychodzi poza amerykańską kontrolę, robiąc na bliskim wschodzie co mu się podoba. Chyba że to taka figura polityczna, " my będzie mówić nie wolno (stany) a wy zrobicie po swojemu (izreal) tak by wszyscy myśleli że nie ma naszej zgody"

0

@Kazragore to nie jest kwestia tylko tego. Ogólnie ciemnoskórzy zdominowali futbol, są z reguły lepsi wydolnościowo, silniejsi fizycznie a piłka stała się mocno fizyczna, zabito technikę i inteligencję - "zabiegali ją".
Biały musi być na prawdę wybitną jednostką w futbolu jak Messi czy Ronaldo by istnieć. Mocno uproszczając.Jeżeli chodzi o wyrobników to większość to ciemnoskórzy. wystarczy popatrzeć na Holendrów, Francuzów, nawet Anglików. Takie są fakty, czarni różnią się od białych czy nam się to podoba, czy nie. Biali wyróżniają się inteligencją boiskową, przeglądem pola (na ogół) , ciemni mają inne zalety. O tych z wysoką inteligencją jak Iniesta, czy Pirlo trudniej, niż o gościa jak Kante, który będzie biegał po całej długości boiska i harował na zespół. Wiem że wielu nie spodobają się te fakty i zacznie się udowadnianie że jednak są swietni biali piłkarze (bo oczywiście są) ale jednak trend jest taki żeby wziąc czarnoskórego i ma biegać za 2.

0

@Trojanek23 w takim razie OKUPOWANA POLSKA będzie dla Ciebie jeśli nie znałeś. POWOJNIE również, dużo tematów związanych z II wojną. No i cała seria na Netflix w kolorze jest świetna.
Fajnie tez się oglądało cykl na National Geographic o zbrodniarzach nazistowskich - nie pamiętam tytulu ale znajdziesz.
W domu mam książki Piotra Małeckiego z kanału "powojnie" i mam też ksiązkę którą wyobraź sobie zabrałem z domku letniskowego po moim dziadku "Albert Speer - wspomnienia". Książka ma swoje lata :)

0

@Trojanek23
Oczywiście Norbert Bączyk top. Bardzo lubię też KURIER HISTORYCZNY. Mimo niecodziennych i mało "radiowych" głosów świetnie się tego kanału słucha, plus świetny cykl "Opowieści Rzeczpospolitańskie". Dużo o Polsce i czasach szlacheckich. Poruszane problemy przynależności etnicznej Polaków.
"Podcast wojenne historie" to głównie tematyka 2 wojny światowej i trochę pierwszej, nie kojarzę tam wiele z wcześniejszych lat , zaś na "Kurierze" głownie XV-XIX wiek ;) Ostatnio był fajny odcinek o historii Gdańska. Polecam.

Genialny kanał prowadzi również Piotr Małecki "POWOJNIE", świetna zwięzła forma, dobra muzyka zawsze w tle, no i napisał dwie książki które posiadam pochwalę się ;) a on sam jest jesli się nie mylę pasjonatem historii a nie historykiem.

Polecam również "OKUPOWANA POLSKA" - realizacja w stylu Bogusława Wołoszańskiego :D świetne materiały.

Całkiem dobry materiał obejrzałem również na kanale "HW5M" o historii Niemiec (3godzinki) - polecam - każdy Polak powinien znać dobrze historię tego sasiada. Jest również odcinek o Ukrainie.

Aha dodam jeszcze choć to nie dla uprzedzonych że ostatnio kanał odpalił Robert Winnicki (na kanale nie przebija się jakoś szczególnie pogląd prawicowy, raczej fakty). Po zawale wycofał się z polityki i na prawdę mądrze opowiada o historii. Ostatnio też miał ciekawy odcinek o Niemczech. Choć prowadzi to w formie wykładu więc forma tutaj zdecydowanie najprostsza. Nie dla każdego.

3

@jakub1906 żadna hipoteza nie powinna być z marszu wyśmiewana i negowana. Zgoda. Niestety tutaj w internecie trudno doszukiwać ludzi myślących w ten sposób. Czasem cięzko się doszukiwać w ogóle myślących, oni mają swoje gazety i swoich polityków od myślenia za nich. Powtarzają tylko co myśli ktoś inny

0

@Azi i takie nazwiska sprzedajnych cwaniaczków należy dokładnie zapamiętywać! Wie, że Mazurka i kanał Zero ogląda spora część społeczeństwa więc powiedział to co KORZYSTNIEJSZE, a zrobił .. też to co korzystniejsze bo nie kazdy z tej grupy osób która ogladała kanał ZERO dowie się jak zagłosował!!!!!! Za takie rzeczy politycy powinni odpowiadać mandatem, a przynajmniej REPUTACJA i wyoutowaniem w następnych wyborach. W ciągu doby zmienił zdanie? Smiech na sali.

1

@Arden skubany dobry a ta ruleta.. brak mi słów :D Zidane szanuje to

0

@Zoker byłem już raz na meczu z Celtą na starym CN jak po Araujo wjeżdzała karetka na murawepo zderzeniu głową :) no ale nie jest to dla mnie codzienność

2

@Pedri16Future Polacy wybiorą to co im media lepiej podadzą. Jak w każdym kraju. A establishment raczej prodemokratyczny.

0

Ile kosztuje mnie więcej bilet na mecz ligowy na Barcelone?
Chce jechać w kwietniu.

Zdaje sobie sprawę że wtedy może już być nowe Camp Nou i nowe ceny, ale tak szacunkowo jak to wygląda? z 80euro?

1

@Safrani zdecydowanie. Brzmi to jednak również abstrakcyjnie jak zapewne brzmiało w 18 wieku. Do czego to doprowadziło to należy pamiętać po wsze czasy, chyba że chcemy mówić po niemiecku lub rosyjsku.

0

@zaky274 no ten w worku na głowie to zdecydowanie przesada. Wygląda na to że jednym z niewielu nieekstrawagancko ubranych Jest Dembouz

0

@slayer ależ się jarałem wtedy tymi transferami i tą Barcą.

0

@Lucerfi ahh tak i to będzie to słynne ROZLICZANIA?! Brawo dzielna koalicjo :)

8

@BorzyKrzys i to jest dowód na to co pisałem w innym wątku odnośnie tego jak rzadzą Polacy. Najpierw swój właśny interes, a interes państwa właściwie nie istnieje..

Więcej przywilejów, immunitetów i jeszcze wieksze pensje i dodatki tym darmozjadom i złodziejom! demokracja szlachecka w pełnej krasie.

5

@SzczenaWojtula niestety na jednych i drugich są potężne haki. Dlatego dziwi mnie ten fanatyzm niektórych. Polacy słabo rządzą. Maniery dawnoszlacheckie nie wyszły z nas i każdy bardziej patrzy na swój czubek nosa i swoje otoczenie niż na dobro państwa, co jest od lat domeną Francji, WB czy Niemiec (Niemcy jako naród, wiadomo że nie istnieją jako twór czysty tyle lat).
Tam robi się coś dla kraju, dopiero później dla siebie i było tak nie od wczoraj tylko od 1000 lat. Mają mądre elity (nasze wymordowano) a nie drobnych cwaniaczków, którzy poszli do polityki bo jest pensja i prestiż.
Aha i dodam jeszcze by głebiej wbić kij w mrowisko Lepsza dobra dyktatura niż dupiata demokracja.

0

@Toretto ale skąd wiesz że wtargnął na pasy? poza tym przy obecnych przepisach to pieszy ma pierszeństwo, także realnie cięzko o wtargnięcie. Rozumiem pojęcie ale w praktyce w sądzie raczej cięzko to udowodnić będzie. Obstawiam że sądy będą popierac pieszych.

0

@bartekvisca wszystko podobna jakość, ja kupuje oleju zawsze HENGST

2

@ferdas_rawa rozkapryszenie, egocentryzm i przywiązanie do komfortu i dobrobytu obywateli europy doprowadzi niestety świat jaki znaliśmy do upadku. Pojedyńcze przypadki nie są problemem - natomiast jeśli staje się to zjawiskiem społecznym to brak dzieci staje się poważnym problemem

0

@tristan87 **wysyn niech zgnije w wiezieniu, brak mi słów

2

@Catalonya1992 nie czuje sie na tyle mocny w tej materii żeby przewidywać. Najgorsze ze w tak delikatnej materii jaką jest odmienność rasowa i kulturowa mało który ekspert chce się wypowiadać w obawie przed linczem i wykluczeniem.

Trudno powiedzieć jaki będzie bilans zysków i strat słabego wskaźnika demograficznego. Może w jakiejś materii będzie lepiej a może wprost przeciwnie, może będzie tylko gorzej bo niedość że będą cyrki z emeryturami to jeszcze nam tu zaaplikują przedstawicieli czarnej afryki żeby łatac dziury. Trudno mi powiedzieć jaką rolę odegra tu AI. Problem nasili się za 30 -40 lat tak szacuje . Widziałem prognozy dzietności gdzie Polska za niecałe 100 lat będzie liczyła około 18 mln ludzi jak dobrze to pamiętam. (przy obecnym poziomie urodzeń)
Wiem zaprzeczyłem sam sobie bo finalnie pokusiłem się o jakieś przewidywanie ;)

Pozdr

2

@Peciak problem jest oczywiście złożony. Wskaźnik dzietności świata jako całości SPADA. Najgorzej (dla nas jako cywilizacji białego człowieka) że wskaźnik jest dramatycznie niski w krajach wysoko rozwiniętych. ujmijmy w tym także Polskę.

Natomiast wskaźnik ten jest bardzo wysoki w krajach nisko lub bardzo nisko rozwiniętych jak Nigeria, Jemen, Kazachstan i większość Afryki. Osobna kwestia że ten wskaźnik jest bardzo wysoki w krajach czarnych lub ciemnoskórych, w tym muzułmańskich także.

Tu jest problem. Jak tu doszukiwać się rozwoju społeczeństwa skoro za kilkadziesiąt lat wiekszość świata stanowił będzie lud raczej ciemny, afrykański, niewykształcony, fanatyczny (muzułmanie). Duże wyzwanie przed ludzkością na najbliższe 100 lat.
System emerytalny to oczywiście część w/w problemu bo kimś trzeba będzie te dziury łatać w takich krajach jak Włochy czy Polska.

dodaje tabele wg współczynnika dzietności. Wnioski wyciągnijcie sami:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_wsp%C3%B3%C5%82czynnika_dzietno%C5%9Bci

edit: pierwszy poważny kraj na tej liście, który leży w Europie to Francja (tak ta ciemnoskóra Francja, gdzie w reprezentacji narodowej jest bodaj 2-3 białych) znajdująca się na miejscu uwaga 112na 224 państwa. Mocarstwo USA na 123 miejscu. Większość państw Europy w drugiej cześci drugiej setki ;) Polska na miejscu 212 na 224 kraje przypominam. Europa środkowo wschodnia szoruje po dnie.

1

@SzczenaWojtula z perspektywy czasu (np za 2000 lat) Putin bedzie osądzany mniej emocjonalnie, myślę też że mniej surowo. Będzie się mówiło o suchych faktach, że chciał poszerzać wpływy Rosji itd. Nikt pewnie personalnie nie będzie go winił za śmierć dziesiątków tysięcy cywili.
Wielu było polityków/wojskowych/władców te 2000 lat temu którzy narobili masę złego a historia osądza ich w miarę pozytywnie doceniając kunszt polityczny czy wojskowy i po prostu patrząc na to co zwojował. Z dupy porównianie ale taka refleksja mnie naszła, że takimi pobudkami trochę kieruje się Putin. Chce mieć na stałe miejsce na kartach historii.

2

@Pawlak1992 no miałem go za mądrzejszego. Gość po takiej stracie jak strata córki powinien mieć więcej pokory i mniej obsmarowywać innych - bez względu na "osiągniecia" Xaviego i sympatię do Luisa - w tym wątku biorę stronę Hernandeza. Lucho się zakręcił w niepotrzebnych wypowiedziach - innymi słowy w kurtuazyjnych kłamstewkach się pogubił. Taki z niego filozof

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?