3

@ObiwanKenobi z jednej strony jest to smieszne jak niektorzy po tych slowach wybuchaja smiechem i bija brawo, z drugiej ten sejm jest tak niepoważny i żalosny że swiadczy to tylko o Polakach.

0

w srodę gramy na TVP ??

1

@bartekvisca tyle, że jemu układ pasuje. Siedzi na dupie do końca kontraktu za piekną kase. Pomijam że ma rację w tym sporze bo pieniadze ktoś mu dał to mu się należa, ale mimo wszystko z ambicją sportową to nie idzie po drodze.

0

@Azi rozumiem że masz na myśli Pawlickiego, musisz go zapytać ile można :)

0

@AlexDark00 Barcelona za Frankiego De Jong jest czymś, czym (mniej więcej) była za czasów innego "DE" Holendra czyli Franka De Boera. Nazwisko duże, duże oczekiwania, a w zasadzie podobny poziom w Barcelonie prezentują. Miewają lepsze i gorsze i momenty, ale ogólnie raczej każdy spodziewał się nieco więcej po nich. Sukcesy klubu też zbliżone

1

@ShawnC popieram, nie popadałbym w huraoptymizm. Gramy fajnie , całościowo to wygląda dobrze i może się udać ale tak jak mówisz, przy tak wysoko ustawionej obronie margines błędu jest totalnie niski a Vini z Mbappe nie pomylą się tyle razy co piłkarze Sevilli.

2

jeżeli ktoś pamięta serial CZAS HONORU to kojarzy Antoniego Pawlickiego, który mówi tak:

"Długo się nosiłem z tym postem, ale nie mogę dalej spokojnie patrzeć na swoje odbicie w lustrze. Chce odszczekać. Oddać honor. Przeprosić. Za bierność. Za ciszę. Za obojętność"
"Minął rok od zmiany władzy. Co się zmieniło? Nic. Co więcej Tusk zapowiedział czasowe zniesienie prawa do azylu. Czy ktoś z nas, artystów zaangażowanych i głośno krzyczących za poprzedniej władzy dziś też krzyczy? Nikt. Ja też nie. Jedyny @mateuszjanicki mówił głośno o tym już trzy miesiące po przejęciu władzy przez koalicję. Sam z nim wtedy dyskutowałem przekonując go by dał czas. Teraz muszę przyznać Mateuszowi rację. Ci, którzy obiecali przywrócić praworządność w imię politycznego kapitału łamią prawo i odpierają atak totalitarnego państwa metodami totalitarnymi. Uważam że to błąd. Uważam że spadamy w otchłań bezprawia i zaprzaństwa. Wycieramy sobie gębę konstytucją i praworządnością a teraz sami siedzimy cicho kiedy "nasi" te konstytucje gwałcą. Konstytucję, Konwencję Genewską, Prawa Człowieka. Ciężko mi patrzeć w lustro" – podsumował gorzko.

źródlo X

0

@Kgorecki2500 tacy kamraci jak zembaczynski powinni być czym prędzej eliminowani z kręgów władzy bo są tam TYLKO dla własnych korzyści a nie dla dobra tego kraju , kraju który współtworzymy. On ma być reprezentantem ludu. Czy rzeczywiście tak jest? Być może jest reprezentantem takich jadowitych osób jak kilku tutejszych użytkowników ale na pewno nie większości.
Żałosne zachowanie posła KO - takie rodem z gimnazjum.

0

@Elvisek no nie rozumiem bo dopiero teraz wyjaśniłeś o co Ci chodziło. Pisanie "nie rozumiesz" na dzień dobry świadczy o odpychaniu odpowiedzialności.
Zrozumiałem dokładnie to co napisałeś. Pozdro

2

@Mitch_Atleta oczywiście że tak jest ;) jednak obecnie każda ze stron tego sporu światopoglądowego ma również "własnych" lekarzy/psychologów/psychiatrów , którzy są w stanie to zakwestionować i powołać się na inne "badania".

0

@Elvisek gdzie podobnie? to jest gra jak na Orliku, zobacz dwie pierwsze bramki. Pierwsza, bramkarka nieudolnie zderza się ze swoja zawodniczką i piłka ląduje pod nogami Ewy a bramka pusta :) Druga bramka - piłkarka Barcelony nie trafia w piłke, rykoszetem od jej nóg piłka trafia pod nogi innej barcelonskiej piłkarki..

Może spoko się to ogląda bo dużo goli, nawet jest klepanie ale prawda jest taka że przykład dwóch pierwszych goli świadczy o poziomie żeńskiej piłki.

Edit: ogladałem wszystkie gole, większość jest tego typu co pierwsze dwa. Miejsca a miejsca, bledy gorsze jak w MLS :)

2

@partymaker najgorsze jest to że oboje mieli swoje racje - także zgodzę się. Przegrała Polska.

1

ale że tutaj taka cisza po wystąpieniu Dudy a i Tuska to jestem zaskoczony, jeśli nie słuchali to nic nie straciliscie :D

0

@Danny Gaucho oo super . brawo LEO :) strasznie żałuję jego odejścia ale niestety chyba nie mogło być inaczej. Pensja zabójcza

1

@Safrani no ja tego środowiska nie znam i w zasadzie nie mówię o środowisku, czy partii - a konkretnie o Bosaku i Winnickim. Pzdr

0

@Safrani rozumiem mam podobne zdanie chociaż wyjątkiem dla mnie jest Bosak, jemu względnie ufam (jak innym kierowcom na drodze) - nie ze wszystkim się zgadzam ale ufam mu bo Podobnie Winnicki to realnie są polscy patrioci.

3

@KrychaFCB czyli czy PIS, czy PO, czy Real Madryt, wszyscy taktykę tematów zastępczych stosują

0

@Safrani Koalicja w niczym nie ustępuje PiSowi w rzucaniu tematami zastępczymi. Temat jest poruszony w drugich gorących dyskusjach, znajdziecie. Zasługujemy jako Polacy na normalny rząd, ciężko pojąć czemu jest to tak skomplikowane by doszedł do władzy ktoś szczerze oddany sprawie i Polsce. Chyba jestem zbytnim idealistą a jednocześnie nie wierzę już zbytnio w demokrację. Dla mnie to ona jest głównym problemem i w sumie pięknie powiedział to Bosak bodajże wczoraj, aż Wam to znajdę:
15 minuta początek wypowiedzi a ściślej chodzi mi od 16minuty po pytaniu Rymanowskiego :

Rymanowski:

- myśli Pan że ludzie (tego że PO marnie rządzi i niewiele robi) nie widzą? Przecież dzisiaj numerem 1 jest Platforma!:


Bosak:

"panie redaktorze ludzie widzą różne rzeczy i mają swoje kryteria o tym z kim sympatyzować, może po prostu jakość rządzenia i inwestycje infrastrukturalne oraz równowaga finansów publicznych nie jest tak istotna dla polaków jak się dziennikarzom wydaje, może też emocje rozniecone między pisem a platformą dla dużej częsci naszego społeczeństwa są ważniejsze, ubolewam nad tym ale po prostu wydaje mi się że emocje polityczne dla dużej części społeczeństwa przesłaniają fakty i nie oceniamy rządzących na podstawie faktów, bo gdybyśmy oceniali to Pis i Platforma byłyby poza parlamentem."




0

@AduŚ07 ten z kijem to taki troche Salah

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

19

@Comentateiro sam sobie zaprzeczasz. nie ma logiki . Tzn POwcy jak coś robią to jest nieudowodnione, co najwyżej moralnie sliskie ale nie niedozwolone, a Pani Ziobro to co udowodniono póki co? Bo wydaje mi się że tyle samo co wyżej wymienionym. Także nie mamy o czym rozmawiać za bardzo bo temat sam pogrzebałeś.

26

@Comentateiro jak to nie widzisz ? Aferą jest to że Tusk bredzi o jakimś wstrzymaniu czasowym "terytorialnego prawa do azylu" , o rozmawianiu z PARTNERAMI W EUROPIE jak to ujął choć doskonale wie że jest to niemożliwe i niezgodne z prawem humanitarnym. Chyba że chce wypowiedzieć konwencję genewską :D
Nie ma takich mechanizmów, które mogłyby zablokować prawo azylowe, bo nie ma czego takiego jak prawo do azylu. Jest prawo do złożenia wniosku o azyl a państwo polskie może go rozpatrzyć pozytywnie bądź negatywnie - to wszystko. Piękna propaganda. Można, co jest bardzo proste przestać tego azylu udzielać. Nie ma żadnej skomplikowanej retoryki i nie potrzeba zgody w Europie. Najlepsze jest to że dwa lata temu Tusk mówił że to są biedni ludzie "nie róbmy obrzydliwej propagandy wymierzonej w migrantów". Nagle zmiana zdania a i płot w sumie nagle stał się przydatny, choć po prawdzie za drogi.
Poza tym on już żadnych partnerów w Europie nie ma, stał się niepotrzebny bo swoje zrobił - przejął władzę w Polsce, jest ekipa przychylna Von Der Layen i wszystko się dalej elegancko kręci.

Powodzianie dostali póki co po 10tys zł rekompensaty, reszta spraw z tym związanych utknęła w martwym punkcie. Ludzie mieli domy, biznesy a zostali z niczym a pomocy państwa nie widać. Na prawdę nie trzeba grzać spraw złodziejstwa poprzedników żeby przykryć dzisiejszą, swoją własną nieudolność.

1

@Tatazolwinia moje przeczucia:

to jest zawodnik który miał problemy z mentalem, widać było strach w jego oczach. Szczerze nie wierzę w zmianę (w Barcelonie). W wiekszym klubie stare demony wrócą i zawali nam mecz.

1

@Chaoss , no ale rok 45 to już finisz zmagań wojennych i trudna dla Stanów zmiana w takim momencie gdy świat już ostatecznie rysowany jest na nowo (na konferencji w Jałcie Roosevelt był już w fatalnej kondycji i niestety na wiele rzeczy przytakiwał Stalinowi). Konferencja była w lutym 45 a Roosevelt zmarł w Kwietniu. Koniec wojny w europie to Maj :) Także zdecydowanie Stany miały ten "problem Roosevelta" na głowie - ale masz racje wyraziłem się nieprecyzyjnie.
Wiadomo że pierwsze decyzje dotyczące powojennego świata zapadły jeszcze w Teheranie , no ale ostatecznie przyklepała to Jałta.

2

@ferdas_rawa tak jak mówisz, ZSRR stał się względnie silny tylko i wyłącznie dzięki Stanom, dzięki Land Lease - w następstwie czego odnosili sukcesy na froncie walcząc z NIemcami. Dostali też od USA nie tylko broń ale i technologię (np wytwarzania benzyny wysokooktanowej) o czym można posłuchać na kanale "powojnie" - polecam.
no ale po Jałcie siedzieli przy stole zwycięzców i dzielili świat, Stany miały swoje problemy jak schorowany Roosevelt.

Zobaczymy jak to będzie z Chińczykami. Ich robotyka i inżynieria / infrastruktura stoi na prawdę na wysokim poziomie, nie przejmują się żadną ekologią, mają swoje mocne strony i to prawda obecnie zdecydowanie nie jest nią demografia.

Zobaczymy jak będzie. Sporo można snuć teorii, jednak najcenniejsze fakty często wypływają do mediów dopiero po wielu latach.
Pozdro

0

@reakwon przejrzałem to przelotnie. Co z tego wynika bo w sumie poza tym ze chłop mocno kombinuje i żeruje na naiwności dzieci i starszych debi*i nie widze nic strasznego. Kombinator. Co więcej?

0

@ranger3120 niezłe :)

1

@ferdas_rawa hmm zwykle nasze poglądy są zbieżne ale tym razem wejdę w lekką polemikę. Pomiędzy upadkiem samym w sobie, a zakończeniem hegemoni to jest różnica jak z Tokio do Lizbony :) Stany Zjednoczone dalej pozostaną mocarstwem, ale jednym z kilku - podobnie było w czasach 20 wiecznych / 1 Wojna światowa. Obecnie umierają jako hegemon tylko i wyłącznie,a że już tym hegemonem przestają być świadczy postawa Rosji, Chin czy nawet Izraela. Nie zmienia to jednak faktu że dalej są mocarstwem, które może wywierać wpływ na państwa całego świata - choć już nie aż tak jednoznaczny i znaczący.

To oczywiście moje zdanie, ale myślę tez wielu ekspertów którymi jednak tutaj raczej nie jesteśmy.

0

@DiSBlaDE zapewne tak. ale ta afera się przecież toczy już od lat i nic póki co nie udowodnili, ba , nawet nic nie zrobili żeby im udowodnić. Wątpię żeby *linek czekał aż go zgarnął, raczej tam już teraz po takim czasie nic nie znajdą.

0

@szymonekk 100% zgoda

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?