0

@ProMILs i ja również ;/

0

@Kgorecki2500 Jakub Kulesza czy to Ty?

16

@Marian_Pazdzioch nie pozostała bez wpływu, była istotna , czy przesądziła to oczywiście subiektywna rzecz. Wg mnie Kamala to po prostu słaba kandydatka. Bardzo słaba. Recytowane wywiady , przygotowane odpowiedzi cytowane z pamięci.. nie żeby Trump był jakiś wiele lepszy, też nie mam do niego za dużej sympatii ale jednak.
Mówie powyżej o swoich odczuciach wobec kandydatów a nie przesądzam który z nich lepszy dla Polski czy dla Świata - to osobna kwestia.

1

@MesQueUnClub_87 bo ludzie (motłoch) to idioci, dlatego demokracja to komedia. Wystawia się kandydata popularnego a nie merytorycznie najlepszego. Taki który się sprzeda a ludzie go kupią jak nowy Iphone. Rządzi tak na prawdę z tylnego rzędu cała partia i wielu ludzi - nie jedna osoba. Wystawia się aktora, która ma dowieźć wynik.

1

@ferdas_rawa no pamiętam że raz czy dwa uczestniczylismy w takim wątku, gdzie próbowaliśmy przekonać że : nie tyle co Trump DOBRY , ale Trump nie taki straszny jako przedstawia Mainstream ;) Ludzie, których można uznać za ekspertów od polityki/geopolityki nigdy nie słyszałem żeby mówili wprost że wybór Republikana to będzie jakaś tragedia. Za to La Rambla ma swoje wizje, wiadomo jak jest.

1

myślę że chyba my wszyscy jako "normalni" ludzie kibicujemy Ukrainie bo została najechana, jest tym słabszym w tej konfrontacji, i źle wygląda temat memorandum budapesztańskiego w tej całej wojennej historii. Percepcja polaków oczywiście nieco się zmienia po takich akcjach jak wystąpienie Zelenskiego w ONZ, czy wypowiedziach Kułeby ale mimo wszystko raczej każdy zdrowy na umyśle trzyma za Ukrainę kciuki.

mamy też wiele do zarzucenia ruskim (ukraińcom tak na prawdę też w kontekście Wołynia jednak to im kibicujemy) - ruskim nie umiemy też wybaczyć krzywd komuny i zniewalania Polski od własciwie czasów 17wieku.

Jednak na trzezwo podchodząc to wcale nie wydaje się by jakas mniejsza lub wieksza wygrana Ukrainy była w interesie Polski. Już na pewno nie będzie w jej interesie wejście Ukrainy do UE co narazie nie wydaje się mocno realne. NATO - ok jak najbardziej choć napompowana korupcja raczej temu nie sprzyja, rozkradane są fundusze na wojsko + sprzeciw Rosji - to wszystko sprawie że też nie wydaje się to szybki do zrealizowania scenariusz.

Właściwie więc póki Rosjanie siedzą po drugiej stronie Dniepru to choć brzydko to zabrzmi - ta Wojna na wschodzie nie wygląda tak źle, cieszymy się więc że Ukraińcy obronili niepodleglość, Kijów, ale tak na prawdę czy byłyby w naszym interesie dalsze sukcesy Ukrainy? Osłabanie sie na nawzajem tych dwóch krajów jest w naszym interesie - owszem. Ukraińcy dali nam czas na wzmocnienie siebie i wyznaczenie kierunku - nastąpiło otrzezwienie po latach zaniedban i to na pewno wielki plus. Polityka wraca na normalne tory (w kontekscie historycznym)

1

@Lucerfi ten kanał nawet ktoś z La Rambli kiedyś mi polecił i słucham jako jeden z wielu. A teraz poranna sesja w radiu WNET akurat Bartosiak, będzie pewnie w necie za kilka godzin wycięty kawałek to również polecam tą rozmowe.

3

@michal26 @Lucerfi no mam podobnie , teraz na słuchawkach kanał Polityka Zagraniczna i Marcin Kuśmierczyk mówi tak: "prawda jest taka że pomysł że Donald Trump od tak odda Ukrainę , taki pomysł mógł powstać tylko w SKRAJNIE NACECHOWANEJ EMOCJONALNIE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ (czyt. La Rambla - moje wtrącenie) - nigdzie indziej, bo można Trumpa nie lubić, ale trudno uznać go za człowieka który ot tak coś drugiemu oddaje"

4

słucham właśnie wywiadu z Aldona Hartwińska, która ma na bieżaco styczność z ukraińcami, z żołnierzami ukraińskimi i co ciekawe, mówi że na Ukrainie ludzie i szczególnie żołnierze czekają na zwycięstwo Trumpa w Stanach - bo wiedzą że coś się zmieni. Sądzą że zwycięstwo Kamali będzie tą samą kroplówką i sprawa dalej będzie tkkwiła w martwym punkcie, zaś przy Trumpie coś się ruszy w lewo lub w prawo. Ludzie tam mają już dość tej wojny.

0

@Kuchar Williams zostaje w odwodzie jakby tutaj coś finalnie nie wyszło. Nie jest już jednak priorytetem w mojej ocenie. Działa to na naszą korzyść, bo może zapłacimy mniej ;) i nie musimy go brać w nadchodzącym sezonie, bo jak nie w nadchodzzącym , to w następnym. Nie tracić go z radaru ale bez ciśnienia.

1

@gilbert3 pełna zgoda, tym bardziej że gra na pułapkę offsidową to przecież nic nowego. OD lat drużyny tak grają. Nowość to że nam faktycznie to wyjątkowo skutecznie wychodzi, ale tez się nie łudzę że to będzie trwało wiecznie. Oby jak najdłużej.

0

@tbas chyba do mnie chciałeś to napisać. nie wiem musisz zapytać te 10lat wstecz mniej więcej czemu nie kupowali. Chętnie się dowiem w tej sprawie coś więcej, czy poznam opinie.

0

@Jakchcesz oczywiście ja o tym ursusie już dawno slyszałem wiec mnie to nie szokuje w ogole, a tak jak napisałem tutaj ukrainiec zweszyl biznes bo na ukrainie rolnictwo pręzne jak nigdzie wiec traktory będzie sprzedawal "swoim". W zagranicznych holdingach "obslugujacych" pola na ukrainie też jest masa ukraińców.

1

@Wasacz_ tak sobie myślę, że może być też tak że ten OLEG KROT (właściciel MI CROW która kupiła Ursusa) ma wtyki na Ukrainie w agroholdingach przez co będzie miał (lub już ma) dogadany zbyt na te traktory. Świetny pomysł z jego pkt widzenia

2

@Wasacz_ no zgadzam sie

1

@NeroTFP1 w CARGO też tam był jakiś wątek Ukraiński. Jak będziemy tak zostawiać rodzimy przemysł to faktycznie tak będzie, bo na Ukrainie oligarchów i bogaczy na pęczki, a z kraju się zwijają więc chętnie będą inwestowac tu.

0

@Hosh dla mnie to taki smerf warzywniak troche

0

@Muszynianka ja mam tak samo tzn tak:

na przeglądarce brave(telefon) totalnie mi nie chodzi, tak jak to przedstawiłeś
na przeglądarce opera(telefon) chodzi całkiem okej , napewno dużo lepiej niż powyżej
na kompie w pracy chodzi mi rewelacyjnie.

może ukrócili korzystanie z przeglądarek z blokerami reklam?

1

@Kacper1432 no jedynie na gębę. KToś bierze na siebie pakiet za 69zł c+ z ligą mistrzów i się rozliczacie.

0

@Kacper1432 musisz kogoś znaleźć by z nim współdzielić konto canal plus , a eleven kosztuje 15zł. pakiet canal plus to 69zł (na pół).

Ja wczoraj proponowałem podpięcie do mnie za 40zł miesiecznie, (lub 30zł za samo c+ z LM) ale jestem już dogadany

0

@Safrani no to jeszcze ma jakiś sens. Sobie to dobrze policz, bo mój znajomy sąsiad o którym wspominałem, sam jest elektrykiem (prowadzi działalność) ale z elektryka zrezygnował bo też stwierdził że się nie opłaca

0

@Safrani samochód elektryczny to wedle preferencji i gustów ale z czysto ekonomicznej perspektywy nie opłaca się. Różnica na przykład w takim Oplu Corsa elektrycznym a spalinowym to kwota duża. Spróbujmy oszacować.
Koszt Corsy (model ten to przykład) to 125 000zł
Dofinansowanie to 18750. nie wiem czy to jest tego warte - tych pieniędzy. W zimie za wiele nie poładujesz "z gniazdka" - tzn zależy ile mocy fotowoltaiki sobie zrobisz no ale z 5kW jakie ja mam to wątpię żebym w całości obsłużyl wszystkie urządzenia.
Znowu koszt większej instalacji foto żeby mieć więcej prądu własnego to znowu większy koszt :D

Trzeba się mocno nad liczbami pochylić ale z mojej perspektywy czyli mając przeciętny budżet to wolałbym kilkuletnią spalinówke. Elektryk zimą ma słaby zasięg, baterie też się zużywają szybciej niż silnik spalinowy, do tego zimą mało słońca a fotowoltaika nie jest za darmo, trzeba też włozyć. Nie zwróci się to raczej..jeśli w ogóle to nie prędko

0

@Proxi dzięki napisałem na priv :)

0

kupował ktoś kiedyś od chińczyka klocki do składania: repliki znanej firmy L e g o :)? różnica w cenie to tak 15 krotność


1

@mercurial2000 zgadza się. Z mojej strony powiem że sam mam 36 lat w lutym i 4 lata temu poszedłem na rezonans bo cierpiałem od wielu lat na bóle pleców w częsci lędźwiowej głownie. Grałem w piłkę halową od lat i stwierdziłem że czas to "ogarnąc". Okazało się że mam guza w prawej nerce. Nowotwór złośliwy - z czasem po wycięciu nerki się dowiedziałem.
Miałem szczeście że nie było zadnych przerzutów a z jedną nerką zyje się normalnie jak z dwoma, natomiast slad w psychice i stres pozostaje już na zawsze. Zmiana podejścia do życia bo nie wiesz czy przeżyjesz. Dziś jestem klasyfikowany jako zdrowy ale tak jak mówie, rak lubi nawracać - dlatego stres pozostaje na zawsze.
Bardzo współczuję wszystkim chorym, a kucharza z newsa bardzo lubiłem oglądac , mam nadzieję że wygra.

0

@mercurial2000 nie mam wiedzy medycznej ale podejrzewam że wyniszcza organizm jeszcze bardziej a nie daje żadnej gwarancji że bedzie lepiej , a może być też gorzej.

1

@Krzysztof1987 no ukrainski oligarcha kupił, kasę mają więc będą tu się pchać.

0

Syndyk masy upadłościowej sfinalizował sprzedaż legendarnej marki URSUS.
Wg newsa poniżej kupiła go nikomu nieznana firma z Warszawy.

Sprawdziłem - Prezesem Zarządu OLEG KROT - Ukrainiec :)

https://techiia.com/team/oleg-krot

"legendarną markę polskiego rolnictwa kupiła firma M.I. Crow. Próżno szukać jednak jakichkolwiek informacji na temat nabywcy. Firma ta została zarejestrowana na początku lipca tego roku a swoją siedzibę ma w jednym z warszawskich biurowców. Nie posiada też strony internetowej.



Ciekawa za to jest branża, w jakiej M.I. Crow ma działać. W Krajowym Rejestrze Sądowym wskazano, iż spółka zajmuje się produkcją statków powietrznych, statków kosmicznych i podobnych maszyn; produkcją konstrukcji metalowych i ich części, a także produkcją broni i amunicji. Na razie nie wiadomo, czy produkcja maszyn i ciągników będzie kontynuowana"


https://www.lublin112.pl/ursus-zostal-sprzedany-legendarne-przedsiebiorstwo-kupila-firma-od-statkow-kosmicznych-i-broni/


0

@Donnie_Darko bo to co pokazałeś Robertsona cięzko nazwać pressingiem. Ja rozumiem przez pressing grę całej drużyny lub co najmniej formacji. Tak by odcinać możliwość podań dla posiadacza piłki, a jednocześnie naciskać na gościa z piłką by musiał ją oddać. Jedna osoba to nie jest pressing a jak powiedziałeś strata sił - bezsensowna. Dodam że jak nawet jeden z formacji lub zespołu nie odcina podań w trakcie pressingu to jest to zle wykonane. Chodzi o to by zmusic przeciwnika do bledu i to musi byc zespół :)
Rozumiem o czym mówisz z Messim, jego wartość dodana nawet bez pressingu jest wyższa ale generalnie to pressing jest ponad każdym zawodnikiem, poza Messim :)

1

@Safrani coś czytałem wczoraj że mają podnieść zwrot z wysyłanego prądu do okolo 30%, obecnie jest na poziomie mniej więcej 20%.
Warto np jeżeli masz klimę, jakieś baseny - czyli rzeczy uzywane latem. Nadwyżki i tak sprzedasz i coś tam cenę prądu zimą Ci to obniży

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?