mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@paweldunajecfcb Trump zapowiedział że będzie odstawiał do domu nielegalnych imigrantów , tak też zrobił w przypadku tych kolumbijczyków. Wg niektórych źrodeł byli to z reszta przestępcy. Kolumbia nie zgodziła się na przyjęcie samolotu z tymi osobami, na co Trump odpowiedział ostrymi sankcjami, czego efektem były schowanie się do nory Kolumbijczyków i jednak samolot z nielegalnymi imigrantami przyjęli.
0
@CLS63AMG ogólnie to się z Tobą zgadzam, jednak do Europy przynajmniej na front wschodni Amerykanie by nie weszli z pancernika bo ich statki są przystosowane do dziś do pływania po głębokich wodach oceanów a Bałtyk to płytkie morze. Także prawda jak zwykle po środku, Amerykanie pewnie by "ogarnęli" ale wiedzieli że do Europy muszą wejść piechotą a ta nie była ich najmocniejszą stroną. Lotnictwo co prawda było używane do bombardowania np Drezna ale już na pół z brytyjczykami. Rosjanie byli dawcą mięsa armatniego, a amerykanie dawali im broń i technologię. Dali im między innymi benzynę wysokooktanową która pozwoliła latac ich mysliwcom szybciej.
Jedni i drudzy byli niezbędni - dla amerykanów "użycie" armii czerwonej do cięzkich walk na wschodzie - zimą - to był dobry deal. Myślę też że amerykanie nigdy nie lekceważyli rosjan mimo ich ułomności - tak jak czynimy to my po dziś dzień. Amerykanie mimo iż zdają sobię sprawę z ich siermiężności i prostoty nie lekcaważą ich. Widać to w ruchach Trumpa.
1
@Eklerek nie zdziwił bym się jakby to była prawda. Prawdę mówiąc na kobietę to ona nie wygląda
1
@Kgorecki2500 dobrze to ująłeś żeby zainteresować, jednak jakiejś głębszej wiedzy ten kanał nie daje. Ot tak żeby liznac temat, zgłębić go trzeba gdzieś indziej
0
@michal26 Tak wygrała też sumarycznie więcej gemów. Idze zabrakło atutów. Amerykanka miała serwis (i to w kluczowych momentach!) + czasem potrafiła zagrać dość technicznie nieprzewidywalnie czego Idze brakowało. Samo rozrzucanie (i to nie najlepsze dziś) to troszkę mało w arsenale Igi, niestety. Ma kondycję, ma powtarzalność jak dobrze wejdzie w mecz i to daje jej mega przewagę ale wlasnie w takich momentach gdy się zacina do brakuje tego czegoś, chyba najbardziej serwisu jednak.
0
ogrzyca nadrabia serwisem no co tu duzo mowic
1
Mam wrażenie że ta Meys doskonale czyta Ige i jej styl gry, to rozrzucanie. Zawsze biegnie tam gdzie Iga zagrywa, jest o krok przed nia. Iga zaś wolno, z błędami, bez wiary.
Watpię w pozytywny koniec. Iga za słabo się prezentuje.
2
Iga albo idzie jak maszyna i wszystko wydaje sie nad wyraz proste albo jest tak jak dzis, wszystko jest nad wyraz trudne
1
Iga ma ten forehand
0
@Aragorn33 słaby ten związek z lewicą w tym poście. Żaden prawicowiec nie neguje atomu, kwestionowane są co najwyżej OZE (przede wszystkim jako podstawowe źródło energii a nie jako dodatkowe czyli 10-20 procent)
0
@AbcAbd spoko no sytuacja sporna - " do interpretacji" ja mam wrażenie że jakby szczęsnego tam nie było to po wpadnieciu przez Fermina on spokojnie biegnie dalej (i wygląda że ma taki zamiar ale widząc że jest szczesny i że go bramkarz uprzedzi przewraca się)
1
@AbcAbd niby jest tu wraźny kontakt i niby karny mógłby być problem w tym że takich karnych raczej nie dają (chyba że to Vini, na nim to wystarczy reke polozyc i gwizdek w ruch), zawodnik Benfiki tutaj trochę dołożył od siebie i tu była normalna gra ciałem, wg mnie jakby dał tu karny to byłaby większa kontrowersja niż brak karnego. Sytuacja nieoczywista wiec tak jak interpretuje ja.
1
@oZinho to samo chciałem napisać:)
0
@Gibbon_FCB fermin tam trochę popchnął gościa
0
@SergioBusquets5 jaki spadek chłopie on takich goli jak ten 5 strzelił już kilka, nie uważam by miał spadek
0
@Safrani opowiesz co nieco o sobie, skąd taka znajomość pisma świętego u osoby niepraktykującej ?
Nie chcesz, nie odpowiesz - spoko, ale wierzysz w Boga? Czytasz Pismo Świete tak poza obrządkiem katolickim?
0
@lithotripter nie w tym przypadku ;)
3
@LOPEZ16 mądre słowa. Gdyby nie kwestie światopoglądowe prawica nie miałaby takiego poparcia, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Często jest to główny powód ich poparcia, chec powrotu do normalności , chce usłyszenia tak prostych i oczywistych dla nich słów słów jak "są tylko dwie płcie, mężczyzna i kobieta".
2
@barcanawieki otóż nie
2
@gaucho104 w druzynie Flicka jest ewidentnie problem mentalny, u Xaviego to był raczej brak pomysłu na grę. Widać kolosalną różnicę jak gramy z kimś konkretnym a z jakimś Las Palmas czy Leganes.
0
@michal26 no Iga wystarczy że będzie defensywnie odbijać piłke na druga strone a Lys nic nie zrobi z tym i tak, w koncu sie pomyli ;)
1
włączyłem teraz Ige na końcówkę seta i moje pierwsze wrażenie, ta Lys nie umie przebić piłki, trochę amatorsko to wygląda. Nie umniejszam Idze ale koleżanka po drugiej stronie wygląda fatalnie
3
@Coutinho007 no upływ czasu jest nieubłagany i fajnie widac po piłkarzach jak leci czas. Wczoraj można było obserwować MArca Bartre, wygląda jednak trochę inaczej niż gdy obiegał go Gareth Bale :)
1
@norbi77 no dokładnie a potem trzeba wpuścić ludobojce i ci sami politycy dają zgodę
0
@BorzyKrzys fajnie że to przypomniałeś ale jedno zastrzeżenie , koło trance to to nie stało :) to jest bardziej jakiś disco dance. Oznacz mnie też pls
0
@blakkudium Bayern albo Atletico z troszkę niższej półki - wg mnie do Atleti by pasował
0
Inigo z flagą baskijską, ciekawe, ciekawe
1
@Safrani tak masz racje, mam podobne zdanie i uważam że na dziś (i +- 5lat w przód) nie ma dużych szansżeby konfederacja zaczęła odgrywać poważniejsza role. Musiałby nadejść do Polski jakiś kryzys i realne biednienie społeczeństwa jak na zachodzie. To obecnie się nie dzieje - jest dokładnie odwrotnie, Polska opiera się tej tendencji i bogaci się w dalszym ciągu. Gdzieś jednak jest koniec i tam należy upatrywać szans dla Konfederacji. Być może społeczeństwo wtedy nie będzie postrzegać konfederacji jako partii skrajnej (coś jak obecnie AFD w Niemczech) a takiej która może coś zmienić. Zobaczymy.
Co mi się jeszcze nasuwa, podczas przemiany ustrojowej 1989 wielu komuchów zostało gładko przesuniętych w sektory nowej władzy - jakby nagle wymazano im kartoteki i stwierdzono - ok macie kompetencje to będziecie rządzić tylko teraz trochę inaczej - "po naszemu". Dogadali się w Magdalence.
Podobnie odbywało się to na całym świecie - amerykanie czy argentyńczycy wchłaniali byłych ssmanów. Sami Niemcy również to robili, wielu zostawało burmistrzami miast, biznesmanami.
Coś podobnego kiedyś może nastąpi w Polsce, bo po prostu nie ma na tyle osób kompetentnych w 38mln kraju by w każdej partii było ich w brud (mówie o tych autorytetach i po prostu politykach również)
Ot taka refleksja mnie naszła, że może kiedyś nadejść taka koniunktura że Tusk i Kaczynski będą w Konfederacji :D (taki żarcik na koniec) Pozdrawiam.
0
@dv7wisnia miałem identycznie
1
@Lucerfi z Konfederacją jest w mojej opini kilka podstawowych problemów: ze względu na duopol polityczny utwardzony przez lata - brak w tej parti ( jak i w innych mniejszych partiach) głębokich struktur , autorytetów publicznych które jawnie poparłyby tą partię choć coś tam w tej sprawie się zmienia. Ogólnie konfa wypada w tej materii najgorzej.
Drugi problem, to dziwne osoby na listach, co w zasadzie jest również pokłosiem punktu pierwszego. Duopol to trochę taki perpetum mobile które samo się napędza , i przez to że koło się toczy - nie daje życ innym. Wszyscy profesorowie, mądre głowy są już wchłonięte przez lewą albo prawą stronę sporu (POPIS). Oczywiście są od tego wyjątki ale to tylko wyjątki. Dlatego konfederacja jedzie głównie na zdolnościach krasomówczych Bosaka oraz na programie rzekomego uwolnienia rynku, który trudno powiedzieć na ile jest poważny + oczywiście konserwatyzm światopoglądowy (jakże dziś trafny i istotny).
Uwolnienie rynku - jest to na tyle ryzykowne zagadnienie, że nie dla każdego do przyjęcia.
Prawicowość + silny konserwatyzm w kwestiach światopoglądowych - dla mnie i +-10% ludzi to oczywiście zaleta, ale co widać po wyborach jeszcze nie dla wszystkich. Choć tak jak napisałeś trochę społeczeństwo i tendencje zaczynają się zmieniać w całej europie, więc tu jest pole do poprawy wyniku.
Podsumowując, konfederacja musiałaby zostać jawnie poparta przez jakiś autorytet moralny jak np Marek Budzisz, czy profesor Nowak i to nie w jednej osobie ale z pewnością kilku (tak wiem nie dla wszystkich to autorytet ale jednak dla większej grupy już tak - obecnie Nowak raczej staje po stronie PIS) . Warszawa i duże miasta pewnie i tak by nie zagłosowały - ale może odebraliby kolejny elektorat Pisowi. No i krótko mówiąc za mało jest Bosaków w Konfederacji który w mojej ocenie ciągnie ta partię za uszy bo jest on i długo nic. Potem reszta typu Mentzen, Zajączkowska. Trochę to jest za mało - po prostu. Cięzko będzie przełamać duopol, jednak nie takie rzeczy załatwiał CZAS
@Safrani