1

@chavez 50 procent wszędzie, albo wygramy albo nie ;)

1

@Safrani właśnie się zalogowałem to napisać :) Cyrk na kołach..

1

@KlimO ależ to przypomina czasy szlacheckie.. nic tylko czekać aż znowu ta Polskę rozbiorą, bo w końcu sami nie tworzymy kolektywu - każdy tylko na swój interes patrzy. Niczym się nie różnimy od Ukraińców czy Rusków pod tym względem.

4

"Tomasz Szymczak , członek PO bez wiedzy technicznej, wybrany dyrektorem Centrum Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa, mimo że 10 członków Rady zagłosowało przeciw a 2 wstrzymało się i nikt nie był "za". Zastapił cenionego Pawła Stężyckiego, cenionego eksperta w dziedzinie lotnictwa."

pigułka świata

Co sądzicie? Czy to są te konkursy o których była mowa w kampani??

3

@Rastafarnianin jessie i heisenberg to mi się kojarzy z breaking bad

0

Nasz wspaniały Ferrran chyba jako pierwszą bramkę w Barcelonie strzelił z podobnego miejsca , ale może się mylę choć nie mówię że Ferrran to Julian :)


1

@Safrani Osoby po 50 i starsze często dla samej różnicy wieku nie zagłosują na szczyla. Jednak odbiegając od tematu, czy podzielicie pogląd ze jak obecny trendy się utrzymają to w drugiej turze wygra Nawrocki bo weźmie ~ większość wyborców Mentzena. I paradoksem będzie to że tak niemrawy kandydat, lekko głupawy będzie prezydentem. Komorowski 2.0

2

@Aragorn33 Maciej Korowaj to mega dobry gość, często bywa u Mateusza Lachowskiego jakby ktoś był zaineteresowany. Spokojny, nie sieje dezinformacji i nie nakręca emocji.

1

@michal26 słowo wdzięczność i brak umiejetności prowadzenia polityki międzynarodowej i to jeszcze w ustach Nawrockiego ..jak to się gryzie. nic tu do siebie nie pasuje. Ani wdziecznośc do polityki, ani nawrocki do umiejetnosci prowadzenia polityki międzynarodowej :D

3

@Encore dyskryminacja, wprowadzić limity że co najmniej 2 na 5 musi być białych!

0

@LeoMessiiBarcaPepa dokładnie tak jest. Trzeba znaleźć w tym jakiś złoty środek. Politycy dbają o interesu kraju jako całości, nam natomiast zapewniają tym (względnie) dobrobyt - nawet jeśli nie chcemy tego przyznać, nawet jeśli nasz dobrobyt jest też wypadkową gry innych krajów. Jednak na poziomie takim podstawowym również staram się być dobrym człowiekiem ;)

1

@norbi77 co to znaczy piękne? perspektywa USA a Polski czy Ukrainy jest inna. Każdy orientuje się na tego co mu się bardziej opłaca. Też czuję rozczarowanie ale bez przesady, nie wszyscy mają wspólne interesy a o wartościach i kwestiach moralnych szkoda dyskutować.

0

@bartekvisca czyli Leszek Miller nowym kandydatem PIS w zamian za Nawrockiego? (bait)

4

szczerze mówiac nie wierzyłem że Iniesta jeszcze powróci w innym wcieleniu a jednak.. Messi też powraca (Yamal) :D

2

@Safrani z jednej strony tez mam dość bo na prawdę każdy mówi coś trochę innego jakoby to by były fakty a nie domysły. Z drugiej jednak przynajmniej mam co robić w robocie ;) oczywiście najlepsi eksperci są na La Rambli dlatego czasem wchodzę sprawdzić jak faktycznie będzie...

0

@LOPEZ16 najpierw raczej Mołdawia, może Gruzja, dopiero państwa bałtyckie a Finowie to melodia przyszłości, wątpię że tam sie poważą. Finowie już raz im pokazali że lekko z nimi nie ma. Z resztą ukraińcy też to robią.

0

@agaFCB samo to że o nim tutaj piszesz świadczy o tym że Ci zależy (mimo tego jak Cie potraktował). Na zauroczenie nie ma rady. Możesz dać mu szansę kosztem wygłupienia a możesz go zignorować co będzie wg mnie największą "karą" i wyjściem z twarzą. Jakiekolwiek pociśnięcie go tylko przybliży Cię do podłogi, której jesteś dośc blisko w jego oczach.

Przepraszam za brutalizm ale chciałem tak obrazowo :)

0



ale klasyczek na Polsacie, Miller, Pawlak i Komorowski, odpadalam :D Panie premierze, panie prezydencie... " tu się nie zgadzam z panem premierem" .."ale panie prezydencie"

1

@Karzel na szczęscie to ona jest już wygaszona ( ~3%)

1

@Bobo25 spróbuję ją namówić na tego Xiaomi bo w sumie 150zł więcej to jej dołożę :) dzięki!

0

Hej, pomożecie? wybieram mojej babci budżetowy tablet. Padło na Lenovo m10 na androidzie 11. Jest też na androidzie 14 stówkę drożej, warto ? Kompletnie straciłem orientację w tych kwestiach .
Chyba że coś innego w tak niskiej budżecie ?

0

@michal26 moim zdaniem "starsi" zagłosują na kogokolwiek namaszczonego przez PIS a BOcheński będzie dobrym balansem dla wyborców centrowych i moze podebrać Mentzenowi a kto wie czy jakiejś małej puli Trzaskowi i Hołowni

0

@michal26 pod warunkiem że odpalą nawrockiego to imo postawią na Bocheńskiego , który z resztą z całej te czwórki chyba najbardziej 'centrowy' i najmniej obciążony politycznie. Elokwentny, takie trochę przeciwieństwo Nawrockiego "he h hee he"

0

@Zoker gdzie to anime mozna ogladac?

0

@arasz1819 wiesz co tego z Kremlinki też wielokrotnie słuchałem i ogólnie ciekawe rzeczy gada ale też pamiętam, że ktoś nieraz złapał go na "szyciu" pod narrację. Wrózek zapewne nie ma ale są ludzie którzy mają wiedze i wyciągają wnioski. Tego odcinka który wskazałeś nie słuchalem i na pewno sprawdzę jutro, bo dziś po 6h mielenie geopolityki i polityki wew. Polski już nie przyswajam dobrze.

Pod koniec mojego filmu Wojczal bardzo szczegółowo omawia jak on interpretuje te negocjacje a niektóre wnioski są trochę dla szara szokujące bo w tym wariancie momentami Putin wzmacniał Zełeńskiego (swoimi ruchami min na froncie) by ten nie podpisywał dealu z Trumpem. Ogólnie muszę to jeszcze raz przesłuchać bo jest to szalenie ciekawe ale jednocześnie trzeba się mocno skupić i szybko kodować bo same wazne informacje lecą w szybkim tempie. ;)

0

ale Atletico ma terminarz. Ciekawy jestem i będę sledził sobie ich poczynania

1

Polecam dziś ostatni film na kanale Krzysztofa Wojczala, w którym opowiada o tym (i udowadnia przywołując swoje teksty) że od 2019 roku niemalże jego tezy o konflikcie ukraińskim się sprawdzają.

Post jednak przede wszystkim po to, by przedstawić w skrócie co mowił (czas przeszły) i co mówi nadal (czas teraźniejszy) o Trumpie.
Wielu na tym portalu wiesza już Trumpa na szubienicy jaki to on zły, jak to Amerykanie pozostawiają na pastwę losu Ukrainę i dogadują się z ruskimi a Wojczal (którego przewidywania jak piszę wyżej - sprawdzają się) mówi tak: "mówiłem że Trump jeśli, jeśli wygra będzie próbował zrobić deal z Putinem ale to się raczej nie uda, czego efekt będzie taki że będzie tym prezydentem który finalnie Rosję dociśnie."

Proszę, podobno jest deal surowcowy i narazie wszystko zmierza właśnie w tym kierunku.
Morał z tego dla La Rambli jest jeden, nie wszystko złoto co się świeci, nie wszystko **wno co śmierdzi i czasem warto poczekać z bezsprzeczną oceną. Polityka to dosłownie gra, sekwencja kłamstw, prawd i półprawd, gdzie dla opini publicznej dociera tylko to co polityk pozwala żeby dotarło.
Poczekajmy, zobaczymy. Nie twierdzę że tak musi być ale apelują o więcej wstrzemięźliwości w ocenach.
Jeszcze raz zachęcam do wsłuchania się w najnowszy film Wojczala na YT.



@Safrani @Kgorecki2500 @ferdas_rawa

1

@Reviven w punkt.

1

@halfnolife xavi gral twardo z tylu a hansi 4;2 , 80min i dalej obrona na polowie rywala.

0

@imiol123 wczoraj mial straszna ilość strat, wszystko chciał 1on1 nawet w sytuacjach gdzie widac było że pojedynek niewskazany.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?