mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
21
@Comentateiro o czym ty mowisz? chyba pomyliłeś wątki , tutaj odnosimy się do tematu poruszonym w filmie i ja również się do niego odnosiłem. Ty strzelasz w powietrze, wątki o aborcji to już tutaj były przerabiane wielokrotnie. a jak sie bawisz w politykę i odpowiedzią jest atak w innym temacie to sory, nie ze mną.
6
@KrychaFCB strasznie to jest smutne że w "demokratycznym" kraju takie cyrki
0
@PeterMaro a po co była Trumpowi? :) większość ludzi u szczytu władzy na wystarczająco dużo pieniędzy by nie musieć bawić sie w politykę a jednak to robi
0
@kuz Hołownia wie że takie smaczki podziałają na niektorych wyborców, cwany ruch ;) zgodzimy się chyba że niektórzy zagłosują na niego właśnie tylko dlatego że wspomniał o Barcelonie... a jak już pójdzie w koszulce to ojeju :) Sami widzieliśmy delikatne poruszenie w sondażach Mentzena gdy ten pokazał się na Montjuić
0
@July_6_BcN może faktycznie, może zostawił sobie tę furtkę by "nie przegrać". Wg mnie z niego ambitny typ i to dlatego że bał się porażki. Wydaje mi się że jednak gdyby wystrzeliło jego poparcie do 20% nie uchyliłby się od podejścia do tematu na poważnie. a tak startuje z bezpiecznej pozycji "dziennikarza/kandydata"
1
@Kgorecki2500 ja myslę że Stanowski byłby poważnym kandydatem gdyby startował z poziomu poparcia 10% ;) a że od początku jego poparcie było na granicy 1-3 % to też poszedł w żart, tak ja to oceniam.
Plusem dla niego jest jednak to że dał się poznać starszym wyborcom (w debatach) i wypadł autentycznie i korzystnie, także może za 5 lat również spróbuje na poważnie ;) tylko wtedy będą do niego strzelać że kandydat żartowniś, czy tym razem można mu ufać że to nie dla jaj itp?
3
@lithotripter wiem specjalnie to napisałem :P
1
@Safrani wypowiem sie za siebie, świetny pomysł. Nie przyczyniasz się do utrzymania w ryzach demografii i utrzymania systemu emerytalnego (min. dwójka dzieci by być "na zero") to zapłać. Świetny pomysł, gdzie mam podpisać :)?
0
@tbas dlatego dobry byłby Stanowski ;) śmieszne nieśmieszne ale takie są mopje obiektywne fakty.
Oczywiście Bosak kandydat idealny ale byłby dobry wszędzie tam gdzie by go postawić.
0
@RaptusS możesz to streścić cit skiego było w tym oświadczeniu? I napisać swoje wnioski :)
0
@Eklerek .taktyczny
28
Sławek Mentzen:
Wczorajsza patodebata świetnie pokazuje w jakim cyrku żyjemy, w jak marnej kondycji jest nasze państwo.
Finansowana z naszych pieniędzy, rzekomo bezstronna TVP produkuje organizowaną przez sztab Trzaskowskiego debatę z Nawrockim. Gdy Republika robi konkurencyjną debatę, nagle o 18:20 Trzaskowski z "szacunku do wyborców" zaprasza pozostałych kandydatów na swoją debatę do TVP na 20:00. I nagle magicznie okazuje się, że na miejscu nie ma dwóch mównic, tylko kilkanaście. To śmierdzi ustawką na kilometr. To jest złe na tak wielu poziomach. To jest robienie z ludzi idiotów, robienie cyrku zamiast normalnej debaty.
Mam dosyć tych ludzi, którzy jedyne co potrafią, to robić cyrk, z którego nic nie wynika. Nic nie wynika z awantury Kaczyńskiego z Giertychem w Sejmie. Nic nie wynika z robienia debat, na które nie zaprasza się wszystkich liczących się kandydatów. Nic nie wynika z tych wszystkich awantur, które cyklicznie między sobą organizują. Oni robią sobie cyrk, a nasze państwo coraz bardziej się psuje.
Sytuacja międzynarodowa robi się coraz gorsza. Wpływamy na bardzo niespokojne wody. I niestety nasze państwo nie wydaje się być solidnym okrętem.
Wymiar sprawiedliwości rozwalony. Rząd nie uznaje Trybunału Konstytucyjnego ani niektórych wyroków Sądu Najwyższego. Ochrona zdrowia rozwalona. Wojsko Polskie ma amunicji na kilka dni wojny. Obrona cywilna nie istnieje. System podatkowy mamy jeden z najgorszych na świecie. Prąd najdroższy w Europie, a będzie jeszcze droższy, Odsetki od kredytów hipotecznych też najwyższe w całej Europie.
Obie te partie, przy uciesze swoich najbardziej zaangażowanych wyborów, pilnują tylko tego, żeby się nawzajem nawalać, kosztem Polski i Polaków. Nie zajmują się naprawą państwa. Przez te 20 lat POPiSu, nie mieliśmy istotnej reformy ochrony zdrowia, stale zmniejszały się zdolności produkcyjne naszej zbrojeniówki, podatki i przepisy były cały czas komplikowane, a zadłużenie publiczne rosło.
Jedni i drudzy podnoszą i komplikują podatki, wpuszczają do polski tysiące nielegalnych imigrantów, wdrażają Zielony Ład. A potem co kampanię wyborczą kłamią, że będą upraszczać podatki, zatrzymają imigrację i chcą rewizji Zielonego Ładu. A po wyborach? Podnoszą i komplikują podatki, wpuszczają imigrantów i wdrażają Zielony Ład.
Tak długo jak wyborcy będą wybierać tych patopolityków, będziemy mieli dalej patopaństwo, które organizuje patodebaty, ale nie potrafi zająć się niczym poważnym.
Obydwu tych plemion się nie przekona. Im wystarczy to, że Nawrocki robi pompki, a Trzaskowski się uśmiecha. Ale wierzę, że ludzi chcących, żeby wreszcie coś się w Polsce zmieniło, żeby wreszcie było normalnie, jest po prostu więcej. Wystarczy sprawić, żeby jeden z nich nie wszedł do drugiej tury i cały ten ich układ szlag trafi. Wtedy wreszcie, po tylu latach, coś się w Polsce zmieni. A my musimy Polskę zmienić, jak my tego nie zrobimy, to nikt za nas tego nie zrobi!
1
@Safrani też mnie to boli, nie oglądałem debaty ale co nieco tutaj czytałem i jestem zdruzgotany. Na prawdę czesto myślę żeby z tego kraju wyjechac bo to jest przegięcie co Ci politycy odpie...
Mentzen jednak dobrze zrobił że nie pojawił się na tej chucpie, drwinie i brak mi słów by to jakoś nazwać ale debatą to nie było
2
@Safrani czułbym się upokorzony mentalnie gdybym ten cyrk oglądał, bo nawet obrady sejmu nie są takim cyrkiem. Jakaś debata, brak zaproszeń, nagle 8 miejsc na mównicy. Przecież NIEPOWAZNE to za małe słowo, to pośmiewisko z Polski gdzie o ubieganie się o urząd prezydenta odbywa się taka drama. Przecież tam nie mógł ktoś wygrać, tam przegrała cała Polska demokracja i wszyscy Polacy, bo wszyscy powinni się czuć urażeni tym za kogo nas obywateli mają. Motłoch ? Plebs ? Banda przygłupów? Tak to w ocenie partyjniakow MY
1
@Alex1995 popieram Cię
2
@Kgorecki2500 bardzo mądrze odpisał
1
taki temat: Kim są redaktorzy naczelni czy nadzorcy serwisów informacyjnych.
Weźmy taki przykład. Jest sobie Erdogan który jeszcze do niedawna uchodził niemalże za krawawego dyktatora tłumiącego opozycję a dziś jest kreowany na męza stanu, prawego władce i członka koalicji chętnych ws. "zwalczania" Rosji.
Tak przedstawia Erdogana prasa, media, czyli czwarta władza.
Podobnie ma się sytuacja z Chinami, niegdyś parias, nieuczciwie grający z zachodem dostawca dóbr, złodziej technologii a dziś powoli staje się równoprawnym partnerem do odporu amerykanów.
Taką rzeczywistość w zależności od sytuacji kreują nam media, czy to na poziomie polskiego piekiełka, czy ogólnoświatowego, geopolitcznego.
Zastanawia mnie więc kim są redaktorzy naczelni, konkretni ludzie którzy takie informację kolportują.
Kto przychodzi i mówi rano "słuchajcie, ocieplamy wizerunek Erdogana, Chińczyków również". Zastanawialiscie się kiedyś kto odpowiada za 4 władzę, jakie są konkretne nazwiska, na czyje "zlecenie" działają? Jaką rolę odgrywają fundacje dotujące media w tym procesie? Jako przykład podam liczne fundacje Sorosa.
2
@Bogan jeden lubi to, drugi tamto.... :)
1
@Safrani jaki koszt całości??
2
@Safrani Konfederacja jeszcze za mało poszła w centrum jednak, moim zdaniem świadomie bo jeszcze nie są wystarczająco silni by bezpośrednio konkurować z POPIS - z drugiej strony może to POPIS jeszcze nie jest wystarczająco słaby - co automatycznie przełożyby się na lepszy wynik konfederacji. Dlatego obecnie Konfederacja nie wycofuje się z tematyki profile itp, bo jednak bierze wróbla w garści, czyli ~ 15%.
Odchodząc dziś od tematyki prolife straciliby ~5-7% wyborców mocno konserwatywnych, za to czy zyskaliby tych centrowych na wyższym poziomie? Przy jeszcze wystarczająco silnych POPIS byłoby to w mojej ocenie dlal nich średnio opłacalne. Może wyszliby sondażowo "na zero" ale straciliby "serce" sprzedając idee prolife itp a umówmy się (miałem to napisać na początku) to jest głowny powód dlaczego spora część centrowych wyborców jednak na nich nie głosuje.
Z innej Strony Tusk dobrze manewruje programem bo na dzis od partii centrolewicowej KO stało się partią centroprawicową :D
1
@Safrani dopiero wróciłem ze spotkania, co sądzę? W zasadzie tyle co widzę w wynikach, wierzę w ten sondaż (zachowując wciąż pogląd że jest to tylko sondaż). PIS będzie spadał bo nie ma w tej ekipie liderów, są osoby pokroju Błaszczak czy nawet Morawieckiego ale imo to nie są z krwi i kości liderzy. Sam Nawrocki też robi im negatywny pijar,mimo że oficjalnie nie jest z PiS. Traca też z powodu afer związanych z wizami i wpuszczaniem imigrantów. Co do Konfy to uważam że to dobry wynik. Będą zyskiwać mniej lub więcej kosztem PiS z powodów powyżej. Co do KO , ludzie odsuwają się od lewicy i pseudo centrolewicy (Hołownia) co pokazuje świetna polityczna robotę ekipy Tuska. Co trzeba to powiedzą , obiecają , czasem nawet to zrobią.
Brak alternatyw. No cóż mam powiedzieć , "Donald prowadź ale mojego głosu nie otrzymasz" :):)
9
Masakra że pokonaliśmy 2x Real, 2x Atletico i 3x Benfice. Co za zespół.
1
Słuszne uwagi, szczególnie odnośnie Fermina i pkt 5 , czyli jeśli trzeba wybić to jest wybicie a próba rozegrania co się kończy kontra przeciwnika jak to bywało w poprzednich sezonach
1
@ShawnC miałem też być na Betisie ale byłem finalnie na Gironie tydzień wcześniej. Wrażenia w sumie te same. Piknik rodzinny, turystyka stadionowa :)
Z Twoją opinią dotyczącą Lamina również w pełni się zgadzam
1
@Torto szczerze mówiąc nigdy nie byłem fanem Lewego, no ale trzeba oddac cesarzowi co cesarskie że ma liczby niesamowite. Bardzo ambitny człowiek
0
@szela1899 ale chyba duzo ludzi sie spoznilo bo przy pierwszym gwizdku "polowa" stadionu byla pusta
0
@Szymemdymek mi od kilku dni ogólnie canal plus sie zacina, klatkuje po chwile normalnego odtwarzania. Na telefonie dużo lepiej niż na lapku, myśle że to jednak po mojej stronie coś nie tak. muszę do tego usiąść
1
@NeroTFP1 możesz ogarnąć jakiś podpisany egzemplarz :D? albo z dedykacją :]]]]]] Wziałbym mamie na uro :D
0
@Piotr,1985 on sam nie dojechał mentalnie. uwielbiałem tego gracza. Mam nawet oryginalną koszulkę - moją pierwszą z La Botiga, nie noszona ;)
1
@BorzyKrzys opowiem tutaj taka anegdodkę ze wczoraj. Włączam mecz w bodajże 10-15 minucie i słysze jak komentator mówi że Declan Rice to lider tej druzyny, o czym ma świadczyć min to że bije wolne. Pamiętacie to? Pomyślałem wtedy..."hmm to chyba nie świadczy jeszcze o byciu liderem, chociaż może..." . Resztę możecie dopowiedzieć sobie sami co było później :) mój pogląd zweryfikowany