2

@GTBTP lubię tego zawodnika ale musi wejść na ten poziom z początku sezonu. Oby nie było jak z Depayem, że niecałe nawet pół sezonu robił nam wyniki a potem przepadł.

2

@gumaz ja mu wierzę

8

@Comentateiro obecni robią dokładnie to samo co widać po TVP, Orlenie czy nawet sądach.

Edit. Zaproponuj kandydata , słuchamy

Do kolegi wyżej GTB: tak widzę to podobnie w kwestii oceny wszystkich kandydatów, choć na trzaska nie głosowałem. I w sumie z Duda też się może i zgodzę

5

Obejrzałem teraz skrót wywiadu z Nawrockim na zero. Zachwyty w komentarzach (pewnie sporo boty) a niestety nie ocenilbym tego wyżej niż 5/10. Facet może i gdzieś tam jest bliższy moim poglądom ogólnie rzecz ujmując ale moim zdaniem zwyczajnie brak mu intelektu , zdolności szybkiego analizowania faktów, bystrości umysłu. Przypomina troszkę Shreka. Taki fajny wesoły .. a na koniec wywiadu "jestem tifosi czelsi" .. piękne podsumowanie jego osoby. Miało być fajnie a wyszedł mem.
Finalnie jeśli wejdzie do drugiej tury pewnie na niego zagłosuje ale na prawdę z dużym zażenowaniem, wiedząc że gdzieś tam siedzi K.Bosak i nie startuje.

1

@mrboom czyli czekaj z jednej strony pościsz , post wyżej , z drugiej na luzie dla kurażu walisz w robocie ?

1

@mrboom spoko ja od 3dni bez jedzenie bo jakąś paskudna jelitowa się przypaletala. Dramat dopiero dziś trochę wychodzę z tego **wna.. dosłownie i w przenośni

0

@MikeBajson brawo dla Was i gratuluję kręgosłupa , i syna

0

@Borneo wyjątkowo się z tobą zgadzam, ale trzeba przyznać że furtka z psychiatra jest ZA DUZA. Można bowiem wykonać aborcję legalnie powyżej 22 mies. Mając zaświadczenie od psychiatry

1

@reloaded nikt z góry nie wie że dziecko będzie chore, przeciwnie zakłada że na pewno mnie to nie dotknie. Co do reszty się zgadzam:"Skoro ktoś się decyduje na dziecko ale z taką myślą że jak nie daj Boże będzie chore to cyk aborcja to nie lepiej takim adoptować zdrowe dziecko?"

W domach dziecka też różnie bywa, często spotyka się dzieci z choroba alkoholowa. Dzieci z zespołem FAS (płodowy zespół alkoholowy) mają wrodzone wady rozwojowe, które są wynikiem spożycia alkoholu przez matkę w trakcie ciąży. Zespół FAS nie da się wyleczyć, ale można łagodzić objawy i wspierać rozwój dziecka.

Do tego dochodzi potencjalny problem z biologicznymi rodzicami a bardziej chęcią spotkania dziecka z nimi jeśli żyją. To wszystko faktycznie trudne sprawy z którymi muszą się mierzyć nowi rodzice.

9

@Aragorn33 Wątpliwości co do zasadności aborcji w tym przypadku ma prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. - Tamto dziecko byłoby w stanie funkcjonować, to był 36. tydzień ciąży. Ważyło prawie dwa kg, było w dobrym stanie wewnątrzmacicznym. Bardzo wiele dzieci z łamliwością kości dobrze żyje po urodzeniu, są całkowicie sprawne intelektualnie. Polskie przepisy prawa wprost zabraniają zabicia takiego dziecka - powiedział PAP prof. Sieroszewski

Może jednak to dziecko nie musiało być zabite?
Wątpliwości budzi też sam sposób : chlorek potasu, który służy również do wykonywania kary śmierci, jednak przy karze śmierci podaje się również anestetyk(środek uspiajac) ponieważ podanie chlorku potasu powoduje ekstremalny ból

1

@Aragorn33 no związek jest pośredni, pociągnąłem temat dalej. Po prostu.

0

@Aragorn33



Widziałeś wywiad z panią Gizela ?

0

@Starrk można wpadać ?

8

@Aragorn33 ok przeczytałem dwa z trzech artykułów (dodam że okopress i Onet kobieta to nie są dla mnie super wiarygodne źródła a źródła również o określonej narracji) i wyczytałem tam coś takiego , rzucone mimochodem pod koniec a wydaje mi się to kluczowe dla sprawy "Część lekarzy twierdziła, że wada jest poważna, podczas gdy inni utrzymywali, że rokowania są niejasne i więcej będzie wiadomo dopiero po narodzinach". Później piszą że jeszcze inny lekarz określił że nie ma dyskusji , dziecko nie będzie oddychać samodzielnie.
Wierząc w to co pisze prasa (brukowa) to oczywiście ogromnie trudna sprawa i jeśli jest to prawda że rzeczywiście Mazurek by się skompromitowal, zapewne ocenił te sprawę na gorąco nie znając innych "faktów".

14

@Aragorn33 ale tu nie chodzi czy to jest jego pogląd czy przekaz jako rzekomo "od bliskich" od kobiety czy nawet jej samej. Chodzi o to czy to co on nazywa przekazem prosto od źródła rzeczywiście nim jest. Brzmi jak "otoczenie neymars twierdzi że może wrócić do Barcelony". Tak to brzmi.
Ps podaj te ogólnodostępne źródła które opisują tą sprawę , proszę.

16

@Aragorn33 a znajdę gdzies Te relacje są dostępne publicznie? W sensie w innym źródle bo nie widzę nic takiego

19

@Aragorn33 widzisz ty jak zwykle atak. To już znam. A ja po prostu chce dojść do prawdy, jednocześnie obnażyłem że wprowadzasz w błąd bo po 1 po autorze w jakimś stopniu można ocenić wiarygodność , 2 " zestawić słowa Mazurka z dostępnymi dokumentami" tak więc mazurek be i bzdury gada a gość od filmu ma już dobra wiedzę i jego słuchamy, mimo że tak jak mazurek żadnych dokunentow nie przedstawił , także dalej nie mamy pewności czy dziecko miało wadę letalna 3. 9 miesiąc to płód ? Ty też byłeś płodem w 9 miesiącu a dzień po porodzie już nie byłeś płodem tylko dzieckiem ?czy może dalej byłeś płodem ?

2

@Rarenzio ja tak

16

@Aragorn33 o czym ty mówisz gdzie jest poparte dokumentami oświadczenie w tym filmie że dziecko miało wadę letalna? Może to pominąłem podaj minutę

14

@Aragorn33 skupiam się na tym ponieważ poniekąd można ocenić czy to są właśnie fakty po tym kto to nagrał. W dzisiejszych czasach nawet na tym przykładzie (mazurka) trzeba bardzo weryfikować informacje. Dla mnie w tej całej sprawie jest kluczowe to czy te dziecko faktycznie miało wadę letalna czy nie, jak to do wczoraj przedstawiały media.

12

@Aragorn33 kto to nagrał i czemu mam w to wierzyć

1

@Azi https://www.onet.pl/informacje/onetwroclaw/grzegorz-braun-wtargnal-do-szpitala-jest-ruch-prokuratury/eybts7l,79cfc278

"Prokuratura bada także wątek pomówienia Gizeli Jagielskiej o takie postępowanie, które może narazić ją na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania zawodu lekarza."

No no, pełne zaufanie dla tej pani, swoją drogą żydówki, a żydzi w mordowaniu ostatnio mają wprawę

0

@jacobFCB W Oświęcimiu zastrzyk z fenolu był narzędziem zbrodni. Wstrzykiwano go dzieciom, chorym, więźniom – z zimną precyzją, traktując ludzi jak “odpad biologiczny”.
To było zło w najczystszej formie – przemysł śmierci, gdzie człowiek przestawał być człowiekiem, jeśli był słaby, niepotrzebny, niewygodny.

Dziś używa się podobnych środków – w sterylnych salach, z białym światłem, cichą aparaturą, mówiąc o prawie do wyboru.

Jeśli 9-miesięczne dziecko w łonie matki można legalnie zabić – nie dlatego, że umiera, ale dlatego, że się go nie chce – to czym to się różni od tego co działo się w Auschwitz?

Czy kontekst zmienia wszystko?
Czy prawo, które pozwala zabić dziecko tuż przed porodem, może jeszcze mówić o „wartości życia ludzkiego”?

Aborcja w 9 miesiącu to już nie jest tylko temat do debaty. To jest próg cywilizacji.

Żyjemy w czasach, w których ludzkość zaczyna przypominać system, który sama opisała jako ostrzeżenie w antyutopijnych książkach.

Pytanie gdzie są granice prawa do życia ?

Może kiedyś nadejdzie czas jak w powieść “Podzieleni” autorstwa Neala Shustermana, gdzie pozwoli się na tzw. „podzielenie” czyli rozłożenie dziecka na części zamienne, które są przeszczepiane innym ludziom i które można wykonać do 18 roku życia, jeśli rodzice zdecydują, że nie chcą już swojego dziecka.
Wówczas człowiek, który pozbawiony moralności potrafi usprawiedliwić najgorsze rzeczy powie, że dziecko nie umiera bo jego ciało zostaje „zachowane” w innych osobach.

„Quo vadis, homo?”

4

"Europoseł i kandydat na prezydenta Polski Grzegorz Braun zaatakował dziś w szpitalu lekarkę Gizelę Jagielską, o której było ostatnio głośno, po tym jak wykonała aborcję 9-miesięcznego płodu"
Jestem daleko od Brauna ale na litość , 9miesiecznego PŁODU?

0

Jakiś powerbank ktoś poleci z dużą pojemnością i dobrej cenie ? Może coś od Chińczyków macie sprawdzone , temu albo Ali.?
Pojemność większą powyżej 20000

2

@arasz1819 tzn że PiS wynajęło Stana żeby pucował również Konfederacje , dobrze rozumiem ? Czy może konfederacja też coś dorzuciła jak myślisz?

1

@sebasarna nie imo

7

@NeroTFP1 mój dawny kolega odpowiedziałby: "nie widziałem jej bez ubrania więc nie wiem"

1

@GeneralXavi spędziłem na LR kilkanaście minut i znalazłem na prawdę mocne argumenty na kompromitację Nawrockiego, Trzaskowskiego, Hołowni, Mentzena. O tych z mniejszym poparcie być może szkoda strzepić języka. Na kogo więc głosować, skoro już wiemy na kogo nie głosowac ?

1

@Kubalinio2 mialem tam odpisać iksde ale wyręczyłeś mnie xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?