mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Wczoraj koło 14 wysyp komentarzy że nie wierzą w Arsenal... i w sumie słusznie też nie wierzyłem :) to pokazuje jaki futbol jest przewrotny.. a gdy wszyscy rok temu mówiliśmy że City zatrzyma Real, ten wtedy przechodził do dalszego etapu.
Wniosek? Nie lekceważmy Borussi.
1
@Jakchcesz z YT też:
0
@nioton no zdecydowanie tak. Ja słucham go od lat 4 i po prostu a) lubię go słuchać, b) po prostu mu wierzę, jego hipotezy wiekszości się sprawdzają c) facet ma charyzmę , jest inspirujący , pięknie opowiada o Polsce i o świecie w jakiś wywiadach dotyczących mniej geopolitycznych spraw.
Proszę to dla Ciebie:
0
@michal26 akurat to co napisałeś to Bartosiak mówił od jakiś 3 lat
0
@nioton jesteś jednym z niewielu który go nie zna :)
0
@don'T.R.I.P.e "Dla mnie prawdopodobnym scenariuszem w tej chwili jest coś co usłyszałem od pewnego angielskiego youtubera politycznego. Otóż połączona gospodarka Kanady, UK i EU jest większa niż USA. Więc jeśli się dogadamy i zwiększymy handel między sobą ignorując USA to Trump jest w kiblu"
Obawiam się że wtedy dojdzie już do oficjalnego "połączenia" USA z Rosją z najgorszymi tego konsekwencjami. Ani jedni ani drudzy nie dadzą się zepchnąć ze stołka niestety - jesteśmy z powodów bezpieczeństwa (w mojej ocenie) zmuszeni grać z USA.
1
stawiam w ciemno że to ruski sabotaż.... kolejny obiekt w ostatnim czasie płonie.
https://www.onet.pl/informacje/miejski-reporter/potezny-pozar-hali-pod-warszawa-strazacy-apeluja-o-zamkniecie-okien/h4sv2qq,0666d3f1
"W hali produkowane były zabudowany do pojazdów dostawczych oraz ciężarowych."
3
@Safrani Pani Krystyna Kurczab Redlich na przykład twierdzi że KGB ma coś na Trumpa i w sumie jakiś mocnych argumentów nie ma, ale jednak jakaś część mnie jest skłonna w te plotki wierzyć :)
2
@Safrani nie wiem czy uwierzysz ale nim wybrali Trumpa wysyłałeem wiadomość do mojego kolegi z Krk , z którym często dyskutujemy politycznie i właśnie pamiętam jak dzis że mówiłem że tego się boję, że USA jednak zaczną przyhylać się faktycznie ku Rosji.
Całkowite przemeblowanie świata jest już w trakcie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
7
@don'T.R.I.P.e wszyscy eksperci których słuchałem jak Budzisz, Bartosiak, Kohut etc. raczej mówią o konsekwencjach nie do przewidzenia, ale że raczej nikt nie wyjdzie na tym dobrze, a najmniej pogruchotane co bardzo prawdopodobne wyjdą właśnie Stany. Nie szydziłbym aż naddto z siwego blondasa bo różnie może być, a prasa (internetowa) którą czytamy w dużej mierze sprzyja UE więc narracja tez jest odpowiednia, nieco propagandowa.
natomiast ciekawy na pewno jest wątek wspólnych sankcji UE + Chiny bo to na prawdę może prowadzić do dużych rzeczy.
Pożyjemy, zobaczymy.
2
@Safrani jeśli to prawda to robi się ultra ciekawie, choć to "ciekawie" nie wiem czy znaczy coś dobrego
1
@Safrani niestety historia też to pokazuje że w sporej mierze największym wrogiem Polaków są sami Polacy. Choć to drugie powinno być z małej.
0
@NeroTFP1 na onecie co ciekawe opisane jest jako 'Byly Posel PO'
5
trzeba przyznac że świeży odcinek Stanowskiego z Mazurkiem o starciu Kaczynskiego z Giertychem to jest ultra beka ;) przyznam się, że ogladałem dwa razy początek.
0
@Rhaan "W Polskiej służbie zdrowia potrzebna jest całkowita reforma "
"Nie ma się z czego cieszyć z tej decyzji, sektor zdrowia wymaga głębokich REFORM a nie POMNIEJSZENIA składki"i chłopie napisałeś to co ja po czym mnie porównałeś do głupca. Gratuluję.
4
@Cochise ogólnie mam bekę z tego. Z tej radości przedsiębiorców tutaj i pochwał dla rządu. Sektor zdrowia jest NAJBARDZIEJ wymagającym dotowania w naszym kraju (a i nie tylko w naszym, na całym świecie jest podobnie) bo po prostu ludzie żyją coraz dłużej, w Polsce dalej jest dużo więcej nowotworów niż w Europie Zachodniej.
Nie ma się z czego cieszyć z tej decyzji, sektor zdrowia wymaga głębokich REFORM a nie POMNIEJSZENIA składki. To oczywista kiełbasa wyborcza, w Polsce norma. Jednak ta kiełbasa skrajnie nieodpowiedzialna nawet jeśli "ręcznie doleją ten hajs" jak pisze TEBAS
1
@PatrykBarca żarcik taki ;) sam jestem mega fanem rapu choć faktycznie sprzed lat. Rocznik 89. Wychowany na Pezecie , Mesie itp ;) trzeba jednak przyznać że ze świecą szukać mądrych kawałków rapowych tym bardziej w rapie dzisiejszym. "Kiedyś to było" ;)
0
@marcin62 na poważnie słuchają rapu 19 latkowie. dorośli ludzie chyba nie.
0
@Gall to dalej "być może" a koniec końców decyduje sąd. Podważając wyrok sądu zgadzamy się że sprawiedliwość nie istnieje :) Wg mnie oczywiście nie istnieje choć niekoniecznie odnosi się to do przypadku Alvesa. Pozdr
0
@Gall "może" odpowiem tylko tyle chyba bo na wiecej szkoda sie silić. a może jednak mu dała i chce wyciągnać kasę? ktoś ma jeszcze jakieś może? to dawać.
0
@Gall no też mam takie wrażenie że jak się postara to wykazuje dużo ogłady i mówi o kulturze a widziałem też sporo jego programów i tam był nieco inny człowiek. Niecierpliwy, butny, może i pieniacz.
Też mnie ciekawi czy ktoś za nim stoi. Wiesz do Repuliki tez się nie wchodzi ot tak, tak sądzę.. ale jaki intereś mógłby mieć w nim PIS to nie wiem. Szachy 5d raczej..
0
@escarabajo jest to możliwe , nie chce mi się tlumaczyć szczegołow tej sprawy ale tutaj wychodzimy właśnie od kwesti moralno etycznych. Kobieta weszła z nim do ubikacji doborowolnie. Dla mnie to jest jednoznaczne, w ubikacji nie ma kamer. Wychodzą i pojawia się oskarżenie o gwałt. Pytam Ciebie jako myślącego człowieka, serio ? Weszła z nim do kibla, z tym Danim Alvesem, bogatym piłkarzem i oskarzyła go o gwałt? Po sprawie Connora McGregora, Ronaldo czy wielu innych raczej to nie jest szokujące.
Zmieniał zeznania NA PRZYKŁAD nie dlatego ze był winny gwałtu ale na giga kacu podał coś czym sobie zaszkodził. Dla mnie tu nie ma nic kuriozalnego, i jak widać sąd myśli być moze podobnie.
Oczywiście HIPOTETYCZNIE może być winny ale możemy sobie tu filozofować do jutra ...
1
@Safrani ja mam mieszane uczucia co do niego i wydaje mi się jak dobrze czytam że Stano też ma podobne wątpliwości. Chciałby mu uwierzyć ale jakoś nie potrafi. Te sprawy z lobbingiem, niby on brzmi wiarygodnie, taki patriota..ale jednak.
Druga rzecz to sposób wypowiedzi, z Bartoszewiczem po ludzku cięzko się rozmawia, on nie da sobie nic powiedzieć (co w tym wywiadzie akurat wyszło mu na plus bo wybronił się przed Stanowskim świetnie) ale jako potencjalny polityk powinien chyba też lepiej się pozycjonować w rozmowie i przyjmować czyjeś argumenty.
0
@escarabajo totalnie źle rozumiesz a to jest proste. Wytłumaczę Ci. O winie w formacie prawnym nie decyduje twoje rozumowanie tej sprawy, nikogo nie obchodzi to jak Ty postrzegasz zmianę jego zeznań. Nikogo. O winie rozstrzyga wyrok sądu a tutaj wyrok jest taki: niewinny.
Gdyby miały decydować nasze wnioski to Tusk, Kaczyński, Giertych, Sasin i wielu innych siedzieliby w pierdlu.
0
@michal26 podpinam się , ja również się tu wykłocałem a wielu mądrych a i stałych bywalców już Daniego wyzywali. Mówiłem, poczekajcie na wyrok.
1
słuchał ktoś wywiadu z Bartoszewiczem na Zero? Słucham właśnie i sumie też nie pierwszy raz go słucham na YT, dla mnie nie jest absolutnie anonimowy jak próbował sprowokować Stano. Trafił jednak swój na swego i trzeba powiedzieć że Artur dał radę. Głupi facet nie jest choć trochę marzyciel faktycznie, trochę ekscentryczny.
Macie jakieś zdanie? W komentarzach mocno cisną po Stanowskim co chyba widzę pierwszy raz ;) ciekawe zjawisko.
14
i gdzie są teraz Ci wszyscy użytkownicy którzy go tak cisnęli? niektorzy stali bywalcy, wstydzcie się.
1
@tbas ok zostawmy :) zostawmy jak jest i zajmijmy się poważniejszymi palącymi problemami jak upadły sektor zdrowia, wojną za granicą, podrzucanymi przez niemców imigrantami którzy mogą się do wzrostu gwałtów przyczynić. Wtedy zostawienie jak jest rzeczywiście może się przydać. Ja nie jestem przeciwny. Nie zgadzam się w 100% z każdym postulatem Sławka ale jednak z większością myślę że tak.
0
@Safrani pewnie że o to i nie o to ;) ja w ogóle nie jestem temu przeciw by było ale nie uważam żeby 90% procent społeczeństwa musiało debatować o losie 350 kobiet. Przykre to jest ale prawdziwe.
jest takie fajne przysłowie łacińskie:
Duo cum faciunt idem, non est idem:Gdy dwóch robi to samo, to nie jest to samo
1
"W 2024 r. policja zanotowano ponad pół tysiąca zabójstw, ponad 1,1 tys. gwałtów i ponad 3,3 tys. przestępstw pedofilii i pornografii dziecięcej – wynika z danych zamieszczonych przez Komendę Główną Policji."
Rocznie okolo 1100 gwałtów w Polsce. Czy z każdego gwałtu powstaje dziecko? Odpowiedź jest prosta - nie. Niech powstanie z 30% to będzie dobrze. Tak więc problem aborcji w przypadku gwałtu dotyczy okolo 350 kobiet w skali roku. W debacie na la rambli wzieło udział około 50 osób to już blisko 350.