mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@July_6_BcN zyrtec to cetyryzyna a ta jest też w innych markach jej np allertec
A już bierzecie???
0
Ależ ten woke to jest absurd
1
@Safrani no Zyrtec znam właśnie i chyba coś takiego wrzucę. Pojutrze do Barcelony a noś zawalony i cieknący katar masakra.. W poniedziałek jakieś dziwne osłabienie miałem, może i nawet to była gorączka, spałem 12h i na drugi dzień nówka. To chyba jakiś objaw alergi dziwny :/ masakra
2
ma ktoś sprawdzony jakiś lek/suplement (niesteroidowy) na katar alergiczny?
0
@lithotripter akurat te niechciane dziecko może być "czymś" pozytywnym. Może wyrosnąć na porządnego obywatela i człowieka. Problem jak już jest kobieta która musi to dziecko urodzić. Złożony problem.
1
@Safrani no dokładnie. Stanowski wczoraj szukał takiego tematu i zawsze jak chcesz to coś na kogoś znajdziesz. Najpierw probówał z jajecznicą, później wjechały stare przeboje czyli aborcja ;)
1
@Safrani no zgoda, bogaty sobie "ogarnie" jeśli zajdzie konieczność. Ja bym się tylko obawiał stworzenia tragicznego precedensu mordowania faktycznie niewinnych dzieci spłodzonych "przez przypadek" a przy i tak absurdalnie niskim wskazniku urodzeń.. Dyskusja z wczoraj.
Temat jest trudny i dla mnie nie ma rozwiązania idealnego. Zawsze ktoś bedzie niezadowolony, albo liberał albo wierzący.
Tak jak napisałem dla mnie temat do obiadku do dyskusji dla Polaków, dla cioci dla wujka, niech każdy wykrzyczy swoją opinię i poleje się wódka. Wiem że to brzmi brutalnie bo są ludzie którzy cierpią ale jest to promil, są ważniejsze sprawy.
1
@Bykunn no zgoda być może tak powinno. Oczywiście Mentzen jako osoba ma prawo miec taki poglad jaki ma, a co powinno być, być może tak jak napisałeś. Ja ogólnie w tej materii nie mam zdania, jest to po prostu obojętne i traktuje to jako bez znaczenia lub mało znaczące (a mam dwie córki).
1
@NeroTFP1 po co wchodzicie w tak g*noburzowy temat. Wiadomo że w tym temacie nigdy nie będzie pełnej jedności i zgody, kazdy ma swoj moralny osąd tej sprawy, jest to promil problemów z jakimi musi mierzyć się dziś Polska więc po co w ogóle się tym kierować jeszcze przy wyborze prezydenta? Temat poboczny do "grzania" a tak na prawdę nie ma nic wspólnego z realną polityką służącą dobru POLSKI a zgodzimy się że na tym nam zależy?
Jakiś kompromis aborcyjny można oczywiście wypracować ale to jest temat poboczny, do dyskusji później. Na czasy pokoju. A nie mamy czasów pokoju, są to czasy przesileń, migracji, wojen hybrydowych. No dajcie spokój z tą aborcją, zajmijcie się tym jak uszczelnić granicę z niemcami, granicę z białorusią, problemem z szkoleniem rezerw, zbyt mało liczną armią etc.
1
@derus nie mam żadnej gwarancji ale wychowuje swoje dzieci tak, by znały wartość rodzica i sam daje dzieciom duzo miłosci. To jest właśnie wychowywanie.. człowieka się kształtuje, nie staje się zły sam od siebie - nie podzielam takiego poglądu.
Wydaje mi się że gdzieś u Twojego znajomego coś nie wyszło - po prostu. Może dzieci mają jakiś żal, trudno mi to ocenić, w każdym razie współczuję.
Abstrahując od tego że mieszkają daleko to przynajmniej mogą do siebie zadzwonić. a do kogo będą dzwonić Ci dziś samotni, lub Ci bezdzietni którym druga połówka umrze?
Abstrahując i od tego, dzieci to duża radość, widzieć jak Cie kocha, jak sie uczy, jak rośnie, jak przeżywa, jak się usmiecha i żartujecie sobie. Nie da się tego opisać i co znamienne też tego nie rozumiałem póki nie miałem dzieci. Więc jak macie zrozumieć skoro dzieci nie macie? Ja już sam byłem, wiem jak to jest. A Ty wiesz jak jest z dzieckiem ? no nie..
1
@Comentateiro :):) ok :))
1
@Comentateiro rzadko kiedy ale tym razem w sedno. ;)
0
@Pedri16Future co powiedział ?
8
@shinthps słuchaj nie bedę się z Tobą przegadywał bo to jednak Twoja decyzja (to że uważam że bardzo błędna to juz wiesz).
"To żaden egoizm, że nie chcę by po mieszkaniu mi latały dzieci, żebym ciągle miał oczy dookoła głowy albo co gorsza liczył każdą złotówkę i wyrzekał się przyjemności. Ja sobie cenię spokój, wolność i brak ograniczeń."
natomiast to właśnie jest egocentryzm
życzę Ci żebyś zmądrzał i zaznał prawdziwej bezwarunkowej miłości DO KOGOŚ (tej rodzicielskiej)
4
@Safrani oczywiście. Nasi rodzice mieli dzieci (nas) "Za komuny" gdzie wiekszości też lekko nie było. ICh rodzice a nasi dziadkowie również. Decyzja o NIEPOSIADANIU dzieci nigdy nie jest materialną (no dobra 95% przypadków ~~)
0
@MesQueUnClub_87 jadę akurat na mecz z Gironą i tego meczu obawiam się najbardziej. To będzie punkt kulminacyjny zmęczenia tej gry po kadrze i tej Osasunie, gdzie np taki Rafa wjedzie zmotywowany. Czuję że to Girona na której będę będzie cięzarem.
25
@ranger3120 sory ale ja w to nie wierze. To jest głupie tłumaczenie. Jak wytłumaczysz że w czasie wojny rodziło sie dwa razy tyle niż teraz? Nie ma wytłumaczenia.
Obecnie to jest czysto egoistyczna decyzja tych ludzi, głupia decyzja, niedojrzała decyzja której bedą żałować na starość i niech piszą co chcą że nie bedą. Będą.
Obecnie ich życie wypełniają znajomi ale za 20-30 a może nawet 40lat ich serce wypełni pustka.
17
@Safrani w zasadzie to dwójka jest "na zero" zastępowalności a nie na plus :) Ps: też mam dwójkę.
0
@ObiwanKenobi dzisiaj natknąłem się na prostą ocenę tej sytuacji z Nawrockim i jest ona brutalnie prawdziwa: "Rozmawiam z politykami PiS i oni śmieją się z niego. Drodzy państwo, ta historia w sumie jest śmieszna. A śmieszność jest poważną bronią polityczną. Śmieszność wobec kandydata na prezydenta jest rzeczą masakrującą" nie będę pisał kto to powiedział bo to ma drugorzędne znaczenie akurat w tym kontekscie naszej wymiany zdań.
0
@Safrani no właśnie, czyli jak rozumiem te najdroższe komponenty już mamy, a to co najtańsze możemy dostać w formie pożyczki z tych 150mld które będziemy spłacać (całość) z innymi krajami Europy. Czy to dobrze rozumiem i na oko wygląda mi to średnio korzystnie? Dostaniemy nie wiem, 5-10mld a będziemy spłacać procentowo swoją cześć.
Jedyna realna korzyść to że tą amunicję w ogóle dostaniemy, bo faktycznie jest jej na świecie mało, nie ma gdzie jej kupić w większej ilości.
Inaczej, w Unii jest 27 państw i czy ja dobrze rozumiem że te 150mld będzie spłacać 27 krajów? czyli wychodzi 5,5mld do splacenia na każdy z krajów.
oczywiście pewnie tak nie jest ale gdyby tak było to w sumie dla nas to przyzwioty deal. Obawiam się jednak że spłata będzie zależna od tego ile się pobrało ;)
2
@Safrani @KamQiX jak Twoja firma ma szansę skorzystać to zapewne będziesz zwolennikiem to oczywiste. Czy jednak długofalowo Polska na tym zyska to odrębna kwestia. Ja również póki co nie podejmuję się oceny, raczej rzucam swoje pytania dot. tej kwestii. A jak nie mam zdania to słucham mądrzejszych (Wojczal, Bartosiak, Budzisz, Stefan, Parafianowicz) i na podstawie ich zdania wyrabiam sobie jakieś zdanie. Tak to działa, niestety my jako zjadacze chleba nie mamy dostępu do wiedzy szczególowej a i również nie mamy tyle czasu by to analizować, oni zajmują się tym zawodowo.
Zgadam się z tym co napisałeś odnośnie COVID, to mądre, finalnie musisz komuś zaufać bo samemu niejednokrotnie cięzko zdefinowiować pogląda.
31 minuta omówienie tego o czym piszesz @Safrani
0
@Tomcio znak czasów. polecam nie wchodzić. nie nabijać im kasy. to samo nagłowki na onetach i innych..
7
@Safrani nie przeczytałem tej dyskusji ale na pierwszy rzut oka rodzi mi się w głowie pytanie, a jeśli będzie jak z KPO? Pożyczkę czy dostaniesz , czy nie, będzie uzależnione od fikcyjnych kamieni milowych, a w rzeczywistości chodzi o to kto rządzi w danym kraju. Przychylny rząd kasę (pociski) dostanie, a nieprzychylny zostanie wy*uchany.
Czy nawet nie musi tutaj się rozchodzić o przychylny/nieprzychylny rząd , po prostu z jakiegos bliżej nieokreslonego powodu krajom trzonu Unii rozrost Polski przestanie być na rękę?
Słucham teraz Krzysztofa Wojczala i on również nie jest za jakimś rozrostem niemieckiej armii (bo kto wie co będzie za 20lat gdy ta armia będzie w peaku?). Tutaj oczywiście jest to wątek jakby poboczny tego wszystkiego bo wiadomo że nie tylko Polska armia będzie na tym programie potencjalnie korzystać.
Aha i Dodam że zwykle jawił mi się on (wojczal) jako najbardziej proeuropejski i proamerykanski, dużo bardziej niż np. Budzisz, czy Bartosiak którzy bardziej stanowczo stawiali po prostu na rozwój POLSKI jako kraju a nie POLSKI jako kraju Unii.
ps; dajcie linka do tej dyskusji.
0
@Pedri16Future miód dla moich oczu jak Rafa ustawia tego ... afroamerykanina
0
mafioso zabrał głos. Ile zarobiłeś na tym transferze ?
0
@ObiwanKenobi jeżeli Batyr chwali Batyra to jest ok, ale jeżeli Batyr chwali Nawrockiego a mówi to jedna i ta sama osoba to jest to rozdwojenie jaźni. Jeśli nie rozumiesz tej żenady no to wybacz ale nie dogadamy się. W sumie nie musimy.
"To historyk, który zainspirował mnie do mojej pracy, pierwszy, który zajmował się zagadnieniami przestępczości zorganizowanej w PRL. Ja starałem się do tych suchych historycznych i badawczych prac doktora Nawrockiego dołożyć to, czym się zajmuję na co dzień: czyli publicystykę (...)".
powiedział Tadeusz Batyr.
I to jest normalne, naturalne wg Ciebie? mówienie do kamery jako Tadeusz Batyr takiego czegos?
0
@ObiwanKenobi ale my tu nie rozmawiamy o tym czy on był czy nie był, tylko właśnie czy są domysły, które sprawiają że będzie mu cięzko rywalizować w wyborach, rozumiesz;) Pewnie nie był w bandzie ale dobrze to nie wygląda. Ludziom to wystarczy żeby dorobić sobie teorie i na niego po prostu głosu nie oddać.
Marketing? Proszę Cie mylisz pojęcia. To nie jest marketing że gość pod pseudonimem chwali samego siebie i powołuje się w źródłach na samego siebie. Wygląda to co najmniej żenująco i to nie jest postawa godna prezedenta (tak zapewne mysli większośc ludzi).
0
@ObiwanKenobi "Nie wiem, czy może to mieć związek z tym, że jest on wraz ze swoim synem związany ze znanym gdańskim klubem bokserskim, z którym także aktywnie związany jest Karol Nawrocki" może odpowiedź jest w tekscie. Oczywiście że jest to domysł, ale sednem mojej wypowiedzi jest to, że kandydat na prezydenta musi być całkowicie czysty, a tu niestety te domysły pozostają. Pomijam już fakt samego istnienia Batyra, chwalenia samego siebie... przeciez to jest taka abstrakcja (jako całość) że do dziś nie moge się pozbierać że to się wydarzyło na prawdę. Scenariusz na film to mało.
0
@Tasde tylko co to miałoby dać PISowi że np: poprą Mentzena?
@Safrani na moje to nikt nie ma podjazdu do Trzaskowskiego w kwestii wyniku i PIS to wie. Bocheński to bardziej jednak konkurencja dla Mentzena niż Trzaska.
4
Edyta Skotarczak, wdowa po Nikosiu: "Bardzo ciekawe jest też to, że o ile w książce Tadeusza Batyra vel Karola Nawrockiego są wymienione niektóre osoby z bardzo bliskiego otoczenia mojego męża — jak wieloletni przyjaciel i wspólnik Wojtek "Kura" czy Heniu "Pepsi", to zabrakło chociażby wzmianki o bardzo istotnej postaci czyli tzw. silnorękim "Nikosia" Józefie P. ps. "Judoka". Nie wiem, czy może to mieć związek z tym, że jest on wraz ze swoim synem związany ze znanym gdańskim klubem bokserskim, z którym także aktywnie związany jest Karol Nawrocki? — napisała na swoim profilu na FB wdowa po Skotarczaku."
https://www.onet.pl/informacje/newsweek/czemu-nawrocki-zostal-tadeuszem-batyrem-wdowa-po-nikosiu-ma-wlasna-teorie/8e0gjrl,452ad802
ta sprawa jest taj kuriozalna że jak pisze Onet sam KAczyński nie dawał jej wiary :)
Szczerze Wam powiem że ja do teraz nie wierze że ten gość kandyduje na prezydenta i nie uwierze w to że on nie zostanie wymieniony. TOo musi się wydarzyć, kogo typujecie?