2

@Safrani ja to widzę tak
1) w Polsce tęgi głowy nie garną się do polityki. Hołownia i jego partia mieli być tym mitycznym centrum a wyszło jak wyszło, są raczej na uboczu polityki. Również brak autorytetów.
2) obywatele mają słabą świadomość polityczną, geograficzną, geopolityczną, gospodarczą i ekonomiczną. Wciąż jest za dużo osób zakorzenionych mentalnie w PRL a za mało tak rozsądnych jak La Rambla (bez szydery ;)) Biorąc to pod uwagę ludzie nie mają zaufania do czegoś nowego, a starzy wyjadacze potrafią to obśmiać, lub wyciąć, znaleźć haki.

Dodam tylko , że w takich krajach jak USA czy Niemcy czyli krajów TOPu gospodarczego politycy bardzo często wywodzą się wprost z biznesów. W Polsce idzie jakiś Miecio z szabelką i chce zwojować świat, a ten faktycznie świadomy np Bartosiak nie ma jaj by być w polityce, wybiera bezpieczną rolę eksperta, komentatora. Nie ma natomiast pewności że ludzie by mu zaufali - to jest właśnie ten paradoks tych dwóch punktów powyżej. Błędne koło. Brak charyzmatycznych i wyedukowanych liderów połączony z słabą świadomościa elektoratu i nieufnym elektoratem.

edit: akurat Bartosiak to może nie najlepszy przykład ale mam nadzieję że zrozumiecie. Może wstawcie tam kogo chcecie : Brzoskę (inpost) , Florka (FAKRO) , Pawińskiego (Maspex) czy Biernackiego (DINO). Czy nawet gdyby wystartowali obywatele by mu zaufali ? Nie wiem. Jakubiak tez jest w sumie dobrym biznesmenem a ma 1% poparcia. Może więc jednak większy problem jest w elektoracie?


1

@CLS63AMG kiedyś w życiu by to nie był karny, obśmiali by to. Dziś te przepisy ale i nazwałbym to "narzut kulturowy" w piłce jest taki że za byle g*wno możesz dostać karnego, czy czerwo. A najlepsze jest to że nie każdy sędzia się z tym zgodzi i stad takie kwiatki. W dalszym ciągu więc w tym fachu mamy spore pole do interpretacji lub nadużyć. Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie..

0

@Eto'o9 R10 Orłowskiego chyba częściej pamiętam w duecie z Labogą jednak. Kto tam jeszcze był, Smokowski i Twarowski ale zdaje się oni rzadziej komentowali Ligę Hiszp.?

1

@Kinginiesta też o tej sytuacji pomyślałem z bodajże poprzedniego meczu. Loteria na maksa. Widziałem też dyktowanego karnego przeciwko Barcy za położenie ręki na obrońcy, nie pamiętam w jakim to było meczu.

0

@BorzyKrzys a nie stało się to przy pomocy panów ze wschodu , tych na "r"?

1

@RafiVeB szczerze mówiąc to z niektórymi osobami na tej stronie nie powinno się po prostu dyskutować, szkoda zdrowia :) Ja nie mam zamiaru przekonywać kogoś na siłę.

0

@Proxi ustawa wchodzi w zycie w 2024? Ty chyba mówisz o tym projekcie sprzed 2 lat czyli tak jak mi sie wydawało, bo taki też projekt przedstawiłeś jako ten sprzed kilku dni.

4

@Roobo @Aragorn33 @Safrani uważam że nie jest to błąd. Ktoś chciał to przedstawić że jest to błędem, po prostu. Składa się PROJEKT który oczywiście można modyfikować i jak mówił sam Wipler w przemówieniu "mamy nadzieje że popracujeMY nad tym projektem wspólnie". Polecam odsłuchać jego przemówienie z wczoraj.
Druga kwestia gdyby rzeczywiście był to BŁĄD tak jak 2 lata temu to przecież media nie zostawiłyby suchej nitki, każdy tabloid pisałby o tym, a jednak tak nie jest. Wspomniała o jakimś błędzie posłanka Koperska i dalej cisza. Reszta La Rambli domniemam pomieszała jej słowa z faktycznym błędem sprzed 2 lat. Tyle w tym temacie. Fakty są takie że ustawę odrzucono, miał być dobrowolny ZUS a okazał się jakimś zwolnieniem z ZUSu w wyjątkowych przypadkach. Miała być składka zdrowotna dla przedsiębiorców przywrócona do modelu sprzed polskiego ładu. W zamian za to mamy afery w TVP, ściganie Romanowskiego i standardowe obrzucanie się g**nem.

1

@Safrani zgadza się, zrobili to minimum licząc że resztę zrobi się w toku [?] ale dobrze wiedzieli że to nie przejdzie i zgadzam się - jest to wrzutka polityczna o czym pisałem wyżej. Jednak wskazywanie na jakiś mityczny "błąd" to też tego samego typu wrzutka - żeby zrobić z Konfy partię upośledzoną. A jeszcze dodam tylko że ów BŁĄD to rzeczywiście zrobili dwa lata temu składając ustawę w tej samej sprawie i to się za nimi ciągnie jak smród po gaciach - przeciwnicy jak widać grają w te nuty i teraz do każdego projekty będą wykazywane błędy a Konfa przedstawiana jako partia skrajnie niekompetentna. Ja bym to nazwał kordonem sanitarnym, to samo się dzieje w niemczech z AFD.

1

@TheNekro94 ok więc to jest ten błąd "Wyjaśniła, że projekt ustawy zawiera błąd techniczny polegający na tym, że jest brak przepisu dostosowawczego do artykułu odwołującego się bezpośrednio do kwoty 30 tys. zł."

To wyjaśnij nam na czym ten błąd polega, przecież wiesz bo BEKA jest straszna z tego :)

0

@TheNekro94 możesz podać źródło które mówi o tych BŁĘDACH w ustawie o kwocie wolnej?
Dawaj chętnie coś poczytam na ten temat.

@D10SLEO @barcelonaLM @Jakchcesz a może wy mi coś podeślecie bo nie umiem znaleźć. Dzięki

0

@Proxi pokaż ten błąd jak to wygląda rzeczywiście, ale nie artykuł że ktoś napisał że był błąd tylko jakiś faktycznie wykazany na piśmie źle złożony projekt, chętnie rzucę okiem :) Pozdr

21

czytając nagłowek : no to tak jak w polskiej polityce, wszyscy chcą wyższej kwoty wolnej od podatku ale jak Konfederacja chce ją zmienić to nagle wszyscy są przeciwko xD

4

@norbi77 a czemu mają nie płakać. Lepsze **jowe reformy od żadnych, widać to było w 17w do czego prowadził brak reform i ciągłe tzw "zrywanie sejmu". Skoro ktoś wchodzi z jakąś ideą a ludzie na TO głosują to dlaczego ma nie być z tego rozliczony możesz wytłumaczyć jaką logiką się kierowałeś pisząc że najwiecej płaczą Ci którzy nie głosowali? Co to ma do rzeczy

2

@D10SLEO no i wszystko, narazie faktycznie może być kiepsko z kasą, a można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i za rok/dwa wprowadzić jako własne. Może przed wyborami kolejnymi ;) Tak to działa. Dla konfy to oczywiści tez jakiś plus bo pewnie nie liczyli że to ktokolwiek przyjmie, ale przynajmniej mogą powiedzieć " chcieliśmy to zrobić 2 lata temu , ale odrzuciliście". KO powie że nie było hajsu i tak to się kreci. **bać polityków ;)

10

@D10SLEO nie przyjmą. Szukają dziury w całym żeby dalej robić z Konfy partię upośledzoną, o to właśnie chodzi. Przyjmą za rok i powiedzą że oni przyjęli.
Skoro chcą przyjąć to czemu nie zgłoszą poprawki? No temu bo wtedy dalej byłoby że Konfederacja załatwiła coś ustawą a to nie przejdzie - niby nie ma się o co wkurzać - taka jest polityka - tylko to droga do nikąd i przede wszystkim trzeba być takich zabiegów świadomym , a większość ludu nie jest. Łykają przekaz głównego nurtu.

8

@Roobo przecież odkąd żyje i interesuje się polityką to wygląda tak samo: teraz odrzucą a za rok/dwa/trzy-wprowadzą jako swoje. Nie może zaistnieć sytuacja że Konfederacja mogłaby się pochwalić że uchwalono jej ustawę - o nie nie nie. Kordon sanitarny musi istnieć.

a to wypowiedź polityka KO: "- Rząd z tej obietnicy się nie wycofuje, natomiast sytuacja finansów publicznych jest, jaka jest i to też nie jest tajemnicą. Koszt wprowadzenia tej reformy to 56 mld zł. W sytuacji, gdy ponad 5 proc. PKB przeznaczamy na wojnę i inne wydatki, nie jesteśmy w stanie spełnić tej obietnicy - odpowiedział wiceminister finansów Jarosław Neneman"

Powód zawsze się znajdzie , wiedziano o tym przecież już za komuny.
Piniędzy nie ma i nie będzie.

1

@MesQueUnClub_87 wyłączyłem po 1 połowie - wolałem iśc spać, tam raczej nie mogło się nic wydarzyć po 7:1 w pierwszym spotkaniu

3

@Kondziubarca no a tu zewsząd skowyt "macie swojego Trumpa dogaduje się z ludobójcą!" - pożyjemy , zobaczymy - to będą mieli cały zachód dogadany z ludobójcami, nie tylko Trumpa.
A jeśli ktoś wierzył w ogóle że Trump postawi się lobby żydowskiemu w USA które daje grube miliony (jak nie miliardy) na kampanie czy to republikanów, czy demokratów to również jest po prostu naiwny i idzie z nurtem który wyznacza prasa - media głównego nurtu właśnie.

Aha jeszcze jedna rzecz o której się zapomina - to przecież Polski premier powiedział (na spółę z Dudą - ok) że Jahunatan będzie w Polsce bezpieczny - tak Donald Tusk.
Całe szczescie ów kolega z "zaproszenia" nie skorzystał:

https://www.rp.pl/polityka/art41662051-zwrot-o-180-stopni-netanjahu-moze-przyjechac-do-polski

2

@Safrani Trump prowadzi coś jak taktyka chaosu, działa szybko, niejednokrotnie bez przemyśleń, stawiając oponentów pod ścianą i szachując gwałtownością podejmowanych decyzji.
Czemu ludzie tutaj (nie mówię że Ty a raczej tacy jak @Nightraider ) na siłę próbują doszukiwać się logiki i konsekwencji w decyzjach polityków. Przecież każdy kładzie na piedestale swoje interesy i tylko i wyłącznie to ma znaczenie.
Jahunatan oraz Putin mają taki sam status według MTK, oboje oskarżani są o ludobójstwo. Teraz kiedy Jahu nie ma dobrej prasy (i słusznie) pomstujecie na tych, którzy chwalili Trumpa za pewne radykalne decyzje ws. głównie światopoglądowych i biologicznych (dwie płcie itp). Ciekawi mnie czy również będziecie tego samego zdania jak szeroko pojęty Świat zdecyduje się jednak DOGADAĆ z Putinem a już chwilę później Niemcy zaczną kombinować, o ile już nie kombinują Nord Stream 3 lub po prostu odbudować NS2. Na prawdę uważacie że Putin zostanie na stałe odsunięty od polityki przez "zachód" ? Ja nie jestem co do tego przekonany, choć oczywiście może się tak zdarzyć że Putin nagle umrze i wtedy nastąpi nowe otwarcie.
Aha i jeśli wciąż wierzycie że zachód zbudował swoją potęgę na wartościach, pięknych słowach i dobrych uczynkach to na prawdę czasem lepiej nic nie mówić niż się kompromitować.

0

@Tridente2015 też o tym pomyslałem :D

0

@Eklerek Za dużo tych pożarów w ostatnich miesiącach. Wiadomo dowodów nie mam, natomiast przeczucie mówi że nie przypadek, że albo rusek/białorusek albo po prostu przekręt na odpadach jakich wiele w Polsce niestety. Na śląsku (wiem to od znajomego strażaka) jest spor miejsc o których straż WIE, że są tam zakopane 'mauzery' z chemikaliami z niemiec i tego tematu nikt nie rusza bo to jest bomba ekologiczna. Były z reszta o tym reportaże typu "superwizjer" itd.
niestety jest to poważny problem

0

@draxidox Polak jest od tego żeby ciężko pracować . Jakby marże były niższe to moglibyśmy pracować mniej / lżej. A tak? zamiast 8h zrobisz 12h żeby zapłacić ratę i żeby zostało na loda dla dziecka :)

7

@Eklerek "Z informacji jakie przekazał @UHamadyk nie tylko rowery elektryczne (1500 sztuk) i akumulatory (1000 sztuk) znajdowały się w hali, ale również... odpady i środki chemiczne z Niemiec"

zaskakujące

0

@Safrani Siemens wiadomo kojarzy się dobrze. Biorąc pod uwagę:
a) sprawność wg wskaznika EROEI
b) sytuację finansową Siemensa w momencie przyjęcia kontraktu
c) ciągły brak elektrowni atomowej i zbyt wolne działanie w tej sprawie
d) powiązanie KPO z kupnem wiatraków konkretnie od Siemensa


to jednak wygląda to tak że robimy przede wszystkim Niemcom dobrze, sobie to nijako przy okazji o ile w ogóle można mówić tak o źródle energi ze stopą zwrotu 1do6. :)
Mam mocno mieszane uczucia co do tej inwestycji, i mimo wszystko lepsze może takie inwestycje niż żadne.
Zobaczymy, tak na prawdę i tak mamy na to nikły wpływ. Warto jednak wiedzieć co i gdzie w trawie piszczy.
Dzięki za rozmowę i dobrego dnia ;)

0

@Safrani z tego co wyczytałem po Twoim poscie to raczej wygląda to tak że owszem budujemy z duńczykami, ale oni są tylko inwestorem i wykonawcą, ale same urządzenia (wiatraki) to upadający niemiecki Siemens Gamesa. Poszukam jednak więcej informacji na ten temat, co ciekawe nigdzie zbyt chętnie się nie pisze o tym jakie to będą wiatraki. Bardziej właśnie wyciąga się współpracę z duńczkami (co moim zdaniem w ogóle nie wyklucza podzespołów Siemensa, który tak jak napisałem upadał a kontrakt na Polską farmę za kilka mld wiadomo, nie jest bez znaczenia).

https://www.portalmorski.pl/offshore/55069-siemens-gamesa-dostarczy-morskie-turbiny-wiatrowe-dla-projektow-mfw-equinor-i-polenergii-baltyk-ii-i-iii-podpisano-kluczowe-umowy

Jest to news z 2024 więc nie wiem czy sprawa na tyle się zmieniła że jednak ich nie kupujemy ? Warto byłoby to sprawdzić.

https://wysokienapiecie.pl/95173-co-ma-polska-wojna-o-wiatraki-do-globalnego-kryzysu-wiatrowego/">Co ma polska wojna o wiatraki do globalnego kryzysu wiatrowego? - WysokieNapiecie.pl

"Paulina Hennig-Kloska (PL2050), typowana na szefową resortu klimatu w nowym rządzie, została namaszczona przez Zjednoczoną Prawicę na główną bohaterkę „afery wiatrakowej”. Chcąc się odgryźć posłanka wytknęła Mateuszowi Morawieckiemu na platformie X (dawny Twitter), że to za jego rządów Siemens Gamesa pozyskał w tym roku od konsorcjum PGE i duńskiego koncernu Ørsted kontrakt na 107 morskich turbin o łącznej mocy 1,5 GW."

wygląda więc na to że jest jak mówiłem wyżej, Orsted duński korzysta z turbin Siemensa.

0

@Borneo no obchodzi bo Unia z liderem jako Niemcami na czele przyznaje kasę z KPO a ta kasa wracać tam gdzie została przyznana - przy czym cały interes jest dla nas wg eksperta cytowanego wczesniej mało opłacalny natomiast opłacalny dla Niemiec. Wiem że nie zauważysz tej zależności albo po prostu ją wyprzesz więc odpuszczam.

0

@Safrani 100% racja

0

@Borneo "Co do wydajności budujemy największy magazyn energii w Europie przeznaczony tylko do farm na morzu. Jeśli będzie nadwyżka to tam będzie składowana energia.Druga opcja można nadwyżkę sprzedać na rynku zewnętrznym.rząd planuje stworzyć małe magazyny energii w całej Polsce dla turbin wiatrowych. Aby energia wytworzona przez turbiny się nie marnowała."

o tym między innymi mówi ten facet że jest to już absurdalnie nierentowne. Słuchałeś filmu czy mi tu wrzucasz ogół założeń projektu tej farmy? posłuchaj bo o tym gazie i wodorze również mówi.
wiadomo że w broszurce, czy ulotce nie przeczytasz ze to się nie kalkuluje, raczej będzie napisane to co powiedziałeś.

Co do górników tak masz rację że to nie wlicza się w koszty - myślę że to jednak kropla w morzu choć ja jako ja nie upieram się przy węglu a raczej przy atomie. Tu mam zarzut że ZA WOLNO.

Pomijasz również kwestię poruszoną przez J.Majchera że stawianiem na te wiatraki ratujemy niemiecki przemysł i łatamy ich błędy - robiąc te same błędy, ot paradoks.

0

@Safrani o ciekawe, widzę że jakieś doradztwo prowadzi :) Myślisz że tam poleca fotowoltaikę i wiatraki? Tzn tak wyjaśniając to on w tym filmie nie neguje w "detalu" czyli w domach tego - ale mówi o rozsądku. No a duże farmy wiatrowe i stawianie przez państwo na taki rodzaj energi to jednak osobny temat. Na tym nie może "stać" państwo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?