0

ta "premia lojalnościowa" Olmo to nieco jak było z "naszym transferem na zime jest Puyol" - dla starszych kibiców

1

@Herato by obronił ale niestety jakby nie faul to mbappe wali do pustej

2

@ProMILs i za to lubie la bambe, można się uśmiechnąć miedzy wojenkami ;)

5

@Safrani
To są podwójne standardy (Polska jako poważne państwo?) :

Komunikat MSZ z 3 września 2024 roku:
“Z przykrością przyjęliśmy fakt, że wizyta prezydenta Federacji Rosyjskiej w Mongolii odbywa się w czasie, gdy jest on objęty nakazem aresztowania MTK. Wizyta ta podważa międzynarodowy system wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.”


Tymczasem Tusk dzisiaj:
“Kulturową spuścizną naszej cywilizacji jest pamięć o zmarłych oraz uczestnictwo w ceremoniach oddającym im cześć. Dlatego też zapewnienie bezpiecznego udziału przywódcom państwa Izrael w uroczystościach 27 stycznia 2025 roku rząd RP traktuje jako wpisujące się w oddanie hołdu narodowi żydowskiemu.”

ŹRÓDŁO : KONRAD BERKOWICZ
(ciekawe ile osób odlajkuje dos factos :D)


aha i od siebie : Przypominam ze i PUTIN i NETANJAHU są objęcie nakazem aresztowania MIEDZYNARDOWEGO TRYBUNAŁY KARNEGO


0

@kuz po jednym dniu już powinieneś poczuć się lepiej. Jedz AWOKADO i odpuść białe pieczywo - niestety samo odstawienie słodyczy w moim przypadku nie daje aż tak dobrego efektu. Cukier to jest rak tego świata i góniany chleb który jemy codziennie ma tęż w tym swój udział. Ja już od dawna jem chleb tylko pełnoziarnisty albo przynajmniej zytni bez drożdży. Więcej kiszonek a ciasto od święta jabłecznik od żony ;) sam jestem uzalezniony od słodyczy i walczę z tym każdego dnia. uwierz mi że za wiele tego typu problemów odpowiada cukier. problemy trawienne, depresje, dziwne choroby skóry .. wiele problemów zaczyna się od skoków cukru we krwii.

1

@Nightraider no zdecydowanie nie ma różowo w obronie jakby się zdawało, zgadzam się.

1

@Nightraider a inigo ma już swoje lata

2

@kuz proponuje sprobować Ci od dzisiaj zrobić taki test: nie jedz nic od 17 a sniadanie zjedz dopiero około 9. niech to będzie chleb pełnoziarnisty np z oliwą, może też być kefir. Na obiad koło 12-13 zjedz coś lekkiego , niesmażonego, o niskim indeksie glikemicznym (to jest sedno całej sprawy). Np jajko z ryżem ciemnym i oliwą i np troszkę kapusty kiszonej. Pij herbatę zielono najlepiej sypaną - nie w torebkach i odstaw kawę. Zrób tak przez 2dni. trzymaj sie niejedzenia produktów z cukrem i o wyskim iG. Zobacz czy to przynosi jakieś efekty.
Dorzuć może witaminę D z k2 oraz witamine b12 np od Skoczylas ;)
edit: jedz wtedy też orzechy żeby czymś się dopchać, ale nie mieszanki gdzie więcej rodzynek tylko orzechy (niesolone).

Oczywiście możesz zbadać krew, nawet powinieneś, ale koniecznie spróbuj zmodyfikować dietę do minimum ograniczając cukry i produkty o wysokim iG (niestety jest to spora ilość jedzenia). Moze masz problemy z cukrem, jest go za dużo, może po prostu jesz za dużo i orgnizm non stop trawi przez co jesteś zmeczony. Jedz MNIEJ ale zdrowo. Działa.

Aha i 2l WODY dziennie oprócz herbat itp! również wiele daje.

1

@Comentateiro ja też odnoszę się do tego co napisałeś , co z tego że w był wielokrotny wzrost skoro ten właśnie wielokrotny wzrost to jest kilka kilkanaście tysięcy a przy realnym przyzwoleniu jakiejś partii to byłoby jak w Niemczech - wg twojego artykułu około 100tys Syryjczyków i 50tys afgańczyków. Do Hiszpanii 80tys Marokańczykow. O to chodzi. To jest w jeden rok.

Wkroczyłem w dyskusję w innym celu tak na marginesie a nie po to żeby być ściąganym w dyskusję czy po czy jednak PiS czy może konfederacja czyli kto zrobił więcej złego a dobrego. Ja stawiam mniej więcej znak równości między wszystkimi i np bardziej niepokoi mnie ogół że nie rozliczamy polityków , począwszy od afery FOZZ gdzie prawdopodobnie jako kraj byliśmy jeszcze infiltrowani przez KGB i są ku temu poważne przesłanki. Morderstwo Falzmanna, Pańki, policjantów którzy byli przy oględzinach jego "wypadku" itd. to wszystko ma konsekwencje do dziś, a dzieci tych ludzi a czasem oni sami są w strukturach partii i kluczowych organów.

0

@Comentateiro czekaj bo ja czytam tak narazie pobieżnie ten artykuł i widzę informację że ściągaliśmy głownie Białorusinów i Ukraińców:

"azja i Afryka na zachodzie, w Polsce wschodnia Europa


Do nas w ub.r. przyjeżdżali przede wszystkim Białorusini (216 tys.) i Ukraińcy (127 tys.), a dużo mniej przybyło: Turków (12 tys.), Hindusów (8 tys.), Filipińczyków (6 tys.) i Gruzinów (5 tys.). Tymczasem w Niemczech najwięcej pierwszych zezwoleń na pobyt wydano: Syryjczykom (108 tys.), Afgańczykom (50 tys.) i Hindusom (40 tys.). Do Hiszpanii najwięcej przyjęto w ub.r.: Marokańczyków (90 tys.), Wenezuelczyków (68 tys.) oraz Kolumbijczyków (67 tys.). Wreszcie Włochy dały zezwolenia głównie dla: Banglijczyków (38 tys.), Albańczyków (34 tys.) i Egipcjan (31 tys.), a Francja dla: Marokańczyków (37 tys.), Algierczyków (32 tys.) i Tunezyjczyków (23 tys.)."

inny nagłowek tego artykułu: "Nie mamy sobie równych w Europie w przyjmowaniu imigrantów. Inna sprawa, że przyjmujemy ich z zupełnie innych części świata niż zachód Europy "

jeszcze inny: "Struktura geograficzna imigracji do Polski różni się wyraźnie od krajów zachodnioeuropejskich, a większość imigrantów przyjeżdża do nas z powodów zatrudnienia i faktycznie potem pracuje"

gdzie ty tam widzisz że najwięcej z krajów muzułmańskich.

Także Białorusini i Ukraincy poza ryzykiem szpiegostwa nie są dla nas kulturowym zagrożeniem. Natomiast tych muzułmanów w rzeczywistości przybyło Kilka / kilkanascie tysięcy. Uważam że to mało w skali państwa.

2

@Comentateiro niestety co widać Polacy chyba mają to do siebie , że wszedzie znajdzie się jakiś krętacz, ktoś po drodze musi zarobić. A może to kwestia po prostu LUDZI a nie tylko Polaków i nie tylko Pisowców.

Dla mnie istotniejsze jest że linia partyjna czyli linia wtedy krajowa była taka że uchodzców nie wpuszczamy, bo to zapobiegło na prawdę poważnemu zalewowi imigrantów. A to że wykręcili przy okazji wała i wpuścili kilka tysięcy to niestety ( źle mi to mówić) mniejsze zło. Brakiem zła byłoby nie robienie tego przekrętu. Proszę tylko nie próbuj obracać logiki na taką w której popieram ten proceder, jestem temu przeciwny, ale kluczowe dla mnie jest utrzymanie linii partii jako antyimigranckiej.
Oboje wiemy że tych lewych wiz nie wyszło więcej niż kilka tysięcy,w skali kraju na szczęscie to bez dramatu.

Wiem - może brzmię jak PISowiec ale nim nie jestem. Właściwie to już nie wiem czym jestem jeśli mówimy o polityce. Ująłbym to: konserwatystą i patriotą. Tyle.
W każdej parti znajdziemy coś co nie powinno mieć miejsca , bez wyjątku a podstawą rządów każdej partii począwszy od lat 90 powinno być rozliczanie, bo Ci ludzie działają na nasze zlecenie, zlecenie wyborców.

1

@Borneo "Ponad 200 spraw jest sprawdzanych" zobaczymy ile tych zostanie sprawdzoNYCH i zakonczoNYCH wyrokiem. Bo narazie wygląda mi to jedynie na szopkę ku uciesze gawiedzi, coś się dzieje a tak jak w przypadku FOZZ i dalszych afer nie rozliczą nikogo. Tak jak nie rozliczono odpowiedzialnych w skrócie mówiąc za komunę. Co do Bosaka to w dalszym ciągu tylko twoja jakas wizja, nie sądzę że tak będzie. A jesli nawet tak jest, Bosak z pewnością kieruje się tu kwestiami światopogladowymi, które mam wrażenie są dla niego istotniejsze niż gospodarcze. Stąd bliżej mu do PIS niż PO. Natomiast w każdym wywiadzie w jakim go słyszę obwinia o coś Morawieckiego, PIS, więc nie szałałbym z ta koalicją.
Co do Karola oczywiście słaby polityk, podobnie jak Trzaskowski. Trzask jedzie na Warszawie, sam sobą nie ma nic do zaoferowania. To jest wiza wi Nawrockiego tylko ze strony liberalnej.

Co do Duopolu to przeciez chyba jasnym jest że nie mówię o Konfie tylko PO i PIS, raczej wszyscy to tak zrozumieli. To że PO wspiera się takimi partiami peryferyjnymi jak lewica czy 3d to OK - ale prawda jest taka że to PIS i PO mają po 30% poparcia i więcej i one rozdają karty. To JEST duopol.

1

@Comentateiro spełniam zyczenia choć pewnie już masz. Dla innych :



co ciekawe rozmowa o tyle interesujące że Bartosiak na kanale S &F wielokrotnie odwołuje się do niej, wręcz zachęca do jej wysłuchania, mimo że Igor nie płaci mu przecież za reklamę. Warto więc również przejść jak czas pozwoli do nowej rozzmowy na S & F , zostawię link:



@Comentateiro ja nie czuję się wystarczająco odpowiednio doinformowaną osoba żeby definiować kto zaczął. Z pewnością to co napisałeś może być znaczące. Co do Smoleńska mam mieszane uczucia, niby fakty są jasne, ale z drugiej strony widząc (dziś) jaka na prawdę jest Rosja (agresywna i zdolna do wszystkiego, morderstwo Skripala na terenie UK) i jaki jest zachód (gra bezpiecznie, i nie chce eskalacji) wcale nie mam takiej bezsprzecznej pewności że Rosjanom nie byłoby na rękę próbować eskalować za pomocą tego samolotu. Wiem że zaraz wyskoczycie z analizami i niezaprzeczalnymi faktami, brzozami, ale ja uważam że nie takie rzeczy służby są w stanie tuszować, tym bardziej jesli na braku eskalacji zalezało całemu zachodowi, a nie chodzi tu tylko o Polskę.

To moje luźne przemyslenie, można je obśmiać oczywiście, pozdrawiam.

Budzisz również odpowiada w wywiadzie na Twoje hasło o wspólnocie europejskiej - są państwa europejskie a z tą wspólnotą to bym nie przesadzał, mimo że na papierze coś jest. To samo tyczy się artykułu piątego NATO.

1

@Comentateiro i Ci ludzie niestety do dziś są rozsiani po sądach gdzie pełnią ważne funkcję, po NBP, są również w partiach. Oni i ich dzieci. W skrócie pełnią ważne funkcje publiczne, a Wy się za nich zabijacie.

1

@Comentateiro @Safrani @Borneo @arasz1819 @Aragorn33 @Ojciec5tkidzieci @AxelF

polecam państwu posłuchać ostatniej rozmowy z Markiem Budziszem na kanale Układ Otwarty Igora Janke (Youtube) o duopolu władzy w Polsce (między innymi o tym ten wywiad, ale nie tylko).

Dla uproszczenia żeby nie marnować waszego cennego czasu prosiłbym sobie puścić najpierw od około 51 minuty a następnie od około 118minuty.
Chodzi mi o odwołanie Budzisza do czasów Saskich, Stanisławowskich , podziału na obozy i do czego finalnie takie skłócenie narodu doprowadziło. Sam nieraz tu wchodzę w polemikę ale to co niektórzy tu uskuteczniaja to na prawdę - czyste polactwo. Z całym szacunkiem dla Polski!

1

@Comentateiro czy Balcerowicz wiedział o pieniądzach wyprowadzanych z FOZZ?

0

@icon3520 obawiaj się śmierci, kolejny rok z głowy.

1

z mojej willi na sycyli pozdrawiam wszystkim którzy tutaj zawzięcie walczą w obronie rządu, lub przeciw niemu. Którykolwiek rząd by to nie byl, ten obecny czy poprzedni, pozdrawiam wszystkim wiernie walczących, wasze zdrowie!

1

@KamQiX dokładnie tak.

0

Bardzo fajna analiza na kanale ANDROMEDA :
"Rosjanie analizują "polski cud gospodarczy" i dają prognozy na przyszłość"

8

@Lucerfi też tak uważam. Większość tutajszych hejterów Trumpa obecnie pochowało się do szafy, ale pamiętam jak dziś straszenie co to będzie jak wygra - koniec świata.

1

@Kozinho. ogólnie to nie jest ich hymn od zawsze ten o którym piszą w tym wątku o ile w ogóle można mówić o tej piosence hymn (w takim tradycyjnym rozumieniu). Radzę zgłębić temat.

Hymn "Hala Madrid y nada más" :
Po zwycięstwie w Lidze Mistrzów 2013/14 klub zaprezentował piosenkę „Hala Madrid i Nic Więcej”[266], która została skomponowana przez grupę Red One. Producentem i kompozytorem jest Nadyr Khayat. W nagrywaniu utworu uczestniczyli zarówno ówcześni piłkarze Królewskich, jak i Carlo Ancelotti. Piosenka szybko zdobyła popularność wśród fanów Los Blancos. Obecnie hymn ten jest puszczany na Estadio Santiago Bernabéu przed meczem oraz po strzeleniu gola przez zawodników Realu.

Pierwotny Hymn Realu to Jose de Aguilara - Hala Madrid
Tu raczej czuć że piosenka jest "stara".

Hymn Barcelony CANT DEL BARCA został natomiast stworzony w 1974 roku co również czuć w jego brzmieniu. Mi się podoba.

@Recha_0684 @Tridente2015 @Azazel_Pazuzu @Kgorecki2500

1

@Szklaner @Safrani dla mnie to zwykła propaganda z tym masłem i z wieloma produktami, podobnie również jest z samochodami Każdy szuka w swojej niszy wiekszej marzy, na profilach (dobrych) handlarzy aut już tez widze szumne zapowiedzi że auta używane od nowego roku zdrożeja, bo takiego 2.0 tdi z dobrym przebiegiem np nie da się kupić. Czy tak będzie, to tak na prawdę zweryfkuje rynek i popyt, a nie jego widzi mi się - bo chciałby żeby auta podrożały :) Poniżej link sprzed chwili odnośnie czekolady... zwykła propaganda jak co roku. Podobnie zrobili kiedyś z cukrem i papierem toaletowym co się ludzie rzucili na to...
Wiedzą że przez ten okres ludzie chętniej wydają, mają bony, więc latają po sklepach i kupują.

https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/wszyscy-mowia-o-masle-ale-ukryla-sie-prawdziwa-krolowa-drozyzny/9ve5rn2?utm_campaign=cb

1

@vangoor szkoda chłopa.

2

@Safrani nie rozumiem tej całej akcji z masłem, który w mojej ocenie wcale nie podrożało, przynajmniej w detalu - jako konsument nie dostrzegam tego. Co chwilę pojawiają się promocje ze masło poniżej 5zł - jak nie Biedronka to Lidl. To nie są łaskawe przypadki tylko co chwilę to jest - wiem - bo kupuję.
Co więcej rok temu przed świętami był ten sam skowyt odnośnie masła i co? Cały rok kupowałem masło po ~3zł bo promocje średnio raz dwa razy w tygodniu.
Dla mnie jakiś sztuczny problem z tym masłem.
Nigdy nie zapłaciłem za kostkę więcej niż 6zł

2

@Kondziubarca nie widzisz że nie ma jeszcze 16 :D

1

@draxidox pracowałem w okresie studiów jako kelner długo, napiwki dostawałem więc i je zostawiam - choć mam do tego zdrowe podejście. Powiedzmy że trzymam się tych +- 10%.
W sobotę np piłem z kolegą w barze i stawialiśmy sobie po kolejce whiskey, kolega chciał się pokazac i zostawił gościowi przy rachunku 60zł napiwek 50zł :D są i tacy ;)

0

@LeoMessiiBarcaPepa w temacie Inakiego mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty

2

są dwie przeczyny tak słabych wyników w ostatnim czasie:
1. Taktyka: czyli granie wysoko ustawioną obroną. Czym to skutkuje to widzieliśmy od początku sezonu ile przeciwnicy mieli okazji jednak RATOWAŁY nas wtedy spalone.
Z czasem szczescie przestało dopisywać, dokładności w lini było mniej i mamy masę bramek.
2. Inaki Penia.

Za obie te decyzje odpowiada trener.
Broni go (trenera) tak na prawdę styl gry (radosny), bo fakt faktem nawet jak przegrywamy to ta gra idzie, są okazje i z reguły strzelamy więcej niż przeciwnik.
Broni Flicka również forma takich zawodników jak Rafa czy Yamal którzy ciagną ten zespół. No i forma w LM gdzie trochę odzyskaliśmy wigoru.
Lubię Flicka, taki swój chłop ale ostatnio należy się mocno pochylić nad tym co robi, bo nie ma już marginesu błędu w lidze.
Trener powinien w zależności od rywala dostosować taktykę, nie obraziłbym się gdybyśmy w meczach z niektórymi rywalami nie grali tak wysoko - by nie stracić gola.


1

@mcsarna Fermin to taki biegający Chaos ale w tym chaosie i nieustępliwości zawsze coś dobrego mu wyjdzie, nie jest to przypadek.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?