1

@Comentateiro dwie córki po mojej stronie także jestem "na zero"

6

Rząd twardo inwestuje w niemieckie wiatraki na bałtyku, zobaczmy zatem na ile energia z wiatraków jest opłacalna i jaką ma stopę zwrotu. Posłuży temu wskaźnik EROEI (energy return on energy invested) czyli zwrot energii wobec energii inwestowanej . Jest to wskaźnik ekonomiczny. Czyli inwestuje X euro a zwraca mi się X euro.

Dla Atomu ten wskaźnik wynosi 1 euro do 75 euro ( tłumaczę dla mniej kumatych, włożę 1 euro a wydobędę 75)

Dla gazu 1 do 33

Dla węgla 1 do 26-28

dla biomasy 1 do 24

DLA WIATRAKÓW (oraz fotowoltaiki) 1 do 5-6

Polecam więc całą rozmowę z fachowcem dr Jerzym Majcherem która jest źrodłem mojego posta:


@Safrani do mniej kumatych osób oznaczonych nie zaliczam a wręcz przeciwnie, stąd oznaczenie.
@jacobFCB @KamQiX @ferdas_rawa

0

@Tasde I to jest kłamstwo, ani Kanada ani Meksyk się nie ugięły a te 10 tysięcy wojów i 1,3 mld to są rzeczy jakie wynegocjowała (pokojowo, bez szantażu i grożenia) administracja Bidena w grudniu xD

możesz jakieś źródło?

0

@sokot no właśnie i nic z tego nie wynika, w Madrycie Perez i RealMadrid.tv tego nie widzą - tzn nie chcą widzieć. Nie widzą że Camavinga i Vini powinni wylecieć choćby w klasyku. Jak by to wyglądało że Real kończył w 9? Ilość karnych to kolejny argument świadczący o tym że Real nie może czuć się poszkodowany. Szkoda że w tym artykule nie wspomniano o sytuacji z Kunde z Getafe.

1

@HarveySpecter w ogóle nie negocjuje że ceny wyjściowe są horrendalnie wysokie ale akurat mleko baardzo często można zakupić na promocji typu 2zł za litr. Od przynajmniej roku tak kupuje zgrzewkami i nie pamiętam żebym kupil mleko w kartonie drożej. Oczywiście równolegle kupuję mleko od gospodarza prosto od krowy po 4zł za litr :)
Wode kupuje w Dino Ustroniankę 5l w ilościach hurtowych za bodajże 5,5zł. Po co generować tyle plastiku? Jak chce wziąć gdzieś wodę przelewam do szklanej butelki wielokrotnego użytku.
Dobre mięso rzeczywiście kosztuje, pełna zgoda. ALe ogólnie się zgadzamz Twoim wpisem, zakupy są drogie , tylko w tej drożyznie czasem idzie co nieco wykombinować na swoja korzyść.

1

@Safrani to prawda. Ten IBRIS wrzucił też Winnicki tylko tam nieco inne wyniki co dziwne, bo Trzaskowski 42 proc a Mentzen 10.
Ja nie patrze w ogóle na te sondaże, próba 1000 osób to za mała próba, wbrew pozorom łatwo o manipulację.

0

@Safrani te sondaże szczególnie IBRISu są nic nie warte, pokazały to już wybory parlamentarne w Polsce. Podobnie było z prezydenckimi w USA.
@Dynak popieram w 100% Twoja wypowiedź

2

@CLS63AMG bardzo słabo punktują czołowo zespoły ligi w tym sezonie - mając w pamięcia +100pkt na koniec sezonu kilka lat temu

0

@wojopancer niestety nie rozumiem co to oznacza :) jadę z kolegami. Bez rodziny.

0

@ferdas_rawa Dziękuję Ci za wyjaśnienie dla kolegi @tbas pozwolę sobie więc nie powielać tej wypowiedzi. Pozdr

edit: @ferdas_rawa teraz odpaliłen ten filmik, powiem Ci masz mistrza, przeciez to jest złoto ;)

1

@inFamous też jadę na przełomie marca i kwietnia na mecz z Gironą. Tym razem wybieramy się nie do samej Barcelony a śpimy na Costa Brava, konkretnie Lloret de Mar. Jest dużo taniej. Za różnicę w cenie między Barceloną(centrum) wynajmujemy autko żeby trochę pozwiedzać. W Barcelonie samej oczywiście będziemy a ramach wycieczki/bądź dwóch.

3

@Bilon87 jak widać Kibice jak wielu innych prawych obywateli raczej nie wierzy w takie przejęzycznie. Co to jednak miało na celu? Celowa prowokacja żeby prawicę "w**wić?" w myśl hasła "słychać wycie, znakomicie"?

1

@J4no z mojej strony opcja Antytrzaskowska czyli w pierwszej turze raczej Mentzen, choć szanuje również Jakubiaka i Bartoszewicza umiarkowanie rowniez. Niestety jak ktoś wyżej pisał nie mają za dużych szans. Wolę więc przyczynić się do dobrego wyniku kandydata prawicowego bo wynik pójdzie w "świat" a to również jest ważne. Nawet jeśli nie będzie finalnie drugiej tury to takie 15-20 procent Sławka zrobi dobrze całej prawej stronie. Nawrocki mnie odrzuca ale jeśli będzie trzeba to to zrobię.

Gdybym miał jakiekolwiek zaufanie to Trzaska i do Tuska zagłosowałbym na nich bo oczywiście że Polsce przydałby się reformy jakie mogłyby być przyklepane mając pełnię władzy. Wygra Nawrocki to znowu będzie pełny bojkot ale w tym przypadku to może zaletą, bo tak jak mówię nie wiem czy można mieć zaufanie do Donalda i Trzaska że nam nie zafundują dodatkowych 2mln inżynierów albo tęczowych poniedziałków w szkołach.


0

ogólnie to: w miastach jest niesamowicie drogo i czytając Was każdy tu ma trochę racji. Mi nie przychodzi REALNIE w tej chwili nic innego do głowy jak to - co sam zrobiłem. wyprowadzka poza scisłe centrum miasta na peryferia aglomeracji. Tam powinno być taniej.

Kiedyś już tu opisywałem swoją sytuację. W wieku 26 lat na kredyt konsumpcyjny (czyli drogi, niekorzystny) kupiłem działkę budowlaną po byłym polu. Owszem cena była wtedy korzystna ale też zarabiałem ~3tys. na rękę, moja dzewczyna również (tu na plus bo automatycznie żyliśmy z dwóch pensji co również Wam polecam - znaleźć partnerkę.)
Rolnik przekształcil ów pole i sprzedał jakies 40 działek. Dziś wokół mnie same nowe domki bo po spłacie działki czyli 3 lata temu postawiłem tu jeden z najtańszych domków 108m2 i cała operacja zamknęła mi się w pół miliona na pewno. Myślę nawet że mniej.

Do czego zmierzam, może pomyślcie nad kupnem mieszkania lub rozwiązania poza wielkimi aglomeracjami gdzie założenia jest już tak drogo że hej? NIestety nie da się mieć ciastko i zjeść ciastko. Ja dojeżdzam 25 / 30 km do pracy tj. około 30min w jedną stronę. Dla mnie to nie tragedia.
Może więc trzeba zrezygnować z czegoś żeby coś mieć?

2

@BarcaFan20048989 osobiście nie wierzę że Trzaskowski wygra, musiałby się stać cud w 1 turze a to się nie wydarzy, polaryzacja jest zbyt duża. W drugiej turze zaś przynajmniej 70proc głosów Mentzena pójdzie na przeciwnika Trzaskowskiego czyli zapewne na Nawrockiego. Procent od stanowskiego również.
Cześć od Hołowni podzieli się też w jakiś sposób z korzyścią dla Trzaska ale nie będzie to 100procent. Zobaczymy. Raczej będzie miał ciężko wygrać. Zależy ile głosów zbierze Hołownia i Mentzen, wtedy będzie widać ile głosów w drugiej turze pojdzie na kogo

0

@ShawnC tam chyba w tej drugiej ósemce będą baraże więc układ tej tabeli zdaje się że się mocno przemiesza?

1

@MesQueUnClub96 w którym momencie rozpoczął się ten "konflikt"?

0

No, La Bamba rozruszana, Polacy w ferworze, w gorących króluje jak za dobrych lat POLITYKA. Wasze zdrowie, kamraci.

0

@AbelKabel mówisz o WOŚP o którym piszesz? No nie wiem właśnie co mam WOŚP do przedmiotu posta. nie wiem.

13

@Borneo to ma do rzeczy że na większe i dużo większe problemy Twojej władzy nie zwrócisz uwagi, bronisz ich w każdym aspekcie a są takimi samymi przekrętami jak poprzedni, niczym się nie różnią. Związki ze służbami, magdalenka, afery (ambergold, afera POLNORD - Giertych i tak dalej)

Facet jest prezesem najwiekszej i najbardziej dochodowej polskiej spolki i nie ma dla ciebie znaczenia że kilka lat wczesniej pelniac wazna funkcję w ZUS gdzie odpowiadal za jego komputeryzację dopuścić do wdrożenia bubla za 3mld zlotych?
Dlaczego bubla, bo to oprogramowanie było przestrzałe i wadliwe, a przede wszystkim ZLE wycenione. 3mld ? Serio?
natomiast do Obajtka na pewno coś fajnego dorzucisz zgoda? Wypowiedz się o Obajtku, proszę :) nie mając zielonego pojęcia kim jest Fąfara.

12

@Borneo no i? a obecnym po Obajtku prezesem ORLENU z nadania rządu jest Ireneusz Fąfara, osoba odpowiedzialna po stronie ZUS za komputeryzację tej instytucji która kosztowała 3 nie miliony a 3 MILIARDY złotych. Za tyle NASA wysyła sondę na MARSA.
Wykonawcą kontraktu była firma Ryszarda Krauze zamieszanego w liczne przekręty.
Dodatkowo Fąfara to osoba powiązana z Janem Prochowskim. Prochowski:

https://orka2.sejm.gov.pl/IZ3.nsf/main/791F7C82

Znajomość FĄfary i Prochowskiego: https://www.forbes.pl/przywodztwo/hossa-krauzego/x1wpwb5

"To właśnie Prochowski wymyślił, aby pod koniec 1998 roku do ZUS wziąć bezrobotnego wówczas bankowca Ireneusza Fąfarę. Po pół roku Fąfara został wiceprezesem ZUS odpowiedzialnym m.in. za informatyzację tej instytucji."

Edit: Mam nadzieję że ten POST nie spadnie jak mój poprzedni z niewiadomego powodu, może moderacji niewygodna taka antyrządowa narracja?

1

@MesQueUnClub96 "jak ktoś stawia Trzaskowskiego i Nawrockiego na równi to jestem jeszcze w stanie to zrozumieć, ale gdy ktoś pisze że Nawrocki lepszy to patrząc na ten filmik ręce opadają. No po prostu nie, nie, jeszcze raz nie"

słuchaj młodzieńcze mam podobne odczucia co do Nawrockiego, faktycznie można się posmiać z tego stylu bycia, pamiętaj jednak że osoba z TAKIM właśnie stylem bycia może podejmować DOBRE decyzje dla Polaków., a osoba pięknie wyglądaja jak twój rajdowiec f1 może być oszustem, kłamcą, krasomówcą zaraz ale jednak działającym na szkodę ludzi których reprezentuje. Rozumiem że najlepiej byłoby aby przyszły prezydent prezentował się nieco lepiej, ale bez przesady, są ważniejsze rzeczy. Z TRUMPA też była beka a jest do dziś, co drugi dziennikarz smieje się z niego i jego sposobu mówienia a jednak jest z jakiegos powodu prezydentem najwazniejszego kraju świata. Przestancie kierować się tym "jaka ktoś ma fryzurę", zacznijcie myślec samodzielnie.

2

@Borneo co tam u Romana Giertycha? słyszałem że Tusk ma go mianować wiceministrem sprawiedliwości bo dobrze ściga PISowców.

A jak nie wiesz co u niego to wpisz w YT "Jak Krauze i Giertych wyprali miliony" a następnie przypomnij sobie o aferze amber gold i synu tuska którego bronił Giertych. Innym też polecam ten reportaż.

0

@Douglas bystrzak

0

kto to jest Tek?

0

@Lucerfi oczywiście że jest głębsze dno bo Romek przecież był jeszcze nie tak dawno adwokatem syna Donalda w aferze Amber Gold. Może więc o aferę amber gold właśnie chodzi, bo jak dobrze kojarzę fakty od tamtego czasu widac osobliwe bo osobliwe ale jednak "zbliżenie" Giertycha ze środowiskiem KO a konkretnie Tuska.

Przecież kiedyś dawno dawno to był polityk LPR czyli środowisku Leppera. To raczej nie jest środowisko Tuska, umówmy się. Nagle po Amber Gold Tusk stał się psem gończym tej strony a teraz nawet ma szansę na realne wysokie ministerialne stanowisko. Kpina. Dalej panstwo z dykty, dalej nie zmieniajmy nic bo jest "stabilnie" jak kiedyś napisałeś @Safrani - wybacz za ten bezpośredni post w Twoją stronę ale jestem zdruzgotany tym wszystkim, jedni chcą rozliczać drugich a sami są złodziejami, a my jako społeczeństwo czyli taki Borneo, Arasz, czy jeszcze inni Komentatejro wojujący tutaj za Koalicję czy PIS przelewają krew w duchu udowodnienia swojej racji.

1

@Lucerfi a Giertych to adwokat syna Tuska przy okazji afery Amber Golf :) się to wszystko składa w całość. Krąg zaufania.

1

@Lucerfi niesamowite, człowiek ogląda jakieś materiały HISTORYCZNE np na kanale zakazana historia o wałkach w trakcie transformacji ustrojowej, wyprowadzaniu pieniedzy z FOZZ i inne, potem Wiernikowska się oglada i słucha o wałkach w afganistanie, przesłuchiwaniu tutaj więźniów, szmaragdach, o służbach rosyjkich, amerykańskich ale ma się nadzieje i taki pogląd "nie no dziś to by już nie przeszło, kiedyś to się działo" ale ludzie takie rzeczy się dzieją CAŁY CZAS.

To jest najsmutniejsze. Ludzie się zabijają za władzę bo PIS zły , PIS niedobry, Romanowski wałki robił ale PO ich dojedzie i rozliczy! a potem? A potem się widzi takim reportażem jak ręką rękę myje i wszystko się zgadza. Nie wiem jakim prawem TUSK trzyma Giertycha tak blisko siebie że ma zostać ministrem ale świadczy to tylko o tym że się chłopa z jakiegoś powodu boi. Może sam nie jest czysty.

2

@mmaciass nie mogę już edytować więc skomentuje sam sobie: czy Giertych czasem za PIS nie był już ścigany ale uciekł do Włoch niczym Romanowski dziś na Węgry? Zmieniła się władza to wrocił i ma zostać wiceministrem sprawiedliwości :) rozliczenia, rozliczenia, rozliczenia..

2

Cześć, polecam zapoznać się z tym materiałem o Giertychu czyli polityku KO przypominam, specjalista ds rozliczeń.



@Comentateiro @Safrani i innych częstych stałych bywalców dyskusji.

Polecam się pośpieszyć bo z Wykopu podobno filmik już zleciał ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?