2

@Lucyfffer nie czytałem ale tytuł brzmi ciekawie

0

@Chaoss nie mam pojecia, nie wiem czy bym w ogole umial zainstalować ta gre na jakimś dzisiejszym windowsie ;) szczerze wątpie zeby były serwy, już wiele lat temu jak robiłem podejście to słabo za tym było. Na pewno nie ma już tego klimatu klanow zespołow. Jesli coś jest to tylko deathmatch , czyli takie strzelanie bez sensu, bez teamspeaka, bez taktyki itp :)

0

"Ława przysięgłych w sądzie federalnym na Florydzie uznała czwórkę radykalnych afroamerykańskich działaczy za winnych zmowy w celu działania jako niezarejestrowani agenci na rzecz Rosji. Działacze przez siedem lat byli kierowani przez ludzi z rosyjskich służb, organizując m.in. protesty i wyrażając poparcie dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę."

onet.pl

1

@cules100pro w hiszpanii to przynajmniej kilku jest tych żołnierzy: hernandex x2, soto grado to chyba jednak naczelnicy

1

@koziar zdecydowanie MEDAL OF HONOR, kupe lat grane było przez sieć, różnego rodzaju klany, rankingi, turnieje. Do dziś wspominam tą strzelanke i gdyby ktoś mi dał kompa z zainstalowanym MOHAA , nie ma mnie.

Numer dwa to DIABLO II

Żadne inne gry nigdy nie pochłonęły mnie bardziej z prostej przyczyny. Jak skończyłem z 16 lat a może wczesniej przestałem grać bo zaczeło się życie, imprezy, więcej futsalu :)

1

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/milioner-z-pis-zatrzymany-przez-cba-oto-maj%C4%85tek-czarneckiego/ar-AA1qp1Bp?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=483e410ddda84c9ab1992625b36163c5&ei=15

Żygać się chce jak się patrzy na tych polityków , jak opływają w luksusy za kradzione (dosłownie) pieniądze. Sprawa czarneckiego jest dla mnie ULTRA bulwersująca ale nie może odciągnąć uwagi od działań rządu ws władzy sądowniczej. Wypowiedzi Tuska też bardzo niepokojące. Więcej w materiale Mazurka na kanale ZERO. Polecam się zapoznać każdą ze stron sporu politycznego. Na chłodno.


1

@Marian_Pazdzioch jej syn chyba zginął z rok temu w wypadku w centrum miasta gnając grubo powyżej setki (prowadząc auto)

3

Komentarz usunięty

0

jakie są cechy dobrego polityka?

Kto wg Was jest dobrym politykiem , a kto politykiem którego byście pozytywnie wyróżnili i uważacie za działającego dobrze dla Polski/w interesie kraju.

Pamiętajcie że dobry polityk to niekoniecznie ten którego poglądy podzielacie!

8

@Comentateiro w każdej partii znajdują większe lub mniejsze odklejeńce lub po prostu oszuści. Taki poziom polityki w tym kraju, ale i na świecie jest coraz gorzej. Hernik do tego grona mimo wszystko nie zaliczam.
Jeśli chodzi o oszustwa to akurat w Konfederacji poza akcją z Wiplerem lata temu, która i tak była stosunkowo na małą skalę (np w porównaniu z takim Czarneckim z PIS który robił wałki na podróżach na ~1000000 mln zł) nie ma jakiś przekrętów i wałków. Możecie coś wymienić? Bo ja nie kojarzę. To się ludziom podoba, wreszcie jest ktoś kto jawnie nie kradnie, nie działa tylko i wyłącznie na swoją korzyść. Za to szwindlami PoPIS można zasypać całą La ramble. Akcja z Czarneckim z PIS to w sumie nikogo już nie rusza. Lewica - w mojej opini szczyt odklejenia, czego dowodem niech będzie jakikolwiek wywiad z Zukowską (najfajniejszy jest ten gdzie przyznała że bierzę kasę z komisji poselskiej a ta komisja w sumie nie pracuje, istnieje tylko na papierze i dodała że z czegoś musi wyżywić córkę :D).
PSL jak wiadomo dogaduje się z każdym - odpowiada za niekorzystny (delikatnie mówiąc) kontrakt gazowy z Ruskimi za czasów Pawlaka ale to stare dzieje... Polska2050? Hołownia raz z biblią, raz bez biblii, innym razem wgniata w ziemię Putina. Z kwotą wolną razem z Kamyszem też ładnie pograli.. i na kogo tu głosować?

Czemu nie zawalczymy jako kraj o możliwość rozliczania polityków?
Czy nie lepszy byłby inny ustrój w którym nadużyć i oszustw ale i niekompetencji i cwaniactwa byłoby mniej?

0

@Mattems może jest inny powód niż "niechciejstwo"? Wszystkiego najlepszego z Gliwic :)

0

@FCB_dimiC napisze Ci na priv ;)

1

@FCB_dimiC ja 2k płacę kredytu za dom 110m i ogrodem 850m :D no ale na peryferiach. Takie to więc standardy, za g*wno w mieście i tak trzeba słono zapłacić.

0

@KondiCules to tylko pokazuje jak się mylimy. Coutinho genialny w Liver, mocno wyczekiwany i co? Dembele - miał być lepszy niż Mbappe - szału nie było - do tego ciągłe kontuzje. Griezmann to samo - szału nie było.. a nazwisko i kasa równie duża. Zaś małe transfery bez takiego bagażu presji łatwiej powiedzieć że się sprawdzają. Mniejsze wymagania ale i często rzeczywiście i obiektywnie te transfery są lepsze.

Choć z drugiej strony są duże transfery jak Villa, Henry, Suarez które wypaliły z nawiązką..

1

@Mavcin1980 na przykład zasiłek chorobowy a nie kilkaset tysięcy euro miesiecznie

0

@TheNekro94 podkładał też głos w Królu Lwie, zdaje się że był Mufasą.

0

@Donnie_Darko dobrze to policzyłeś, wiadomo że w domu wyjdzie taniej. Tutaj (w knajpie) dochodzi cena energii, która dla firm jest dużo wyższa niż w domu. Jest pracownik ktory upiecze, pracownik który przyniesie i posprząta lokal.. a jeszcze trzeba zarobić. Nie zmienia to faktu że dla mnie 50zł za pizze to jest drogo więc piekę w domu. Ogólnie sektor usług staje sie niesamowicie drogi w Polsce, wracamy się do czasów gdzie wszystko trzeba robić samemu żeby się opłacało (trochę jak za komuny, każdy specjalistą od wszystkiego). Gdzie sie nie pójdzie to stówka to malutko. Nawet na głupi basen. Kiedyś było inaczej, na prawdę wszystko było dostępne dla ludzi mimo że zarabiali mało.

0

@escarabajo lepiej tego nie mogłeś ująć

0

@MesQueUnClub96 ale ja wiem i co to ma do rzeczy ? Może być mniejsze ale być HUBEM. Najważniejsze żeby właśnie nim było bo daje więcej możliwości zarobku.
Druga sprawa że bardziej chodzi mi o to żeby nasze CPK po prostu powstało. Obawiam się że za rok jak sprawa przycichnie powiedza że się nie da.

1

@TheNekro94 to prawda nie zwalniam pisowcow z odpowiedzialności. Natomiast Tusk z pseudo audytami ewidentnie grał na zwłokę. Przecież oni tych audytów w końcu nie przeprowadzili. Maciej Wilk do dziś uważa że tego CPK nie wybudujemy, że to tylko figura polityczna żeby na tą chwilę przycichło. Zobaczymy. Mam nadzieję że nie zostaniemy w dupie, do Tuska prostu nie mam zaufania. Z resztą jak to większości polityków.

9

"Ruszyła już budowa niemieckiego odpowiednika CPK❗✈

Inwestycją zajmie się Lufthansa Cargo, której udział w polskim rynku podwoił się w przeciągu ostatniego roku.

Inwestycja ma zmienić lotnisko we Frankfurcie w największy i najnowocześniejszy hub przeładunkowy w Europie, porównywany do planowanego od wielu lat polskiego CPK, które utknęło na poziomie planowania. "

To już wiadomo na co Donald tyle czekał. Róbcie screeny, Niemcy szybciej wybudują niż my zaczniemy i nagle będzie ogłoszone że inwestycja nie na sensu bo za duża konkurencja.

0

A wg mnie to bardzo prawdopodobne, to jest polityka niestety, nie tylko u nas w kraju jest taka patologia polityczna. Tak jest na całym świecie. Prawda umarła już dawno i pozostaje w ścisłym gronie.

2

@MESSIah16 ukraincy przede wszystkim sami mają jeszcze większy problem z demografią, choć czasem się zastanawiam czy statystyki dot. tego kraju są podawana odnośnie tej populacji która pozostała na ukrainie, czy jako całość, z emigrantami (bo zakładają że wrócą). Z reguły nie jest to jednoznacznie rozróżniane a powinno być.

0

@Kuchar tutaj niekoniecznie się zgodzę, przecież w bałtyku po dziś są zatopione chemikalia po 2 wojnie światowej:

"Szacuje się, że na dnie Bałtyku zalega ok. 65000 ton amunicji chemicznej zawierającej od 6000 do 13000 ton bojowych środków trujących[1]. Niestety środowisko morskie przyspiesza procesy rozkładu metalowych pojemników, co skutkuje rozszczelnieniem się pojemników z BŚT."

Także jesli HIPOTETYCZNIE coś w kopalniach spoczywa to wystarczy że jest to w beczkach, wyjdzie to za 50-100 lat i kto wie co będzie - i czy ktokolwiek się o tym dowie. ciężko teraz dyskutować bez twardych dowodów i to jest prawda.
Poza tym podkłady niektórych kopalń to nawet do 1000m pod ziemią, nie jestem ekspertem ale nie wiem czy tak głęboko mogą sięgać wody gruntowe.

0

@Kuchar "Oczywiscie żaden cywil w tym ja raczej nie ma dowodów w sprawie domniemanych smieci w pozamykanych kopalniach" wydaje mi się że to jest odniesienie do tematu. Raczej zarzuciłem temat do dyskusji, bo z takimi teoriami - na tą chwilę spiskowymi się po prostu spotykałem i to nie z jednego źródła. Warto o takich teoriach podyskutować i uwalić merytorycznie jeśli są ku temu podstawy. Co mnie cieszy to że rzuciłeś nieco inne światło na sprawę o której pełnej wiedzy nie miałem, więc dzięki ;)

0

@Kuchar rozumiem że pierwszy raz slyszysz w odniesieniu do slaska? bo temat w polsce był wielokrotnie nagłasniany i ISTNIEJE. Podam przykłady:

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26339264,urzednicy-uspokajaja-ze-40-tys-ton-odpadow-z-niemiec-nie-zaszkodzi.html



Oczywiscie żaden cywil w tym ja raczej nie ma dowodów w sprawie domniemanych smieci w pozamykanych kopalniach. Natomiast znam nazwy firm, jedna stosunkowo niedaleko mnie gdzie zakopanych jest okolo 1000 zbiorników z chemikaliami niewiadomego podejrzenia. Nie będe jednak ich tu podawał. Wierz lub nie, ale są sprawy których po prostu na tą chwilę lepiej nie ruszać i nie traktowałbym tego jako teorię spiskową. Tam gdzie wchodzą wieksze pieniądze, stanowiska ludzi , zaczyna się prawdziwy dziki zachód. A raczej wschód

2

David Lloyd George były premier Wielkiej Brytanii (germanofil) na konferencji w Paryżu po I wojnie światowej :
"dać polakom śląsk to jak dać małpie zegarek"

I choć to powiedzenie bardzo krzywdzące, ciężko się patrzy na szereg kopalni wegla pozamykanych (ale nie to jest istotą problemu) i co najgorsze POZALEWANYCH tak by ponowne ich otwarcie nie było w przyszłości możliwe. Informacje nieoficjalne od strażaków (jestem ze sląska) również głoszą że w kopalniach zamkniętych/zalanych spoczywają niezliczone ilości śmieci z krajów zachodnich, w tym chemikaliów przywiezionych do kraju - oczywiście za łapówki.


0

polecam sobie przeczytac wywiad może stronniczy bo z przedstawicielem obozu przeciwnego, ale mimo wszystko jak się to czyta i patrzy na mor*ę Piesiewicza to aż włos jeży się na glowie:

https://przegladsportowy.onet.pl/igrzyska-olimpijskie/paryz-2024/piesiewicz-dostal-od-nitrasa-milion-zlotych-a-potem-poszedl-do-andrzeja-dudy/5g3x3db

0

@Ostatnikrwawygang to prawda też się z Tobą zgodzę, każdego to czeka ale nie da się odmówić mu racji. Mozna powiedzieć że Sanah i Podsiadło są pewnym symbolem tego co dzieje się ze światem wokół nas - z dzisiejszą rzeczywistością

0

@pt9 zdecydowanie zgadzam się. Świat jakby zmierzał w stronę takiego całkowitego "spłaszczenia". Mniej wyrazistych postaci, nawet hip hop temu uległ. Młodzi "raperzy" (cięzko mi ich tak nazwać, ale ok) nie mogą stać obok tak wyrazistych postaci jak Peja czy Tede - oczywiście w swoim czasie. Dziś oni wszyscy są tacy podobni że nie odróżniam jednego od drugiego - wszystko brzmi podobnie lub tak samo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?