mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Safrani i jeszcze Ukraińców, koniecznie krzesełko po prawej o Władka.
2
uwaga jest bomba:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/karol-nawrocki-z-zaproszeniem-do-rady-pokoju/bkv1k4l,79cfc278
0
@AlexDark00 nie wiem czy to byłby skokowy wzrost jakości
1
@Safrani sprawdzą się to wg mnie bardzo. Rano czujesz lekkość, chęć do życia i do jedzenia :D np plecy mnie nie bolą kiedy nie "nażre" się na noc, spróbuj tak z dwa dni a poczujesz różnicę, ten pozytywny głód rano :)
1
dobra dawac te Albacete, będzie jazda.
0
@July_6_BcN a dobra to wiem, a o czym pisze Lis?
1
@Safrani Widzę że jesteś fanem merców, ja też bym był właśnie tych youngtimerów ale wiadomo że to trzeba mieć kasę na trzeci/czwarty samochód, odpowiedni garaż etc. Super! Tak jak kiedyś rozmawialiśmy chętnie zobaczę :D
Co do postu, traktuje to dosyć luźno i nie zawsze udaje mi się utrzymać 8 na 16 gdzie 8 to okienko jedzenia. W praktyce wychodzi mi ~10 na ~14. Staram się po prostu nie jeść po 18 (a często kończę jedzenie obiadem w domu o 17). Jem dopiero śniadanie w pracy o 8. Codziennie co najmniej 1 jajko (jak nie dwa na śniadanie najczęściej). Przynajmniej 2x w tyg awokado jako redukcja stanów zapalnych w organiźmie. Jem normalnie masło , nie smażę już na niczym innym niż oliwa (lekkie smażenie) i masło klarowane. Dużo surowych warzyw jak np marchewka, codziennie garść orzechów, codziennie również duży łyk oliwy z oliwek organic hiszpańskiej ;p żadnej super diety nie mam, jem mało lub wcale pieczywa białego - raczej żytnie.
W skrócie, dużo jaj, dużo awokado, zero pieczywa białego, pić oliwę przyzwoitej jakości no i nie przejadać się, dać organizmowi odpocząć i strawić. Dużo wody.
Teraz właśnie sobie kupiłem 20 puszek COCONAUT, podobno super nawadnia. Nie przeginać bo ma dużo potasu też (tak jak awokado).
Tak to jem normalnie, rosołki, kotleciki..standard :)
no i ta suplementacja ma znaczenie, szczególnie B complex wg mnie robi różnicę. Stosuje od Skoczylasa. Jest tam też b12 co istotne.
0
@July_6_BcN o co chodzi bo nie znam akcji?
0
@KrychaFCB Kto za niego, i za ile, z jak długim kontraktem.?
1
za dobre pieniądze niech idzie. Nie można mieć ciastka i zejść ciastka.
1
@Safrani no to pięknie , nic tylko się cieszyć że wszystko się kręci jak należy. Życzyć sobie jeszcze samych zwycięstw Barcelony i zdrowia :D
Ja też zasadniczo poprawiłem swoje życie w tym sensie że jestem w lepszym nastroju niż np rok temu czy, dwa, czy trzy.
w lutym śmigam do "zamek kliczków" na ferie z rodzinką, a na wakacje też już ogarnąłem Dziwnówek - finansowo również chyba nie pamiętam lepszych czasów. No i zdrowia póki co dopisuje (kilka zmian w życiu i same plusy za tym idą: np post przerywany, suplementacja Bcomplex/magnez/wit D i cynk) :D Przyłączam się do Twojej radości, aż się rozpisałem o sobie.
Co za autko??
0
@clyde u mnie w zasadzie tylko 5L Ustronianka wjeżdża także nie odczuwałem w ogóle. W pracy pije z filtra odwróconej osmozy. Praktycznie nie kupuje wody butelkowanej poza wspomnianą 5L - ta jest bez kaucji.
1
@Safrani zauważyłem że ostatnio masz bdb humor ;p
1
@Jakchcesz czasem mam wrażenie że ludzie celowo piszą to samo co już było ;p
0
@Matheu12 prawda. Czyli to co Kross mówił. Musisz mieć pewną obronę, a nie że byle lamus Ci wciska bramkę z pierwszej lepszej sytuacji. Dlaczego? Dlatego że z przodu tez nie zawsze wszystko będzie wpadać.
1
@Safrani :):) ja na miejscu Pedriego czy Olmo bym skończył obie te sytuacje :P
1
@Safrani no tak mi powiedzieli: 'wykrakałeś' ;)
0
@LOPEZ16 poza tym Yamal uciekał ze spalonego jeśli się nie mylę. Czyli stoplatka w tył to byłby jeszcze wyraźniejszy spalony, a stopklatka w przód mogło już nie być kontaktu z piłką. Ludzie już zapomnieli jaki spalony miał Mbappe (a palec stopy) kiedyś w wygranym (chyba) przez nas klasyku, a Real wyszedłby wtedy na prowadzenie.
5
Przed wczorajszym meczem napisałem do kumpli na grupie naszej wspólnej: "przeczuwam stratę punktów dziś. Brak Rafy, obfity deszcz (slisko), wyjazd do San Sebastian sam w sobie - trudny teren + seria 11 wygranych z rzedu statystycznie przybliża nas do jej zakończenia (w myśl zasady nic nie trwa wiecznie)".
Niestety stało się ale nie rozpaczam. Graliśmy dobry mecz. Paradoksalnie.
1
@APTAPT jakościowe dośrodkowanie też wkurwia
1
@ShawnC ten silnik miał wadę konstrukcyjna , poczytaj o tym. Był pozew zbiorowy. Nie znam szczegółów ale ogólnie nie pakował bym się w ten silnik. Dlatego auta z tym silnikiem są takie tanie. Coś tam poprawiali ten motor ale szczegóły sprawdź sam
1
@Safrani no więc właśnie w tym rzecz, wincyj elektroniki w tych samochodach i to jeszcze najlepiej w subskrypcji..
Dobrze mieć stary wóz ale na niego również trzeba mieć pieniądze, wiek nie sprzyja bezawaryjności ale konstrukcyjnie (w sensie prostoty i łatwości naprawy) i jakościowo to inny poziom.
1
@Safrani może wystarczyłaby taka maszyna jaką przecież masz w garażu :);) piękno i mądrość w prostocie w tym przypadku
0
ciekawostka ze sztucznej:
"Toyota i Lexus nie wyłączyły całkowicie ogrzewania w swoich samochodach, ale zdalnie dezaktywowały funkcję zdalnego uruchamiania klimatyzacji postojowej (co obejmuje ogrzewanie lub chłodzenie kabiny przed wejściem) w niektórych modelach spalinowych na wybranych rynkach, w tym w Niemczech.
Decyzja ta wynika z obaw o zgodność z lokalnymi przepisami dotyczącymi emisji spalin podczas postoju.
Zdalna klimatyzacja postojowa dostępna za pośrednictwem aplikacji MyToyota lub Lexus Link Plus, pozwalała użytkownikom na wcześniejsze ogrzanie lub schłodzenie kabiny pojazdu. Została ona zdalnie wyłączona w samochodach z napędem konwencjonalnym (benzynowych i hybrydowych bez funkcji plug-in).
Rzecznik Toyoty, Ralph Müller, wyjaśnił, że ustawodawca uznaje pracę silnika spalinowego na postoju w celu ogrzewania lub chłodzenia za niepotrzebne zanieczyszczanie spalinami, co jest zabronione w niektórych regionach Europy. Aby chronić właścicieli pojazdów przed ewentualnymi mandatami, firma zdecydowała się wyłączyć tę funkcję zdalnie."
Czy ja dobrze rozumiem, kupujesz Lexa z taka funkcją, ale po jakimś czasie już tej funkcji nie masz :)?
1
@fcbarcafan19 Meloni ma idealny ten wzrok, jakby non stop była na koksie (może jest)
24
perez zatrudnił sobie propagandystę a nie trenera. Nowe, nie znałem. Dla nas w sumie to dobrze, po co im dobry trener.
2
@Safrani zajmuje się reklamacjami do dostawców i wyrywkową kontrolą jakości materiałów na wejściu w średniej wielkości firmie polskiego kapitału, produkującą elektronikę. Ogólnie pracować pracuję ale mogę sobie pozwolić na podział uwagi :) Chyba że dzwonię to wiadomo, a sporo też rozmawiam z dostawcami.
Co do drugiej części to oczywiście masz rację, ale pytanie czy możemy w takim układzie jak przedstawiłeś mówić że umowa jest korzystna. Skoro musimy spełnic niemal niewykonalny warunek. No zobaczymy.. jak już powoli godzę się z tym że ta umowa weszła. Najbardziej boję się żywności z pestycydami mówiąc szczerze. CO by nie mówić w Europie mamy na prawdę dobrą jakość ale mamy ją również za sprawą wielu małych i prywatnych inicjatyw (zboża, mleczarnie, serowarnie itp). Obecnie da się kupić zdrowy dobrej jakości produkt (np śmietanę bez karagenu) w sklepie typu Dino (JaNaturalnie) za 3,5zł gdzie np ZOTT niemiecki kosztuje 4,6 zł a jest z karagenem. Jak wejdą tanie artykuły z Am.Poł. czy nie wyprą tego typu produktów z dyskontów? I zepchną ich na sprzedaż np wysyłkową która siłą rzeczy będzie droższa, bo byś musiał kupić wiecej itp.
2
@Safrani no ja w pracy mam bite 8h słuchawki w uszach, oczywiście Kanał Polityka Zagraniczna tu przytoczony również na bieżąco sprawdzam :) Jak mam siedzieć i przeglądać internet to wole się coś o świecie dowiedzieć ;p o historii również lubie ale to prawda że jest to nieco dużo i czasem po kilku godzinach mózg jest zmęczony. W zasadzie teraz sobie uświadamiam czy nie jestem uzależniony od informacji bo w zasadzie cały dzień słucham na yt podcastów związanych z geopolityką i historią....
Odnośnie samego konkretnego wywodu Pana Kuśmierczyka to zasadniczo jest ziarno słuszności w takim podejściu "znajdźmy pozytywy a tej trudnej umowie" ale zsam mówi o tym że jesteśmy zależni od kapitału zagranicznego który u nas produkuje i to oni głownie zyskają (krocie) a my jako podwykonawca zyskamy tyle że Gienek będzie miał robotę na 3zmianówce.. no lepiej tak - niż bezrobocie ale wiadomo o co chodzi.
Co do żywności wychodzę z założenia że strategiczne sektory jak właśnie żywność muszą w kraju działać - tymbardziej w takich czasach jak dzisiejsze.
Rozumiem że Mercosur w pierwszym kontakcie nie zabije naszego rolnictwa, ale w dłuższej perspektywie nie jest to wykluczone.
Sam jestem też ciekaw jak W PRAKTYCE a nie na papierze i medialnie będą wyglądać kontrole pod kątem użycia pestycydów w produkcji żywności - czy realnie to jest wykonywalne, czy tylko będzie się nazywać że to robimy.
0
@PioteK szalony wynik ;) trzeba wygrać z Sociedad a potem teoretycznie 4 słabszych przeciwników (na papierze)
0
@PJ777 czyli z Twojego postu nie dowiedzieliśmy się wiecej niż wiedzielismy, albo by wygrywali, albo by niewygrywali trofeów ;)