6

@michal26 Muszę się zgodzić z częścią rozmówców tutaj. Doświadczenie polityczne i wydźwięk w mediach ma lepsze PO od Konfederacji, dlatego Ci drudzy muszą się wystrzegać błędów i redukować do minimum i czasami donośnie na jakimś wystąpieniu przysłowiowo walnąć pięścią w stół i odciąć się od stawianych różnych zarzutów, też itd. Jeśli mają w swoich szeregach kilku dobrych mówców mogliby zrobić ruch, że chętnie odpowiedzą na różne zarzuty w jakiejś debacie i wystawić kogoś inteligentnego. Problemem Konfederacji jest to, że przespała również ostatnie tygodnie i spadły notowania. Co do PO, lepiej prowadziło tą gospodarkę niż PiS obecnie, ale przegrało wybory w 2015 m.in. stosunek do normalnych obywateli, którzy np. często mieli dość pracy za niskie stawki. Przykładowo jak kiedyś w jednym poście pisałem, w 2015 roku stawka minimalna to była 7 zł brutto za godzinę w dni robocze a w weekendy 10 zł brutto (akurat wtedy zaczynałem prace zarobkowe będąc na studiach). Przy dwóch weekendach wtedy wychodziło jakieś nieco ponad 300 zł na rękę, za mieszkanie płaciłem wtedy ponad 400 zł plus coś tam na rachunki (wynajmowałem mieszkanie wraz z dwoma osobami jeszcze). Pobierałem stypendium z uczelni i dodatek za mieszkanie (jak znajdę informacje ile dokładnie wtedy takie coś wynosiło to wrzucę dla zainteresowanych). Wtedy wyszedł PiS z propozycją 500+ a do tego dodając negatywne nastawienie większości osób w sprawie uchodźców, których PO chciało przyjąć to pozwoliło na wygraną Prawa i Sprawiedliwości (wiadomo jak to teraz jest za PiSu w tej kwestii obecnie przez m.in. aferę wizową). Kolejny przykład w jednej ze służb mundurowych premia np. na święta wynosiła zazwyczaj 200-300 zł na rękę w 2014/2015 roku. Podejrzewam, że gdyby władza w latach 2014-2015 trochę bardziej zadbała o obywateli to PO i PSL mogło by wygrać trzecią kadencję. PiS poszedł z kolei w drugą stronę przez sytuacja gospodarcza u nas każdy widzi jak wygląda.

11

@Firestone "Zamknie wam mordy..."

0

@Aragorn33 Dlatego, że właśnie jak to się określa PO ma największe szanse wygrać z PiS to moim zdaniem powinni się skupić na niezdecydowanym gronie lub tych co nie są przekonani do głosowania, bo tam jest największa możliwość zdobycia dodatkowych głosów a tak to każdy na każdego atakuje i finalnie jedni 2-3% dostaną więcej w sondażach, to już Trzecia Droga bardziej moim zdaniem się skupia na tym o czym piszę, bo oni mieli ryzyko spaść pod próg wyborczy a PO w sumie wielkiej różnicy nie odnotowało w poparciu.

0

@michal26 A nie w poniedziałek o 18:30? Problem tu związany z atakowaniem Tuska na przedstawicielkę Lewicy, że jak PO chce stworzyć z nimi koalicję po wyborach to trochę kłopotliwe. Dla Lewicy zdecydowanie lepiej byłoby wystawić Czarzastego myślę.

0

@Aragorn33 Program widziałem na stronie, mi chodziło o wypowiadanie się czy komentarze, bo częściej chociażby tutaj widzę, że wyborcy PO bardziej skupiają się w postawieniu zagrożenia jakim jest PiS/Konfederacja niż wypowiedziach w stylu dlaczego warto zagłosować na nich konkretnie. Np. macio sam miał wstawić powody, dla których jest za PO a do tej pory ich nie widziałem chyba, że coś przeoczyłem.

0

0

@Aragorn33 Jednego nie rozumiem, czego jako zwolennicy PO zamiast skupiać się na pozyskiwaniu nowych wyborców to przeważnie pojazd po PiS albo Konfederacji? Przecież największą liczbę osób stanowią niezdecydowane osoby z tymi co nie chcą głosować a można spróbować ich zachęcić a tak zrzucając negatywne emocje z jednej partii nie sprawi automatycznie, że przerzucą się na wybraną, bo są jeszcze inne plus może odechcieć się głosować. Tutaj też mało kto ze zwolenników Platformy konkretnie przedstawia powody, dla których warto na nich głosować, bo zazwyczaj przewija się tylko, żeby PiS nie rządził a Konfederacja jest zła.

0

@Colon Tak się z tego śmiano, a z drugiej strony, z każdego okręgu jak byłby wybierany tylko jeden kandydat to raz, że zmniejszyło by ilość mandatów w parlamencie a dwa osoba wybrana bardziej mogła by się zająć swoim okręgiem teoretycznie lepiej niż załóżmy, że z okręgu są przedstawiciele dwóch, trzech partii gdzie każdy by chciał co innego i ciężko się im dogadać.

3

@Colon Ja już to kiedyś wspominałem, że zamiast się skupić na pozyskaniu nowych wyborców to wolą się ciągle przekrzykiwać i straszyć innymi, bo tamci źli są, itd.

0

@Colon Oni są tak jakby w symbiozie

0

@Colon A też wieszają nieraz bez zgody/informacji banery na ogrodzeniach prywatnych, tutaj historie, że ludzie chcą na nich głosować, ale boją się o kredyt... z Lewicy to widziałem nieraz ulotki pod wycieraczkami samochodów z kandydatami.

2

@tomek8756 A tutaj nie tak dawno akcja w meczu Ajaxu, gdzie kibice wtargnęli na własny stadion:
https://x.com/vartatico/status/1705962275633234348
Drugi przypadek w Holandii, w przeciągu miesiąca (wczoraj trochę inna sytuacja).

1

@Waniliowy Tak było to nieraz zgłaszane na krajowej mapie zagrożeń, czasem się zdarzyło, że patrol przejechał i stały tam samochody, ale zero reakcji. Najgorsza sytuacja była by gdyby w przypadku pożaru czy innego zdarzenia (przy tym jest duży zbiornik wodny) albo po prostu ktoś potrzebował pomocy i przy wyjeździe z tej drogi karetka czy samochód strażacki miał kolizję, bo przez samochody stojące na zakazie zatrzymywania widoczność jest ograniczona a teren niezabudowany w tamtym miejscu więc wolno samochody tam nie jadą zazwyczaj.
Miałem na myśli nie na drodze pożarowej, ale obok gdzie są znaki wyraźne zakaz zatrzymywania się z obu stron drogi.

1

@Waniliowy Po części się zgodzę, ale nie do końca. W moich rejonach przykładowo jest cały czas sytuacja, gdzie samochody często stoją na zakazie zatrzymywania się, przy czym również stoją na tzw. pasie zieleni i ograniczając widoczność przejazdu m.in. z drogi pożarowej i policja w żadnym stopniu na to nie reaguje a potrafią za to bardzo często stać kilkaset metrów dalej od tego miejsca z fotoradarem. No to czego w takim razie daje przyzwolenie na stawianie na zakazie a karze za prędkość? Dodam, że problem był zgłaszany wielokrotnie i patrole niejednokrotnie przejeżdżały obok miejsca z zakazem zatrzymywania i zero reakcji.

4

@RomanHoffer Ja tam osobiście nie korzystałem nigdy z tych płukanek do silnika ani też żaden mechanik, u których robiłem różne rzeczy przy aucie nie wspominał o tym więc raczej nie jest to niezbędne.
Apropo @Luciano99 z ekipą pomóżcie koledze

1

Jako, że trochę się dzieje ostatnio i wielu ekspertów się wypowiada to dołączam kolejną wypowiedź:


2

Polityka w wykonaniu IT:


1

@Kidd Haha swego czasu Lesnar też był takim gościem co miał w dupie opinie innych i też za nim nie przepadali, zmiana nastąpiła trochę po starciu z Carwinem. Choć i tak Brock w przeciwieństwie do PSG tytuły większe zdobył (w PSG to po za krajowym podwórkiem to raz udało się dojść do finału LM).

0

@arasz1819 Jak doczeka tam sześciu sezonów to tak.

0

@arasz1819 Szósty to on już miał u nas

1

@Ojciec5tkidzieci Po pobycie Roberto na boisku zapamiętałem spóźnione wejście i kartkę.

1

@zombie No właśnie, cieszy wynik o wygrana, ale jak też wspominałem kiedyś, że w obronie muszą popracować, bo często szybko rywale przemieszczali się pod pole karne i interwencje Ter Stegena i trochę szczęścia pomogło zachować 0 z tyłu w wyniku końcowym.

1

@Mathew16 Tyle, że może to wynikać ze słabej kadry kandydatów w Konfederacji plus do tego przespali trochę ostatni czas o czym mówił @michal26 Przy dzisiejszym dostępie do różnego rodzaju informacji trzeba ograniczyć błędy, wypowiedzi niekorzystne do absolutnego minimum.

1

@Erik0 Gratulacje, ja dzisiaj na szybko obstawiłem Barcelonę podwójna szansa i powyżej 1.5 gola City, także niewielka wygrana wpadła.

2

@Kidd Haha ciekawe jakby pisał/mówił po odpowiedniej dawce nawodnienia, jaką spożywa ekipa zakładu.

5

@Kidd Może to jakiś miłośnik Passata to zrobił a ekipa była zajęta czymś innym.

0

@chosenone I tak w scenariuszu jeśli zakończy się to jakimś sukcesem Rosji to może wywołać niepewność i myślenie w stylu, skoro Ukraina nie dała rady z zapasami od Europy Zachodniej i USA to trzeba się bać Rosji zacznie się obawa w krajach członkowskich na co liczy Putin ze świtą i prędzej czy później zniosą te sankcje i zacznie się ponowny handel z Rosją. Może na to liczą na Kremlu. Też pola minowe o których wspomniał @Borneo w jakimś stopniu spowolniły kontrofensywę Ukrainy. Np. w naszym kraju póki co czekamy też dopiero na większe dostawy wyposażenia militarnego.

2

@Ojciec5tkidzieci Co do tych wskaźników i tak mimo tych różnic, wszędzie jest poniżej tej granicy, która według ekspertów pozwala na zastępowanie pokoleń.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?