negreanu
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: marzec 2014
6 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@DaPidejpi Za żadnym z tych polityków nie przepadam, ale wybór Morawieckiego na premiera przez prezydenta Dudę, dla samego prezydenta może mieć lepszą korzyść pod względem osobistym niż desygnowanie Tuska. Jest jeden ważny aspekt, o którym się mało mówiło w kwestii wczorajszego oredzia: kwestia weta prezydenta i potencjalne przegłosowanie. Po tym jak by został wybrany Tusk, w partii PiS mogło by dojść do głosu, że Duda wybiera przedstawianego jak wroga nr 1 Donalda Tuska a co za tym idzie oddziela się od partii więc czemu mają go w pełni popierać. Jednym z konkretów poruszanym przez lidera PO jest postawienie prezydenta Dudy przez Trybunał Stanu (jak to rozliczenie do odpowiedzialności wyglądało w przeszłości każdy wie, również za rządów PO) więc jeśli by przyszła koalicja rządząca przekonała Konfederację do tego postulatu, wystarczy niewiele głosów, żeby mieć te 3/5 głosów. Zakładając ten scenariusz, że część osób z PiS mogło by się zwrócić przeciwko Dudzie za wybór Tuska na premiera i sami chcieli by coś ugrać więcej dla siebie mogło by się dogadać z pozostałymi partiami kilkanastu posłów PiS i tym samym zostaje wyeliminowany potencjalny jeden z przyszłych liderów w PiS. Jeśli chcą mieć możliwość przegłosowania weta prezydenckiego partie dotychczas opozycyjne muszą dogadać się z kimś z PiS a w niektórych wypowiedziach można było odczytać takie zamiary wśród polityków koalicji. Wybór Morawieckiego pogrąży dotychczasowego premiera i zostanie bardziej odsunięty w cień co dla przyszłości Dudy jeśli chciałby zostać liderem tej partii jest na rękę. Scenariuszów potencjalnych jest trochę, ale generalnie wybranie przez prezydenta Tuska, mogłoby wpłynąć na potencjalne rozłamy w partii PiS i odłączenia jakiś osób.
9
@Katalończyk 99 To się nazywa odpowiedzialność
0
@LM10GOAT Nie, dziękuję za uwagę
2
Ja z oceną wrócę pod koniec sezonu, owszem minęły dwa lata, ale nastąpiła duża dynamika w składzie/kadrze. Schemat wypadnięcia kilku kluczowych zawodników powtórzył się ponownie, częściowo przez faule również tym razem. To rzutuje później, że mając ograniczone pole manewru co do wyboru składu na mecz, wszyscy pozostali dostępni muszą grać więcej minut i rzutuje to później na przebieg meczu. Do tego też wykończenie/skuteczność jest do poprawy, pomoc nie za najlepiej wygląda, obrona względem pierwszych meczów sezonu lepiej.
1
@RosjaninBut Obecnie w kontekście UE dyskusja tylko sprowadza się głównie do tego czy być czy nie być, mało co słychać o tym co można by było zmienić, poprawić. Niektórzy z liderów jak pani Ursula wprost przyznała, że UE zaniedbało kwestie militarne, m.in. w produkcji wyposażenia. Warto też zwrócić uwagę, że w części krajów poparcie wzrasta lub przejęły władze partie o bardziej konserwatywnych/nacjonalistycznych poglądach więc wybory w przyszłym roku do Parlamentu Europejskiego będą ciekawe a jeśli do tego obecne konflikty będą dalej trwać a jeszcze gorzej dla obecnej ekipy rządzącej Ukraina przegra wojnę to może przeważyć na porażce dotychczasowych parlamentarzystów UE.
1
@mrboom Pierwsza kwestia to przedział cenowy, czy ile chcesz wydać na laptop, bo od tego się zaczyna. Następnie w tym przedziale cenowym szukasz sprzętu, istotne kwestie to dysk SSD na system (teraz to standard) i fajnie jak jest talerzowy drugi, bo z niego w razie czego można łatwiej dane odzyskać niż w porównaniu do ssd. Pamięć RAM to optymalnie 16GB do podstawowych zadań wystarczy spokojnie a warto zwrócić uwagę czy łatwa jest możliwość wymiany/dołożenia pamięci RAM. Z procesorów to polecam Intel z nowszych generacji, sam korzystam z nich i jestem zadowolony, chociaż AMD też mają dobry stosunek cena/jakość część modeli. W przypadku jeśli nie będzie służył do grania, operacji złożonych na multimediach (obróbki graficzne np.) to karta graficzna zintegrowana wystarczy.
Na stronie komputer świat też często wrzucają porównania różnych modeli laptopów co jakiś czas więc możesz też tam sprawdzić.
1
@Zoker Możliwe, wiadomo że Vincusiowi odbija w zachowaniu, ale dodawać do tego wiarę/religię na siłę, żeby było niby zabawniej.
0
@Kidd A no właśnie, zapomniałbym o tym też
1
@Kidd Czyli dzisiaj polityka wraca na główne salony do LR wieczorem a jutro na chwilę zostanie zepchnięta z racji meczu, wczoraj jeszcze wróciła debata odnośnie LGBT rozpoczęta przez Dodiego, a przy weekendzie wrócą marsze Niepodległości i czego sklepy są zamknięte w niedziele, bo w sobotę też będą nieczynne. W międzyczasie coś o Barcy się trafi i rozpiska na tydzień wiadoma.
0
@Ptasior Ja już kiedyś o tym wspominałem, pamiętam kilka jeszcze lat temu jak nie wyszedł jeden mecz to w kolejnym widać było sportową złość, chęć zdominowania przeciwnika i wysoka wygrana.
1
@RosjaninBut Zgoda, trzeba będzie śledzić kolejne informacje i co z tego wyniknie, też trzeba mieć na uwadze, że zjednoczone państwa arabskie w tym konflikcie mogą również odegrać swoją rolę. A ktoś ma informacje czy śledził jak wygląda sytuacja odnośnie produkcji broni, wyposażenia wojskowego w krajach UE obecnie?
0
Z jednej strony wizja kilku milionów euro zysku, ale z drugiej wyjazd na jeden mecz na inny kontynent, zmiana czasu, itd. a po Nowym Roku zaraz kolejny mecz więc nie wiem czy ma to sens a w styczniu jeszcze dojdą mecze Pucharu Króla i Superpuchar Hiszpanii.
1
Niektórzy to widać muszą wszystko nagrać co tylko się da:
https://www.rmf24.pl/regiony/poznan/news-drastyczne-nagranie-w-sieci-odpowie-za-filmowanie-ofiary-wyp,nId,7124406#crp_state=1
0
@koziar Ogólnie to ta walka wywołania poruszenie i to m.in. postawa Fury'ego w tej walce sprawiła, że część osób negatywnie nastawiła się co do boksu, sędziowania, itd. Ta walka odbyła się m.in. żeby zarówno Tyson jak i Francis zarobili i żeby organizatorzy też na tym wyszli dobrze. Mimo porażki Ngannou jak na debiutancką walkę w boksie pokazał się lepiej niż większość oczekiwała, walka trwała wszystkie rundy i mogło zmęczenie się odezwać u FN.
0
@Faro No tak zazwyczaj się kończy, ale i tak są często dyskutowane te tematy.
0
@Faro Tutaj tak nikogo nie obchodzi, że aż te tematy są najbardziej omawiane/dyskutowane
0
@tomek8756 Ja muszę w któryś dzień wziąć sobie czeski drwal burger w jednej z restauracji co chodzę, z frytkami i surówką do frytek kosztuje widzę 40 zł, ale w smaku świetny, ale tak duży i wypasiony jest, że ciężko go zjeść całego.
1
@Comentateiro W tym roku podobnie w moich regionach jeśli chodzi o ruch na cmentarzach itd. Jutro podejrzewam, że w gorących dyskusjach zawiśnie temat związany z Wszystkimi Świętymi.
3
@Luciano99 i inni eksperci w tym temacie, wasza opinia w tej kwestii?
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/nauka-i-technika/przez-zmiany-klimatu-piwo-bedzie-drozsze-oraz-bedzie-mialo-inny-smak/f7klg8v
2
@partymaker Tu masz info w tym temacie:
https://www.rmf24.pl/sport/pilka-nozna/news-skandal-w-marsylii-atak-na-autokar-z-pilkarzami-lyonu-trener,nId,7116987#crp_state=1
0
@Matt_i1992 Czy pech to tak nie w 100% bo u nas skuteczność w wykończeniach nie jest taka znakomita od dłuższego czasu.
0
@Cochise Ja tam pod kogoś nie będę dobierał słów, po prostu piszę jak ja to widzę albo co myślę, jak ktoś przez kilka razy nie umie czegoś zrozumieć to trudno.
1
@FcPortoFan1999 Nikt mu nie broni przecież
1
@Kgorecki2500 Szkoda z nim dyskutować nieraz naprawdę.
0
@Borneo Ludzie Ty serio czasem patrzysz co ktoś pisze? Do Ciebie to czasami brak słów. Mówić, że wiadomo, że stworzy koalicja rząd, tylko czasem będą musieli pójść na kompromis, dogadać się w pewnych sprawach a Ty dalej swoje wywody.
0
@FcPortoFan1999 Może nie jest tu fizycznie w tym momencie, ale na pewno myśli o La Rambli i kibicuje Hubertowi
0
@Borneo A gdzie ja napisałem, że nie idą razem? Mi chodziło o to, że w związku z tym, że będą w koalicji nie oznacza, że każdy pojedynczy postulat danej partii z tej koalicji musi być zrealizowany lub że wyborca popiera w 100% dany program.
0
@Borneo Oj a ile razy ja to słyszałem, że jak ktoś głosuje na kogoś tam, ale nie zgadza się ze wszystkimi postulatami tej osoby, tak samo jeśli zawiąże się ta koalicja to nie każdy z postulatów KO/TD/Lewicy uda się zrealizować, bo będą musieli iść na kompromis w pewnych kwestiach.
0
@Emhyr Pewnie jeszcze więcej tego typu zdjęć powstanie albo wrzucą do algorytmów sztucznej inteligencji, żeby sama stworzyła coś z tego.
1
@michal26 No te zbrojne interwencje USA w Afganistanie np.