panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Majsteer szczerze ? chciałbym, ale wątpię... każdy potencjalny nabywca w dzisiejszych czasach widzi, kogo kupuje, a jak ma nad sobą "fairplay finansowe" to robi to naprwdę ostrożnie i rozsądnie. Coutinho- od dwóch lat zaginiony w akcji, w tej chwili jest na poziomie Denisa Suareza z najlepszych lat. Dembele, albo kontuzjowany, albo dochodzi do formy po kontuzji. Kiedyś można było liczyć w takich wypadkach na PSG czy City, które brały kogo się dało. Teraz, nikt tyle nie da, bo za te pieniądze można kupić po prostu lepszych i nie chimerycznych piłkarzy.
3
124 mln nie dostaniemy nawet za Dembele i Coutinho razem wziętych... taka obiektywna prawda. Ale to już zmartwienie tego "cudownego" zarządu, który rozpieprzył koncertowo pieniądze z Neymara, a nie ucząc się na błędach sprowadził w tym roku "typowego skrzydłowego" w osobie Griezmana. Nawarzyli piwo- niech piją.
4
ten stosunek Valverde do Williana - to nie jest zdrowe, to już zakrawa na jakąś obsesję...
0
@Bykunn Jak na razie rządzą/ przez 8 lat rządzili Twoi i na skuteczne leczenie dla dzieci i dorosłych wielu ciężkich chorób trzeba się zrzucać na siepomaga itd. także tabelki nie są potrzebne to po prostu się dzieje. Jeśli ktoś siedzi w branży medycznej czy farmaceutycznej to wie, że obecne leczenie onkologiczne to jest śmiech na sali, to są preparaty, które zatrzymały się jakieś 30-40 lat temu, najtańsze gówna o ciężkich działaniach niepożądanych, dlatego mamy takie statystyki przeżywalności, a nie inne. Każdego roku FDA rejestruje kilka nowych, ultradrogich leków, o których refundacji nie ma mowy, pacjent sam musi sobie to kupić. Możesz bluzgać na korwinistów, ale oni najszybciej zabraliby 500+ i kosztem tego stworzyli nowoczesny system terapii przeciwnowotworowych. Od razu zaznaczam, wszystkie partie oprócz Konfederacji są za programemt 500+, nie tylko PiS.
1
@pax no tak tak, przeczytałem artykuł z przyjemnością i przyznaję Ci racje co do tego, że oprócz pierwszego sezonu faktycznie Villa miał słabszy czas w Barcelonie. Strzelił jednak wiele ważnych bramek, dlatego chyba jest postrzegany przez wielu, w tym mnie, za ważną postać w historii.
0
@Nano22 a dla Ciebie takie stwierdzenie oznacza, że jest on wybitny ? xD
zresztą w linku poniżej @pax zacytował artykuł którym mowa o "barcelońskim przeciętniaku", no chyba że dla Ciebie to, że nazywają go tam przeciętniakiem również nie jest tożsame z tym, że jest on przeciętny xD
0
@pax Villa uważam że odbiegał poziomem od Samuela Eto, ale jednak wcale bym nie powiedział, że grał przeciętnie. Był lepszy niż Ibra, a trzeba sobie zdać sprawę, że musiał dzielić się bramkami i zadaniami ofensywnymi ze znajdującymi się w ultraformie Messim i Pedro. Nigdy nie błyszczał tak jak w Valencii- to fakt, ale tam to on był główną postacią, a tutaj mógł być co najwyżej tłem dla Messiego i moim zdaniem był godnym. Poza tym, jeżeli Villa był przeciętny, to dla takich "gwiazd" w Barcelonnie jak Dembele, Coutinho czy Griezmann, po prostu brakuje określeń...
0
@pax prowokacja ? :)
11
@JohnA ale to przecież było na TVNie, to chyba wiarygodne media nie ? xD zresztą jak nie wierzysz, to poczytaj sobie jutro w Wyborczej xD
1
@viscajasiek poczekaj na mecz Barcy z takimi osądami, tam to dopiero mogą być "ogóry" w tym roku Barca ma na to potencjał.
2
@Bykunn wracają do dyskusji, dlatego uważam, że szkoły powinny być różnorodne i każdy powinien mieć prawo posyłać do takiej szkoły, w jakiej chce, żeby dziecko zostało wychowane. Wtedy Ty wyślesz swoje dziecko do szkoły wolnej światopoglądowo, z kartą LGBT, bez religii a choćby nawet 3 lekcjami edukacji seksualnej tygodniowo itd. , a taki @LuisSalvano czy @SuperPatsonFCB pośle dziecko do szkoły bardziej konserwatywnej, z lekcjami religii, bez nauki technik masturbacji od najmłodszych szkolnych lat i bez zajęć z transseksualistami xD Każdy będzie szczęśliwy i basta. Oczywiście pod warunkiem, że każda z tych szkół będzie uczyła wzajemnego szacunku, niezależnie od światopoglądu, orientacji itd Ale to już jest elementarna podstawa.
0
@Bykunn uważaj, bo za brak plusa po LGBT możesz zostać postawiony przez niektórych zwolenników tej ideologii w jednym rzędzie z Mussolinim Hitlereme i Korwinem :D
0
@ShawnC tak, wolę więcej napastników i De Jonga z Arthurem bliżej obrońców, jeżeli gra obronna ma być "wspierana" przez sito zwane Sergio Busquets.
@AxelF mam na myśli oczywiście Messiego ustawionego formalnie na prawym skrzydle. Przecież wiadomo, że Messiego nie jesteś w stanie przyspawać do jednej pozycji, raz wchodzi na głowę pomocnikom i rozgrywa, innym razem jest w środku, czasem zagości na prawym skrzydle. Akurat jeśli chodzi o Messiego to jego obecna gra wolnego elektrona w moim ustawieniu powinna zostać zachowana. Nie wiem, może pewnym rozwiązaniem byłoby też ustawienie De Jonga jako defensywnego pomocnika a przed nim właśnie Arthura z Griezzmanem. Griezz w tej chwili wygląda jak dziecko we mgle i najlepiej gra paradoksalnie w obronie, natomiast z przodu to jest kompletna tragedia i dziwię się, że Valverde nie próbuje znaleźć mu miejsca na boisku.
31
Nie rozumiem, dlaczego "kucający trener" w obliczu beznadziejnej gry swojego zespołu nie pozwoli sobie na chociaż minimalną próbę ze zmianą ustawienia. Mam tu na myśli 4-2-3-1, z Dembele po lewej, Messim na prawej, Griezzman jako cofnięty napastnik, a Suarez na przodzie, z tyłu oczywiście Arthur z De Jongiem i obrona standardowo. A ten gość uparcie serwuje to samo, porzygać się można z tej elokwencji taktycznej.
1
@MarioVeB! no tu się z Tobą zgodzę, że porównanie Neymara do Viniciusa czy Rodrygo jest przesadzone i trochę mnie z tym poniosło. Co do przepłacenia, moim zdaniem jednak nie przepłacił jak na obecne realia patrząc, bo sprowadził dwóch zawodników, którzy praktycznie z miejsca są w stanie udźwignąć grę w pierwszym składzie Realu. Wydanie takiej sumy pieniędzy to jest pewne ryzyko, ale w porównaniu do tego ile można wygrać, uważam, że mimo wszystko się opłaca. Niech chociaż jeden z nich odpali, to Real jest i tak dużym wygranym, a nawet biegając w samej koszulce Realu, te Brazole nabijają swoją cenę i co najwyżej zostaną w porę sprzedani. Ja w tym widzę sens i logikę, obarczoną ryzykiem, ale również możliwością olbrzymiego zysku. Sensu i logiki nie widzę dotychczas w przyjściu Griezzmana, w takim wieku... za takie pieniądze...
4
@MarioVeB! Koszty tych dzieciaków biorąc pod uwagę zarobki i ile za nich zapłacono, to wciąż mniej niż jednego Coutinho chociażby. Nie wiem kogo masz na myśli o pluciu się za płacenie za noname'ów, ale rzeczywiście płacenie takich kwot za noname'ów nie ma sensu. Problem polega jednak na tym, że zarówno Vinicius jak i Rodrygo do Realu jako noname nie przychodzili, podobnie jak kiedyś do Barcelony Neymar nie przychodził jako noname. Zapewne masz na myśli Douglasa czy Kerrisona, ale to zawodnicy którzy przyszli za znacznie mniejsze kwoty i faktycznie po latach okazało się, że nie byli wystarczająco obserwowani przez kluby i wcale na takie talenty się nie zapowiadali.
No i jest jeszcze jedna kwestia Bartomeu i reszta za pełnienie swoich funkcji biorą grube miliony rok rocznie... za coś im w końcu płacą, więc swoją robotę powinni również wypełniać skutecznie i prowadzić klub do sukcesów, klub z takim potencjałem i budżetem jednocześnie. Jeżeli tak się nie dzieje, to co się dziwisz że kibice są wk***i i domagają się zmiany głównych sterników. Jeżeli jeszcze dochodzi do tego bajzel, który zostawiają po swoich rządach, a okazuje się, że główny rywal w tym czasie prowadził znacznie rozsądniejszą politykę, odmłodził drużynę, postawił na kilku dobrze zapowadających się zawodników i wprowadził zawodników ze szkółki, to naprawdę pierwszym odpowiedzialnym za to jest prezes tego bajzlu. Co z tego, że się starał i sprowadzał za grube pieniądze gwiazdy ?!? Może trzeba było podążać z duchem klubu i postawić na młodszych dobrze zapowiadających się piłkarzy, a nie z duchem Realu Madryt i kupować wielkoformatowe gwiazdy (niektóre jak Dembele po jednym rewelacyjnym sezonie dodajmy) ? Starać się to trochę za mało, kiedy prowadzi się Barcelonę, tutaj trzeba byc skutecznym, albo wyjazd z ogródka.
5
Dzisiaj do Realu trafiają: Rodrygo, Vinicius, Kubo, Jovic, do Barcelony przychodzą: Dembele (115), Cou (160) Griezz (120+20)... patrząc na przeszłość, mam wrażenie, że kluby te zamieniły się całkowicie swoimi ideami i strategią. Różnica jest tylko taka, że z tych naszych drogich wynalazków, dotychczas żaden się nie przyjął no i będzie ciężko się ich pozbyć. Co do zawodników Realu, może z wyjątkiem Jovica, który "odzyskał" formę z Benfici to nawet jeśli nie wypali w dzisiejszych realiach każdego z nich sprzedadzą, prawdopodobnie jeszcze na tym zarabiając.
4
a Rodrygo oczywiście bardziej przekonał "projekt sportowy Realu Madryt"
6
@Cvzx @rayr @IronSanHybrid to ja Wam powiem jak to jest, bo byłem, widziałem, dzisiejszy odcinek był nagrywany zaraz po wielkim finale w którym brałem udział. Zatem przed wielkim finałem, Pani która maluje i pudruje zapytała: "Sylwi dzisiaj nie ma ?",
-no nie, dzisiaj Aldona rozda nagrody
-a co z Sylwią się dzieje ?
-wolne ma, wyjechała z mężem na wczasy : )
ot i cała tajemnica :) wkrótce Sylwia wróci : )
1
@IronSanHybrid był wczoraj :) niestety nie poszło za dobrze i nie awansowałem do finału, pokonały mnie dwa pytania z muzyki klasycznej, która absolutnie nie jest moją mocną stroną :)
4
@Janiama żeby postawić Griezmanna na ofensywnym pomocniku, np razem z Arthurem, trzeba mieć tzw. "jaja"... nie od dziś wiadomo, że Valverde jest trenerem konserwatywnym i zachowawczym, który raczej przeciwnika może jedynie zaskoczyć minutą, w której kucnie po raz pierwszy. Ja bym spróbował w takich meczach jak dzisiejszy postawić na Puiga w pomocy, szczególnie, gdy nie ma Arthura, a w optymalnym ustawieniu z De Jongiem i Arthurem... ale pomysł z Griezmannem tez uważam za dobry. Byłem wielkim przeciwnikiem jego przyjścia, ale jestem też jeszcze większym przeciwnikiem jego gry na skrzydle. Ale to jest tylko jeden problem Barcelony, w tej chwili oprócz Ter Stegena, Longleta, Semedo, De Jonga i Messiego to każdy jeden piłkarz wydaje się być problemem. Tyle, że ja nie wierzę, że to jest wina tych zawodników, a raczej ich mentora, który nie wie jak to wszystko poskładać, zmotywować ustawić, zeby trybiło.
0
@Janiama zgoda, zagraliśmy paradoksalnie dzisiaj lepiej niż w Pradze, paradoksalnie, bo tam wygraliśmy. Jaki jest jednak problem ? To, że gramy dobrze średnio co czwarty mecz, mecze wygrane są wymęczone, często dzięki olbrzymiemu szczęściu na końcu dostaejmy wynik, który nie odzwierciedla wydarzeń na boisku, a wiadomo, że taka gra to kolos na glinianych nogach. Problem polega na tym , że Valverde nie uczy się na błędach, nie wyciąga wniosków, a wprowadzenie Busquetsa w ostatnim meczu to już w ogóle sięgnięcie trenerskiego dna. Dzisiaj aż prosiło się dać szansę Puigowi i zestawić go z De Jongiem i Vidalem, zawsze powiew świeżości i ktoś, komu jeszcze się chce. Drużyna pikuje ostro w dół i Valdi nie panuje nad tym. Możesz sobie pisać, że taka gra i słabe wyniki jest to wina 17 facetów w kadrze, a ten jeden jest bez winy, dla mnie ryba psuje się od głowy i to dowódca jest tutaj winny i powinien zostać zmieniony. Valverde nie ma kompletnie pomysłu co z tym robić i jedyna jego strategia to czekanie na indywidualne akcje głównie Messiego oraz czekanie na szczęście, aż samo wpadnie. Jeżeli każda drużyna która podchodzi ambitnie i biega więcej od nas jest w stanie stworzyć tak kolosalne problemy, to daj Boże zdrowia, amen
2
115 mln za amatora to dość wysoka cena...
0
Vidal odebrał bramkarzowi piłkę i podał tak nieziemska piłkę, że Slavia wyszła z bardO groźna kontra z tego. Masakra
0
Ci komentatorzy to komentują tak, jakby nie obejrzeli meczów Barcy w tym sezonie i pierwszego meczu ze Slavia. Kompletnie nieprzygotowani , retoryka taką jakby Slavia przyjechała na stracenie po jak najniższy wymiar kary. Kompletnie nieprzygotowani, jakby zatrzymali się w czasach Pepa
0
Arthur z delikatnym urazem, była świetna okazja, żeby dać szansę Puigowi. A tak stary, zasłużony Busi znów będzie kaleczył oczy w środku pola.
0
@student97r Bulls kolejny raz przegrywają sezon, zanim się rozpoczął, a szkoda, bo w tym sezonie nadzieje były i skład wydawał się dość interesujący na papierze przynajmniej.
0
"Hallo Jupp. Słuchaj, głupio wyszło z tym Kovacem, a co tam u Ciebie ? Słuchaj Jupp, nie chcę Ci przeszkadzać na emeryturze, ale jest sprawa... "
4
Błagam, wprowadźcie możliwość oceniania trenera za mecz, tzn jego taktyki (albo jej braku), wystawionego składu, przeprowadzonych zmian i reakcji na wydarzenia boiskowe. Najchętniej prosiłbym też z możliwością dawania ocen ujemnych, ale bez przesady... wystarczy możliwość wystawienia noty dla trenera.
1
@AlvaroHanso To jest bardzo fajny gość, który przegrał tak naprawdę tylko dwa mecze... mógł przegrać w Rzymie, ale nie miał prawa na Anfield, a on powtórzył ten sam numer drugi rok z rzędu. Ja Ernesto zarzucam jedną rzecz - on powinien odejść, najlepiej sam, w czerwcu, kiedy był czas ku temu. Jeżeli widzisz, w tym roku coś, co zwiastuje że Valverde ma jakikolwiek pomysł na ten sezon oprócz idnywidualnych umiejętności Messiego, to daj znać. Ja widzę drużynę przegraną, dowodzoną przez trenera, który nie ma pomysł, który przestał motywować i który jest przewidywalny jak pasek TVP info. W tym sezonie, nie powąchamy nawet mistrzostwa La Liga, bo Real szybciej pozbędzie się trenera lub się pozbiera, niż my. Ale generalnie to faktycznie fajny, ułożony gość, tylko taki już niezamocny trener.