1

@Elosek Wielki Finał już był i nie zdążyłem :( ale karencja trwa 4 lata i następnym razem masz to jak w banku ! :) tutaj powiedziałem w zainteresowaniach, że interesuję się przeszłością i teraźniejszością klubu FC Barcelona, ale odcinek był tak długi, że poszły zapowiedzi bez zainteresowań :D

1

@fcbarcafan19 zdobyłem 252 :) dziękuję wszystkim jeszcze raz za gratulacje :) pozdrawiam :D

0

@Chwytliwy kuferek teraz czeka na zwycięzce w hotelu Gołębiewskim :D zatem będzie dopiero w Karpaczu :D

1

@Kidd 252 punkty :)

123

Wróciłem z oglądania z pracy i przeglądam La Ramblę i jestem w szoku :) BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za doping i gratulacje :) Bardzo mi miło i cieszę się, że mogłem przed tak zacnym gronem pokazać swoją twarz :) szkoda, że niestety ze względu na długi odcinek wycięli dzisiaj zaitneresowania, powiedziałem, że interesuję się historią i teraźniejszością klubu piłkarskiego FC Barcelona :)
Wielki Finał będzie 5.XI. uprzedzam jednak, że tuż przed tym jak nagrywano odcinek, żona zaczęła rodzić i musiałem bardzo szybko wracać do Krakowa, nie skoncentrowałem się odpowiednio i poszło mi raczej słabo :) Ale zdążyłem na końcówkę porodu więc nagrodę miałem jeszcze lepszą niż za Wielki Finał :)

3

@tristan87 Ejjj, ja dokładnie zawsze powtarzam to samo ! te dwie pozycje mają u mnie wartość :)
@Kidd jak coś jutro koło 5 rano jest powtórka :D ale ta pora wymaga nie lada determinacji :)

0

@ShinobiQWE nie będę spoilował :) ale zachęcam, bo lubię ten teleturniej i muszę powiedzieć obiektywnie, że tak emocjonujące odcinki ja dzisiaj będzie, zdarzają się bardzo rzadko :)

5

@IAmBackCules odcinek był nagrywany 10. września, także ja już wiem jak się skończy, ale nie spoiluję :)

173

Panowie, gdyby ktoś był zainteresowany występem jednego z kibiców Barcelony i jednego z Was zarazem :) (do czego przyznaję się przedstawiając się w teleturnieju, pod warunkiem że nie puszczą wersji skróconej), to serdecznie polecam dzisiejszy odcinek Jednego z Dziesięciu w TVP-1 o 18:55. Obiecuję, że będzie emocjonująco i oczywiście polecam dopingować zawodnika z numerem 8 czyli moją skromną osobę :) Nawet jeśli ktoś nie lubi TVP, warto w tym przypadku zrobić wyjątek, ewentualnie podejść do sąsiada żeby nie nabijać Kurskiemu oglądalności :)

3

Jak to się ma do jedenastki FIFA, gdzie są takie tuzy footballu jak Modric, Ramos czy wisienka na torcie, rezerwowy obrońca Realu, wiecznie z przodu nigdy z tyłu Marcelo...

0

@Persyfl oczywiście że użyłem go w zupełnie zły sposób :) myślałem że słowo to oznacza co innego :)

12

@MarioVeB! Ja szanuję każdego prawo do opinii, po prostu uważam, że niektóre opinie są idiotyczne. Polska ma swoje ciemne strony historii - co do tego zgadzam się w 100%... takim wydarzeniem jest chociażby wspominane już przeze mnie rozebranie do spółki z Niemcami Czechosłowacji i zagrabienie Zaolzia. Znaleźlibyśmy jeszcze kilka takich przykładów spokojnie, nie trzeba by długo szukać, bo byliśmy też armią okupacyjną i w Afganistanie i w Iraku.
Jeżeli jedna podejmujemy się oceny historii to moim zdaniem musimy wziąć pod uwagę pewne statystyki i oceniać to wszystko całościowo. Jeżeli rozmawiamy o narodzie, który liczy 40 000 000 osób, to nie dziwota, że znajdą się wśród nich jednostki, które postąpiły wbrew temu, co uczyniło 39 999 000 innych jednostek. Mało tego, bo jeżeli te przykładowo 1000 osób, dopuszcza się czynów robiąc to na własną rękę, bez sterowania przez jakąkolwiek organizację czy strukturę związaną z państwem polskim.... to jest tak jakby Polak okradł Niemca i powiedzieć, ze naród polski to złodzieje i powinien za to przepraszać. Sprawiedliwa i słuszna ocena takiego narodu, moim zdaniem bierze pod uwagę to co zrobiła znakomita większość. I w tym momencie ktoś kto mówi "my jako naród dopuszczaliśmy się rzeczy strasznych, mordowaliśmy Żydów" po prostu jest śmieszny i stara się chyba robić na złość PiSowi i wszystkim jego wyznawcom, a nie wyznawać prawidłową i słuszną opinię. Takich ludzi stawiam na równi z PiSowczykami, tylko odwróconymi o 180 stopni w drugą stronę. Pochylajmy głowy, ale pochylajmy je za to, za co mamy pochylać.
Osobiście najchętniej zrobiłbym tak jak napisałeś na końcu: "żyć dalej", ale nie można niestety zostawić przeszłości, bo jeżeli będziemy milczeniem przyjmować takie opinie jak Tokarczuk, to za 20 lat nasze dzieci będą czytać, że za holokaust odpowiedzialni są Niemcy, Polacy iiiii Ci wszyscy którzy się temu nie przeciwstawią.

Odnośnie mordowania Żydów... można jak widać o tym dyskutować. Ale nie rozumiem też, jak możecie nazywać kogoś, kto mówi, że Polacy byli kolonizatorami czy właścicielami niewolników mądrą osobą.... to jest tak idiotyczne, że nawet trudno cokolwiek dyskutować.

1

@MarioVeB! tu nie chodzi o pogodzenie się z dobrymi i złymi faktami, fakty są niepodważalne i następuje tylko kwestia interpretacji. Więc pytam jeszcze raz...

"Znane są takie organizacje jak na przykład: Jüdischer Ordnungsdienst czy Żydowska Gwardia Wolności Żagiew. Są to żydowskie organizacje które w czasie wojny, infiltrowały polskie podziemie, wydawały w zamian za spokój Żydów, współpracowali i kolaborowali z Niemcami, pilnowali transportów do obozów koncentracyjnych, brali udział w egzekucjach. Czy w związku z tym, dzisiaj, mamy mamy prawo mówić, że Żydzi są odpowiedzialni za holokaust? Czy ma to podważyć w takim razie samą idę holokaustu czyli wyniszczenia jednego narodu przez inne, skoro brali w nim udział sami przedstawiciele tego narodu? "

Naprawdę nie każdy anty-PiSowiec to mądry człowiek, może trudno w to uwierzyć, ale to prawda.

26

@Janiama Znane są takie organizacje jak na przykład: Jüdischer Ordnungsdienst czy Żydowska Gwardia Wolności Żagiew. Są to żydowskie organizacje które w czasie wojny, infiltrowały polskie podziemie, wydawały w zamian za spokój Żydów, współpracowali i kolaborowali z Niemcami, pilnowali transportów do obozów koncentracyjnych, brali udział w egzekucjach. Czy w związku z tym, dzisiaj, mamy mówić, że Żydzi są odpowiedzialni za holokaust ? Polacy - kolonizatorzy... ciekawe czy Tokarczuk dobrze rozumie co to określenie oznacza? Gdzie te nasze kolonie były ... w Afryce, Ameryce Południowej ?
Polacy jako naród nie są święci i mają swoje owszem za uszami. Można chociażby wspomnieć o zajęciu Zaolzia w 1938 do spółki z Niemcami. Rolą historyków i jednak naszą, jeśli się tego podejmujemy jest jednak arbitralne całościowe ujęcie omawianego problemu, opierającego się na statystykach.
Dla mnie prezentowana postawa Twoja czy Tokarczuk to jest to samo co PiS tylko 180 stopni w drugą stronę. Skoro oni bronią Polski przed odpowiedzialnością za holokaust, to my będziemy mówić odwrotnie, a kto nie z nami ten przeciw nam. Tokarczuk jeszcze jestem w stanie zrozumieć, bo z pochodzenia jest Ukrainką...
PS Też nie lubię PiSu podobnie jak wszystkich innych form radykalizmu.

2

Wypożyczenie to może być najgorsza możliwa opcja. On się powinien zgrywać z najlepszymi i jego fizyczność wcale nie musi mu tutaj przeszkadzać, a w Primera Division może mu nawet pomóc, ponieważ 1. liga jest znacznie mniej fizyczna niż Segunda B. Valverde powinien zrobić miejsce dla Puiga choćby kosztem Rakitica oraz Alenii, szczególnie w sytuacji kiedy włączył do kadry Ansu i Pereza (za co wielkie brawa), bo ta moim zdaniem największa perełka wciąż pozostaje w Barcelonie B, gdzie naprawdę wiele się już nie nauczy i postępu nie zrobi. Jedyne co może zrobić to wgrać się w niższy poziom rozgrywkowy, co byłoby katastrofą.

0

@ChampionLW a jest sprecyzowane w przepisach ile tych podań ma być wstecz, żeby analizować/ nie analizować ? Czy to jest uznaniowe?

0

JA obecnie widzę trzech kandydatów Ten Hag, Luciene Favre i Koeman ... z tej trójki postawiłbym jednak na Favre'a z uwagi na to, jaką robotę odwalił w Dortmundzie i na styl jaki tam narzucił. Potrafi też świetnie wpasowywać nowych piłkarzy do zespołu. Na minus jest to co w przypadku Erniego: słaby motywator.

0

@KLONOWSKY o to to to... jeszcze biorąc pod uwagę fakt, jak Katalonia jako dojna krowa utrzymuje te wszystkie biedniejsze rejony, to zasługuje na nieco lepsze traktowanie. W przeszłości Hiszpanie dorobili się już jednego ugrupowania terrorystycznego - ETA, teraz proszą się o kolejne.

34

Przypominam, że mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Real złożył wniosek o cofnięcie kartki dla Pączka, trybunał zebrał się w podskokach i karteczkę dla tego niewinnego cofnął, przepraszając przy tym za zamieszanie... ot cała Hiszpania.

0

@BarcaInfo ciekawe czy Sam dotrwa do meczu z Eibarem i przetrwa z tym zielonym światłem wszystkie treningi które są po drodze.

0

@marcin000019 oooo, to interesujące, sprytne zwrócenie dyskusji o ordynacji wyborczej na temat mojej ulubionej partii. Może jeszcze oświeć mnie która to partia jest moją ulubioną.

3

@marcin000019 czytałeś w ogóle ten artykuł co @Colon zamieścił, czy po prostu masz już taki nawyk pisania "XDDD" i zabierania głosu w dyskusji nawet wtedy, kiedy nie masz wiedzy ? Bo jeżeli klikniesz w ten link to pojawi Ci się artykuł w którym jest np napisane: " Jeśli w danym okręgu kandydat z jednej partii osiągnie bardzo dobry wynik, to może wprowadzić do Sejmu kolejne osoby ze swojej listy, które dostały mniejszą liczbę głosów nie zapewniająca mandatu na innych listach. Z drugiej strony liczba mandatów do zdobycia w danym okręgu jest z góry ustalona, więc jeśli jakaś lista zdobędzie łącznie bardzo dużą liczbę głosów może zabrać mandaty kandydatom, którzy osiągnęli dobry, a nawet bardzo dobry wynik, ale ich lista jako całość nie zdobyła tak dużego poparcia."
Więc jak widzisz, wcale nie wygrywa ten, kogo ludzie wybiorą, jak również nie jest to tak proste i tak logiczne jak piszesz. Ale żeby się o tym przekonać trzeba kliknąć w ten zamieszczony link XDDD

2

@Colon Mówisz narodowi, że liczysz według systemu jakiegoś typa, w tym przypadku d’Hondta i 40 mln baranów idzie do urn świętować demokrację, nie mając pojęcia, że nie wybiera się wcale tych co mają najwięcej głosów... I tak układ POPiSSlDPSL będzie trwał aż do skończenia świata, a barany mogą sobie wykręcać nawet 101% frekwencji ... i tak nikogo to nie zdziwi, wszyscy będą wciąż świętować zwycięstwo polskiej demokracji.

0

Ja do dzisiaj żałuję, że to dwóch braci Milito nie trafiło do nas podczas tamtego okienka transferowego. Wówczas to my mielibyśmy dzisiaj trzy Ligi Mistrzów z rzędu na koncie...

0

@Pustelnik przy nim Wuja to doświadczony wytrawny gracz... sezon w Ekstraklasie z Wisłą Płock i wielkie pierwszoligowe doświadczenie w Rakowie... a jednak jakoś wolałbym Moreno jako trenera :D

0

Ja bym się Konfederacją nie podniecał, już wykręcali w sondażach lepsze wyniki, a na rano Korwin leżał ugotowany z 4,92%... tym razem przewiduję podobnie. PO PiS i Sld się nienawidzą, ale wszystkie jeszcze bardziej nienawidzą Konfederacji i głoszonych przez nią postulatów likwidacji koryta, obniżki podatków itd.

0

@masq polecam Rodzina Borgiów i Piraci, jeżeli tylko lubisz seriale z intrygą i historią w tle.

1

@Ratamahatta i tu trzeba sobie zadać pytanie... jesteś demokratą czy nie ? Bo jeżeli jesteś to demokracja nie polega na tym, że wybiera się tego którego wskazuje większość, ale pod warunkiem , że jest to ten, którego ja chcę... natomiast jeżeli nie jesteś demokratą, to możesz sobie narzekać do woli :)

0

@Bagsik88 dobra, szkoda czasu na odpowiedź ... miłej niedzieli !

0

@Bagsik88 problem jest inny... Ciebie rajcują pojedyncze występy zawodników w końcu sezonu w meczach bez stawki, albo w Pucharze Króla. Ja czekam na to, aż wychowankowie podobnie jak kiedyś będą mieli znaczenie dla drużyny. Niekoniecznie jako nowi Xavi I Iniesty, ale może nawet chociaż jako zmiennicy, czy przechodząc podobną ścieżkę kariery jak Sergi Roberto. Tak więc się nie dogadamy, bo dla mnie pojedyncze występy w końcówce sezonu to nie jest stawianie na młodzież.
PS. Nie jesteś tutaj żadnym autorytetem żeby osądzać jakie kto ma pojęcie o tym nie co pisze, więc daruj sobie takie wycieczki i albo dyskutuj normalnie, albo po prostu zablokuj wyświetlanie moich postów...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?