0

"Hallo Jupp. Słuchaj, głupio wyszło z tym Kovacem, a co tam u Ciebie ? Słuchaj Jupp, nie chcę Ci przeszkadzać na emeryturze, ale jest sprawa... "

4

Błagam, wprowadźcie możliwość oceniania trenera za mecz, tzn jego taktyki (albo jej braku), wystawionego składu, przeprowadzonych zmian i reakcji na wydarzenia boiskowe. Najchętniej prosiłbym też z możliwością dawania ocen ujemnych, ale bez przesady... wystarczy możliwość wystawienia noty dla trenera.

1

@AlvaroHanso To jest bardzo fajny gość, który przegrał tak naprawdę tylko dwa mecze... mógł przegrać w Rzymie, ale nie miał prawa na Anfield, a on powtórzył ten sam numer drugi rok z rzędu. Ja Ernesto zarzucam jedną rzecz - on powinien odejść, najlepiej sam, w czerwcu, kiedy był czas ku temu. Jeżeli widzisz, w tym roku coś, co zwiastuje że Valverde ma jakikolwiek pomysł na ten sezon oprócz idnywidualnych umiejętności Messiego, to daj znać. Ja widzę drużynę przegraną, dowodzoną przez trenera, który nie ma pomysł, który przestał motywować i który jest przewidywalny jak pasek TVP info. W tym sezonie, nie powąchamy nawet mistrzostwa La Liga, bo Real szybciej pozbędzie się trenera lub się pozbiera, niż my. Ale generalnie to faktycznie fajny, ułożony gość, tylko taki już niezamocny trener.

13

To jest przerażające, Ernesto przestał nawet w lidze regularnie punktować, tu gdzie szło mu najlepiej i dopisywało dużo szczęścia i takimi wyrachowanymi zwycięstwami potrafił kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa, może bez fajerwerków, ale skutecznie. Dzisiaj upadliśmy na tyle nisko, że w Lidze gramy okropnie, a na dodatek nie idą za tym wyniki, a drużyna notuje najgorszy start sezonu od czasów Rijkarda.
W Lidze Mistrzów jest oczywiście dno muliste jeśli chodzi o jakość gry, wymęczony remis z Dortmundem i ta miazga dla oczu w meczu ze Slavią + dobra połowa w meczu z Interem - tyle ma do zaoferowania drużyna.
Zwolennicy Valverde szukają przyczyn w piłkarzach... naprawdę winny jest cały zespół, który praktycznie oprócz Ter Stegena od początku sezonu gra nieregularnie i właściwie nikogo nie można specjalnie wyróżnić ? No może z wyjątkiem De Jonga, który jeszcze gra trochę ajaxowskiej piłki, do czasu aż nie zvalverdzieje pod wpływem naszego super-coacha. Ja naprawdę nie wiem, jak trzeba na to patrzeć, żeby nie dostrzec, że ta drużyna woła o zmiany na ławce trenerskiej.

11

Dobry wieczór, jest 21:12, czy Samiwieciekto jeszcze nas trenuje ?

2

@Janiama wszystko bardzo dobrze opisałeś, jedna uwaga, za to wszystko odpowiedzialny jest trener... a trener najpokorniejszego zawodnika, gościa którego przez dwa sezony zajeżdżał jak konia na westernie zrobił kozłem ofiarnym z Anfield i odesłał na trybuny. Valverde nie ma jaj - fakt, nie opinia.

1

@FCBurza aaa tak, zapomniałem, najbardziej winni są piłkarze

0

spokojnie, spokojnie, zaraz przyjdą obrońcy Valverde i zaczną swoją historię o trudnym terenie, wyrachowaniu i że nie zawsze można wygrywać...

0

Komentarz usunięty

0

@FDJ Nie odniosę się z prostej przyczyny... nie znam tych dokumentów, nigdy ich nie czytałem, a nie mam w zwyczaju wypowiadać się na jakiś temat, jeżeli nie mam o tym zielonego pojęcia. To uważam, dobry zwyczaj i chyba będę się go trzymał.

Co do reszty, w tej chwili mocno odwracasz kota ogonem i próbujesz się wycofać z tego co wcześniej tutaj "głosiłeś". A napisałeś wyraźnie: "Skoro fundament taki jak istnienie chrystusa nie jest odntowany przez historyków to o czym tu mówić." A problem mam tylko z tym co już wcześniej Ci napisałem. Nie wiem też, czego oczekujesz od tych źródeł historycznych, a gdyby Swetoniusz Ci napisał, że Chrystus chodził i uzdrawiał trędowatych, albo przywracał wzrok... to co... nagle chodziłbyś do kościoła ? Czy wysłałbyś Swetoniusza do diabła ? Weź jeszcze jedną rzecz pod uwagę... Chrześcijanie byli w tym czasie grupą represjonowaną w starożytnym Rzymie, w związku z tym rzymscy autorzy z natury rzeczy są nieprzychylni zarówno im jaki ich założycielowi czyli Jezusowi. No i inna sprawa to to, że nie są to bezpośrednie źródła, Ci historycy Jezusa pewnie nigdy nie spotkali, ale też żaden z nich Kapuścińskim nie był, żeby jeździć po Izraelu i podążać za Jezusem. Źródła podane jeśli są rzetelne i wiarygodne są uznawane.

2

@FDJ https://pl.wikipedia.org/wiki/Historyczno%C5%9B%C4%87_Jezusa
polecam nawet studium historyczności Jezusa z Wikipedii, skrótowo, ale rzeczowo, dla laików moim zdaniem wystarczające. Co do imienia Jezus- z tego co ja czytałem to nie masz racji, pojawia się w źródłach żydowskich np u Józefa Flawiusza w "Dawnych Dziejach Izraela".
Jeżeli chodzi o źródła starożytne... weź chłopie poprawkę na to, że mamy XXI wieku i zachowały się ich dosłownie szczątki. Sam fakt, że są takie, które o Jezusie wspominają, i nie jest to jedno czy dwa dzieła, czyni go znaczną postacią.
Zresztą, odetchnij i pomyśl zdroworozsądkowo. Najpierw napisałeś, że Chrystus nigdy nie istniał, później poczytałeś podejrzewam przez 5-10 minut o źródłach i stwierdziłeś, że są ch*owe i ich nie uznajesz. Czy naprawdę te twoje 5-10 minut czytania, chcesz zestawić z dwoma tysiącami lat studiów, tysiącami osób, które poświęciły życie dochodząc do tego, że Chrystus był postacią historyczną ? Przecież nikt, nie każe ci powiedzieć, że Chrystus jest Twoim bogiem, tylko po prostu może warto zaakceptować to, co nauka już dawno temu uznała, a nie bawić się w chłopską filozofię i krytykować czy podważać starożytne źródła ?

2

@zadafcb ojjj tak, a druga to Pola Raksa ! :) nie kłamał ten, co powiedział, że za jej twarz każdy by się zabić dał :)

2

@FDJ Nie napisałeś o istnieniu Jezusa który urodził się 24 grudnia roku zerowego i który umarł 33 lata później i robił cuda, tylko napisałeś:

"A co z istnieniem Jezusa? Skoro fundament taki jak istnienie chrystusa nie jest odntowany przez historyków to o czym tu mówić. Niektórzy twierdzą że wierzą że żył inni nie wierzą, kościół twierdzi że żył ale tylko biblia o tym mówi żadne inne źródła a jego narodziny śmierć matka dziewica i kilka innych rzeczy były obecne w wierzeniach innych ludów które istniely wczesniej i są związane z wędrówka słonca po niebie. "

Co mam Ci pokazywać, jedno zapytanie w google, jak "źródła historyczne istnienia Jezusa Chrystusa" wystarczą, żeby dowiedzieć się, że jest uznaną postacią historyczną i kropka... a Ty chcesz to podważać ? Każdy historyk zgadza się co do tego, że Chrystus żył, są różnice dotyczące jego działalności, czy był przewodnikiem duchowym, czy wichrzycielem, czy prowadził naród Izraela do buntu. Zgadzają się nawet co do jego istnienia historycy, którzy są najwiekszymi ateistami, a Ty to podważasz i mówisz, że źródła są marne, że szkoda o tym wspominać... Are you kidding me ?
Istnienie Nerona też podważysz, bo nie uwierzysz źródłom historycznym, które o nim wspominają ? a może jeszcze inaczej, będziesz twierdził, że ziemia jest płaska, bo Ty chodzisz po płaskiej ziemi, a zdjęciom z kosmosu będziesz nie dowierzał ? Sorry za takie skrajne porównania, ale to tak wygląda. Nikt nie mówi, że Jezus według tych źródeł czynił cuda, przywracał wzrok, był Synem Bożym, ale ISTNIAŁ, co Ty podważasz.

0

@Gall ja z tym nie dyskutuję i oczywiście źródła rzymskie nie potwierdzaja tutaj Biblii. Po prostu jeśli gość pisze "Skoro fundament taki jak istnienie chrystusa nie jest odntowany przez historyków to o czym tu mówić. ", to przecież nie dyskutujemy tutaj o życiu Jezusa, ani jego boskości, tylko fakcie, czy jest postacią historyczną. Dziwi mnie, że gość się wypowiada, jak nie wie, albo nie sprawdzi.

2

@FDJ jedna uwaga, Istnienie Jezusa Chrystusa i śmierć na krzyżu została odnotowana przez wielu starożytnych historyków np Swetoniusza czy Pliniusza i jest on uznawany za postać historyczna... po co piszesz takie pierdoły , jeśli nie wiesz albo nie sprawdzisz ?

9

@NeroTFP co do pytania 1) sam kiedyś to drążyłem. Dogmat ten został stworzony dla wzmocnienia pozycji papieża przede wszystkim, czyli głównego przywódcy Kościoła i w założeniu umocnieni jego władzy i zasadniczo był to ruch dobry, który przyniósł zamierzony skutek ponieważ wzmocnił instytucję i autorytet. Jeżeli chodzi o podparcie w Biblii, trudno o tym mówić, skoro w Biblii dzisiejsze stanowisko papieża tak naprawdę ma się nijak do tego, który reprezentował naznaczony przez Jezusa św Piotr.Trudno też się temu dziwić, świat nie jest taki sam, zmienia się z czasem i Kościół też powinien iść z duchem czasu. Baaa... właśnie zacofanie jest mu często zarzucane.

Jeszcze jedno w kwestii wiary. Ludzie często bardzo intuicyjnie wierzą po prostu w jakiś wyższy byt, stwórcę, albo doskonałego architekta. Czasami ludzie ubierają to w religię Rzymskokatolicką, czasem Prawosławną, a jeszcze inni w Islam. Być może pewne elementy tych religii są wspólne, ale idea jest mniej więcej podobna: wyższy byt nad nami ... naprawdę jest sens spierania się o szczegóły jak nieomylność papieża, czy Maryja orędowniczka. @Azi ma rację, że to zagadnienia dla teologów.

1

@sebasek99 zdecydowanie Obecność oraz jeszcze lepsza niż pierwsza część "Obecność 2" - w tych filmach sceny strachu są na okrągło i nie ma czasu na złapanie oddechu, nigdy też nie możesz być pewny, że jest jakikolwiek przestój. Oprócz tego lubię stare filmy Duch i Duch 2, świetny jest też "Kobieta w Czerni", a także inny niż pozostałe, ale równie dobry "Autopsja Jane Doe"

0

@BarcaInfo trochę ryzykowne zostać z tymi obrońcami co są. Biorąc pod uwagę, że Samuel "nieoperacyjny" Umtiti będzie wracał na pojedyncze mecze, a Todibo jest nieograny, to na miejscu Valverde modliłbym się o zdrowie podstawowej dwójki.

0

@Majsteer w przypadku Dembele, sukces polega na tym, że w ogóle zagra...

0

Co do sytuacji z Umtitim, naprawdę trudno uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w profesjonalnej piłce na takim poziomie. Kaprys zawodnika, który zarabia grube miliony jest przed decyzją sztabu lekarzy klubowych i specjalistów, a my kolejny sezon będziemy kręcić z dwoma doświadczonymi obrońcami i jednym zoltodziobem. Powodzenia w walce o LM !

0

@Chwytliwy no ja właśnie uważam, że nie wykorzystał do końca potenacjału tego wspaniałego pokolenia polskich piłkarzy, postawił na Nawałkę i na Euro to wypaliło, ale później napompował wszystko w kierunku rankingów i takie nastawienie doprowadziło do katastrofy na Mistrzostwach Świata (nie mówię, że była to jedyna przyczyna, ale unikaliśmy trudnych rywali jak ognia przed MŚ) .Pomysł z Brzęczkiem, jeśli nic się nie wydarzy to dla mnie sabotaż i zmarnowanie ostatnich lat tego właśnie mocnego pokolenia, następnego na horyzoncie nie widać niestety. Co do stanu Ekstraklasy -> ja uważam, że kluby są współwinne, ale po stronie PZPN też widzę winę. Gdy Lato był prezesem (oczywiście też uważam, że bardzo słabym), to wszyscy mu zarzucali stan Ekstraklasy, teraz nagle obarcza się za to kluby. Plus na pewno za wspomniane turnieje, gdzie była to faktycznie jego inicjatywa. Plus także za kondycję finansową, z tego co czytałem wpływy są faktycznie rekordowe i budżet wychodzi na plus. Chociaż nie mam pojęcia jak to wyglądało wczesniej.

0

@Chwytliwy ale właściwie co Zibi takiego dobrego zrobił?

1

@Tatazolwinia No właśnie o to chodzi ! Widzisz, masz dokładnie takie samo zdanie jak ja, tyle, że Puig moim zdaniem jest za dobry, żeby wypożyczać go po Eibarach, tylko trzeba go włączyć do pierwszego zespołu kosztem choćby Alenii, Rakitica i Vidala nawet, bo to prawdziwa perła szkółki. Biedak ma tylko pecha, bo pomoc jest akurat przesycona w Barcelonie i nikt nie ma jaj, żeby włączyć go kosztem zawodników, którzy w niej zalegli. Dla mnie pomoc: Puig, De Jong, Arthur to jest to, do czego powinniśmy dążyć. Myślę, że ja, podobnie jak @tomasi2004 zupełnie źle zinterpretowaliśmy to co napisałeś... ja przynajmniej zrozumiałem, że zrównujesz talent Puiga do talentu Bartry i w związku z tym proponujesz jak najszybsze pozbycie się go z klubu... A ostatnim postem wiele wyjaśniłeś :)

2

@Tatazolwinia chodzi mu pewnie o to, że o ile są przesłanki by Alenia i Rafinha w tym gronie się znaleźli, to zaliczenie do tego grona Puiga jest.... co najmniej dziwne, choć nie jeden powie, że idiotyczne.

0

@DonMatteo901 no jasne, że muszą :) ale powinni moim zdaniem go też trochę przeszkolić, bo taką Jachire to raczej powinien w dyskusji niszczyć... na jej tle nie było źle, ale jak już pojawią się inni zawodnicy, to może to różnie wyglądać. Tutaj Kulesza miał jeszcze przeciw sobie Mrozowskiego, który na pierwszy rzut oka widać było, że trzyma kontakt wzrokowy z Jachirą oznaczający raczej wspólną dezaprobatę dla drugiego rozmówcy.

0

@DonMatteo901 szkoda, że wystawili akurat Kuleszę do tego starcia, Bosak albo Jacek Wilk zjedliby ją nie wypluwając nawet kości... Klulesza faktycznie wypadł trochę jak kreator teorii spiskowych, niepotrzebnie broniąc Brauna. Na takie pytania o wypowiedzi innych polityków, zawsze odpowiada się: "proszę spytać Grzegorza Brauna", a nie lawirować, że alegoria, że coś tam ...

0

@barcelonaLM ja miałem over +3,5, więc można powiedzieć, że prawwiie się wstrzeliliśmy biorąc pod uwagę słupki, poprzeczki, sytuacje sam na sam i nie podyktowany rzut karny , wszysstko dla Schalke :) Ale temu meczowi chyba brakowało pierwszej bramki

0

@Bykunn Ja bym z tego grona, którym podziękujemy wstawił Valverde w miejsce Pique i dla mnie jest git :)

1

Dawno szlagier Borussia-Schalke nie był tak słaby. O ile Schalke jeszcze, jeszcze, to Borussia wygląda fatalnie.

0

@Bykunn ja też uważam, że ryba psuje się od głowy i nie inaczej jest w tym przypadku. Niestety, ale zostali wygrani tylko dlatego, że Lucho zdobył tryplet i dzięki temu dostali zaufanie na kolejne lata, a ta ostatnia wygrana Liga Mistrzów do dziś odbija się czkawką. Co do Valverde, mam inne zdanie, gołym okiem widać, że drużyna notuje zjazd z kolejnym sezonem. Dla mnie gołym okiem widać, że ta drużyna aż błaga o powiew świeżości na ławce i zniknięcie gościa, który na twarzy wciaż ma wypisane katastrofy z Rzymu i Anfield. Ernesto to świetny ligowiec, ale jeżeli chodzi o rywalizację typu play-off, to jest jak jest. Bez tego LM nie wygrasz...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?