1

Szkoda, że jednak nie spróbują dogadać się z Pochettino, różne deklaracje były już składane, ale na chwilę dzisiejszą to on i klub potrzebują siebie nawzajem, chyba że woli do United. Na Xaviego trochę za wcześnie moim zdaniem. Mógłby ewentualnie być asystentem Pochettino

3

@Kano to oczywiste, ale ja mam na myśli czasy współczesne i obecne trendy, a nie jeszcze lata 90. i wcześniejsze epoki, będące już raczej zamierzchłą przeszłością.

48

Idioci z ASa napisali, że Barca szuka swojego Zidana, podczas gdy Xavi ma być kontynuacją trenerów Guardioli i Louisa Enrique. To Real zatrudniając Zidana skopiował Barcę, która w pewnym momencie zaczęła stawiać na ludzi silnie związanych z klubem a nie Capellów, Ancelottich, Mouriniów itd.

1

po odejściu Valverde i przegranych wyborach Bartomeu (bo chyba jednak po ostatnich latach, stracie Neymara i nietrafionych kompletnie większości transferów), nowy zarząd i trener zastaną w tym klubie taki chaos i burdel, jakiego dawno tutaj jeszcze nie widziano, bałagan po odejściu Rijkarda to będzie małe piwo w porównaniu z tym co czeka następców.
1) Ogarnięcie nietrafionych transferów, przebranie kto się jeszcze nada i pod wodzą nowego trenera może się reaktywować, komu trzeba podziękować i jak nabrać inne kluby, że warto coś niecoś za nich zapłacić
2) Odmłodzenie drużyny
3) Wzmocnienia, bo obecnie tak naprawdę jednostki nadają się do grania w Barcelonie na dłuższą metę, bo albo są to zawodnicy którzy nie spełnili oczekiwań, albo gracze po trzydziestce, którzy już długo nie pokopią.
4) Ponowne zaangażowanie szkółki i jednak coś więcej niż tylko zabieranie Puiga i reszty na zwiedzanie Arabii Saudyjskiej, podczas gdy z ławki wchodzi stary, dobry Iwan.
5) Przywrócenie tej drużynie mentalności zwycięzcy tym którzy pozostaną, bo obecnie to jest po prostu jak bosker po dwóch knock-downach (w Rzymie i na Anfield).
6) Najważniejsze: wybór trenera, który będzie w stanie to wszystko poskładać i chyba jednak trenera z pewną charyzmą i umiejętnością motywacji.

Ja naprawdę nie wiem jakim cudem ta drużyna jeszcze lideruje w PD, ale to raczej długo nie potrwa, patrząc na jakiej fali jest Real z Łysym u steru. Nie zazdroszczę tym co przyjdą, będzie trzeba naprawdę zakasać rękawy i na taczkach wywozić gnój po tej ekipie.

1

miałem coś napisać o Valverde, ale szkoda strzępić ryja ...

12

Biegnie Llorente a goni go Fati ... no co za żenada ...

0

nie mógłby Valverde zostać w tej Arabii i objąć jakiegoś średniaka tamtejszego ?

0

sędziowanie dzisiaj:
bramka Messiego - nieuznana słusznie
karny po faulu Thomasa na Umtitim - tu jakoś na Varze nie oglądał czy faul był po tym jak piłka została dośrodkowana


0

typowa Barca Valverde... pierwsza minuta po przerwie a oni jeszcze w szatni

2

Messi wrócił się do obrony... Jordiego Alby xD

0

@Hiacynk ktoś tu wspominał, że jesteś farmaceutą :) Także witam kolegę po fachu :), tak z ciekawości w jakim mieście pracujesz i gdzie kończyłeś farmację ? :)

0

@th@les nie prawda, stężenie jednego i drugiego jest takie samo : 100 mg/ml, dając połowę tego drugiego daje dokładnie taką samą ilość, tylko resztę trzeba koniecznie wywalić.

1

@piotr_styk Nie powinno się tak robić... najważniejsza sprawa jest taka, że na tych ampułkostrzykawkach nie ma nawet podziałki, a nie wolno dawkować tego na tzw. oko. Druga sprawa jest taka, że nie wolno powtórnie użyć już tego co zostanie, resztę trzeba by było po prostu wyrzucić, bo grozi to zakażeniem.
jeśli mogę coś doradzić, to stronę:
https://ktomalek.pl/

ewentualnie nie bójcie się zamienników, np Neoparine

Jeżeli nie znajdziejsz naprawdę tego Clexane albo zamiennika, wtedy lepiej walić połowę na tzw. oko, zawsze to lepsze niż nieprzyjęcie leku.

jestem farmaceutą :)

5

@Avada Kedavra jak czytam takie super-komentarze, to zawsze zadaję sobie i komentującemu pytanie:
Gdzie do k***y nędzy jest ta broń jądrowa, chemiczna biologiczna itd. w Iraku, której "posiadnie" przez Irak było przyczyną ataku amerykańsko-polskiego ataku na ten kraj ? Takie ładne zdjęcia satelitarne Colin Powell pokazywał, tylko gdzie te gadżety ?!?

0

@contowsky no chyba po to wysadzili tego Sulejmaniego , ewidentnie prowokacja

0

@Coutinho007 to Arda nie poszedł siedzieć przypadkiem :D ?

0

@Artsss a ja w szkole byłem słaby w polu i zawsze byłem wybierany jako ostatni bo ładowałem na bramce. Wtedy pomyślałem sobie, dlaczego właściwie nie miałbym grać na tej bramce wybitnie, jeśli nikt się do tego nie kwapi. Pomógł mi sąsiad który był bramkarzem piłki ręcznej w drugiej lidze i od czwartej klasy Sz.P do końca liceum grałem w reprezentacjach szkolnych, a na studiach w uniwersyteckiej drużynie AZS-u. Niestety na drugim roku więzadła z łąkotka poszły, wróciłem ale gram tylko na luzie z kolegami po pracy. Uwielbiam natomiast, kiedy pojawiam się w nowym miejscu i już po 10 minutach ludzie zbierają szczęki jak wyłapie parę sam na sam czy efektownym pajacykiem czy intuicyjnym rzuceniem się obronie :) wszak jakoś po bramkarzach zwykle ludzie niczego dobrego się nie spodziewają

0

@voytoos1989 jeśli ktoś odwołuje spotkanie z królową Danii bo Duńczycy nie chcą sprzedać mu Grenlandii, jeśli ktoś chce zabijać niewinnych ludzi bo strącili mu bezzałogowego drona i w ostatniej chwili dopiero "zdaje sobie z tego sprawę" , jeśli ktoś jest wykonawca postanowień ludzi zza kurtyny to dla mnie jest pajacem... dlatego wolę Demokratów, nie są tak agresywni i zacietrzewieni... Często powtarzam, że moim zadaniem gdyby któryś z tych psychopatów z republikanów rządził za kryzysu kubańskiego, mielibyśmy już dawno temu wojnę nuklearną na koncie. Ale dla prawicy oczywiście pokój nie jest żadną wartością .

0

@voytoos1989 @Mow_mi_Douglas , niestety nie uważam tak, nie sądzę, żeby w USA prezydent o czymkolwiek decydował, bo tam raczej konsorcja zbrojeniowe + CIA mają najwięcej do powiedzenia (tak zgaduję, że to oni).
@Deathwing112 Twój sąsiad wyjeżdża na pół roku, Ty stawiasz na jego posesji budkę na narzędzia rolnicze, po jego powrocie, każde Ci wyp***ć ze swojej posesji, a Ty mówisz, ok, ale zapłać mi za budkę. Kto tu ma nierówno pod sufitem, kto jest tym zły ? USrAel w Iraku, Iranie, Syrii to armia okupacyjna, ludzie tam walczą z okupantem jak niegdyś Polacy z Hitlerowcami. I ma pretensje że ktosstrzela do jego żołnierzy ?

4

@Odesseiron całe szczęście że już 2020 rok i może ten psychopata zostanie wydalony z białego domu.

0

AS to niech lepiej rozważa co zrobić by golfista wreszcie zmienił dyscyplinę i wrócił do gry w piłkę nożną.

1

@Real_w_HD jest, a przynajmniej powinno być miejsce dla każdego :) nawet jak avatar kłuje w oczy ;)

0

@Real_w_HD a na notatniku można polecać ?

1

@kamilos1214 dokładnie tak jest jak napisałeś, a może racje mają nawet Ci, który mówią o istnieniu państwa USrael, czy USA jako największego, zamorskiego terytorium Izraela. Dojście do władzy Trumpa jeszcze wzmocniło to, jedną z jego pierwszych decyzji było uznanie Jerozolimy za stolicę chociażby.

0

@huberto286 "Today, tomorrow and always—I will have Barcelona in my heart." - tak dawno temu mawiał "The Special Five" Wielki Mou :)

1

@8Iniestazo8 Amerykanie patrząc na ostatnie 40 lat działania - to najwięksi terroryści na świecie. Jako Państwo Imperialistyczne już dawno zostawili w tyle chociażby ZSRR. Naprawdę nie rozumiem, jak wyznawcy PiSu mogą ciągle dochodzić na widok poczynań rządzącego USA prezydenta, który dalej powinien kręcić biznes a nie bawić się w polityka.

0

@lukas10 a to wybacz, nie zrozumiałem ironii :)

0

@matirix20 a ja wybieram się do kina na"1917", zapowiadają kino na najwyższym poziomie i najlepszy film o I wojnie światowej. Z racji tego, że mam sentyment i duże zainteresowanie I W Ś to pozycja dla mnie obowiązkowa. Z tej tematyki i przerysowanych filmów (chociaż nie tak jak Furia) polecam mocno Flyboys - bohaterska eskadra - nawet moja żona która nie trawi filmów wojennych polubiła Flyboysów.

0

@lukas10 odpowiem za kolegę,to dość logiczne, po prostu zwycięzców się nie sądzi, albo inaczej... jeżeli drużyna wygrywa, to nie szuka się przyczyn, dla których przegrywa (albo remisuje) xD - jakkolwiek głupio by to nie brzmiało

3

Nie mam zamiaru wpisać się w dzisiejszy trend ciskania po Messim za to, że nie biega. Uważam, że to wina Valverde ponieważ wiedząc, jaki styl gry reprezentuje - gra tak od zawsze- powinien zdjąć właśnie Messiego albo Suareza a zostawić Griezza, ale ja nie o tym.
Oglądając wczorajszy mecz, ale także kilka wcześniejszych zauważam szczególnie w tym sezonie wyraźnie, że drużyna wydaje się być "przytłoczona" autorytetem Messiego. Nie wiem czy dobrze to wyrażam, ale chodzi mi o to, że zawodnicy jak np Griezz czy Roberto, bardzo często szukają Messiego w sytuacjach, kiedy naprawdę zagranie mu piłki jest kompletnie pozbawione sensu i niekorzystne dla drużyny. Jeżeli Messi cofa się do lini środkowej, De Jong praktycznie bezwarunkowo oddaje mu piłkę, a ten ją rozgrywa, albo pędzi na drużynę przeciwną. Nie potrafię powiedzieć, jaka jest tego przyczyna, czy chodzi o to, że reszta drużyny jest tak przeciętna, że Messi postanowił sam sobie asystować, czy po prostu inni zawodnicy widząc Messiego dochodzą do wniosku, że "nie wypada" mu nie podać. A może przyczyny są jeszcze inne ... W każdym bądź razie mi to daje bardzo po oczach. Nie widziałem tego w meczu wyjazdowym z Interem, gdzie zawodnicy, w tym młodzi chłopcy naprawdę mieli dużo więcej luzu na boisku i z korzyścią. Nie mówię, że tam drużyna zagrała lepiej niż z Messim, ale na pewno bardziej zespołowo i dobrze się to oglądało. Oczywiście w starciu z Interem mieliśmy wóz drabiniasty szczęścia, że wpadł taki wynik, ale to nie ma znaczenia, ja skupiam się na drużynowej grze i zespołowości. Oczywiście jako receptę nie proponuję usadzenie Messiego, sprzedaż czy inny absurd, ale moim zdaniem trzeba coś z tym zrobić, bo tak się na dłuższą metę nie da.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?