panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@pax w grupie piłkarzy, którzy Lig Mistrzów jeszcze nie wygrywali, mają ambicje i ikrę, ale atmosfera dookoła nie jest sprzyjająca.
5
Rakitic jak rasowy hamulcowy, "lepszego" na tej pozycji nie pozyskamy, trzymać ten diament !
2
Ta drużyna nie ma kompletnie mentalności. Są starzy wyjadacze, z nastawieniem "ja nic nie muszę, wszystko już osiągnąłem", jest grupa słabych, przepłaconych piłkarzy, którym się nie chce, jest kilku młodych, trochę mam wrażenie stłamszonych przez grupę pierwszą, jest jeszcze wreszcie De Jong i Vidal, ale ten ostatni jest na wylocie...
3
Setien popełnił mały błąd nie wystawiając w składzie Arthura, ten na pewno chciałby pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością.
0
@ShawnC uważam że takie mecze powinny służyć budowaniu zespołu w kontekście tego że mamy nowego trenera lub też ogrywaniu młodych piłkarzy. Rakitica widziałbym albo w innym klubie albo na ławce jako zadaniowiec na końcówki.
3
Ten Rakitic w skladzie Marci to doskonały pomysł ! Młody jest, obiecujący, niech łapie niezbędne minuty i doświadczenie, w końcu to pomocnik który przez następną dekadę będzie stanowił o sile tej pomocy ! to pewnie tylko bzdura ala Marca, ale działa na mnie jak płachta na byka...
0
Nie darzę sympatią tego zarządu, ale tak naprawdę trudno jednoznacznie skrytkować ten pomysł i pogrzebać go żywcem. Dobrze wiemy, że sprowadzenie dobrego zawodnika w zimowym okienku transferowym często graniczy dosłownie z cudem, bo kluby nie lubią rotacji w tym okresie. Po kontuzji Suareza znaleźliśmy się w dupie, dodajmy że dzięki zarządowi ponieważ przez ostatnie dwa lata nie był w stanie wymyślić jakiegoś zmiennika dla niego. Wypożyczenie Rodrigo tak naprawdę, jeśli Setien potrzebuje napastnika to jest całkiem dobra opcja, przecież wiadomo, że po sezonie wróci on do Valencii i Barca zapewne nie skorzysta z opcji wykupienia. Osobiście byłbym za tym, żeby zimą raczej nikogo nie sprowadzać i zaufać jednak rozwojowi Ansu, Pereza, ale to jednak Setien ma jakąś wizję drużyny i to on ma odbudować zespół. Jeśli potrzebuje jakiegoś napastnika, to z realnych opcji wybór naprawde jest bardzo bardzo okrojony.
6
@foczkyyyhg Werner i Lautaro - jedna zasadnicza różnica jest taka, że Werner na poziomie gra już od paru sezonów i nie zapowiada się jakoby miał przestać, co się zaś tyczy Lautaro, to jak na tę chwilę zawodnik jednego sezonu, który szybko wskoczył na bardzo wysoki poziom i za chwilę może z niego zlecieć. Lautaro może okazać się drugim Dembele, albo inaczej: drugi Belottim. Pamiętam jak mega błyszczał w swoim najlepszy sezonie i wydawało się że transfer za dużą bańkę to kwestia czasu. Ale Belotti skończył się wraz z tamtym sezonem. Lautaro gra faktycznie świetny sezon i jeśli będzie się rozwijał i kolejny będzie równie udany - wtedy warto dać za niego nawet stówkę. Na chwilę obecną 60 mln za Wernera to rozsądniej zainwestowane pieniądze - moim zdaniem oczywiście.
2
Rakitic - człowiek Valverde w drużynie Setiena - jak sabotażysta na tym boisku. Setien powinien jednak zrezygnować z obsadzania go na pozycji hamulcowego, jednak Rakitic najlepiej wygląda odesłany na trybuny xD
0
@AmigoBlancos ohoo, zaczęło się p*****e
0
@marcin000019 prawda jest taka, że od trzech wygranych w Lidze Mistrzów z rzędu tę drużynę powstrzymali tylko sędziowie w dwumeczu z Interem. Gdyby nie to , Barca dokonałaby tego czym teraz szczycą się prześcieradła, którym z kolei sędziowie mocno sprzyjali. Gdyby wtedy był system Var, sądzę , że mielibyśmy dwie wygrane LM z rzędu (w dwumeczu z Chelsea to z kolei Ovrebo nam pomógł).
1
@darek60 jest coś takiego w footballu jak pojęcie "nowej miotły", oczekiwania lepszej gry od ręki są uzasadnione
0
@socha teraz wszystko wskazuje na to, że go kontuzja posadzi. Czytałem że identyczna kontuzja posadziła karierę Puyola na zawsze, z Suarezem może być podobnie.
0
@socha no ale z takim myśleniem to nigdy nikogo nie kupimy, bo z kolegi Messiego nikt nie wygryzie z drużyny, choćby nie wiem jak Luisito kopał się po czole i nie wiem ile przytył.
0
@Kengo kolejny, zawodnik jednego sezonu za ponad 100 mln ? nie, dziękuję...
4
Trochę obawiam się Setiena - trenera na zabój zakochanego w Messim. Jeden taki- Jorge Sampaoli, już kiedyś prowadził reprezentację Argentyny i marzył, żeby zostać trenerem Messiego. Skończyło się katastrofą dla Argentyny, łącznie z tym, że Messi był grającym pierwszym trenerem, a Sampaoli pytał go w trakcie meczu, kogo ma wpuścić na boisko. Mam nadzieję, że Setiene będzie trenerem jednak całej drużyny, a nie tylko bezgranicznie zakochanym w Leo trenerem, który pozostałej dziesiątki na boisku nie będzie dostrzegał. Zatrudnienie go jednak popieram, nie ma obecnie wielu atrakcyjnych nazwisk na liście wolnych trenerów. Jest Poche, którego osobiście cenie i jestem fanem, ale tutaj również mamy duży bubel w postaci jego miłości do Espanyolu wielokrotnie deklarowanej i farm w Argentynie. O Allegrim nie chcę nawet mówić, bo ten gość to już byłby gwóźdź do trumny dla Barcy. Komfort polega na tym, że zarząd będzie miał pół roku na ocenę Setiena i w przypadku, jeśli poszedłby drogą Sampaolego, który nomen omen, był również przez wielu przymierzany do Barcelony jako trener "idealny"- zawsze można mu podziękować i pójść po kogoś innego. Dobrze w tym wszystkim, że Xavi miał więcej oleju w głowie, niż zarząd i odmówił na tym etapie przejęcia Barcy- jest na to za wcześnie, a ewentualne, katastrofalne pół sezonu to byłoby olbrzymie zniechęcenie dla wszystkich. Wtedy projekt "Xavi -Mister' mógłby nigdy się nie ziścić. Xavi powinien zacząć moim zdaniem swoją przygodę, wraz z następcą Bartomeu. Tak to widzę.
3
Po cichu liczę, że jak przyjdzie Setien, to Firpo będzie w stanie posadzić na ławce rezerwowych Jordiego Albę, będzie mniej machania, upadków, zaczepek, a być może lewa strona w tym roku zacznie wreszcie działać. Bo póki co Alba na lewej wygląda jakby biegał tam prezes Korwin-Mikke a nie chociażby Alba z poprzedniego sezonu.
1
@Cariones sorry, wyrypany po robocie jestem i za łatwo dzisiaj nie kontaktuję :)
0
@Cariones 2,5 roku to szybko ? :)
1
Większe dymy niż wtedy, co Abidal poleciał po Neymara do Paryża :D
0
@norbi77 i kiedy zatrudniali Firpo chociażby
5
@MarioVeB! dobrze, że ktoś to wreszcie wyjaśnił... dziękujemy, teraz życie stanie się łatwiejsze.
0
@panczo czysto sportowo tak, to jasne, ją ich tak uszeregowalem ze względu na słabość do Espanyolu Pochettino, dla mnie jednak bym go że względu na to nie skreślał, na pół roku dobra opcja uważam
0
Pimienta >Pochettino>Settiene>Allegri>Franz Smuda>>>pozostanie Valverde
0
@sebasek99
ok, tylko jakie to ma znaczenie dla klimatu ? trudno, żeby ziemska atmosfera przejmowała się tym, że Trynidad ma większą produkcję na łebka niż Chiny i w ramach tego klimat się nagle ochłodził... trzeba być skutecznym,
https://politykapolska.eu/2019/12/09/strajki-klimatyczne-sa-powiazane-z-duzym-biznesem/
O tych Chinach, to niestety też trochę poleciałeś, zmniejszyli procentowe zużycie węgla z 68 na 59%, ale te 59% to wciąż dużo dużo więcej niże w zeszłych latach stanowiło te 68% i Chińczycy mimo szumnych zapowiedzi dalej otwierają nowe kopalnie i importują węgiel. Więc takie procenty to naprawdę można sobie między bajki włożyć bo tam ładnie wyglądają. Taka jest obiektywna prawda, atmosfera dostaje od Chin coraz więcej gazów cieplarnianych, niezależnie jak ładne "procenty dla nich zaprezentujesz.
Co do Thunberg ...
https://politykapolska.eu/2019/12/09/strajki-klimatyczne-sa-powiazane-z-duzym-biznesem/
A co do ostatniego zdania, to nie jest hiperbola, ja po prostu nie kupuje takich pierdół i szumnych haseł z "hał derju" na czele... jak ma ochotę niech się wypowiada jak chce, ale jeśli robi to publicznie, musi się liczyć z komentarzami do swoich wypowiedzi, a nie każdy, podobnie jak ja, będzie łykał te wykrzykiwania o ukradzionym dzieciństwie, bo to jest właśnie poziom rozważania o reptilianach
0
@sebasek99 tak, myślę, że nie jest aż tak głupi i jest świadom tego, że zmiany klimatyczne i globalne ocieplenie to poważna sprawa... ale może nie jest też tak głupi, by nie zauważyć, że Gretha Thunberg to biedne chore dziecko sterowane przez ludzi, którzy raczej w dupie mają globalne ocieplenie, a zależy im przede wszystkim na wyciągnięciu jak największej ilości gotówki, zresztą nie są jedyni. Warto prześledzić jak to wygląda jeśli chodzi o emisję CO2 na świecie chociażby tutaj:
https://www.green-projects.pl/najwieksi-emitenci-co2-niechlubny-ranking/
Co z tego wynika: Chiny, Indie, USA... może jesczcze Rosja, emitują najwięcej tego gazu przy czym zdecydowanie dwa pierwsze kraje gniotą resztę. A to Unia Europejska najbardziej się nadyma i puszy nad tym wszystkim ? Powiem Ci coś ... żeby zrobić z tym cokolwiek sensownego, należałoby przede wszystkim u ludzi wprowadzić nową mentalność, nie nastawioną na konsumpcjonizm, tylko na minimalizm. Tylko, że nikt tego nie zrobi, a Ci, co krzyczą najwięcej, wydają najwięcej pieniędzy, kupują najwięcej towarów, podróżują prywatnymi samochodami a nie komunikacją itd. I to jest ten cały cynizm i fałsz, z którym trudno wytrzymać i który dotyczy też Thunberg i tych, którzy za nią stoją, z pieprzeniem o ukradzionym dzieciństwie. Dziecieństwo to ukradli milionom dzieciakom w Afryce, a nie jej, pływającej na luksusowym jachcie i nocującej w drogich hotelach... błagam... Mam wrażenie, że niewielu idealistom zależy na tym, by osiągnąć cel, dla większości z nich to sposób na zarobek. Ale masz rację, zmiany klimatyczne postępują i będą postępować, a planeta umiera.
0
@BarcaInfo uważaj bo zaraz @Avada Kedavra będzie wnioskował dla Ciebie i stacji RAC1 o bana za wspomnienie o Pochettino.
0
@sebasek99 biedny Federer nie miał wyjścia jak tylko się pokajać i uderzyć w pierś przed Grethą której "ukradli dzieciństwo".
0
@dominik127pl ok, wiedziałem o jego deklaracji ale nie sądziłem że w tej formie to wyraził. Pamiętajmy jednak, że takie deklaracje skladane w przeszłości często nijak się mają do tego co jest teraz. Firpo wyzywał kiedyś Messiego, a niejaki Mourinho deklarował Barce na zawsze w swoim sercu.
1
@Avada Kedavra Farmer to Pochettino ? XD