patry295
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
27 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@NaFazieHitman Bycie na pokładzie teraz pozwoli zarobić. Jak już będzie to używane przez wszystkich to będzie za późno. Trochę dziwi mnie narzekanie na dźwignięcie ceny, bo gdzie byliśmy rok temu, a gdzie jesteśmy dzisiaj. Poza tym, cykle Bitcoina mają swoje prawa. Nie jesteśmy nawet w połowie hossy, początkowy hype został wywołany przez wejście instytucji i stąd duże wzrosty i głęboka korekta. To są dane prosto z blockchaina, a nie moje wymysły. Poczatkowo po nowe ATH cenę dźwigną ci, którzy skapitulowali na spadkach. Wzrosty ponad 100k zrobi jak zwykle ulica
1
@NaFazieHitman Co do tego, że sieć bitcoina jest wolna i stara. Sieć bitcoina jest wolna, ale jest to konieczne, żeby uzyskać decentralizację. Dzięki temu, że bloki są wielkości 1megabajta więcej osób jest w stanie przechowywać rejestr transakcji jako tak zwane „nodes”. Do transakcji służą rozwiązania wyższych warstw, o których już Ci pisałem, gdy ostatnio tym samym argumentem rzuciłeś. Zainstaluj sobie portfel drugiej warstwy i spróbuj dokonać płatności. Jest to tanie i błyskawiczne.
0
@Colon Złoto jest twardym pieniądzem, ale Bitcoin ma ogromne zalety. Co jest łatwiej wysłać z Polski do USA?
https://zapodaj.net/ea9ae43c7dae5.jpg.html
0
@NaFazieHitman No ale rynek złota ma kapitalizację 10 razy większą niż Bitcoin xD Jeśli chcesz patrzeć obiektywnie, żeby tą różnice zredukować to musisz patrzeć na wykres logarytmiczny
0
@Colon Bitcoin pożera energię i to jest fakt. To jest cena usunięcia pośrednika jakim jest państwo. Pytanie tylko skąd ta energia pochodzi. W 55% pochodzi z odnawialnych źródeł energii, a ten procent będzie tylko rósł, bo ze względu na rozrost sieci tylko to się będzie opłacać
1
@NaFazieHitman pokaż mi rynek który nie jest manipulowany :)
2
@Kgorecki2500 Bitcoin jest cyfrowym pieniądzem. Natomiast jego wartość nie jest ustabilizowana, ponieważ jego kapitalizacja w porównaniu z takim złotem to wciąż tylko 10%. Im więcej ludzi będzie dołączało do sieci (efekt Metcalfa) tym jego wartość będzie stabilniejsza. Zobacz, że w ciągu ostatnich 3 dni złoto straciło na wartości więcej niż jest warty cały Bitcoin. Wszystko podlega wahaniom, tak samo dolar, euro czy złotówka. Natomiast dolary czy euro państwa dodrukowują zminiejszając wartość nabywcza pieniądza. Bitcoina nigdy nie będzie więcej jak 21 mln sztuk i tym nie jesteś w stanie manipulować
1
@Colon Patrząc na przykład USA, gdzie banki zaczynają otwierać możliwości swoim klientom na ekspozycje na Bitcoina, największe firmy wchodzą w rynek to jedynie co nam może grozić to usunięcie anonimowości
1
@Kgorecki2500 Czego nie rozumiesz, może pomogę?
1
@Colon pojedynek ekonomicznych Austriaków. Który ma rację? :D
Peter Schiff - zwolennik standardu złota:
Ammous Saifedean - zwolennik standardu bitcoina:
1
@Encore Napewno lepsze niż to z Neymarem i Dembele w rolach głównych xD
0
@Rastafarnianin Ciekawe czy tato też szybko kończył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2
@Pilka_jest_okragla Może cię zaskoczę, ale większość nie jest fanbojami Messiego, tylko kibicami Barcy
0
@tomek8756 Lepsze by było jakby po wjeździe na drogę przejechał go tir. A tak złodziejowi się udało… nic fajnego :/
13
Zbiórki na kąkuter to przy tym nic xD
0
@DonMatteo901 Rasistowskie to xD
1
@domin1515 Moim zdaniem kwestia czasu, aż kapitalizacja bitcoina osiągnie poziom rynku złota
0
@tobiasson92 U mnie kilka monet pokitranych leży w bezpiecznych miejscach :)
3
Tąpnięcie na rynku złota. W 3 dni z rynku uciekł kapitał o wartości całego rynku Bitcoina.
3
@amanter To był taki transfer w stylu ściągnijmy Leo amigosa. Pod tym względem odejście Messiego przynajmniej skończy tego typu patologię
1
@Yoshi94 Z piątki, którą wymieniłeś to 3 w ostatnim sezonie więcej czasu spędziła w szpitalu niż na boisku
11
Patrząc na stan Barcelony, nijakość Realu czy Juventusu, upadłość Interu, który zostaje rozkupiony przez angielskie kluby, co przypomina sępy dopadające padlinę, to można dojść do wniosku, że bez Superligi to już niedługo paradoksalnie i tak będziemy mieli coś w rodzaju Superligi, tylko że złożoną z samych klubów angielskich zamiast europejskich
2
Są tu jacyś pracoholicy? xD
2
@michal26 Tu masz rację. Mi chodzi o samą klasyfikacje punktową, żeby zrekompensować sytuacje takie jak przykład, który podałem
9
Co byście woleli - żeby Polska zdobyła 1 złoty medal i nic więcej czy 5 medali srebrnych i 10 brązowych, ale zero złotych?
Dla mnie te klasyfikacje medalowe są z ch**a wymyślone, bo:
Kosowa: 2-0-0
Ukraina: 1-5-12
Czy Kosowo osiągnęło większy sukces na tych igrzyskach niż Ukraina? No dla mnie zdecydowanie nie.
100 razy lepszym byłoby w mojej opinii, gdyby klasyfikacje medalową ustalono na zasadzie punktowej, gdzie:
1 miejsce - 3 punkty
2 miejsce - 2 punkty
3 miejsce - 1 punkt
A tak mamy anomalie, gdzie teoretycznie kraj, który zdobył 1 srebrny medal, będzie zawsze wyżej niż inny kraj, który zdobył 99 medali brązowych, ale żadnych innych.
0
@Nazio87 Jedyny wniosek jaki można wyciągnąć po Twoim komentarzu to to, że próbujesz być śmieszkiem
1
@Joe_Pesci A gość, który zrzucił śmieci pod domem typa, co mu je wywalił na polu dostał mandat 50zl
3
@Pilka_jest_okragla Phelps w Pekinie zdobył 8 złotych medali, a przez całą karierę ponad 20 złotych i blisko 30 ogółem
3
@Criss18Barca Za Laporty tez Ronaldinho odszedł, a Messi zaczynał. Kiepskie to porównanie
1
@Kurkmen Przykładowo mam X sztuk jakiejś krypto, dla przykładu niech to będzie Ethereum. Powiedzmy, że kupowałem ETH jak było po 1000$. Wiec przykładowo jak ETH zrobiło 2000$ to dla spokoju wyciągnę 10%. Potem jak ETH zrobi 4tys $ to sobie wyciągnę z 20% tego co mi zostało. I tak dalej i tak dalej. Jak już byśmy wchodzili w jakieś ostre wyceny, gdzie już bankowo się wszystko będzie miało zawalić to już wtedy powiedzmy 90% z reszty wyciągasz i 10% to może nawet zostać na straty, a kto wie może jeszcze urośnie.
Poziomy sam sobie musisz wymyślić, gdzie uwzględnisz jakie ryzyko jesteś w stanie na siebie wziąć.
Jeśli nie będziesz etapami wyciągał to nie zarobisz, bo rynek takich ludzi zjada, a oni nawet nie wiedzą kiedy.
Kiedy wszystko rośnie gwałtownie to jest to dobry moment, żeby realizować część zysków, a jak znowu spada to wtedy można co nieco dokupować. A takie wzrosty i spadki na krypto po 50% korekt to jest norma. Tylko, że łatwiej mówić, trudniej zrobić. Wiem jak miałem na starcie stres jak mi z 30tys zł nagle robiło się 10tys, ale miesiąc i nagle byłem 50tys. Trzeba się zaprawić w boju. Jak sie boisz to odpuść sobie tą hossę, inwestuj na przykład 200zl miesięcznie. Pół na pół w bitcoina i jakiś inny projekt z top 10. I sie w ten sposób ucz co sie dzieje na rynku. A jak poczujesz tą hossę, to obkupisz się mocno w bessie i wyciągniesz z tego wtedy maxa za 3-4 lata :)