piotrek.spoko
Dołączył/a: czerwiec 2011
Olsztyn
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
co jak co, ale w sprowadzaniu nowych graczy sobie ludzie w Barcy nie radzą.
Ostatnie 5 lat to więcej transferów graczy, którzy grają w kratkę, bez fenomenów w dłuższym okresie. Jeden dobry sezon i forma w dół. Czemu u nas nie ma skautów, którzy znajdują naprawdę perspektywistycznych młodych graczy za niewielkie pieniądze, którzy w przyszłości mogą być super grajkami. Wiadomo, że nie tylko FCB ma szkółkę i to nie jedyna kuźnia talentów.
0
znów robienie z Adriano stopera na siłę - ziom znów się popisuje. To samo Alves w składzie, bo po co jest Montoya. Thiago też nie musi grać, nie mówiąc już o Bartrze. Ehh
0
Liga może tak, ale nie należy zapomnieć, że w konfrontacjach z Realem w tym sezonie był deficyt
0
spektakularna była też porażka 7-0, ciekawe czemu o tym tak nie mówią
0
Popieram wszystkie głosy krytyki względem trenera. Mało rotacji w składzie. A do tego 3 bocznych obrońców i stoper co mu Kolumbijki w głowie. Super. Ale Bartrę trzeba oszczędzać na poważniejsze mecze, jak na przykład z Bayernem.
0
Po co on chce w ogóle kogoś kupować?? Na ławkę? Po co powoływani są wychowankowie z Barcy B? Żeby:
A. Grzać ławę
B. Dostać kontrakt i nie uciec z klubu do innego, gdzie mogliby grać regularnie
C. Podglądać i uczyć się jak na ich pozycjach grają piłkarze przypisani do innych pozycji
Odpowiedzi A, B i c są chyba prawidłowe
0
Tito musi odejść, tyle w temacie. Gatka szmatka, a robi to co zawsze. Ehh, szkoda gadać.
0
Ja się zastanawiam, czemu sztab broni tak Pedro i stawia na niego praktycznie cały czas w ważnych spotkaniach? Kiedyś te jego skrzydło funkcjonowało bardzo dobrze, ale od 2 sezonów jest cieniuteńki. Ma przebłyski, ale przez większość spotkań pozostaje niewidoczny. To samo Alves. W obronie daje ciała. Fauluje bez sensu i przez te jego nieudane powroty straciliśmy już wiele bramek w tym sezonie. Podobnie stawianie na graczy, który nie są w pełni zdrowia, jak Sergio w ostatnich meczach. Mam wrażenie że sztab sobie za bardzo nie radzi. Brakuje odpowiedniej motywacji (co widać przede wszystkim w czasie meczu, gdzie Tito sobie spaceruje albo siedzi i rozmawia z Rourą) Brakowało odważnych decyzji. Patrz Mou, posadził Ikera na ławie i przyjął to na siebie. U nas niestety takich decyzji brak. Szkoda, że nasz trener nie ma charyzmy Juppa, który mimo prowadzenia w dwu meczu 5-0, 6-0 dalej pokrzykuje i wymaga gry. Fakt, mamy ciotowaty zarząd, który przede wszystkim postawił na aspekt finansowy, natomiast w kwestiach sportowych brak mu po prostu jaj.
0
Fajna obrona by była, Hummels i SIlva jako środkowi obrońcy. Jeszcze silniejsza prawa strona i defensywa nie do przejścia
0
W grudniu skończy dopiero 25 lat. Dałbym mu ostatni sezon na zaprezentowanie się. Pedro 2 lata męczy nas oglądaniem jego "fantastycznych" przyjęć i akcji, więc czemu Alexis po tym roku ma zostać skreślony? Oczywiście rażą oczy jego "upadki" przy lekkich powiewach, przez co nie jest traktowany przez sędziów poważnie. Ale ma drybling, które się nie boi. Nie wiem czy zasługuje na odejście z klubu, gdy Pedro w nim zostanie. Polityka wychowanków w tej chwili zaczyna być przekleństwem, a nie sukcesem
0
Chłopie ile ten dołek już u niego trwa?? Rozumiem wspierać przez miesiąc - dwa, ale nie przez dwa sezony. Ogarnij się, już drugi sezon gra w ataku się sypie.
0
W lidze mistrzów też tak miało być z Bayernem, że Barca u siebie nie przegrywa. Przegrała i nawet bramki nie strzeliła. To teraz trudno jest powiedzieć i wskazać jednoznacznie, twierdza CN
0
Jaki jest sens włączać wychowanków, skoro przez rok regularnie nie grają. Ti to im szkodzi przecież - brak ogrania i pewności na boisku
0
Dziwna jest czasami mentalność sztabu szkoleniowego, ehh
0
Alves mógłby już odpocząć, to samo Xavi, Villa.
0
Robienie z Adriano stopera na siłę, a potem dziwota, że Bartra sobie nie radzi. To jest myślenie trenera, którego nie powinno tu być. Jeżeli tak będzie naprawdę, to potwierdzi moje słowa
0
Jakby to ująć:
Real Madryt - FCB 2:1
FCB - Real Madryt 1:3
Real Madryt - FCB 2:1
FCB - Real Madryt 1:1
AC Milan - FCB 2:0
PSG - FCB 2:2
FCB - PSG 1:1
Bayern - FCB 4:0
FCB - Bayern 0:3
Celtic - FCB 2:1
FCB - Spartak 3:2
Deportivo - FCB 4:5
Real Sociedad - FCB 3:2
Celta Vigo - FCB 2:2
Nie ma za bardzo czym się chwalić, a niektóre z tych meczy decydowały o udziale w finale, czy to Pucharu Króla czy Ligi Mistrzów.
Ogólnie na tle silniejszych rywali klub wypadał słabiej, ale z drużynami z ligi zaliczał wpadki. Bez rewolucji nie będzie ewolucji. Czemu Bayern, który zmiótł Barcę zamierza się latem wzmacniać?? W klubie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że niektórzy piłkarze są już u schyłku kariery, a po drugie chcą mieć wyrównaną kadrę, w której wewnątrz panuje zdrowa konkurencja. A jak jest w Barcelonie? Dani Alves mamrocze, że Montoya powinien dostawać więcej minut i co? Jego gra leży, ale mimo wszystko gra (fajnie, że działa w ofensywie, ale on jest obrońcą, a nie skrzydłowym!, więc przede wszystkim obrona) Pique? Z kim rywalizuje?? Pedro, Alexis? Tello w meczu nie strzeli i na wieczne zesłanie na trybuny lub na ławkę, a Pedro i Alexis niby jaki mają dorobek strzelecki?? A mimo to Pedro dostaje szansę biegania po murawie większą ilość razy, mimo że za piłka gania tak jak pies za samochodem. Thiago? Nadzieja, potencjał i inne słodzenie i co z tego wynika. To samo Bartra, dostaje szansę w meczu z bayernem, tylko gratulować.
A na sam koniec. Trener, który stoi przy linii wiecznie z założonymi rękoma i nie wydaje z siebie żadnych głosów uwag co do gry, to nie trener,
0
Porównać wiek Hummelsa i Silvy - bez komentarza. Mi się nie podoba to, co robi Tito i co? Ja wiedziałem, że z Bayernem nie wygrają, gdy zobaczyłem wyjściowy skład, a ten trener tego nie dostrzegł. Więc coś jest na rzeczy, gdy kibic dostrzega problem, którego nie widzi trener.
0
Taa, jasne. Będzie szukał następcy dla Pedro. Czemu po drugim słabym sezonie nikt nie pisze o jego sprzedaży? Dla mnie niestety od samego początku jego obecność nie budzi zachwytu. Ma umiejętności, ale dwa lata z rzędu bez fajerwerków, robienie wiatru i tyle. Nie wiem czy FCB to klub, w którym "odzyskuje się" piłkarzy. Chyba tylko tych ze szkółki, bo sprowadzeni piłkarze jakoś nie mają tylu szans do obudowania się - Ibrahimowic, Czyhryński, Affelaly,Hleb, Eto'o. Teraz chcą pożegnać Ville, Abidala, Alexisa, ale tacy gracze jak Pedro, Pique, Alves w tym ostatnim czasie również nie zachwycają. Mało czasu daje się zmiennikom, przez co Xavi gra piach na koniec. Przede wszystkim trzeba zmienić koncepcję do członków drużyny. Fajnie, że są wychowankowie, ale nie zawsze z nimi osiągnie się sukces. Ajax słynął niegdyś ze swojej szkółki i co się stało teraz. Nie tylko Barcelona szkoli młodzików obecnie, więc w każdej chwili inne kluby w Europie mogą wstawiać do składu większą liczbę wychowanków. Taki cykl, trzeba sobie zdać z tego sprawę i zacząć myśleć inaczej, zwłaszcza że transfery z ubiegłych lat okazują się niewypałami.
0
Prawa obrona też by się przydała, jeżeli nie mają zamiaru stawiać na Martina, albo będą go rzucać na prawą stronę. Tu potrzeba małej rewolucji, tak jak było to w przypadku przyjścia Deco, Ronaldinho, Eto'o, Giuly, Zambrotty
0
Przyłączam się do opinii poprzedników. Czemu tylko forma Alexisa i Davida zawiodła?? A pupilek Pedro to niby święta krowa? On ma jeszcze tragiczniejszy stosunek minut do występów. Jeżeli w przyszłym sezonie będzie grał tak jak teraz i tyle samo czasu, to uznam to za wielką pomyłkę i ślepotę sztabu
0
Klon ETO'o, klon Ronaldinho i klin Henrego
Do tego dobry stoper i Dani Alves młodszy o 5 lat i będzie pozamiatane.
0
Potrzebny jest ktoś z zewnątrz, ponieważ trenerzy namaszczani i pracujący wcześniej w klubie delikatnie mówiąc "stawiają" na swoich, stąd w składzie ciągle widoczni są Pedro, Alves, Xavi, Pique, brak ryzwalizacji na poszczególnych pozycjach, ponieważ do składu dołączani są wychowankowie, którzy w oczach trenerów żadną konkurencją nie są. Patrz Tello - zagra dobrze jeden mecz, w drugim mu nie pójdzie tak jak w pierwszym i 4-5 meczy na ławie (patrz Pedro - od sezonu 2010/2011 gra piach, ale w podstawowym składzie miejsce dla niego się znajduje). Montoya - zmiennik Alvesa (zaraz czy to nie Dani mówił, że musi się z Martinem w tym sezonie minutami dzielić?) I jak wyszło?? Jak gra to na lewej stronie, a jego strona to prawa. Bartra - potrzeba nam środkowego obrońcy i w ogóle. Marc gra kiedy, jak nie ma komu grać dopiero. Lepiej stawiać na Adriano jako środkowego obrońcy. Thiago? Też zagra dobry mecz i na ławę.
Ja bym jednak zmienił trenera. Z całym szacunkiem dla Tito, ale jemu dałbym inną posadę w FCB. Trenera bez sentymentów, z odwagą jak MOU, który nie bał się posadzić Ikera na ławce. Jupp byłby dobrą opcją, on motywuje piłkarzy cały czas. Nawet jak prowadzili 0-1 wczoraj dalej wymagał od nich dobrej gry. To samo Bielsa. Jak widzę Tito na ławce to wygląda jak posąg i nic więcej.
0
Liga?? Robi się coraz słabsza. Porażka w Europie boli, co to za klub, który potrafi wygrać z Deportivo czy Levante, a nie potrafi wygrać z PSG, Bayernem, Celticie
0
Jeden mecz na miesiąc? To nie wiem kto tak ogląda mecze, bo ja nie widzę co tydzień w lidze walki o każdą piłkę
0
"Nie trzeba nic zmieniać" - wymowne stwierdzenie. Widać było, że w zespole źle się dzieje już w ubiegłym sezonie, ale nikt nic z tego sobie nie robił. Wszyscy popadli w samozachwyt, łącznie z prezydentem pinokio na czele. Wpuszczanie wychowanków na siłę staje się powoli żenujące. Bez zmian nie widzę tego zespołu w przyszłości. Taki Bayern, mimo że ma tak silny skład w lecie będzie się dodatkowo wzmacniał, a ten trener mówi, nic się nie stało, piłkarzom trzeba przywrócić blask. Kpina. Przecież widać gołym okiem, że z Villi i Pedro nic już się nie wyciśnie. Alves, który wcześniej słabość w defensywie nadrabiał ofensywą, teraz te jego wykopy w publiczność. Xavi, Puyol?? Bez komentarza. Alexis to wielka niewiadoma, ale ma swój wiek. Tello?? Na miejscu chłopaka bym odszedł. Z całym szacunkiem, ale bez zmian w toku rozumowania trenerów i działaczy chłopak zmarnuje kolejny rok. Ma potencjał, ale co z tego. Lepiej stawiać na Cesca, Ville i Pedro w meczu, w którym myśli się o odrobieniu strat. Dlatego wczoraj wolałem obejrzeć sobie film niż ten mecz i mogę powiedzieć, że jestem z tego powodu zadowolony.
0
Ogólnie żarty. Ludzie zarządzający Barceloną nie widzą problemów - to jest największa porażka i totalne dno. Trener nic się nie stało ble ble ble, trzeba odzyskać dawnych graczy:
Pedro - 2 sezon kompletne nic
Pique - 2 sezon słabej gry
Puyol - wiek
Xavi - wiek
Alves - czasami skuteczny w ofensywie, ale w defensywie dramat
Villa - pojedyncze mecze
Alexis - raz zagra dobrze, to później siedzi na ławie
Ogarnijcie się, bo jak przyszły sezon znów będzie odzyskiwanie piłkarzy to będzie totalna porażka. Zarząd boi się wydawać kasy na wzmocnienia? Bardzo logiczne to z ich strony, ale bez sukcesów w Europie nie będzie tej kasy w ogóle.
0
To chyba żarty. Rossel ogarnij się
0
Jest sens oglądać tak przykry mecz? Pedro, Villa i Cesc w ataku? Gracze, którzy nie są w formie mają zapewnić 4-0? Szkoda słów, ehh. Przy takim myśleniu nasz trener tylko daje podstawę do stwierdzenia, że jednak się nie nadaje na taką funkcję.
0
TO już się robi powoli denne. Czy on nie widzi jak niektórzy grają na boisku? Jeżeli postawi po raz kolejny na Pedro, a widząc jego grę w tym sezonie jest szansa, że zawiedzie znów, to powinien razem z nim odejść z klubu