prokofiew
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Obywatel świata
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Janiama Tylko Ty mogłeś napisać taki komentarz. Wolę jakość od ilości...
1
@masq Kuzyn taki sobie wykonał. Mówił że będzie dbał. A potem zaczął piwko pić na tym tarasie i tak lata mijają a o impregnacji zapomnij. Teraz boso chodzisz tam na własną odpowiedzialność bo deski od słońca powyginane i postrzępione.
To piękna sprawa ale tylko dla ludzi którzy potem dbają o takie rzeczy.
5
Słyszeliście? Umtiti jeśli odejdzie to tylko do drużyny grającej w pucharach. Chłop będzie siedział na ławce tylko w drużynie grającej w LM. Ten to się ceni.
0
@Explode Do niedawna miałem podejście, że ok, jest parę tych reklam ale muszą zarabiać....ale teraz faktycznie.
1
@GeneralXavi Meczyki Barcy ze mną trzaska. Nie ma szans. Ale za to jeszcze na RM.pl będę musiał przegląd prasy czytać :D
38
@Redakcja Nawaliliście już tych reklam tyle, że na mobilnej nie da się w ogóle przeglądać strony. Ze dwie reklamy na cały ekran z opóźnionym krzyżykiem, do tego od góry na pół ekranu kolejna i jeszcze wyskakujące w dolnym prawym rogu wideo, które jak się zamknie to za chwilę i tak wraca po przewinięciu strony. TO JEST DRAMAT!!! Nie dość, że to już męczy to jeszcze jak się ma dźwięk włączony to można dostać szału. A ostatnio obudziliście mi tym szajsem dziecko bo akurat czytałem FCB jak sobie koło mnie spała.
DRAMAT!!!!!!!!!!! Rozumiem, że potrzeba kasy ale odechciewa się tu już wchodzić.
1
@nagev moja żona nie je mięsa i próbuje takich rzeczy. Ja jako mięsożerca często jestem testerem i potrafi skubana bardzo podobne smakowo efekty osiągnąć.
0
@maroon B. Jakby był szczęśliwy, nie miałby motywu.
2
Moim zdaniem info o Pique to fake. Po pierwsze nie mamy na razie nikogo na zastępstwo, a po drugie to Pique w poprzednim sezonie dawał nam w obronie sporo pewności siebie.
Chyba jedyny powód dla którego coś takiego mogło by paść to wywarcie presji w celu obniżenia wynagrodzenia lub utrzymania przez niego wysokiego poziomu na boisku i poza.
0
@MarianoItalianoVero tzn? Podrzucisz link?
0
PIękny artykuł na onecie. "Żołnierze zostali CZĘŚCIOWO okrążeni". Jak można być częściowo okrążonym? Ale dalej jest jeszcze lepiej :D "Ukraińcy zostali połowicznie okrążeni" - HAHA, kto to k... pisze :D
1
Ludzie jeżdżący prawym pasem po rondzie i zjeżdżający trzecim zjazdem lub nazwijmy to "skręcający w lewo" to nieporozumienie.
0
@AFA90 Mi by się nie chciało czytać tego pudelka. Dla mnie to taki ściek jak niektóre brukowce. Rzetelna informacja to tam przypadek.
1
@AllBundy Z oficjalnych komunikatów klubu :)
1
@John_Doe rzucam kamieniem.
0
@AllBundy Brać czyjeś gówno i jeszcze je rozrzucać? jeszcze gorzej.
1
@AllBundy Rzucanie gównem nigdy mi się nie podobało a tak mniej więcej wyglądają newsy od Barcainfo. Pudelek info raczej.
7
@BarcaInfo Przeczytałem w końcu wyjaśnienie Redakcji: Blazeq i Eoren i powiem tyle.
Weź gościu idź stąd. Opcja usuń konto i żegnamy. Rób sobie zasięgi na TT.
0
@BarcaInfo Może i redakcja faktycznie nie zachowuje się tu w pełni profesjonalnie - trzeba przyznać. Masz swoje argumenty. Wiele jeszcze brakuje.
Ale trzeba też oddać, że wiele z Twoich informacji, które powielasz to taki internetowy pudelek, który nie ma nic wspólnego z informacją. I nie będę ukrywał, że aż mi oczy krwawią i od jakiegoś czasu się nawet na ten temat wypowiem, gdy wrzucają tu Twoje tweety z jakimiś kolejnymi plotami lub wręcz postami bez informacji typu "w Barcelonie coś się dzieje".
0
@marek86 I vice versa.
0
@marek86 Chłopie byłem nauczycielem. Więc sam przestań pier.... bo ewidentnie próbujesz prowokować.
0
@marek86 Kolejny patolus to się naczytał pudelka.
Nauczyciel dyplomowany ma stawkę 4000 brutto. To nie na rękę.
Kumpela pracuje na etacie, ma dodatek za wysługę lat, i motywacyjny 40% bo wykonuje też zadania administracyjne i dopiero teraz dostała 4500 na rękę. Ale dostała taki dodatek jednorazowo, zazwyczaj około 20%. Więc tu nie siej bzdur bo szkoda się wypowiadać.
0
@(L)iBarca Tak wiem. A wiesz, że Ty ( albo Twoi rodzice ) płacą pensję Morawieckiego? I co z tego. Mamy publiczną edukację i tym bardziej jako społeczeństwo powinniśmy chcieć lepiej opłacanych nauczycieli.
A to co nazywasz fanaberią (czyli szkolnictwo artystyczne ) sprawia, że mamy w tym kraju instytucje kultury takie jak filharmonie, teatry, opery itp, i pewnie dość spora część ludzi ze świata muzyki popularnej wykształciło się w tych fanaberiach. Ale rozumiem, że nie korzystasz więc najlepiej zlikwidować....
0
@usztafik Rozumiem to co odnosisz do siebie i swojej edukacji. Ale w systemie są setki tysięcy dzieci o różnych zdolnościach i potrzebach. Super, że nie potrzebowałeś nauczyciela ale są tacy, którzy tego pedagoga potrzebują i czasami dzięki dobremu nauczycielowi odnajdują cel w życiu. Nie mówię też, że każdy musi mieć wzorowe świadectwo. Ale chodzi po prostu o to, że obecnie nauczyciele są zajeżdżani na śmierć, słabo wynagradzani i przez to właśnie nie mogą realnie pomagać dzieciakom, które po pandemii naprawdę mają sporo problemów w szkole. Nie wszystkie ale sporo.
0
@blazeq Po części się z Tobą zgadzam. Choć obawiam się pewnych negatywnych zjawisk. Edukacja stanie się produktem, a produkt nie zawsze może być dobry. Musiało by funkcjonować jakieś pośrednie rozwiązanie z możliwością kontroli jakości nauczania przez państwo.
Poza tym obawiam się problemu rozwarstwienia społecznego. Bogatsi będą mieli dostęp do lepszej edukacji, biedniejsi czasami w ogóle nie będą mogli tej edukacji otrzymać.
0
@usztafik Można to samo powiedzieć pracy w wywozie śmieci. Kiepska praca, słaba praca... po co? No przeważnie dlatego, że nie ma się wykształcenia pozwalającego robić coś innego. I tacy ludzie będą kończyć w edukacji. Są też ludzie, których pasjonuje pedagogika, praca z dziećmi itd. Ale potem trafiają do szkoły i budzą się z ręką w nocniku. A to powinien być jednak zawód o dość dużym znaczeniu bo Ci ludzie odpowiadają za edukację naszego społeczeństwa.
Być może gdybyś miał właśnie dobrze opłacanego nauczyciela, który miałby czas na to, żeby naprawdę Cię uczyć to umiał byś sam takie wnioski wyciągnąć.
0
@gaucho104 Oczywiście, że to zależy od regionu. Są regiony gdzie np. szkoły podlegają pod samorząd miejski lub gminy lub powiat i wtedy dają im więcej kasy na różne działania, w tym wypłaty i dodatki. Są takie regiony gdzie szkoły podlegają głównie pod ministerstwo i tu już zawsze są cięcia i ograniczenia.
To trochę tak jak ze służbą zdrowia. Są regiony lub miasta gdzie lekarzy jest sporo bo i sama placówka działa ok ale to głównie za sprawą tego, że dyrektor jest w stanie opłacić kadrę. A są miejsca gdzie lekarzy brakuje. I tu problem jest podobny.
Problemy edukacji są naprawdę spore, a pensje nauczycieli to wierzchołek tej sterty problemów. Jednak uważam, że właśnie od tego trzeba zacząć bo fajni ludzie i nauczyciele odchodzą z tego zawodu (jak np. ja:) ) lub go już po prostu nie wybierają. Za parę lat kiedy odejdą Ci, którzy są na emeryturze lub niedługo na nią przejdą nie będzie komu uczyć.
O powołaniu nie musisz mi nic mówić bo ja to samo robiłem z pasją dopóki nie miałem dość systemu oraz tego jak zgnoili nauczycieli podczas protestów. Fajnie, ze ciocia jest zadowolona, ale ciekawe ile ma lat jaki stopnień awansu, albo jakie dodatki ma uwzględnione w wypłacie. Bo może faktycznie dostaje dobrą kasę. Nie mówię, że każdy nauczyciel ma źle. Ale w ogólnym rozrachunku nie można powiedzieć, że nauczyciel to pożądany zawód.
Kończysz swój post "Pomyśl o tym"... wierz mi, wiele o tym myślałem i dlatego odszedłem ostatecznie z zawodu. Ale teraz proszę Ty się zastanów, dlaczego w naszym społeczeństwie istnieje powiedzenie o negatywnym znaczeniu pt. "Obyś cudze dzieci uczył". A druga sprawa to zastanów się, czy chciałbyś aby Twoje dziecko było w przyszłości nauczycielem? I dlaczego nie?:)
0
@gaucho104 ale nauczycieli brakuje. W szkole w której pracuje kumpel szukają od trzech lat 3-4 nauczycieli.
1
@gaucho104 skoro pracuje pierwszy rok to ma 3000 tys BRUTTO. Więc 2600 ma tylko dzięki dodatkom. 250 zł to też nieprawda bo podwyżka to 4,4%. Nawet od 3 tyś to nie będzie tyle ile napisałeś.
Skoro będzie pracowała w w 1-3 to zobaczysz ile dojdzie jej dodatkowej pracy na każde zajęcia. Ile będzie dokładała z własnej kasy na dodatkowe graty dla dzieci. A na końcu masz hałas dzieciarni i użeranie się z bandą rodziców roszczeniowych. Zapamiętaj ten post lub przypomnij sobie o tym po roku jej pracy. Potem napisz czy 2600 jest spoko.
0
@gaucho104 a jaki ma stopień awansu? Jakie ma dodatki? Bo pensja pensji nie równa.
Poza tym chyba nie bardzo szanujesz żonę pisząc "jakaś praca w domu". Albo przygotowujesz zajęcia porządnie albo jesteś słabym nauczycielem.
Tak dochodzą rady, szkolenia, wyjazdy służbowe, egzaminy, sprawdzanie prac, w przypadku mojego kumpla koncerty i konkursy muzyczne, tony dokumentacji, przygotowanie do zajęć, organizacja konkursów, warsztatów i może tak wyliczać w nieskończoność...ja już nie pamiętam.