prokofiew
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Obywatel świata
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
11
Ania Lewandowska sprawdzała w Google Map dojazd z Radomia do Barcelony. [Transfer tusz tusz]
0
Ja tam i tak naszych podziwiam bo gdybym był ma boisku to już dawno bym komuś nogi połamał za taką grę na czas.
14
Nie no bramkarz ze skurczami...to już k...przesada. zatrzymywanie czasu powinno wejść jak najszybciej.
5
Sędzia nie miał jaj pokazać kartki. Co za kalosz...
A Dest gdyby nie jego prędkość to ujemny wpływ na defensywę.
0
@Azacca W UK też w niedzielę że zrobisz zakupów, chyba że w małych sklepach. Poza tym po 22 w weekend nie kupisz alkoholu, chyba że u ciapatych pod ladą, ale nie tyle ile chcesz i nie co chcesz. Musisz iść do pubu. I co? Tam kościół nie miesza ale też doszli do pewnych wniosków jako społeczeństwo. Też wolałem gdy w niedzielę można było robić zakupy, ale teraz jest mi to zupełnie obojętne.
7
Garcia to jest tykającą bomba podobnie jak Lenglet. Czy ten gość zawsze musi przetrzymywać przeciwnika w polu karnym? Tylko się prosi o karniaka.
0
@Janiama A co mnie tam obchodzi co robisz ze swoim życiem, czy zarabiasz czy nie? Nawet o Tobie pierwotnie nie wspomniałem, ani Cię nie oznaczyłem. Ale skoro już odpisałeś to jak widzę znowu, że musisz się sam poklepać po pleckach i wykazać, że.... no tak, przecież Ty o czymś pisałeś i jak to masz z czymś rację, to mi się zbiera na wymioty bo jesteś jedną z niewielu osób o takim zapotrzebowaniu na tym forum. I skończmy temat bo temat wyszedł od TheNekro i nie miałem zamiaru go ciągnąć jak widać w moim wpisie.
0
@TheNekro94 Taaaa....nie zaczynajmy tematu bo jak widzę, że gość pisze, że przecież ON JUŻ O CZYMŚ MÓWIŁ i teraz to się potwierdza to zastanawiam się gdzie się zapaść.
0
@Pawci023x Nie koniecznie ale w tym przypadku najprawdopodobniej oznaczało to tę pozycję.
0
No i proszę, Xavi dementuje trenowanie z Garcią na pivocie. I jak teraz się mają Ci "wielcy" tfu dziennikarze? Znowu news by tylko ruch wywołać. To jest po prostu żałosne. Pewnie 3/4 tego co produkuje twitterowy ściek to takie "pewne" info.
2
@kaamil1910 Jak się nie ma argumentów lub nic mądrego do powiedzenia to pozostaje głupio cieszyć ryja? Rozumiem że takie masz podejście.
2
Jak trzeba być wypranym z empatii by w ciągu 9 dni, 2 razy serwować uchodźcom wojennym w naszym kraju syreny alarmowe? Czy na prawdę ten jeden rok, kiedy wszystko jest tak świeże, nie można sobie odpuścić?
1
@Damian11 Raczej gówno za kolejną kupę kasy.
0
@ferdas_rawa Ale czy ja gdzieś napisałem, że trzeba się tym natychmiast zająć? Że trzeba odłożyć wszystkie sprawy i zająć się usuwaniem tego "hasła" z paszportów? Nie. Odebrałem paszport i wylałem tu swoją frustrację.
Mi zdecydowanie nie podoba się to, że żyjemy w kraju, w którym uważa się, że każdy powinien być wierzącym i najlepiej katolikiem. I nie będę tego ignorował bo obecnie katolicy są jeszcze bardziej roszczeniowi w stosunku do możliwości eksponowania swojej wiary niż chyba społeczność LGBT w eksponowaniu swojej seksualności. I na serio rozważam wyjazd z Polski bo jest coraz gorzej. Więc nie wiem jak to będzie w perspektywie 5-6 lat.
Poza tym, ja nigdzie nie powiedziałem, że sama wiara/religia jest czymś złym i że mam z nią negatywne skojarzenia. Mam wielu znajomych i przyjaciół, którzy są katolikami pełną gębą i są w tym zajebiści. Ale byli by ostatnimi ludźmi by narzucać mi swoje zdanie. Bóg, honor, ojczyzna nie kojarzy mi się źle, znam znaczenie tego hasła ale wolałbym mieć zwyczajnie możliwość, przynajmniej podjęcia decyzji, w stosunku do tego czy zostanie to umieszczone w moim paszporcie. A to dlatego, że całą RELIGIĘ ( nie wiarę ) uważam za totalną bzdurę i bełkot ( z całym szacunkiem dla osób, które jednak praktykują). I nie chciałbym by w jakikolwiek sposób sugerowano, że mogę być częścią tego całego kłamstwa (to tylko moja opinia ).
0
@Bykunn Na pewno nie obędzie się bez sporych strat. Ale prawda jest taka, że mają miasto otoczone i przy odpowiednim ostrzale masakrują miasto.
4
No to smacznego jaja i serniczka (bez rodzynków oczywiście)!
2
@ferdas_rawa Ale ja przecież napisałem, że w zasadzie to się z Tobą zgadzam. I to jest właśnie różnica. Zgadzam sie, z tym co napisałeś ale są też elementy, w których mam zwyczajnie inna opinię. I właśnie o tę możliwość mi chodzi, posiadania innych poglądów, innych wartości. A przy okazji nie wyjeżdżam Ci z testami typu to wyjedź poza unię lub spójrz w inne miejsce w paszporcie. Bardzo żałuję, że nie widzisz tej różnicy w podejściu.
P.S. Wybralismy rząd, który ma takie wartości, ale do zmiany konstytucji potrzeba znacznie więcej niż ma ten rząd. Więc dopóki konstytucja będzie taka jak jest to żaden rząd nie powinien robić tego co robi obecny.
1
@Wychowanek Wiem, wiem...już pisali to po prostu oddaj paszport. Albo lepiej, wyjedź, zmień kraj lub narodowość.
Jakie co niektórzy mają super pomysły. To może sam się zaklej skoro przeszkadza Ci czyjaś odmienność...
1
@Persyfl I dorzućmy jeszcze brak możliwości wydawania paszportu na śląsku.
A tak serio to jeśli obrazki będą oddawały najważniejsze informacje wymagane w dokumencie to spoko. Mizia mnie to jak to będzie rozwiązane, dopóki będzie to neutralne, suche i jak najbardziej urzędowe.
@Jamiro Pieczęć kulturowa. No teraz to pokazałeś się od "wykształconej" strony. Nie ma to z tym nic wspólnego, a fakt, że w ogóle idziesz w tę stronę już mi pachnie jakimś prawicowym bełkotem na temat tego jak to istnieją ludzie lepsi i gorsi.
3
@MessiTheBesst I właśnie dla tego taki dokument powinien być neutralny i pozbawiony takich symboli. Cóż jeśli żyjesz w kraju świeckim lub wyznaniowym to umieszczenie symbolu w dokumencie, który wskazuje na stosowne powiązania nie jest niczym dziwnym. Ale z tego co wiem to Polska nie jest krajem wyznaniowym wg konstytucji, którą obecna władza podciera sobie "wiadomą część ciała".
2
@Veraciter Ostatnie Twoje zdanie podsumowuje to do czego zmierzam. Zaczyna się od umieszczania w paszporcie znaków, a kończy się stwierdzeniami "Ty i Tobie podobni".
Wiem, jak wygląda historia Polski i wiem jaką rolę odgrywała wiara. Największe wojny prowadzone były w imię Boga i przy jego "pomocy i opiece". Dla mnie Boga nie ma, rozumiesz? To kwestia wiary, a nie faktów. Tym bardziej opieranie się na czymś co nie istnieje nie ma dla mnie sensu.
Wiem, jakie to hasłoa wartość historyczną. Ale co to ma do paszportu? Co to ma do dokumentu i tego w jaki sposób korzystam? No nijak, jest to wciskanie niepotrzebne wartości ludziom w papiery, których często nie wyznają, takich jak Bóg, lub które zaniedbują. Tym bardziej bez sensu.
@Culeamuerte moi przodkowie też walczyli, i co z tego? Jeśli moi (lub Twoi)przodkowie jakimś trafem walczyli by o wartości faszystowskie tzn. że ja też mam je wyznawać? I powtarzam, nawet jako osoba nie wierząca, znając Biblię wiem, że nie ma nic gorszego niż wojna ze słowem Bóg na ustach.
3
@JimMorrisonFCB walutą płace tylko on line:))) Papierowymi palę w kozie na działce.
2
@wpwelement "Wybitny pomysł". Zaraz pójdzie 20 postów i Twój wątek zginie bo 90% nawet do niego nie dojedzie tylko bez sensu od razu wklepie coś na samej górze.
Trzeba aby to przypiąć do góry. Wiem o co Ci chodzi ale większego bezsensu dawno nie widziałem.
2
@ferdas_rawa I co? Mam Ci powiedzieć "no życie"? Właśnie nie. Do pewnego stopnia zgadzam się z Tobą. Też wolałbym bym by widniało to w taki sposób jak Ty to widzisz. Ale...
Uważam, że nie są to kwestie porównywalne. Bo jako naród wybraliśmy wejście do UE, bo jest to raczej kwestią gospodarczą, a nie wyznania i religii. A samo umieszczenie nazwy UE pomaga w rozpoznaniu paszportu kogoś ze strefy szengen. A w czym ma pomóc i do czego służyć "Bóg, honor, ojczyzna"?
0
@Mads Ależ mnie te symbole także wkurzają i w ogóle eksponowanie sfery seksualnej. Jedynym powodem dla którego to obecnie toleruję to, fakt, że na każdym kroku się środowisko LGBTQ itp. tępi i dyskryminuje.
I także między innymi z tego powodu, że to jest wszystko dla pokazu i wycierania mordy takie rzeczy mnie denerwują.
5
@Mads Ale nikt mi nie drukuje tęczy w dowodzie. Nikt mi też nie drukuje innych symboli połączonych z wyznaniem, religią, wiarą. Robi to, niestety nasz, katolicki rząd, który robi to tylko dlatego, że uważa że wszyscy powinni wyznawać takie same wartości jak oni, których nawet sami nie wyznają.
5
@ferdas_rawa w cytacie, który przytoczyłeś nie ma mowy o wyznaniu, o Bogu. A ja właśnie tego się czepiam. Nie honoru, nie wierności dla ojczyzny.
Oczywiście że imienia i nazwiska nie wybierasz, ani rodziny. Ale W określonym mencie możesz dokonać zmiany. Zmiany imienia i nazwiska, możesz się także odciąć od rodziny lub nawet zmienić wiarę, dokonać np. apostazji.
Nie chodzi mi o żadną wojenkę tylko o pewną bezczelność i element narzucania swojego światopoglądu innym przez obecnie rządzących. Po co umieszczać coś takiego w paszporcie? Religia jest sprawą indywidualną każdego człowieka. A umieszczanie tego w tym dokumencie, sugeruje że ja te wartości wyznaję. Otóż....nie.
4
@krzakov tylko widzisz, konstytucja, czyli najważniejszy dokument naszej ojczyzny (nie książka Biblia) daje mi możliwość życia w kraju bez konieczności kultywowania żadnej z religii. Jako Polak nie utożsamiam polskości z przynależnością religijną, za to przeszkadza mi że niektórzy tak i jeszcze mnie w to wpychają.
Zresztą przed chrztem Polski te 900 lat jakoś przeżyliśmy jako POGANIE.
4
@ferdas_rawa No nie po problemie bo to dokument, z którego korzystam. Ale dlaczego znajduje się ta dewiza na dokumencie, który nie jest dokumentem wojskowym? Wiem jaką ma wartość historyczną i nie trzeba mi tego drukować w dokumencie, który służy mi do podróżowania. W tej formie przyjmuje właśnie formę ideologiczną.
Równie dobrze można by tego nie drukować i też było by po problemie.
4
@Kozinho. To jest Twoja opinia, dla mnie są tą kwestię niemal równorzędne. Jest to po prostu wciskanie na siłę ludziom poglądów lub jak w tym momencie wręcz adnotacji o tym jakie masz poglądy religijne.
@Mateonvious rozumiem do czego pijesz lecz mnie dziwi to w przeciwną stronę. Ludzie którzy pozwalają na takie małe kroczki wkrótce budzą się z nogą w nocniku bo nagle się okazuje, że wszystko zostało za nich określone, wpisane i narzucone.