0

@Xwowrak masz rację jeśli chodzi o sposób wyrażania tych roszczeń ale generalnie sporo z tych osób zwyczajnie ma rodziny, dzieci, plany its. To nie tak jak na dziennych gdzie studiami żyjesz i nie ważne kiedy są zajęcia.
A na studiach podyplomowych podchodzą do ludzi bardzo nieprofesjonalnie. Często jest burdel organizacyjny i dużo ściemy. A kasa za to nie jest mała. Dlatego po części rozumiem to, że ludzie mają pretensje.

0

Nie spodziewałem się takiego nakurw...Ania. Ajntracht nieźle gryzie trawę.

1

@Mads Ale chwileczkę kolego. Ja w żadnym momencie nie bronie tego, że trzeba tym ludziom pomagać. Raczej odnosiłem się do tego, ze kolega bardzo ogólnikowo potraktował całą grupę ludzi. Przez ostatnie lata mieliśmy inflację i stopy procentowe na normalnym poziomie i jakoś rządy to ogarniały. Nagle mamy Pis który drukuje kasę i się wszystko sypie. No to nie ten, kto wziął ten kredyt jest winny tylko rząd, który rozregulowuje system finansowy kraju. Wiadomo, że są idioci, którzy np. zarabiają 6 tys. miesięcznie i biorą ratę 2 tys. miesięcznie. Więc jak im wzrośnie rata do 4tys. z widmem dalszych wzrostów to mają problem. I takich baranów w życiu bym nie wsparł.
@TheNekro94 Od 20 lat kiedy to unormowała się inflacja nie było problemu mimo zmiany rządów itp. Zmierzam do tego, że odpowiedzialność za to co się dzieje powinien brać rząd i politycy, a nie normalni ludzie, którzy mają pełne prawo do tego by żyć w prawidłowo zarządzanym Państwie. Wiadomo, ze trzeba brać pod uwagę wiele czynników ale to nie jest takie wszystko czarno białe.
A co powiesz np. o działalności tych tzw. "doradców finansowych"? Oni nie są od doradzania tylko od wciskania kredytu i ściągania za to prowizji. Nie wszyscy o tym wiedzą. Myślą, że oni naprawdę pomagają. A na numer z poliso-lokatami to ile się ludzi nacięło? Są na świecie debile ale są tez ludzie, których oszukano i wprowadzono w błąd i to trzeba moim zdaniem rozgraniczyć. Bo ja wcale nie mówię, że teraz powinniśmy dokładać każdemu do kredytu.

5

@TheNekro94 No ok, ale powiedz kto 10-15 lat temu powiedziałby, że będziemy mieli wojnę i inflację ponad 11%, a może i wyższą. Biorąc kredyt jakieś 5 lat temu brałem pod uwagę dzisiejszą sytuację rynkową bo jestem bardzo ostrożny ale już tego, że stopy mogą wzrosnąć do 7,5-8% szczerze mówiąc nie brałem pod uwagę bo myśląc w ten sposób nigdy nie weźmiesz kredytu. Fakt, że trzeba mieć zapas i nawet jak skoczą o jeszcze 3-4% to jakoś będzie mnie na to stać. Ale dla osoby biorącej kredyt często takie wzrosty i scenariusze wydają się nierealne. I podejrzewam, że tu jest problem. W zasadzie ten scenariusz stał się realny tylko dzięki nieudolności finansowej tego rządu.

1

@TheNekro94 Wiesz...są ludzie, którzy po prostu nie znają się na finansach i polegają na tym co im powiedzą "specjaliści". Wyobraź sobie takiego Glapińskiego, który wychodzi i mówi, że inflacja jest tymczasowa, że to co dzieje się w kraju nie ma na nią wpływu, że tylko to co zagranicą może mieć na nią wpływ, a między czasie rząd dalej prowadzi swoją politykę jaką prowadzi czyli drukuje kasę. Wiesz, że masa ludzi po słowach Glapińskiego rzuciła się na hipoteki? Bo przecież szef banku narodowego powiedział, że nie ma zagrożenia. Tacy ludzie powinni odpowiadać przed sądem za takie słowa. A to, że ktoś na czymś się nie zna to nie koniecznie jego wina. Banki tak samo, jak można wciskać komuś kredyt wiedząc, że jego zdolność jest ograniczona? Nie ma tak, że tylko ten Kowalski jest winny. Instytucje dają ciała po całości i nikt za to nie odpowiada.

3

Uwaga papież podobno pocałował ukraińską flagę. Teraz już będzie wszystko dobrze...

0

Ojjj autobus Simeone znowu przegrał z kimś kto gra ofensywną piłkę. No nie spodziewałem się...po tylu latach? Jak można grać tak samo, kiedy niemal zawsze się przegrywa gdy tylko trafi się na zespół pokroju MC, Barca, Real czy Bayern? On chyba liczy na jakiś przypadek albo gorszy dzień drużyny przeciwnej bo nic innego mu nie pozostaje.

1

Ja pierdziele....i na to wszystko jeszcze wróci Ansu. Może być zacnie. Szkoda tylko, że przewaga RM jednak nadal spora.

1

Nie był to może nasz najbardziej udany mecz ale były emocje, szczególnie w II połowie. O ile w pierwszej można było sobie popatrzeć na pewne taktyczne rozwiązania to w drugiej już była jazda bez trzymanki. Ten mecz mógł się różnie skończyć choć my tworzyliśmy zdecydowanie więcej sytuacji. Ogromne wrażenie zrobił na mnie dzisiaj Dembele, bardzo dużo walczył i jak zazwyczaj na końcówki był ściągany, tak teraz dojechał do 90 minuty i walczył. Na minus Ferran, który sporo znowu zmarnował. Auba może nie bardzo widoczny ale pracował bez piłki. W drugiej połowie także Alves już nie do końca sobie radził, sporo błędów i mimo widocznych chęci już czasami nie nadążał za tempem meczu. Mimo to, super, że wygraliśmy i to na zero z tyłu. VAMOS!!!

0

@sokot Wiem...znam, tym bardziej jestem wkurzony. Bo tam dzieją się najmroczniejsze rzeczy, przecież podobno średniowiecze już dawno za nami.
Ukraińcom to się za to nie dziwię. Być może sam bym takie rzeczy robił. Z łatwością wymyślił bym bardzo bolesne tortury gdybym mógł ukarać kogoś kto zabiłby mi rodzinę i zaatakował mój dom.
Czuję zwyczajnie frustrację, że nie da się tego szybko rozwiązać poprzez choćby usunięcie Putina. Bo tu nie chodzi tylko o to, że interesy i biznesu sprawiają że nie da się tej wojny szybko zakończyć. Ale interesy i biznesu są też częścią przyczyny tej wojny.

1

@barcanawieki albo po prostu naleśniki z miodem i sokiem z cytryny:)

0

Ależ to mnie już wkur...a. Ruscy gwałcą, zabijają zwykłych ludzi, mieszkańców, kradną i niszczą. A cały świat pierdzieli: "sankcje działają". Putina już trzeba po prostu odciąć lub sprzątnąć bo to on wydaje rozkazy (najprawdopodobniej). Ale cała Rosja, żołnierze i ich rodziny muszą naprawdę poczuć, że to już nie czasy XIX wieku.

0

@LambiPL No ale czego oczekujesz od młodego człowieka? Jest na takim etapie, że to całe jego życie. Tak jak pisałem w moim początkowym poście, dla mnie to też tylko sport. A ten gość na ten moment żyje piłką, może mu się zmieni, a może nie i to się rozwinie. A mówimy przecież o teraźniejszości, a nie o tym co będzie za 10-20 lat i uważam, że nie ma sensu tego zwyczajnie podważać. Też uważam, że możemy już zakończyć :) pozdro!

2

Ale WIll Smith się teraz biczuje za to, że spoliczkował Chrisa Rocka. Ok, może przemoc nie jest dobrym rozwiązaniem ale po pierwsze to w tym wypadku akurat miał rację. Przynajmniej gość się nauczy, że pewnych granic lepiej nie przekraczać. Poza tym to był tylko plaskacz w twarz, przeprosiny wystarczą. Przecież go nie znokautował.

0

@mrboom Masz rację, bez sensu dyskusja.

4

@LambiPL Ok inna analogia... jak czyimś sensem życia będzie uprawianie ogródka to od razu ma zostać rolnikiem i pójść na studia? Czy wszystko wg Ciebie musi być wykonywane/robione na jakimś profesjonalnym wysokim poziomie by zgadzało się z definicją sensu życia? Osoba, którą ja znam nie skończyła studiów,a festiwale filmowe to nie jest nic wielkiego, ale jest to coś co uwielbia. Ty to od razu oceniasz. "No spoko". To powiedz mi tylko i co z tego, że ktoś uważa coś takiego za sens życia? Jest to gorsze? Mniej sensowne? Nie bardzo rozumiem co przez to chcesz przekazać.

1

@LambiPL @mrboom Ok. Ale dlaczego uważasz, że sensem życia jest być w czymś bardzo dobrym lub profesjonalnym i zrobić karierę? Kariera to sens życia w takim razie? Jak grać w piłkę to trzeba grać profesjonalnie, najlepiej w wielkiej drużynie? Albo jak dziergać to coś ekstra? Albo jak zbierać komiksy to może trzeba mieć jakąś renomę w tym względzie? To co Ty uważasz za hobby nie musi takie być dla kogoś innego. Bardzo wszystko przepuszczacie przez swój system wartości...który zazwyczaj u każdego wygląda inaczej.
Znam osobę dla której sensem życia jest kino. Jeździ po festiwalach, kinach itd. itd. Nie robi tego ekstra ale robi to z pasją i dla siebie. A tu chłop żyje piłką i nie wiadomo jak się jego życie potoczy. Może zostanie zwykłym klepaczem ale będzie z tego szczęśliwy, a może zostanie trenerem juniorów w jakieś pipiduwie ale odkryje mega utalentowanego zawodnika. No nie wiadomo...i nie wiem po co Wasze rozważania na temat tego jak młody jest i na jakim poziomie realizuje swoje ( jego i tylko jego ) zainteresowania.

2

@LambiPL To czy jego sens życia jest głębszy lub nie, nie zależy od tego czy jest młody. Deprecjonujesz jego opinię bo jest młody. Ja w młodości interesowałem się muzyką i grą na instrumencie i nic nie zapowiadało, że będę grał zawodowo. A wyszło jak wyszło.
@mrboom
A co gdyby lubił szydełkowanie? Czy sens życia musi być głębszy? Może po prostu dla każdego jest inny i nie ważne jaki dopóki jest?

3

@Bykunn Hehe szkoda, że wziąłeś ślub ze względu na nazwisko (m.in. oczywiście). Wiele rozrywki tracisz. Te zwarcia mózgu gdy żona przedstawia się innym nazwiskiem i jeszcze mówisz, że jesteście po ślubie :O A my dodatkowo nie nosimy obrączek! :D Ludziom przepalają się zwoje, że ktoś może złamać nieco schemat społeczno-tradycyjno-komercyjny. Ubaw jest nieziemski :)

13

@Bykunn Rozumiem do czego kolega Adi uderza. Nie każdy chce mieć żonę albo rodzinę. Nie każdy tak na to patrzy. Nawet jak jest młody i to jest to co jest dla niego całym życiem czy sensem życia to niech tak będzie. Są i tacy dla których całym życiem jest praca albo podróże. Nie nam oceniać co jest bardziej słuszne lub bardziej dojrzałe.

0

@Adi123456789 Ale ja pisałem o sobie, a nie o kimś innym. Każdy poszukuje swojego sensu życia i ma do tego prawo. Dopóki nie narzuca tego sensu innym ludziom :)

17

No cóż...to tylko sport. Osobiście w meczu Polska-Argentyna będę kibicował Messiemu, choć naszych na pewno będzie mi szkoda.
Poza tym, pojedynek z Lewym to będzie pewna uczta. Zdecydowanie najlepsi piłkarze ostatnich lat na swoich pozycjach. Będzie ciekawie:)

0

@vangoor nie mam TVP :D

0

gdzie jest jakaś transmisja live ?

0

@MesQueUnClub_87 daje głowę że drogi masz czarne i przejezdne. W tył wjedziesz i na zimówkach jak nie będziesz trzymał dystansu. Wiadomo, zima to zimówki ale nie piętnował bym nikogo tylko dlatego że dba o opony i umie jeździć w takich warunkach.

0

@MesQueUnClub_87 zaraz stopnieje, a jazda w ciepłym na zimowych mega szkodzi oponom

1

@JimMorrisonFCB Tylko wiesz, tacy jak on mają pożywkę właśnie z Waszych odpowiedzi. Jakby tego nie ruszać to umiera śmiercią naturalną. Poza tym to jest jeden wątek raz na jakiś czas. Da się to przewinąć ;)

3

@against_modern_football Gość chyba coś bierze albo nie zdaje sobie sprawy z tego co mówi.

1

@JimMorrisonFCB @GeneralXavi A nie lepiej ignorować Panowie? Ja tam czytam dla beki jak łykają to co niektórzy jak młode pelikany i ignoruję :) Da się :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?