0

@FireBarca1899 Napisałem o nauczycielu ale nie mówię, że to jedyna grupa zawodowa, która nie ma lekko. Wiadomo, że są też inne zawody które nie mają kolorowo. I to też trzeba by zmienić. Trzeba zasuwać....ale w tym wypadku gość zasuwa. Przydałoby się tylko by zasuwał w jednej szkole za konkretną kasę i miał szansę realizować nauczanie tak jak należy a nie latać po szkołach by mieć godne pieniądze. Ja akurat dałem taki przykład bo dotyczy to mojego kumpla i odbyliśmy na ten temat dość długą rozmowę. Jest wiele aspektów, których nie bierze się pod uwagę. I mnie osobiście to, jak on to wszystko ujął uderzyło. Ja tam rozumiem rozżalenie środowiska bo podwyżka w obecnych warunkach 250zl przy takim wykształceniu i osiągnięciach w zawodzie jakie gość ma to jak plaskacz w twarz. W mojej opinii. Gdyby pracował na jednym etacie, miałby 3000 tysie i dostałby 150 zł podwyżki. Ratuje go tylko to że zapierdala na dwa etaty. A rodziny nie widzi w tygodniu prawie w ogóle.

0

@Karzel w Polsce jest jakieś 400tys nauczycieli. To nie jest rzesza Popatrz na to ile mamy urzędników...

0

@Mads to nie jest tak że może. Po prostu szkoła w której jest na etacie cierpi na tym, że pracuje w drugim miejscu. Bo cześć czasu poza zajęciami zamiast spędzić na przygotowaniu zajęć spędza w drugiej pracy. A siedzi w robocie 12 godzin dziennie. To na pewno. Plus czasami w weekendy więc myślę że do 70 tygodniowo spokojnie dobija.

2

@FireBarca1899 to by było idealne. Kumpel ciągle powtarza że chętnie pracowałby w jednej szkole, bez dojazdów i rozdwajaniu się itd. Ale system źle działa. Nauczyciele żeby dostać kasę która pozwala normalnie żyć muszą pracować w kilku szkołach. Ten akurat jest dyplomowany więc ma najwyższą stawkę. Plus do tego ma spory dodatek za dodatkowe działania na rzecz szkoly. A co ma powiedzieć nauczyciel na niższym szczeblu? Który nie dość, że zarabia mniej to jeszcze pewnie nie ma wielu dodatków.

0

@Odcinkowy Jeden etat niepełny. Nie wiem dokładnie ile godzin.

0

@usztafik hmmm wiesz, bardziej chodzi mi o to, że ta podwyżka to praktycznie żadna podwyżka bo nawet na zatankowanie baku paliwa nie wystarczy. Nigdzie się nie skarżyłem na poziom życia tego nauczyciela.

0

@Tom0VeB takich szczegółów nie znam. Ale gość zapierdziela sporo. Często też pracuje w weekendy bo koncerty i występy.

3

@bartekvisca bo to dwie szkoły więc w zasadzie dwa etaty.

4

Podwyżki a'la PiS:

Nauczyciel dyplomowany pracujący w dwóch szkołach, po podwyżkach zafundowanych przez PiS (uwaga aż 4,4%) dostał 250zł. Dodam tylko, że aby zarabiać normalnie musi pracować w dwóch szkołach. W mieście jest tylko jedna szkoła tego typu (szkoła muzyczna) więc musi dojeżdżać do drugiej 70km. Obecnie tankowanie jednego baku to jakieś 400zł.

0

@Colon Akurat ten jego stand up już nieco słaby. Jedzie na starych trickach.... Humanity był znacznie lepszy. Zresztą widać go tam bardziej naturalnego i spontanicznego. Tutaj, taki już oklepany...

1

"Rolandów Garrosów" :D

0

@zenoowity Dobrze, że pokazałeś mi ten mONdry hejt :D

3

@Pawel13sz Pewnie chodziło o postrzeganie futbollu. Ale Tweety od Barca info to właśnie taki niski poziom, także językowy.

1

@MESSIah16 Ani to, ani to. Najlepiej jakieś połączenie tych dwóch wersji.

0

@Corr zamieszek? Dlaczego? Po prostu by tych agentów skasowali.

21

Odnośnie wojny UA-Rosja to muszę przyznać że jestem rozczarowany grupą Anonymous. Odgrażali się, publikowali posty o tym, że zdmuchną Rosję, a na razie widzę, że to ich zdmuchnięto. Zhakowali kilka stron i wypuścili trochę danych ale poza tym wychodzi na to, że ich groźby były tylko machaniem szabelką.

0

@matirix20 niesamowite. To na pewno efekt Twojej taktyki.

34

Miarą wielkości Messiego jest to, że po bramkach słabym drużynom w komentarzach mu się umniejsza. Za to dla Ronaldo przyznaje się złotą piłkę.

1

@Gappeq Ja za wcześnie spróbowałem Laphroaig i dymne stały się dla mnie zbyt intensywne. Dlatego raczej gustuję na razie w łagodniejszych jak Glenmorangie albo Auchentoshan. Jameson's po potrójnej destylacji też mi przypadł do gustu.

1

@Ojciec5tkidzieci
Rzadko sprzedaje się whisky 0,5. Jak chcesz coś lepszego ale nie drogiego to polecam Jameson's. Irlandzka whisky. Mają teraz te wersje z czarną etykietą, są bardzo dobre. W rozsądnej cenie dostaniesz też Glenfiddich, to jest single malt więc jak ktoś lubi whisky to powinna być w sam raz. Jack Daniels to ściek do picia z Colą. Monkey Shoulder też jest spoko.

0

W zasadzie to mogliby wywalić nas, RM i Juve z Ligi Mistrzów. My i tak nie wygramy przez najbliższe dwa, trzy lata, a Real ze swoim fartem przynajmniej jej nie wygra.

0

@msmsms bo oni oglądają zamiast pisać komentarze

2

Karą dla Carvahala jest rozmowa z sędzią i liczenie do 3.

1

@Comfortable_ bardzo dobry. Polecam.

1

Nigdy w życiu nie podpisałbym kontraktu z CVC na 50 lat wiedząc jak piłka i rynek się zmieniają oraz jak się zmieniły na przestrzeni choćby ostatnich 10-15 lat. Musiałby być tam zapisane takie klauzule, które nie naraziły by klubu na straty. A ten są prawdopodobne jeśli Laporta to podpisze.

5

Jest i Lągle z wylewem nr 1:)

0

Co by nie mówić Neseser Kafelki jest bardzo konsekwentny. Wiadomo, że kasa robi swoje ale ile też ma szczęścia... sprowadził Neya, Mapeta i jeszcze za friko dostał Messiego. A konferencja Verattiego nadal się nie odbyła.

1

@Sau_Ron Moim zdaniem, tak jak Neymar... Indywidualnie może i uda mu się coś osiągnąć bo Mess i CR będą już powoli obniżać loty ( jak w tym sezonie ). Lewy też nie wiadomo czy utrzyma formę.
Ale drużynowo? Nie, nie dadzą rady. To drużyna z kasy. Nawet jeśli przyjdzie Zidane to zanim zmieni tę ekipę, wywali łasych na kasę i sprowadzi tych co będą grali dla niego, minie kilka lat i znowu zacznie się gadanie o transferze.

0

Pięknie kończy się ta telenowela z Mbappe. Wydoił PSG z kasy i jeszcze udupił Real. To co mnie dodatkowo cieszy w tej sytuacji to fakt, że obawialiśmy się, że Real wzmocni się Haalandem lub Mbappe i co by nie mówić po prostu będzie nam ciężej włączyć się do walki o mistrzostwo Hiszpanii.
To co mnie z kolei martwi to fakt, że PSG, tak jak grało na nosie całej Europie do tej pory, tak robi do nadal. La Liga może sobie składać pozwy i skargi ale co z tego skoro sam Ceferin ( czy jak on tam ) i Neseser Kafelki ustawili się już jakiś czas temu i do tego trzymają sztamę w sprawie superligi.
Poza tym martwi fakt, że dwie chyba najbardziej obecnie napompowane gwiazdy nie chcą przechodzić do LaLigi tylko wybierają City i PSG. Znak czasów chyba...

1

Myślę że było by pięknie gdyby Mbappe został w PSG, Dembele w Barcy i jeszcze przyszedł Lewy, a Real został z niczym.
Gorzej jeśli sytuacja się odwróci i to my zostaniemy z niczym. Bez 9 i Dembele...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?