0

Wczoraj zdecydowanie na plus Lewy, De Jonga i TS. Na minus Alba, Dembele.

Mamy sporo wzmocnień i piłkarzy którzy muszą poznać filozofię i styl. Cały czas widać potencjał i wiary dodaje mi fakt, że tworzyliśmy okazje. Martwi trochę brak kontroli nad spotkaniem i pewna panika w grze. Ale uważam, że po prostu trzeba czasu.
Bardzo cieszy mnie fakt, że możemy oglądać system 3-4-3. To moja ulubiona formacja ale nie wiem czy Busi nie jest zbyt wolny do takiego ustawienia. Może z Że Jongiem lub Kessim da się tak grać. Ale to pewnie będzie jeszcze większą jazda bez trzymanki.

0

Prawie 4 tys ludzi na LR. Widać efekt Lewego podziałał także na tej stronie.
Ciekawe czy redakcja pokazałaby by liczby z teraz i z przed transferu. Bo to na pewno interesujące.

4

Naprawdę... Barcelona nie może sobie pozwolić na tak wielka wtopę wizerunkową. Gdyby nie przewidzieli że będą mogli zarejestrować piłkarzy to by ich nie kupowali. Nie wiem o co tyle "podniety" wystarczy poczekać na oficjalkę, tak jak w innych przypadkach, a nie pocić się nad każdym postem.

0

@norbi77 Martwe ryby już liczą w tonach. Widziałem wzmianki o 7 tonach ale pewnie ta liczba już jest przekroczona. Zauważ też jak cicho jest na ten temat. Rząd już pewnie pracuje nad tym jak aferę wygłuszyć. Ciekawe kto beknie za tę katastrofę, bo to jest jakaś masakra.

0

No to RM mistrzem La Ligi. Niemal każde następne zdanie zaprzecza poprzedniemu.

0

@Yoshi94 sprzedaliśmy Cou za 20 mln. A reszta odchodzi bez kwoty odstępnego. To też jest wina Laporty? No właśnie nie, to cały czas spadek po poprzednim zarządzie.

1

@ShawnC Możemy zrobić te transfery tylko dlatego, że sprzedajemy majątek klubu. Laporta wie, że wizerunek klubu to jest kapitał i nie można sobie pozwolić na kolejne sezony jak ten ostatni.
Gdyby nie partactwa Bartomeu nie musielibyśmy sprzedawać praw telewizyjnych, być może klub stać by było na tego typu operacje bez ich sprzedaży.

4

Od momentu objęcia władzy przez Laportę minął już ponad rok. A on nadal sprząta po tym partaczu Bartomeu. Niesamowite ile syfu zostawił po sobie. Jeśli się jeszcze okaże że sprawa z kontraktami ma podstawy to będzie to kompletna kompromitacja Bartomeu...

3

Widać ogromny potencjał tej drużyny. Oby tylko jeszcze była motywacja i gryzienie trawy w meczach o punkty. A przy konkurencji w zespole nawet De Jong jakiś żywszy się zrobił.

1

@koksik2700 Rodzic alkoholik też kocha, rodzic znęcający się też przecież kocha, rodzice realizujący swoje niespełnione marzenia też. Więc nawet jeśli chcą dobrze to nie zawsze to "dobrze" jest dobre dla nas. Więc Twoje stwierdzenie jest bardzo daleko źle zakorzenionym stereotypem.

1

@Sisitoro hej, zaczynam przygodę z programowaniem w Pythonie. Jak myślisz, czy po roku studiów w zakresie programowania można już znaleźć pracę?

6

Transfer transferem ale to co się będzie działo od tej pory na tej stronie to będzie dramat. Dzieciarnia i hordy fanbojów. I pewnie redakcja dorzuci jeszcze parę reklam.

3

Nie jestem fanem Lewandowskiego jednak niezwykle cieszy mnie jego sukces. Piękne ukoronowanie jego kariery i mam nadzieję, że mimo wieku da nam wiele radości i bramek.
Generalnie uważam, że Bayern zrobił doskonały interes. Sprzedał piłkarza 34letniego za 50 baniek, czyli tak jak od początku oczekiwał. Barcelona po tym, jak Lewy się zdeklarował, ucierpiała by bardzo wizerunkowo, gdyby nie dopięła tego transferu. Bayern za to świetnie wykorzystał trudną sytuację Barcy i nie uległ.

Z punktu widzenia Barcy to nieco ryzykowny transfer. Lewy mimo, że jest w doskonałej formie, nie jest już 20latkiem. Sportowo nie wiadomo, czy się sprawdzi i trzeba się będzie przekonać. Każdego meczu już też pewnie nie będzie grał więc mam nadzieję, że będzie się uzupełniał z Aubą.
Marketingowo to świetny ruch, ogromna rzesza fanów Lewego na pewno rozpocznie pielgrzymki na Camp Nou, a nawet po prostu dla zwykłej chęci zobaczenia naszego rodaka w koszulce Barcy.

9

@MesQueUnClub96 Picie kawy.

0

@draxidox to jakaś masakra...

0

@Rewolucja123 taktyk ( ileś tam znaków )

19

@koksik2700 Dopóki nie zaczyna się rozwijać mózg to uważam, że jest to zwykła komórka. Do 6-7 tygodnia powinno być dozwolone.

0

Chyba z jakieś 90% informacji na tej stronie to obecnie płoty transferowe i Twitterowy śmietnik od Romero. Żadnych analiz z minionego sezonu, wywiadów, nic. Redakcja się nic nie wysila ostatnio. Taki Barca-Pudelek już się robi.

0

Dembele bym nie podpisał, a z Umtitim zerwałbym kontrakt i go wywalił chyba tylko po to, by wysłać sygnał, że Barca kończy z darmozjadami i piłkarzykami pasożytami. Tak wiem, Dembele pokazał na boisku, że potrafi grać i widać, że pracował nad poprawą ale już mógł sobie odpuścić te gierki kontraktowe jeśli chciał naprawdę zostać.

0

@Janiama Jak ktoś wyrzuca Buskiego i jeszcze podważa decyzję Xaviego to pewnie ma rację. Odejście De Jonga to decyzja finansowa.

0

@Keson Każdemu można w taki sposób rozdzielić obowiązki. Akurat w przypadku nauczycieli i wykładowców jest to wyszczególnione. I skoro niby każdy wie o co chodzi to po co się tego czepiać i wytykać, że jest to 26 godzin skoro wiadomo, że jest to więcej. Nauczyciele mówią o dodatkowych obowiązkach bo pierwsze co, to właśnie ten element jest wytykany, tak jakby faktycznie to było tylko to co robi się przy tablicy. To tak jakbym właśnie kierownikowi budowy wytknął, że schodzi z budowy i to koniec jego pracy.

0

@Keson On napisał że ma 26 godzin pensum. I to jest tu kluczowe. Pensum czyli praca przy tablicy, 26 godzin oznacza etat czyli jest to wymiar rzeczywisty 40 godzin.

0

@Keson No to biorąc nawet te 190 które rzuciłeś na początku to wychodzi jakieś 48 w tygodniu. To nie jest jakoś super dużo. Wierz mi lub nie ale nauczyciele tyle pracują. Nie wszyscy ale spora cześć tak.
Ja na początku by dostawać kasę która pozwalała mi na normalne życie trzepałem po 60-70 godzin tygodniowo. W trzech instytucjach.
Nauczycielom nie chodzi o to, że za dużo pracują. Chodzi o to, że gdyby za pracę w jednej szkole dostawali godne pieniądze to mogą pracować i te 50 godzin w tygodniu. Problem w tym, że aby godnie zarabiać łapią kilka szkół by nawalić godzin przy tablicy. Cierpi na tym reszta. Przede wszystkim jakość. Władzy zależy na t by to tak wyglądało. Gdyby nauczyciele mogli pracować w jednej szkole to cały system by się rozleciał.

0

@Chaoss A ile zarabiasz?

0

@Keson Przede wszystkim nie jestem... już...nauczycielem. I jako nauczyciel także pracowałem po 10h dziennie, tak jak Ty. Pracuje obecnie w zupełnie innej dziedzinie i pracuje mniej za większą kasę. Więc pewne porównanie mam. Ale też nigdzie nie mówię o tym, że w innych zawodach pracuje się mniej. Wiem, że są zawody, w których zapierdziela się nieziemsko ale też trzeba przyznać, że kasa też jest jeszcze inna.
Mimo wszystko uważam, że jest to zawód wyjątkowy bo dotyczy dzieci i od tego jacy nauczyciele będą w szkole często wiele zależy. Nauczyciel potrafi pomóc ale potrafi także zniszczyć dzieciaka.
A co do "190h + praca w domu" to tydzień ma 168 godzin...tyle na temat.

0

@LambiPL Czepiłeś się tych 100 godzin i nadal nie możesz zrozumieć, że to mit. Żaden nauczyciel nie pracuje tylko tyle ile ma godz. w pensum. To jest tylko ilość zajęć a w etacie ma 40 godzin i wykonuje inne zadania związane z pracą. A ostatecznie kończy się na więcej niż 40.
Porównujesz jakąś tam ciotkę, a zarobki na uczelni to zupełnie inna bajka. Poza tym nie wszyscy mogą zostać na uczelni. Ja gdy odchodziłem z uczelni usłyszałem słowa: "Jak chce się pracować na uczelni wyższej to czasami trzeba pracować za darmo". Bo Ci co chcą zostać są na początku wyzyskiwani lub muszą ostro całować tyłki.
Poza tym metafora nie musi mieć puenty więc gość akurat trafnie napisał.
I nie, że nie przeglądasz tylko sory ale pieprzysz głupoty bo widać, że bazujesz na wiedzy z TV PiS i nie masz zielonego pojęcia jak to wygląda od środka. Inna sprawą jest to, że działasz wg zasady "nie wiem, ale się wypowiem".

1

@LambiPL Nikt nie mówi o 220h. Tylko o 40, tak jak normalny etat. A po licencjacie rzadko kto pracuje w szkole. Poza tym nie wiem co ma twój argument o podstawówce do tego wszystkiego. Pracowałem jako nauczyciel z dziećmi i na uczelni ze studentami. I uważam, że praca z małymi dziećmi jest znacznie cięższa niż z już ukształtowanymi (prawie) ludźmi. Choćby dlatego, że student jest bardziej określony i specjalizowany oraz w wielu przypadkach zainteresowany swoimi studiami. A dzieciaki...no jak nigdy nie doświadczyłeś to nie zrozumiesz na czym to polega.

0

@Conradxc I co z tych wakacji. Kiedyś chciałem kumpla wyciągnąć na wakacje do Tajlandii. Najlepiej w grudniu, może styczniu. Nie może bo on urlop musi realizować w okresie letnim. Niby ma ferie ale musi być na radach, wypełniać dokumentację itd. CO z tego, że ma wolne skoro zawsze jest uwiązany, nie może sobie wziąć urlopu w ciągu roku, nie może wziąć kilku dni np. przed świętami by pojechać do rodziny lub przygotować święta. Zawsze wakacje wtedy kiedy wszyscy inni także mają wakacje.

0

@LambiPL Te 26 godzin o których pisze to godziny przy tablicy. Poza tym są inne obowiązki, które w ogólnym rozrachunku prowadzą do przepracowania ponad 40 godzin w tygodniu. Więc jak na 40 godzin pracy i do tego w pracy, która jest związana z wykonywaniem pewnej wyjątkowej roli to tyle kasy to jest nic.
Bo jednak na kasie, po odpowiednim przeszkoleniu każdy będzie mógł sobie poradzić. A w szkole? Poza tym, uważam, że pracę nauczyciela trzeba stawiać mniej więcej z rolą lekarza lub policjanta. Wiadomo, że nie ratują życia ale edukacja dzieci to nie tylko ważna sprawa ale i odpowiedzialna. Każdy kto choć choć czasami zastanawia się nad tym co jest ważne dla społeczeństwa będzie o tym wiedział.

0

@Freudysta Gratuluję decyzji. A niektórzy nadal będą mówili, że nauczyciele zarabiają po 3-4 tys. zapominają dodać BRUTTO :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?