radeknyc1
Dołączył/a: maj 2011
Rzeszów
21 obserwujących
29 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dziś nie może się wydarzyć nic złego :)
0
Gerrard mógł mieć (jeszcze może) hattricka z karnych :D Tego jeszcze nie było w tym sezonie :D
0
Myślę, że dużo będzie zależeć od dzisiejszego meczu. Mam nadzieję, że każdy pokaże się z dobrej strony = strzeli gola :)
0
Bardzo ciekawy i solidny zawodnik. Młody, wysoki i dobry technicznie. Całkiem przyzwoite statystyki, ale najbardziej (z tych prawdopodobnych) chciałbym Cuadrado. Nominalnie jest skrzydłowym, ale jest też świetnym prawym obrońcą i myślę, że byłby najtrafniejszym wyborem, ale będzie pewnie dużo droższy gdyż sama wartość (24 mln) jest większa niż kwota negocjacji Danilo, a przecież trzeba uwzględnić dodatkowe koszty, więc Cuadrado pewnie około 30 mln by kosztował.
0
Myślę, że całkiem optymalna jedenastka jak na dzisiejszy mecz. W razie czego można wpuścić Neymara i Fabregasa zawsze :)
0
Szczerze, to jakby nie to, że strasznie frajersko gubiliśmy punkty, to by nie było tu tylu najazdów na Real, a prawda jest taka, że oni wyciągnęli wnioski z jesieni i grają tak samo z Atletico jak z Betisem itp. Rozumiem, że dla niektórych 3 miejsce jest nie do przyjęcia, ale sama sobie jest winna Barcelona i wszelkie najazdy na Real są według mnie trochę żałosne i bez potrzeby.
0
Jak pokazał mecz z City, gra na 4 pomocników jest bardzo dobra. Może warto spróbować w lidze takie ustawienie.
0
A jak mowa o bocznych obrońcach to fajnie jakby ściągnęli Cuadrado z Fiorentiny na miejsce Alvesa :)
1
Nie no, zostaje u nas :) Jeden z nielicznych, co nie boi się przypieprzyć z dystansu i to często z pozytywnym skutkiem :)
0
Też tak uważam. Nie chciałbym Luiza, ale wg mnie lepiej Benatia niż Hummels :)
0
CZ. 2: Co mogę więcej powiedzieć o atutach wymienionych zawodników?
Wzrostem i siłą żaden nie odbiega. W grze powietrznej każdy sprawdza się na wysokim poziomie, ale grzebiąc trochę w statystykach zauważyłem, że najlepszy jest Benatia, a najgorszy Luiz. Siła potrzebna do odbioru piłki jest u każdego, choć według mnie Luiz lekko ostaje. Co do szybkości, to najszybszy jest Mangala, potem Luiz i kolejno Kompany i Benatia. W grze Barcelony szybkość jest bardzo ważna, ale różnice nie są duże. Grę nogami (strzały) najlepiej opanował David, ale na gole się to nie przekłada za bardzo. Dokładność podań praktycznie taka sama, i wszyscy świetnie obsługują partnerów z pola.
Najważniejszy atut, czyli gra defensywna w przekroju całego sezonu. Trudno porównywać szczerze i trochę mi to zajęło zanim nie wygrzebałem statystyk i ich nie porównałem, ale patrząc na nie stwierdzam, że kolejność jest następująca:
1. Benatia
2. Kompany
3. Mangala
4. Hummels
5. Luiz
Każdy ma oczywiście swoje zdanie, i ma prawo się nie zgodzić, ale myślę, że w miarę ich porównałem :) Dziękuję za przeczytanie.
0
CZ. 1: Pozwolę sobie porównać statystyki w tym sezonie 5 głównych kandydatów na obrońcę.
Zaznaczam na samym początku, że wiem, że statystyki to nie wszystko i każdy gra w innej lidze, więc jeden ma łatwiej a drugi trudniej, ale zawsze to jakiś punkt odniesienia :)
David Luiz - 33 spotkania - 0 goli, 2 asysty. Suche statystyki nie powalają i są one najgorsze z piątki graczy, szczególnie, że Luiz często gra jako DP.
Mats Hummels - 22 spotkania - 2 gole, 2 asysty. Dużo mniej rozegranych spotkań główne przez kontuzje, ale i tak całkiem nieźle.
Vincent Kompany - 28 spotkań - 4 gole, 0 asyst. Podobnie jak Luiz gra w najlepszej lidze (wedle gustu) z zestawienia i głównie były to gole ze stałych fragmentów, co by się nam bardzo przydał. Najstarszy z wymienionych (1986 r.)
Mehdi Benatia - 31 spotkań - 5 goli, 0 asyst. Sam zainteresowany jest ostoją najlepszej defensywy w Serie A. Całkiem przyzwoite statystyki jak na ŚO. Jego głównym atutem jest wzrost (191 cm) i siła, co czyni go bardzo pewnym punktem w obronie i ataku.
Eliaquim Mangala - 34 spotkania - 4 gole, 2 asysty. Najmłodszy ze wszystkich (1991r.) ale i z najlepszymi osobistymi statystykami. "Najniższy" z zestawionych zawodników - 188 cm, ale jak widać różnica minimalna. Bardzo dobra gra głową i pewny punkt w obronie Portowców.
0
Zgadza się. Nie może by odzyskał formę a może nie. Szkoda ryzykować za takie pieniądze szczególnie, że ostatnio Luiz nie gra jakoś olśniewająco. Nie wiem czemu niektórzy tak się upierają co do niego. Myślę, że jak już wykładać kasę na obrońce to na kogoś z trójki: Mangala-Benatia-Kompany. Co do Hummelsa to średnio jestem do niego przekonany. Łapie kontuzje dość często i może jak ma siedzieć w gabinetach to raczej strata kasy.
Osobiście uważam, że już długo było "duszenie grosza" przez Barcelonę i w końcu nadszedł czas nie bać się wydać jakiejś konkretnej sumy :)
1
No według mnie Mangala i Benatia są lepsi od Luiza, więc ich bym wolał.
0
Będzie wydana po polsku? :V
0
Vincent Kompany latem przeniesie się do Barcelony za około 23 miliony euro– donosi "El Mundo Deportivo"
No ciekawe ile w tym prawdy, bo wiadomo, że co drugiego się łączy z Barceloną, ale moim zdaniem za 23 mln Kompany to niezła okazja :)
0
-Najlepszy obrońca, przeciwko któremu przyszło Ci zagrać?
Chyba jest to Gerard Pique, który wtedy nie był jeszcze tak znaną osobowością. Pique to nie tylko kapitalny obrońca, potrafi również świetnie budować akcje ofensywne.
Tak oto odpowiedział Paweł Brożek na zadane mu pytanie :)
0
http://gfycat.com/TautScratchyHamadryad
Messi tak szybko biegł, że nabrał się na zwód Iniesty :D
0
To był jeden z najlepszych meczów w tym sezonie, a na pewno najlepszy w tym roku. Szkoda, tylu niewykorzystanych sytuacji i tych dwóch pomyłem sędziowskich, ale na szczęście nie miało to wpływu na awans. Jedyne co może martwić, to stracone gole ze stałych fragmentów, a było ich w tym sezonie chyba koło 10 i to chyba główna rzecz do poprawy.
Z drugiej strony nie było wczoraj zawodnika, który by nie był zaangażowany czy słabo grał. Taką Barcelonę można oglądać codziennie i takiego nastawienia wymagają kibice, szczególnie w meczach z dużo słabszymi rywalami. Był pressing, bieganie, dobra gra Valdesa i obrońców, nie było głupich strat (przynajmniej nie za dużo) i w końcu był Messi w formie do jakiej nas przyzwyczaił. Liczę na to, że piłkarze zrozumieli gdzie tkwi problem i rzeczywiście będą grać każdy mecz jak finał, a nie puszczali słowa na wiatr. W lidze jeszcze się wiele może wydarzyć. Trzeba wierzyć do końca.
0
Szkoda, że w Polsce nie da się kupić Sport czy Mundo Deportivo :-(
0
https://31.media.tumblr.com/9173a490fdd60f8a70587f72583ac0a1/tumblr_n2ca70bMZ41shaydvo1_250.gif
0
Po takich meczach jestem w stanie uwierzyć w te słowa : D
0
Od siebie dodam, że najwięcej podań w meczu miał nie kto inny jak Xavi - 92 z czego 88 celnych, co daje 95,6 % dokładności :)
0
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t1.0-9/p480x480/1897900_430306257072672_1595719104_n.jpg
To zdjęcie świetnie podsumowuje frustracje z rm.pl ;P
0
Pique dziś czyści wszystko :-D
0
No ile jeszcze tego pecha przy strzalach?
0
https://pbs.twimg.com/media/BijbJF0CEAA5R6c.png
Liczba podań Aguero w I połowie :)
Mimo wszystko nie chce nic na niego mówić, bo przecież zostało 45 min i różnie być może ;P
0
Oprócz pecha przy strzałach i sędziów, wszystko na plus jak na razie :D
0
Nie myślałem, że kiedykolwiek to powiem, ale Neymar nie zasłużył na podstawową 11 na City.
0
http://memytutaj.pl/media/created/3tgiag.jpg :)