5

De Ligt załatwił Holandię jak nas Krychowiak. Przy okazji mój kupon :(

2

@pluszek Skoro kontrakt obowiązuje 2 strony to czemu nie piszesz nic o Umtitim poza tym, że klub ma go dość ijest taki biedny? Czy jeśli mam umowę w pracy a nie będę wykonywał swoich obowiązków, to pracodawca jest zły, bo chce mnie za to zwolnić albo obniżyć pensję? A hasło "Więcej niż klub" to opluł właśnie Umtiti. Miał gdzieś klub, od kilku lat nie gra i jest wiecznie kontuzjowany. Mimo to klub cały czas w niego wierzył i dostawał nawet szansę gry w ostatnim sezonie a on i tak ma to wszystko w poważaniu i nie zrobił NIC żeby poprawić swoją formę czy podejście. Więc nie nadużywaj tego hasła w dyskusji z Umtitim, bo to śmieszne.

0

@macio_944 Akurat odświeżam sobie odcinki na TV6 :-D Tu jest niedoceniany, bo na tej stronie zrobił się straszny wylew dzieciaków i w większości nie pamiętają tego serialu i nie rozumieją realii tamtych czasów. Serial zaczął się w 1998 roku i ja osobiście mam sentyment do tego typu seriali, bo się na nich wychowywałem :-)

0

@Amadeo1996 Tu nie byłem, ale kiedyś korzystałem ze stronki oddspedia czy jakoś tak. I można było na niej zobaczyć na jakie wydarzenia spadają lub rosną nagle kursy i że coś jest w danych wydarzeniach na rzeczy.

0

@Criss18Barca Ostatnio wypowiada się tylu "ekspertów", że człowiek nie wiedział nawet, że ktoś taki istnieje. Ja przestałem czytać te wypociny jak zobaczyłem, że wypowiadają się m.in. 2 LEGENDY polskiej piłki: Radosław Beckham Majdan i Onyszko...

3

@kowal3 Raczej wy wszystko łykacie, co wam gazety napiszą.

0

W 1947 wiedzieli już, że Puchacz chce wrzucać. Tyle miejsca i czasu a on w głowie tylko "wrzuuuutka"....

1

@maciejsonFCB Busquets jak odzyskał formę to jeden z naszych najlepszych zawodników, ale widzę niektórzy zatrzymali się jeszcze na 2020 roku chyba. Może to Euro 2020 w 2021 ci miesza w głowie.

0

@escarabajo Hiszpańskim nie :D Tyle, że właśnie przez to ich podejście, że "powinni mieć już 6 pkt" to mają sytuację jaką mają. Wychodzi Szwecja, Polska a za chwilę Słowacja i sprowadzają ich te drużyny na ziemię. Nie wystarczy być reprezentacją Hiszpanii żeby coś wygrać a trzeba to jeszcze pokazać na boisku. Dlatego też uważam, że taki kubeł zimnej wody by im się przydał ;)

0

@Donio Być może mają, ale to są dla nich dodatkowe koszta. Ubezpieczenie piłkarza i to tak na prawdę na wszystko, bo nigdy nie wiesz jakiej kontuzji dozna, jest kosztowne. Wyobraź sobie ile miesięcznie kosztowałoby ubezpieczenie samej lewej nogi Messiego żeby to się jakoś opłacało przy odszkodowaniu. Pracowałem jako agent ubezpieczeniowy i co by nie mówili, to i tak zawsze firma patrzy na swój interes. W przypadku Dembele i jego powtarzających się kontuzji, to nie wiem czy ktoś by się podjął w ogóle ubezpieczenia jego nóg a jeśli tak to pewnie za takie kwoty, że szkoda dokładać do i tak jego wysokiej pensji.

Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem są pewne klauzule w kontraktach typu pensja uzależniona od rozegranych minut i to jest najlepsze "ubezpieczenie" dla klubu. A tak, to Dembele 4 miesiące L4 i w międzyczasie negocjacje o nowy kontrakt i w teorii to powinien z pocałowaniem ręki przyjąć nowy kontrakt na gorszych warunkach, bo i tak mało co gra, ale znając jego charakter myślę, że się jeszcze wypnie i odejdzie za darmo.

0

@pt9 W najważniejszych meczach to my akurat nikogo pochwalić nie możemy. Na chwilę obecną Barcelona nie ma alternatywy dla Alby, bo Gaya swoje będzie kosztował a Grimaldo to żaden gwarant jakości skoro całą seniorską karierę gra w lidze, która nie należy nawet do 5 najsilniejszych w Europie. Ja jestem zdania, że jak Alba odejdzie to będzie jak z Alvesem. Wypychano go z klubu i do teraz nie mamy prawego obrońcy z prawdziwego zdarzenia.

7

@JarekS Dembele się "spłaca" :D

0

@Pablit Tak jak kolega Ci napisał, bramki. Żeby wyjść z 1 miejsca Polska musi chyba wygrać minimum 2-1 a Hiszpania zremisować. Podobną sytuację masz w grupie B, gdzie Dana wygrała z Rosją, Rosja z Finlandią a Finlandia z Danią i zadecydowały bramki :)

2

@pt9 Super? Dziś już nic głupszego nie przeczytam a pewnie będzie wielu kandydatów skoro taki mecz w zanadrzu.

0

@escarabajo Kibicowałem Hiszpanii (oczywiście wyłączając Polaków, którzy zawsze są na 1 miejscu), ale na chwilę obecną chciałbym zobaczyć Polaków na 1 i Hiszpanów na 4 po remisie ze Słowacją. Niektórzy zawodnicy nauczyliby się pokory a szczególnie pismaki, które wieszczyły łatwą grupę i 1 miejsce bez żadnych problemów.

0

Dali nadzieję i to mi wystarczy na ten moment po Słowacji. Fajnie, że się jeszcze liczymy i jestem dziś naprawdę dumny z naszej kadry.

1

@Kielakowy eee co? :-D Ty oglądasz czy czytasz relację na meczykach?

0

3-0 Moreno. Chciałem bardziej realistycznie Hiszpania 1-3 Polska i Krychowiak gol, ale dostał czerwo i popsuł moje plany :/

10

@4Fabregas4 Jak jutro agent powie, że Wijnaldunowi podobał się bardziej ogródek obok domu Pochettino niż Koeman'a to też łykniesz? Tylko i wyłącznie poszedł za hajsem i każde inne pitolenie nie ma sensu skoro w ostatniej chwili zmienia zdanie, bo dostał 2 czy 3 razy więcej niż w Barcelonie.

1

@catalunya77 Ja o tym wiem. Dlatego nie oczekuję, że po sezonie gdzie grał wszystko pojedzie na Copa America i będzie grał jak 10 lat temu i nie będzie czuł zmęczenia.

0

@yoli No tak, szukam wymówek :D Przestań bawić się w psychologa i mi wmawiać takie pierdoły.

Nie muszę nawet wdawać się w dyskusję, bo jak coś powiem to i tak pewnie będzie to wymówka, ale gadanie jednocześnie, że Messi gra na szpicy i że się ogląda mecze brzmi zabawnie. Od dawna Messi jest wykorzystywany w inny sposób niż wcześniej i nie gra ani na szpicy ani na skrzydle (jak kiedyś), zazwyczaj gra cofnięty za napastnikiem. A co do "znajdują się tacy jak ty" to sam sobie odpowiedziałeś, bo zawsze znajdzie się taki jak ty co mu się coś nie podoba i będzie oczekiwał od zawodników, którzy są bliżej końca kariery, że będą grać tak, jak 10 lat wcześniej. Może jak sam będziesz w tym wieku to pewne rzeczy zrozumiesz.

15

@yoli Czerwiec, upały, cały sezon w nogach i to jeszcze napiętnowany wieloma skandalami, wyborami, pandemią itd. i oczekujesz, że 34-letni Messi będzie mijał zawodników jak tyczki i nie będzie czuł zmęczenia? Wow.

1

@AntekGriezmann A z kiedy chciałeś artykuł skoro w jego kontrakcie nic się nie zmieniło? Co więcej, w międzyczasie były obniżki z powodu pandemii. Chce odejścia Firpo z powodów sportowych, ale mówienie, że dużo zarabia, gdzie taki Pjanić bierze kilkanaście razy więcej to niesprawiedliwe stawianie sprawy.

0

1

Najbardziej nie lubię w naszej reprezentacji tego, że przyjdzie potem taki mecz z Andorą, San Marino czy innymi kelnerami, coś postrzelają i będzie gadane jak to nie są na właściwych torach, że wywalczą awans na turniej, że atmosfera, że już nie myślą o przegranym ostatnim turnieju, że teraz już czysta głowa i przychodzi mecz z jedną bardziej wymagającą drużyną i znowu jest to samo. Narobią nadziei, człowiek się łudzi, bo zawsze wierzy w swoich i ostatecznie na luziku pyknie nas Słowacja, Senegal, z Islandią wyrywamy rzutem na taśmę remis... Mam wrażenie, że jak Sousa nie wprowadzi twardej ręki w reprezentacji, tylko będzie takim dobrym ziomkiem, to nie będą brali na poważnie jego wytycznych (czyt. mecz i gole ze Słowacją) i nigdy nic nie ugramy. Jak jeden z drugim nie dostanie powołania, to może otrzeźwieją i przykładem tego jest Grosicki, który myślał, że pojedzie za nazwisko.

Tymczasem jutro z resztkami nadziei obejrzę mecz z Hiszpanią, ale nie wiem czy to już na moje nerwy.

0

@koziar Kiedyś coś tam w szachy grałem za dzieciaka i wszystkie podstawy znam, ale nie do końca widzę czemu musiał poddać :D Wytłumaczysz? Jestem ciekawy a widzę, że może bić pionem hetmana i teoretycznie problem z głowy. Nie wiem, siedzę w pracy teraz i rozkminiam :D

PS. Już widzę :D Jak zbije pionem, to on bierze jego piona swoim i blokuje drogę ucieczki królowi :D

1

@zaba107 Było już o tym nawet tutaj na stronie.

11

I ciekawe co wtedy powie jego ojciec, który zarzekał się, że Moriba kocha Barcelonę i tu chce kontynuować karierę. Sęk w tym, że obaj byli już jedną nogą w samolocie do Anglii a jak się hajs zgadzał to zaczęła się gadka o miłości do klubu. Mam małe deja vu odnośnie tamtej sytuacji.

2

W końcu Barcelona zaczęła stawiać warunki. Transfery Bartomeu to był skandal i mam nadzieję, że skończyły się czasy wypożyczeń za darmo, z OPCJĄ wykupu i najlepiej rozłożoną pensją na oba kluby.

0

@catalanian09 Kibice i media sami robią z nich celebrytów chcąc wiedzieć o każdym szczególe z ich życia. Bardzo duża część ma oczywiście "parcie na szkło", ale ilu jest takich, co stronią od mediów a ci koczują pod ich domami, śledzą każdy ich ruch, to chore.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?