tobiasson92
Dołączył/a: październik 2013
Łódź
23 obserwujących
22 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Straszny chaos wdziera się w grę Eintrachtu, nie wróży to dobrze na końcówkę.
2
Nie było ręki przecież.
0
Eintracht gra w piłkę a Rangersi strzelają ;)
11
Program Lewicy opiera się na podwyższaniu podatków i potem rozdawaniu zabranej kasy w socjalu, dlatego cały klub był przeciwko. Szkoda, że ta Pani nie ma cywilnej odwagi tego powiedzieć wprost.
0
@Azi Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za kolizję z tą różnicą, że wystąpi do sprawcy kolizji niemającego prawa jazdy z regresem.
1
@Zoker Cienki trener, dla mnie jego zatrudnienie w Polsce to ośmieszenie się Bońka.
0
@Image Chodzi o hajs + projekt sportowy. PSG z pewnością jest w stanie złożyć dowolną ofertę, natomiast Real zapewnia dobre pieniądze + lepszy projekt sportowy.
1
@Deviler No właśnie. Trudno w to uwierzyć, żeby osoba z prawem jazdy zrobiła taki manewr nieumyślnie.
0
@Mixtape Na pewno podpisze kontrakt z Realem. Pytanie tylko, ile zdoła jeszcze wycisnąć z Królewskich ;)
10
OMG, nie wierzę, że ta osoba ma w ogóle prawo jazdy.
15
Horban w przypływie szczerości ;)
0
Aston Villa zamierza wykupić Coutinho po sezonie. Działacze Villi nie zamierzają jednak płacić umówionej sumy w wypożyczeniu piłkarza. Są gotowi zaoferować Barcelonie kwotę w przedziale 14-20 mln euro. - źródło The Daily Mail.
3
Po zawetowaniu sankcji przez Węgry jest szansa na obniżki cen paliw w przyszłym tygodniu - ropa BRENT tanieje o 6% + nieznacznie osłabia się dolar.
2
@david89 Kiedyś straszono Babą Jagą, później czarną Wołgą, później koronawirusem, teraz się straszy Putinem, który jest skończony nawet w swoim własnym kraju.
2
Węgry nie poparły unijnego pakietu sankcji dotyczącego embarga na ropę, ponieważ doprowadziłoby to do znacznej podwyżki cen tego surowca i konsekwencji przerzucenie kosztów sankcji na rodzimych obywateli - wreszcie jakiś mądrze myślący człowiek
0
@Kgorecki2500 Robi to co powinien robić premier każdego kraju - dbać o interes swoich obywateli a w interesie Węgier nie jest embargo na ropę.
4
@tbas Rynek wyceniał podwyżki na co najmniej 1 punkt bazowy a było 0,75. Stąd spadek kursu waluty. Żeby złoty się umacniał RPP musiałaby w obecnych realiach podnieść stopy do 10%. O sile złotego decydują nie tylko stopy, ale i geopolityka (wojna tuż u bram, brak stabilnego systemu podatkowego, brak środków z KPO).
0
@Matt_i1992 Ja nie twierdzę, że inflacja nie była wysoka przed wojną. Ale wprowadzenie embarga na ropę spowoduje wzrost cen ropy wg prognoz co najmniej do 150 dolarów za baryłkę. Czyli zamiast 12% inflacji rok do roku będzie 20%. Z kolei niewprowadzenie embarga spowoduje wolniejszy jej wzrost.
2
@Matt_i1992 Wysokie ceny surowców wpłyną znacząco na podbicie już wcześniej i tak wysokiej inflacji. To nie jest raczej odkrycie Ameryki.
2
@jeyx77x Argument totalnie bezsensowny, populistyczny i odrealniony. Odpowiedź dlaczego się mylisz jest zawarta w tym artykule. A rosyjską ropę kupią Indie, Chiny i sprzedadzą jako gotowy produkt ;)
https://energia.rp.pl/ropa/art36225681-embargo-na-rosyjska-rope-potencjalne-alternatywy-tez-jeza-wlosy-na-karku
https://www.money.pl/gospodarka/shell-nadal-kupuje-rosyjski-olej-napedowy-a-zarzekal-sie-ze-przestanie-6756290021902976a.html
2
@tbas Bzdura, inflacja wynika nie tylko z kosztów surowców, ale i słabego kursu waluty i wzrostu konsumpcji. To przewaga popytu nad podażą powoduje, że przedsiębiorcy mogą przerzucać dowolne koszty na kupujących. Banki nie dadzą wyższego oprocentowania lokat, ponieważ w sektorze jest za dużo pieniądza a wzrost stóp powoduje, że trudniej będzie o kredyt więc bank będzie miał zamrożone aktywa.
9
@Przemek2323 Dzisiaj trwa licytacja na populizm. Smutne, że tak wygrywa się wybory...
7
Premier Węgier Viktor Orban zapowiedział, że nie poprze 6 pakietu sankcji sankcji wobec Rosji. Jego zdaniem sankcje mogą podważyć jedność Unii Europejskiej i wyrządzić więcej szkody Węgrom niż Rosji. - wreszcie ktoś mądry, kto nie chce żeby jego obywatele ponosili wysokie koszty wojny.
0
@333tricampeones333 W zasadzie siedząc na kiblu ;)
0
Nie będzie embarga na rosyjską ropę. Czechy i Słowacja mogą poprzeć sankcje tylko jeśli okres przejściowy wyniesie 3 lata. Węgry stawiają warunek, że poprą sankcje tylko jeśli zostanie z nich wyłączona rosyjska ropa płynąca ropociągiem.
0
@michal26 Nie do końca. Wyciek z raportu Bundesbanku wskazuje, że Europa ma szansę uniezależnić się od rosyjskiego gazu w dekadę! My nie jesteśmy stroną żadnego konfliktu i nie musimy ponosić dramatycznych kosztów. 60% importowanej do Polski ropy pochodzi z Rosji i nie ma możliwości jej zastąpienia. Przypominam, że OPEC nie zwiększy wydobycia więc rosyjska ropa i tak do nas trafi - albo jako gotowy produkt, który ściągniemy z innego kraju, albo jako półprodukt (tzw. mieszanka łotewska).
2
@BART97 Jak to atakują? Przecież mówią prawdę, że PiS niszczy niezależne sądownictwo, rozdaje kasę dla swoich, próbuje likwidować niezależne media czy nie szanują praw mniejszości. PE nie jest organem decyzyjnym w UE tylko Rada Europejska więc tylko PiS może coś załatwić dla Polski....
5
@Commandement Segregacja sanitarna ma takie same podstawy naukowe jak płaska ziemia, czyli żadne. Z raportu francuskiego think tanku wynika, że we Francji segregacja sanitarna "uratowała" życie 4000 osób, co w zasadzie mieści się w błędzie statystycznym biorąc pod uwagę liczbę szczepień.
1
@BART97 To pytanie świadczy o tym, że nie bardzo wiesz jakie kompetencje ma PE ;)
1
@michal26 Wtedy ropę i gaz z przyjemnością wezmą na promocji Indie i Chiny, a Europa będzie płacić absurdalne ceny.