0

@michal26 też mi się wydaje, że w Paryżu nie miała bo bym zwrócił uwagę.

0

@michal26 ja już w poprzednim meczu to zauważyłem

1

@michal26 właśnie też to zauważyłem. W wywiadach chyba tego nie ma.

0

@Thomas99PL Na pewno nie zgodzę się z typem na Borussię. Teraz już Haland wrócił a nadal Borussia spisuje się średnio. Sevilla natomiast jest w dosyć wysokiej formie bo widać chociażby po ostatnim meczu z Barcą.

1

@SzkolaFify no ja właśnie G2/G1. W sumie interesuje mnie i poprawa ataku i obrony. Mógłbyś np opisywać takie zagrania w ataku i obronie bez których grac na wyższym poziomie się nie da. Jeżeli analizujesz grę prosow to możesz opisywać co oni jak robią.

0

@SzkolaFify a z ciekawości też proszę o oznaczenie. Jaką rangę wbijasz?

0

@Oskiplay10 na pocieszenie mogę dodać, że mężczyźni też nie mogą :)

1

@MESSIah16 a co takiego się kobietom w Polsce dzieje?

1

Znowu niewykorzystana 200% sytuacja się mści.. Gdyby Messi wtedy trafił to calkiem inny mecz byśmy oglądali.

0

@DiffieHellman serio porównujesz takie dyktatury do Polski? Tam to byś za napisanie takiego czegoś o rządzie poszedł do więzienia.

0

@Kgorecki2500 dlatego taki protest na chwile w ogóle nie ma sensu. Nic to nie zmieni.

5

czyli standardowy "hit" ligi angielskiej?

0

Panowie pytanko. Złamała mi się słuchawka w zlewie tak niefortunnie że nie idzie tego wykręcić. Macie może jakiś sposób na to? Nie chce mi się zmieniać całego węża (jest wyciągany).

0

@kamyk_23 teraz chyba trudniej o to będzie bo jest mecz i rewanz

1

@sebo939 ej serio, już bym wtedy wolał żeby było to 2-0 i koniec niż w tak frajerski sposób przegrać 3-2

0

@Vane myślę że sezon przejściowy może trwać przez sezon xD

0

@Persyfl a ja ponownie Ci napisze żebyś sprawdzał jak sformułowania w Biblii są tłumaczone przez samą Biblię. Twierdzisz, że Bog w jakiś magiczny sposób zatwardzil serce faraona. To jak w takim razie zrobił to Izajasz, który nie ma magicznych mocy Bożych? Robił to. Właśnie przez głoszenie słowa. Jakieś Twoje porównania z Barca albo złodziejem to sa kompletnie nie trafione. Przypominam, że Bog ratował Izrael. To bardziej tak jakby np terroryści porwali autobus z dziećmi i zrobili sobie z nich niewolników. Przyjechałaby policja i prosiła o uwolnienie ich. Oni by to zlekcewazyli. Policja wtedy wbilaby i zastrzeliła stawiajacych się terrorystów i uratowała dzieci. Ty natomiast byś się wkurzal na policjantów jak mogą tak łamać wolna wolę terrorystów. To nie ma sensu. Jak już pisałem trzeba się liczyć z konsekwencjami swoich wyborów. Co do Twoich zarzutów to nie jestem katolikiem tylko chrześcijaninem. Jakbys przeczytał całe pismo to byś wiedział jak Biblia się odnosi do "katolików". Wiedziałbys również, że potop to był sposób na uratowanie ludzkości ponieważ praktycznie cała ludzkość byla skazona. Jakies zarzuty o moją pyche to w ogóle są śmieszne bo ja się nie produkuje tutaj dla siebie żeby wygrać jakąś kłótnie tylko dla Ciebie żebyś spróbował faktycznie przeczytać całość i zrozumiał co czytasz. Każdy potrzebuje ratunku od grzechu. Jeżeli twierdzisz, że nie potrzebujesz to też później na koniec się nie dziw co się stanie. Tak jak mówiłem. Konsekwencje swoich wyborów trzeba ponieść.

0

@Persyfl mam wrażenie, że Ty kompletnie nie chcesz zrozumieć co ja tutaj pisze. Cały czas pisze, że to nie Bóg zatwardzil serce tylko faraon sam swoim wyborem to zrobił. Gdzie tu jest naruszenie jego woli skoro on sam wybrał odrzucenie Boga? To tak jakby ktoś Ci powiedział że o danej godzinie w danym dniu będzie jechał przez Ulice wielkim kombajnem i żebyś pod żadnym pozorem na te ulice nie szedł bo Ci się coś stanie jak on będzie jechał. Już miesiąc przed tym codziennie by Cię ostrzegał. Ty jednak całkowicie to lekcewazysz i mimo. To tam idziesz a potem. Winisz tego który Cię ostrzegał że coś Ci się stało. To. Kto w tej sytuacji byłby winny? Odpowiedź jest prosta.
Wydaje mi się, że Ty nie potrafisz zrozumieć, że Bog daje wolna wolę człowiekowi. Jednocześnie człowiek musi ponieść konsekwencje swoich wyborów. Już nawet odsuwajac Boga na bok. Jeżeli w życiu podejmiesz zła decyzję to potem są tego konsekwencje. Tak samo w relacji z Bogiem. Odrzucając go musisz się liczyć z tym, że są tego konsekwencje. Bóg jest sprawiedliwy. Nie ma sensu chyba ciągnąć tej dyskusji. Radzę w zrozumieniu przeczytać CAŁE pismo a nie wybierać sobie fragmenty i na tej podstawie tworzyć teorie, które nie są prawdziwe (jak ta rzekoma złość Boga). Plan był zawsze taki żeby uratować ludzkość od kłamstwa i grzechu. Logicznym jest, że jeżeli ktoś taki.ratunek odrzuca to uratowany nie zostanie i to nie z winy Boga tylko swojej własnej bo mając wolna wolę wybrał odrzucenie Boga.

1

@Persyfl czemu Ty zwalasz na Boga to co zrobili ludzie? To tak jakbyś Ty kogoś zastrzelił i miał pretensje do Boga "jak on mógł do tego dopuścić". Tłumaczyłem Ci już co Oznacza to twierdzenie "uczynię nieustepliwym/zatwardzialym jego serce". A jak tlumaczysz jakieś słowa to weź pod uwagę jakie znaczenie to ma w Biblii a nie jak to teraz jest rozumiane. Wyjaśnienie jest w księdze Izajasza. Bóg do Izajasza powiedział żeby" zatwardzil serce ludu". A z księgi Izajasza wiemy, że Izajasz miał głosic słowo Boże i nawracać ludzi. To jest właśnie to zatwardzanie. Bóg przemawiał do faraona żeby ten się nawrocil i nie krzywdzi ludzi. On tego nie zrobił dlatego jego serce się zatwardzilo.
Owszem masz rację, że wiara jest łaska. Ale to Ty wybierasz czy z tej łaski chcesz skorzystać czy nie. Jest napisane w Biblii, że "Bóg. Nie ma upodobania w śmierci bezboznego". Jest też napisane, że zwleka ze swoim przyjściem bo czeka aż się jak najwięcej osób Nawroci.
Faraon zniewolil lud Boży. Dlatego Bóg zareagował i ten lud uratował.

0

@szymonbarca10 to nie jest księga symboliczna. Takie nauki są niebezpieczne bo w taki sposób można sobie tłumaczyć jak komu pasuje że jakaś księga jest symboliczna. W szczególności, że nie ma żadnych podstaw żeby tak twierdzić. Inna sprawa, że cała Biblia wtedy traci na autentyczności.

0

@Persyfl a Ty czytałeś? Przecież Bóg chciał uratować Izrael w taki sposób żeby nikt nie ucierpiał. Warto się zapoznać co znaczy zwrot "zatwardzil mu serce". To oznacza po prostu głoszenie słowa Bożego. Jeżeli osoba taka nie przyjmie tego słowa to wtedy jej serce staje się "zatwardziale". Informacja ta jest zawarta w księdze Izajasza gdzie Bóg mówi do niego żeby to on "zatwardzil serce" właśnie przez próbę nawrócenia innych. Gdyby przyjęli Boga to by żadnych plag nie było. Oni się jednak uparli, że są od Boga lepsi i więksi no to skończyło się to tragicznie bo Bóg musiał uratować swój lud.

0

@Persyfl Bóg zesłał plagi żeby ratować swój lud a nie zmusić kogoś do robienia czegoś.

0

@Persyfl Izrael był w niewoli egipskiej. Tym były spowodowane.

0

@Persyfl A wiesz czym były spowodowane?

1

@Katalończyk 99 ale skąd Ty to bierzesz, że nie mówienie o Bogu jest jakimś grzechem xD? Nawet w samej Biblii przecież jest napisane, że ludzie mają różne dary. Nie każdy musi być ewangelistą bo nie każdy się do tego nadaje.

0

@Katalończyk 99 ale co masz przez to na myśli? Przecież nadal możesz się rozwijać. Biblia nawet zachęca do znalezienia swojej pasji i wykorzystanie tego do pomagania innym. Takie życie nie brzmi jakoś źle xD

0

@puyol_presidend5 musisz mieć xD. Nie wiem może sprawdź na innej przeglądarce xD

2

@Katalończyk 99 nie chodzi o czynienie zła. Dokonujesz wyboru na podstawie którego nie chcesz poznać Boga.Dlatego w ten sposób pozbawiasz się ratunku jaki on oferuje no bo świadomie go odsuwasz.

8

@clyde tylko, że np. w chrześcijaństwie (nie mylić z religią katolicką bo to nie jest to samo) to nie Bóg potępia człowieka tylko człowiek sam to robi odrzucając Boga. Bóg nikogo nie zmusza do robienia tego co on chce (w szczególności, że sama Biblia mówi, że nie z uczynków jesteśmy zbawieni tylko przez wiarę). Po prostu chodzi o to, że trzeba będzie ponieść konsekwencje swoich wyborów. Odwracając się od Boga stajesz automatycznie po drugiej stronie. Bóg cały czas ostrzega żeby nie stać po stronie zła bo zło zostanie zniszczone. To, że Ty będziesz tam gdzie zło to nie jest wina Boga tylko człowieka i jego wyborów.

0

@clyde na jakiej podstawie?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?