tomcias10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
15
Dla tych, którzy twierdzą, że Trump to najgorszy prezydent wszechczasow radzę sprawdzic bardzo długa listę osiągnięć jego rzadu: https://www.whitehouse.gov/trump-administration-accomplishments/
Sa tam między innymi takie osiągnięcia jak:
Ameryka stworzyła ponad 7 mln nowych miejsc pracy – ponad trzykrotnie więcej niż przewidywały prognozy rządowe (https://www.cnbc.com/2019/02/12/us-job-openings-jump-to-record-high-of-7point3-million.html).
Dochody klasy średniej wzrosły o 5-6 tys. USD rocznie – ponad pięciokrotnie więcej niż za poprzedniej administracji (https://www.cnbc.com/2019/02/12/us-job-openings-jump-to-record-high-of-7point3-million.html).
Stopa bezrobocia osiągnęła poziom 3,5%, najniższy od pięćdziesięciu lat (https://abcnews.go.com/Business/us-employers-add-273k-jobs-february-unemployment-rate/story?id=69432924).
Stopa bezrobocia wśród Afroamerykanów, Latynosów, Azjatów, rdzennych Amerykanów, weteranów, osób niepełnosprawnych i tych, którzy nie ukończyli szkoły średniej, osiągnęła rekordowo niski poziom (https://www.cnbc.com/2019/10/04/black-and-hispanic-unemployment-is-at-a-record-low.html).
Bezrobocie wśród kobiet osiągnęło najniższy poziom od prawie 70 lat (https://equitablegrowth.org/what-the-historically-low-u-s-unemployment-rate-means-for-women-workers/).
Prawie 7 mln mniej Amerykanów pobierało bony żywnościowe, tzw. food stamps (https://www.washingtonexaminer.com/policy/economy/food-stamp-rolls-have-declined-by-7m-under-trump-even-before-reforms-take-effect).
Reforma systemu podatkowego:
– obniżono podatek od firm z 35 do 21%, w wyniku czego według różnych szacunków do Stanów Zjednoczonych wróciło 1,5 biliona USD kapitału
– podwojono wysokość ulgi na dziecko (ang. child tax credit) z 1000 na 2000 USD
– podwojono wysokość kwoty wolnej od podatku dla małżonków rozliczających się wspólnie (do poziomu 24 tys. USD)
– deregulacja gospodarki, w tym wprowadzenie zasady „2 za 1” (usunięcie 2 dotychczasowych regulacji na każdą nowo wprowadzoną; ostatecznie efekt tego był dużo lepszy niż zakładano – 8 za 1)
– ograniczenie biurokracji w systemie ochrony zdrowia, co przełożyło się na spadek ceny leków na receptę o prawie 10%
Renegocjacja niekorzystnych dla USA umów handlowych z wieloma krajami.
Niezależność energetyczna: po raz pierwszy od prawie 70 lat Stany Zjednoczone stały się eksporterem energii netto (https://www.cnbc.com/2019/01/24/us-becomes-a-net-energy-exporter-in-2020-energy-dept-says.html), a obecnie są największym producentem ropy naftowej i gazu ziemnego na świecie (https://www.agriculture.com/news/business/the-us-becomes-the-worlds-largest-oil-and-natural-gas-producer).
W wyniku zbudowania ponad 640 km muru na granicy z Meksykiem nielegalna imigracja spadła o 87%, a wraz z nią przemyt narkotyków (https://www.whitehouse.gov/articles/new-border-wall-nears-400-miles/).
Zrodlo: FB Polityczny Bączek
1
@PatrychoO a, ja myślałem, że już oglądałeś xD. Jeżeli nie no to polecam jak najbardziej tylko nie można się nastawić na to co do tej pory było w Marvelu bo Wandavision to na razie jest sitcom z lat 50 xD. Widać jednak, że coś jest nie tak i cały serial ogólnie jest owiany taka niepewnościa. Niby śmieszna komedia a nagle jest jakiś moment jak z dreszczowca/horroru.
1
@SiSenior maja pretensje do PISU o rozdawnictwo a sami proponują to samo. Czyli no dostajemy to co zawsze od lewicy czyli hipokryzje :)
1
@PatrychoO dla mnie super. Są głosy, że nudne, że nie to co w MCU było do tej pory, ale no tak to było reklamowane. Ludzie też chyba myślą, że ten serial cały czas tak będzie wyglądał a mamy zapewnienia od twórców i aktorów, że dostaniemy to na co wszyscy czekamy czyli epickosc jaka do tej pory MCU zapewnialo.
0
@Sapos93 przecież nic takiego nie ma na tym filmie..
10
@Bykunn w obydwu przypadkach ktoś traci życie, więc obrzydliwym jest twierdzenie, że któreś życie jest ważniejsze od drugiego.
15
@Bykunn a co to jest jak nie dziecko na wczesnym etapie rozwoju? Poza tym serio na rząd zwalasz to, że ktoś zabił? Jak można mieć takie chore myślenie..
12
@Bykunn ja jestem nikczemny? Ty mówisz, że śmierci dziecka można było zapobiec zabijając inne dziecko. Faktycznie pełna miłosierdzia postawa.
27
@Bykunn no a przerwanie ciąży jest pozbawieniem życia dziecka
20
@Bykunn czyli nic by się nie zmieniło bo i tak dziecko by zginęło
0
@jedrek7000 ale chyba w polfinale pucharu Hiszpanii nie strzelales. W okręgowce ja też grałem i robiłem lepsze akcje niż Griezmann teraz. I co z tego? Widocznie skoro się żaden z nas nie wybił wyżej to psychy do tego nie mamy, więc nie wiem po co takie przytyki do niego jeszcze w przypadku kiedy ewidentnie coś w głowie jest nie tak u niego. Takie śmiechy ze strony kibiców na pewno mu pomogą.
0
@jedrek7000 no pewnie najlepiej się śmiać z gościa, który widać, że ma problemy...
0
@Art o co. Dokładnie?
0
@MessiTheBesst problemem jest to, że obecnie każdy kto stwierdzi FAKT, czyli to, że murzyni popełniają więcej przestępstw, że gloryfikowanie czarnych przestępców tylko za to, że zginęli z rąk policji jest idiotyzmem, jest posadzany o rasizm. Tylko, że takie osoby jak zobaczą czarnoskorego lub mają z takim człowiekiem jakiś kontakt w życiu nie będą do niego negatywnie nastawione przez kolor skóry. Dopiero kiedy faktycznie zacznie sprawiać problemy to podejmie się względem niego odpowiednie kroki(ale takie działanie przecież nie jest zależne od koloru skóry). Mimo to gdy stwierdzisz, że murzyni zabili kilka razy więcej murzynow niż biali (co jest potwierdzone statystykami) to od razu jestes przez osoby glownie o poglądach lewicowych uważany za rasiste. Szkoda, że te osoby nie mają nic na poparcie swojej tezy i jedyne co robią to przekrzykuja Cię kłamstwami.
0
@DonMatteo901 komencik do obejrzenia na później
1
@Cvzx tak tak, chodziło mi o to, że w filmiku mówi, że koniec z fifą a potem na końcu, że jutro na twitchu gra w PP. Po tym stwierdzam, że cały ten filmik to beka po prostu. Tylko na końcu podaje prawdziwą informację xD.
1
@lukasbarca86 przecież na końcu filmiku mówi, że jutro na twitchu gra w Pucharze Polski i zaprasza wszystkich xD fake 100%
1
@MontelQ no to chyba dobrze, że nie jest jakaś łatwa xD. Mi też dziewczyna powiedziała na pierwszej randce, że za wcześnie i mi to akurat zaimponowało. Teraz już 3 rok jesteśmy razem. Chyba, że Ty szukasz czegoś na krótko no to faktycznie lipa xD
1
@dv7wisnia ja miałem dokładnie to samo. Moja dziewczyna, która nawet nie jest kibicem się wzruszyla. Super Jest to zrobione.
0
@clyde tak jak inni pisali wcześniej, daj czas do któregoś dnia i jak nie odda to wtedy zgłoś. Takie przystawanie na oszustwa nie jest okej.
0
@wlodek54 no ja do 80 minuty oglądałem a i tak chyba za długo
1
@Xavyol no dokladnie. Tutaj już jazda po Kumanie a powinniśmy wygrywać do momentu straconej bramki już z 3-0..
0
@pele1282 @Art również polecam
6
@sopelinho jak przyjdzie coś poważnego to ludzie sami się będą chcieli szczepić. To jest wirus, który większość osób nawet nie wie, że ma. Co do szczepionki to chodzi po prostu o to, że jest zbyt wiele kontrowersji wokół niej. Nie trzeba być antyszczepionkowcem żeby nie chcieć sobie wstrzyknac niesprawdzonej substancji do ciała. W szczególności, że firma tworząca te szczepionki w przeszłości wyplacila już ponad 3 miliardy dolarów zadośćuczynienia a to za ukrywanie efektów ubocznych, a to za podawanie leków bez zgody pacjenta itp. Co innego być fanem teori spiskowych a co innego patrzeć trzeźwo na to co się dzieje. Też wierzenie ślepo w to, że rządy pragną wszystkiego co. Najlepsze dla człowieka jest po prostu głupie. Przeszłość nas chyba nauczyła, że Ci ludzie patrzą tylko na swój zysk (podobnie właściciele wielkich koncernów).
1
@zmiter912576 najgorsze w tych albumach Eminema w ostatnich latach jest to, że on cały czas rapuje o tym samym. Już teraz Mozna stwierdzić, że na następnym albumie będzie kilka piosenek o toksycznym związku, o jego ojcu, którego nienawidzi oraz o tym, że ludzie go hejtuja za słabe albumy i czegokolwiek by nie zrobił muzycznie to będzie źle. Ja tam byłem jego fanem kiedyś ale tych nowych albumów ciężko się słucha. Jeszcze gdyby bity były przyjemne do słuchania to dałoby się to wytrzymać, ale też mam wrażenie że z bitami się Em zatrzymał w latach 2000 i nikt mu nie chce powiedzieć, że to jest już słabe po prostu.
0
@barcakamil nie będą możliwe bo przeszłość nie istnieje
0
@Pogba jeszcze zwolnił ewidentnie na koniec.. ciężko to wytłumaczyć
0
@BigVu xavi już powiedział że zostaje w katarze do 2022
0
To już lepiej żebyśmy grali jak z Levante a wygrali
0
@itmustbejoke no Tobie tak łatwo powiedzieć a jakbyś Ty był trenerem to inaczej byś mówił xD