3

Super! Będzie na dniówkę dla Messiego :)

0

Fajnie, że jest wstępne porozumienie. Ciekawe czy Pedrinho musiał w imieniu Barcy sam przekonywać Corinthians do tego kroku, czy zarząd poradził sobie sam :)

14

Już tak całkiem niedawno utarliśmy Realowi nosa z Andre Gomesem. Pamiętam te wszystkie kpiny i złośliwości w komentarzach. No cóż.. Jak to się mówi. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Ja dałbym wiele, żeby transfer pomocniki był po prostu strzałem w 10, niezależnie od tego kto kto będzie i czy utrzemy tym komuś nosa :)

1

Kilka przemyśleń o młodzieży w piłce:

Valverde czeka ciężki orzech do zgryzienia. Powoli wyczerpuje nam się Złote Pokolenie a przyszłość nie wygląda na razie zbyt różowo. Młodzież z La Masii ucieka a budżetem daleko nam do najbogatszych. Enrique dobrze o tym wiedział być może dlatego odszedł. Skład potrzebuje odmłodzenia a to zawsze wymaga ryzyka i poświęcenia. Wszyscy oczekują, że ten ostatni sezon to przypadkowa wpadka i już za chwilę będziemy mieli skład w którym jak kiedyś grają najlepsi na swojej pozycji a taka dominacja w najbliższej dekadzie, w mojej opinii raczej już się nie przytrafi. Nie tylko Barcelonie, ale w żadnym innym klubie. Nie chodzi tu o bycie pesymistą czy optymistą, ale wystarczy popatrzeć jak wygląda dziś piłka nożna.
Mamy dziś mnóstwo piłkarzy wybitnych, ale tymi grającymi piłkę z kosmosu są nadal jedynie Messi i Ronaldo. Zastępców nie widać, choć z drugiej strony powoli do gry wchodzi pokolenie dzieciaków, wychowanych w erze łatwego dostępu do internetu, youtuba gdzie jest masa materiałów dotyczących treningu różnych piłkarskich technik. Pokolenia, które już od urodzenia ma pod samym nosem profesjonalne orliki zamiast piaszczystych, kępiastych kartoflisk, gdzie za bramkę robiły dwie rzucone na ziemię bluzy. Już potężną różnicę między dzisiejszymi dzieciakami a tymi biegającymi za piłką w latach '90. Niedługo takich piłkarzy jak Dembele, Mbappe czy Donnaruma będzie więcej i póki nie zatrze się ta międzypokoleniowa przepaść w jakości, rynek transferowy może zwariować jeszcze bardziej i na tym Barca może się wyłożyć, bo nie będzie nas po prostu stać na konkurowanie z najbogatszymi. Właśnie dlatego dziś Cantery piłkarskie powinny odrywać o wiele bardziej znaczącą rolę niż dotychczas i właśnie w takich piłkarzy z nowoczesnym myśleniem o piłce trzeba według mnie inwestować i dawać więcej szans tym bardziej, że mamy jedną z najlepszych na świecie szkółek.

1

Dla mnie Paulinho odpada. Nie potrzebujemy zawodników, ktorzy mają problem z podjęciem decyzji między reprezentowaniem barw najlepszego klubu na świecie a brudnym chińskim szmalem.

3

Bo Higuain.

0

Biorąc pod uwagę, że za niewiele więcej sprzedali młodszego i będącego w genialnej formie Sancheza to powinni brać z ucałowaniem ręki.

0

Rezerwowy Morata za 70??

0

Nie różnią się tylko pozycją na której grają. Nie ma dwóch takich samych piłkarzy i nigdy nie będzie. Jak nie oglądasz na tyle futbolu, żeby samemu sobie odpowiedzieć na to pytanie to zobacz chociaż na YT kompilacje zagrań i wyciągnij sobie wnioski.

4

Mam na studiach znajomą, która zna Piotrka z młodszych lat. Siedziała z nim w ławce w szkole (nie wiem czy akurat na polskim) i wspominała, że dziwi się, że skończył jakąkolwiek szkołę. Podobno charakter miał beznadziejny. Największy cwaniak, łobuz i nieuk jakiego zna, ale z piłką się nie rozstawał i na złe mu to nie wyszło ;)

0

No cóż.. Ja uważam inaczej :) Już nawet nie mówiąc o Zielińskim.. Nie przyjąć do klubu utalentowanego zawodnika, bo za gówniarza gadał jakieś głupoty? To ja błagam. Jak by Modrić, Kross albo Asensio mieli do nas przyjść to połowa kibiców zawyłaby z radości w ciągu minuty zapominając o tym gdzie wcześniej grali.

30

"Nie czas ani na Kamerun ani na Kaiseslautern"

Pięknie go Borek zgasił :D

0

wzajemnie ;)

1

Jak będzie dobrze grał to czemu nie? Isco jest fanem Barcy i gra w Realu.

34

Borek: "Nie trafil czysto w pilke Krychowiak"
Hajto: "Moze tak chcial"

2

A ja bym widzial Zielinskiego w Barcelonie. Cholpak jak by za wczasu do nas trafil to by sie ogral pod wymagany styl a potencjal ma ogromny. Boiskowa inteligencja, chlodna i pokorna glowa, technika, przeglad pola i sporo doswiadczenia jak na ten wiek. Na pewno zjada Andre Gomesa na sniadanie

1

Reklama gilette z Neymarem i Suarezem wygrala :D

0

Czy ktoś z obecnych tutaj ogląda mecz za granicą w internecie i mógłbym się podzielić linkiem? Ten pier****ny polsat wszystko blokuje :/

0

dzięki :)

0

Po raz pierwszy od 5 lat real wygrywa lige do tego po walce do ostatniej kolejki. Odkladajac juz na bok spekulacje na temat sedziowania itd... Jak w ogole mozna porownywac ten zespol do ekipy Guardioli ktora grala w pilke na poziomie z innej planety i ZDOMINOWAŁA na kilka lat ta dyscypline sportu. Czy swiat upadl na glowe?? Gratulacje dla mistrzów ale nie przesadzajmy ;)

0

Suarez powoli najlepsze lata zostawia za sobą. Dembele potrzebny jest nam jak tlen. Nie mamy ławki ani pieniędzy. Trzeba korzystać, że chłopakowi zależy i brać bo za 3-4 lata będzie poza naszym zasięgiem

0

Czyli nie ma już nadziei?

0

O tym drugim nie słyszałem, dzięki

5

http://filmy.to/serial/Gra_o_tron-2011_s01e01,256857,l6rt7j

W tym momencie chyba najlepsza darmowa strona z serialami. Szybki bufor i dobra jakość. Niestety przed seansem wyświetlają się strasznie złośliwe reklamy. Mimo wszystko warto :)

0

Jeśli faktycznie wezmą za niego 30 baniek to nie będzie tragedii. Gorzej jak oddadzą za 10 w ratach + zmienne.

0

Kolejny 30 latek za grube miliony? Mam nadzieję, że to nie przejdzie. Przy obecnym budżecie nie stać nas na takie wymysły.

0

Finał zagrali fenomenalnie. Miałem na myśli cały sezon LM ogólnie

1

A następców nie widać

3

Artykuł traktowany jako ciekawostka jest bardzo interesujący. Nie rozumiem natomiast jak można na podstawie liczby bramek i trofeów porównywać tą dwójkę. Ronaldo jest fenomenalnym zawodnikiem. Jednym z najlepszych w historii, ale (w 100% obiektywnie i bez hejtu) każdy, kto ma szczęście posiadać zmysł wzorku i jakąkolwiek wiedzę o piłce nożnej powinien przyznać, że Messi jest przynajmniej jedną klasę nad Portugarczykiem. Oceniajmy dalej futbol po liczbach i statystykach a okaże się, że lepszy od ww dwójki jest Lavezzi bo zarabia najwięcej. Polska jest lepsza niż Hiszpania a najlepszym bramkarzem jest Wayne Shaw bo zasłania największą powierzchnię bramki.

1

Tego syfu już się nie da zatrzymać tak jak nigdy nie wyplewisz w ogrodzie wszystkich chwastów. Populacja muzułmańska w Europie i tak jest już ogromna a jeszcze się będzie mnożyć.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?