zenoowity
Dołączył/a: grudzień 2014
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Zdziwiłem się strasznie jak zobaczyłem że czołowi zawodnicy nie zostali powołani, w momencie kiedy męczymy się my wystawiamy z levante nawet nie drugi a trzeci zespół z bardzo młodymi zawodnikami hmmm. Czytam potem te zachwyty nad składem który wybrał Valverde ... i to nie od byle ludzi a od szanowanych że wspaniały skład i liczą że w trakcie meczu będą wprowadzani jeszcze mniej doświadczeni i młodsi gracze.
I tak się zastanawiam a co jak w pierwszym meczu dostaniemy 3 czy 4 bramki ... messi nie wejdzie w połowie bo nie powołany. A w rewanżu nie strzelimy 5 bramek ? Odpadamy z pucharu no fajnie puchar nic nie wart ale bez przesady żeby go w taki sposób zlewać hmmm ciekawe. A ludzie tu przyklaskują. No ok mam nadzieję że nie będzie płaczu po tym ... już widzę głosy że trzeba było robić zmiany po 1 czy 2 piłkarzy a nie cały zespół.
14
Najgorsze jest to że znowu fartem wyniki go bronią ... bo patałachy z ligi nie potrafią po 4 razy w meczu setek realizować... wystawiamy niby defensywną pomoc która w defensywie nic nie robi, i tracimy moc ofensywną nie zyskując nic w obronie.
Czuję że znowu w LM trafimy w końcu na kogoś kto potrafi zrealizować okazje które podaruje im nasza wspaniała obrona i dostaniemy 4 bramki a akurat w tym meczu Messi i Dembele nie będą w stanie odpowiedzieć 5ma bramkami i pójdziemy się ....
A na koniec sezonu znowu będzie że Valverde bronią wyniki w lidze bo Real gryzie piach a cała reszta zespołów jest na tyle wspaniałomyślna że jak przerywa 2:1 lub 1:0 to odmawia strzelania na pustą bramkę.
Oczywistym jest to że obrona jest tragiczna ale granie tak jak gramy niema sensu. To nie działa z meczu na mecz wyjeżdżamy albo na farcie, albo dzięki temu że Messi czy Dembele szybko coś trafią najlepiej z 2 razy i przeciwnik zaczyna się gubić... jak się nie gubi to zaczyna gonić... i wracamy do punktu pierwszego. Jak mamy mniej farta to dostajemy od słabeuszy.
Nie wiem jak nie potrafi ogarnąć obronę to niech postawi 2 defensywnych i gramy 4/2/3/1 ... nie wiem na razie jest padaka, wygrywamy bo wygrywamy i jest fajnie ale gramy każdy mecz jak równy z równym i chociaż mamy jakąś tam przewagę w 90% gier jesteśmy na granicy remisu lub przegranej. Obym się mylił ale wydaje mi się ... tak jak pisałem w zeszłym sezonie przed meczem w Chelsea że trafimy w końcu na kogoś kto nas zweryfikuje i wykorzysta wszystkie "prezenty" wtedy nie była to Chelsea ale długo nie trzeba było czekać... w tym sezonie ? Oby nie Lyon.
Pozdrawiam.
0
Ej ej ej, od Suareza to ty się odczep on tam gra żeby koronkowo przepuszczać piłki i rozbawiać widzów swoim machaniem łapskami i nieporadnymi próbami trafienia w piłkę, ja tam się dobrze bawię oglądając go :P
Nie no ale ostatnio to mu się udało :) chyba mu piłka zeszła.
0
"Młodszy, szybszy z większym ciągiem na bramkę. Świetny technicznie, inteligentny"
Kogo opisywałeś nie wiem, ale na pewno nie drewniaka z PSG.
On jeżeli by tu miał przyjść, to w roli zmiennika za Busiego a nie Rakiety.
Jeżeli to ma być jeden z tych którzy będą prowadzić Barcę po odejściu Messiego to Rest in Peace Barcelona.
Widzę że masz całkiem wysoką samo ocenkę sugerując że w Barcelonie pracują ludzie znający się na piłce troszkę jednak gorzej od ciebie... skoro nie zauważyli takiej wspaniałej okazji do wymiany Rakiety na Rabiot hmm interesujące...
Może wystosuj jakiś list do zarządu z wskazówkami jak postępować, czas podnieść ten klub z kolan ^^
3
Wyścig po Rabiota boże jak to śmiesznie brzmi :P
3
Bardzo duże uproszczenie można by było się czepiać że lekko naciągasz fakty :P. Ale to chyba właściwa odpowiedź na taki artykuł. Takiego naciągania nie widziałem dawno :) na tej liście brakuje mi tylko zażegnania konfliktu na bliskim wschodzie i przyczynienia się do odnalezienia lekarstwa na raka :) I mamy naszego własnego Man of the Year :)
2
Hola hola chłopcze, ty się chyba zapędziłeś. Radzę troszkę zwolnić bo możesz się nie wyrobić na zakręcie.
4
Nie zaczynajcie artykułu od Wielkie kłopoty Barcelony ... bo można zawału dostać!
0
Powiedział bym że głupoty gada, gdzie Barca a gdzie Lyon ale jeżeli będą w stanie wykorzystać przynajmniej połowę okazji które podaruje im nasza obrona ( a na pewno to zrobi) to możemy mieć problem. Wystarczy jeden mecz w którym obrona zagra na swoim standardowym poziomie ... a Messi i Dembele nie odpowiedzą golami to mogą nas wywieźć na taczkach.
Co nie zmienia faktu że gdzie Barca a gdzie Lyon :P. Liczę na wysoką wygraną i pewny awans :)!
0
Przecież Pique powiedział że wiedział od dawna ale to była jego ostatnia próba przekonania Neymara do pozostania :)
0
Napisałem przecież wyraźnie że osoby które miały wiedzieć ... zarząd do nich nie należał... wiedzieli koledzy z szatni :)
W tamtym okresie chciałem odejścia zarządu i to mogło być ich gwoździem do trumny ... niestety zostali a Ney odszedł :(
5
Bracie, osoby które miały o tym wiedzieć ... o tym wiedziały dużo wcześniej. My i zarząd nie należymy do tego zaufanego grona i słusznie bo powiem szczerze że w tamtym czasie zarząd odwalał konkretną manianę, a odejście Neymara mogło być gwoździem do ich trumny. Ważne że koledzy z szatni wiedzieli. Pokazuje to wielki szacunek i zaufanie Neya do nich ... bo przecież każdy z nich mógł się wygadać.
8
Cieszę się że u jakiejś części użytkowników emocje po odejściu Neymara opadły.
Powtarzałem już nie raz, niema co robić z niego drugiego Figo... chłopak jest młody i głupi jak prawdziwy Brazylijczyk. Oczywistym jest to że do odejścia namawiał go ojciec ... po tym jak żegnał się z kolegami i po tym jak ciepłe są nadal między nimi relacje ( po jego wielkiej zdradzie) widać że i on i cały zespół lubią się strasznie.
Ja wiem, ja wiem że miłość kibiców takich jak wy ( urażeni po odejściu Neya) do Barcelony jest większa niż np. Messiego Pique czy innych graczy którzy nadal kolegują się z Neymarem i chcieli by go widzieć obok siebie w składzie. No bo przecież tak musi być nie ? jak inaczej to wytłumaczycie ? Chyba rzeczywiście oni wszyscy mają gdzieś dobro klubu, a i przy okazji honoru też nie mają ? No bo jak to ... po takim zachowaniu Neymara oni jeszcze go lubią ? i chcą znowu z nim grać ? Nonsens!
A teraz do rzeczy.
Dobrze wiemy że ewentualnie przyjście Neymara to po pierwsze zadanie praktycznie nie do wykonania, po drugie jeżeli nawet by przyszedł to wiązało by się to z tak wielkimi zmianami personalnymi że jest to znowuż praktycznie niewykonalne :)
Po przyjściu Neymara oczywistym stałoby się to że wskoczył by on automatycznie na lewą stronę zabierając miejsce od razu 2 zawodnikom kupionym zresztą za jego kasę :P
To doprowadziło by do tego że albo sprzedajemy Dembele a Cou idzie grać w pomocy i jest przesuwany na pozycję Neymara w razie potrzeby. Albo zmieniamy ustawienie na 4/3/1/2 gdzie Messi będzie grał znowu fałszywą dziewiątkę :) i powiem że zobaczył bym chętnie jak wyglądała by gra w ofensywie Barcelony w skłądzie Cou,Arthur, Messi, Neymar, Dembele, tylko w takim razie Busiego musiał by zamienić ktoś kto będzie dawał dużo w obronie jakiś konkretny walczak grający solidnego 5go obrońce bo reszta pomocników raczej żadnej słabo sprawuje się w obronie ;)
Musieli byśmy w wypadku dołączenia Neya zrezygnować z de Lighta i de Jonga ( szczerze powiedziawszy mam wielkie wątpliwości że i tak do nas dołączą ... wydaje mi się że zostaniemy przelicytowani :( ).
Pomimo tych wszystkich problemów które towarzyszyły by powrotowi Neya do nas, moim skromnym zdaniem ( nikomu go nie narzucam) Neymar to aktualnie jedyny piłkarz na świecie który jest w stanie chociaż w małym stopniu jest w stanie odświeżyć nam pamięć o czasach wspaniałej Barcelony. Z roku na rok nasza Barcelona traci swój styl ... niektórzy twierdzą że już straciła. Nie mówię tu o słynnym 80% posiadaniu a o naszych szybkich wymianach piłki pod polem karnym przeciwnika. Niestety większość wygranych dają albo te same akcje z długą do Alby, albo wolne Messiego, albo przebłyski Dembele który jak dojdzie do strzału to strzeli ale umiejętności dojścia do okazji strzeleckiej i szybkiego rozegrania piłki na małej przestrzeni mu brakuje. ŚN uważam nie potrzebujemy ... od 1.5 sezonu gramy bez i jakoś nam idzie :) ... no dobra nie krzyczcie Suarez daje nam dużo ! zwłaszcza jak przepuszcza piłkę komuś kto potrafi strzelić :P jak ma ciąg na bramkę to można się przynajmniej pośmiać z jego nieudanych prób :P :P :P ( żart żart spokojnie )
Uważam że Neymar urodził się by grać w Barcelonie widzą to gracze widzą kibice i widzi to zarząd. Dla tego sprawa powrotu Neymara jest ! i potwierdzają to różne źródła. Powiem tak jeżeli zarząd ... zdecydował by się spróbować sprowadzić Neymara to my nie mamy prawa czuć nienawiści do niego ... a przynajmniej powinniśmy dać mu szansę. Bo kogo jak kogo ale najbardziej swoim odejściem Neymar zdradził zarząd Barcelony i jeżeli oni postanowią dać mu szansę to i my powinniśmy :) Takie moje zdanie.
Co nie zmienia faktu że szansę Neymara na dołączenie do Barcy w ciągu najbliższych 5 lat oceniam niestety na jakieś 1.5% jeden procencik szansy i pół procenta moich szczerych chęci :P
0
Warszawa ... niestety zaczyna walić i to ostro :(
1
ja bym się zastanawiał czy Suarez to aktualnie 9tka :) Nie żebym go krytykował ale daje nam najwięcej w akcjach w których przepuszcza piłkę ^^ if u know what i mean :P
0
Nie panowie :) druga minuta meczu minęła a ja nadal nie widzę narzekania na Valverde :P co jest czy to nie La Rambla ? xD
0
ja mam ESET NOD calkiem spoko
2
"Sport: Barça negocjuje dziś w sprawie Christensena, sprowadzenie obrońcy kwestią godzin"
Jeden z lepszych baitow jakie widziałem na tej stronie :P
0
A to tak można ? Kto naciskał na kogo naciskał a może na co naciskał :P jakieś to strasznie ogólnikowe wszystko. Troszkę to brzmi jak nic wielkiego ... tak jakby real naciskał na rozegraniu meczu o innej godzinie :P Wątpię że rewelacja o takim przekręcie mogły by być podana w tak ogólnikowy sposób to w końcu poważne oskarżenia nie tylko Realu ale i UEFA.
Żeby nie było tak że on zaraz będzie przepraszał i mówił że miał na myśli że Real po prostu bardzo chciał wylosować Ajax :P
9
Jezu jakie są ogromne dziury w środku pola ... Aleña i Arthur nie pokazują się do gry ... Dembele i Cou nie mają z kim rozegrać boże co za bieda ...
0
dzisiaj ? xD hmmm
4
Nie obchodzi mnie za bardzo ten ranking tak sobie śmiechłem że przynajmniej mu się udało wydostać z cienia :P Zasłużył ! :P
26
Informacją z ostatniej chwili!!!!
Neymar oficjalnie wyszedł z cienia Messiego....... 12 miejsce w rankingu ... tak daleko nawet cień Messiego nie sięga.
Brawa dla tego pana :P
0
Hmmm a no ciekawie do tego podszedłeś :P Nie spodziewałem się że będę musiał ci to łopatologicznie tłumaczyć no ale cóż wróciłem do domciu i mogę.
Bardzo mnie martwi to że pomyślałeś że mogłem nie zrozumieć o co ci chodzi z Podbeskidziem pomimo tego że w mojej wypowiedzi użyłem wspaniały klub Podbeskidzia dokładnie w ten sam sposób, przeciwstawiając ich mocarzom z czego wynika że są "słabiakami" albo jak to powiedziałeś "ogórami".
No ale cóż widocznie na co dzień masz styczność z osobami które mogły by tego nie zrozumieć i z przyzwyczajenia tłumaczysz ... ja się nie gniewam.
Tłumaczę zatem o co mi chodziło.
Po pierwsze
"Villarreal to nie Podbeskidzie Bielsko-Biała (z całym szacunkiem). Zarówno Busi jak i Ivan to TRZON linii pomocy naszego zespołu."
te dwa zdania nie są ze sobą w żaden sposób logicznie związane. Gdybyś nie oddzielił je osobnym akapitem można by pomyśleć że pierwsze zdanie kończy poprzednią myśl a drugie zaczyna następną. Ale na szczęście ten osobny akapit sugeruje że to jest jedna myśl.
Ok, Zakładając że napisałeś że dlatego że Busi i Ivan to trzon linii pomocy wyszli w meczu z Villarrealem. I tu dalej mam problem bo wspólnego jedno z drugim ma nie wiele, bo chociaż nie jest to Podbeskidzie ^^ to i nie jest to Atletico czy inny mocny przeciwnik. Jeżeli zaczniemy traktować drużyny z otchłani tabeli ligowej jako przeciwnika z którym musimy wystawić trzon to nie jest dobrze :P.
Dalej, jeżeli mam starać się myśleć o tych dwóch zdaniach jak o jednej myśli którą chciałeś przekazać to sugerujesz że to był mecz w którym miał grać trzon a były inne, ze słabszymi przeciwnikami, w których jak był dostępny Rakieta i Busi to nie grali ? Hmm pewnie coś tam było ale sporadycznie. Chociaż z drugiej strony czy mieliśmy jakichś wyraźnie słabszych przeciwników oprócz Leonesy ?
Ah no tak Leganes ( hehe) ale tam też grał trzon ^^. Sam z resztą zauważyłeś że Rakieta akurat gra cały czas nie zależnie od tego z jakim przeciwnikiem gramy. Więc co ma ten akurat przeciwnik do tego czy na boisku będzie trzon :) czy nie, nie wiem :P tak jak napisałem ważne że ty wiesz ^^.
Dalej, jak już potraktowałem twoją wypowiedź o trzonie w obliczu Busiego i Rakiety jako odrębną myśl to stwierdziłem że podzielę się z tobą moimi odczuciami co do tego czy Rakieta jest trzonem aktualnego zespołu. Napisałem o tym w mojej pierwszej wypowiedzi ale powtórzę Rakieta dla mnie nie jest trzonem ani jakimś tam filarem Barcy czasy kiedy mieliśmy niezastąpionych graczy jak Busi Xavi Iniesta Pique Puyol minęły, został nam tylko Messi, na prawie każdą inną pozycję mamy zawodnika który nie odbiega daleko poziomem gry od tego z pierwszego składu, a zwłaszcza na pozycję Rakiety mamy aktualnie 2 kandydatów którzy mogą zagrać przynajmniej równie dobrze a czasem nawet lepiej niż ww.
Można mieć wrażenie że Rakieta to nasz nr jeden na tę pozycję ale chyba głównie dla tego właśnie że cały czas gra a nie dla tego że trudno by go było zastąpić. Wiem że jest ( a przynajmniej był w zeszłym sezonie) walczakiem i rzemieślnikiem który nam dużo dawał i daje do dziś, ale ostatnie mecze pokazują że jest spadek formy a w związku z tym że mamy ludzi którzy są w stanie wykonać jego robotę przynajmniej równie dobrze to może trzeba im dać szansę zwłaszcza że pokazują ogromne zaangażowanie patrz. Arturo.
Tak jak napisałem ja osobiście widzę tylko jeden powód, tak jak mówiło się jakiś czas temu że Rakieta postawił warunek latem że albo gra wszystko albo odchodzi do PSG i teraz Vv go wystawia. Wiem że to naciągane i może być zwykła plota ale nie chce wierzyć że Vv jest aż tak ślepy albo mało profesjonalny że nie widzi spadku formy zawodnika. I tu powiem od razu że nie uważam się za jakiegoś super znawcę i trenera ale no bez przesady jeżeli zawodnik od kilku meczy tworzy więcej zagrożenia pod swoją bramką niż pod bramką przeciwnika to coś tu jest nie tak :).
"Nie widzę jednak, aby Ivan w ostatnich meczach grał gorzej. Jego formę uznałbym za stabilną, bez wahań na przestrzeni całego sezonu."
- zgadzam się tu z tobą całkowicie :P
2
"Ten kto nie docenia Rakiticia nie zna się na piłce."
- Mnie za takie stwierdzenie już by zbanowali.
"Villarreal to nie Podbeskidzie Bielsko-Biała (z całym szacunkiem). Zarówno Busi jak i Ivan to TRZON linii pomocy naszego zespołu."
- Co ma wspólnego jedno z drugiem wiesz chyba tylko ty.
"Rozumiałbym takie postępowanie, gdyby nie fakt, że mamy w składzie Arturo Vidala, który robi wszystko dobrze, a i tak nie gra tyle, na ile zasługuje..."
- Coś w rodzaju wy nie macie racji krytykując Rakietę i Vv ale ja sam nie do końca rozumiem jak on ustala skład :)
Chcesz mieć ciastko i zjeść ciastko ... brawo jesteś politykiem.
"W obliczu powyższych faktów Ernesto Valverde ma PRZERĄBANE. Ma być sprawiedliwy czy skuteczny?"
Gdyby ta twoja "sprawiedliwość" miała być taka że każdy dostaje tyle samo minut ... to nie miała by nic wspólnego z skutecznością. Problem w tym że każdy tu chce innej sprawiedliwości... takiej w której grasz lepiej = zaczynasz albo przynajmniej dostajesz 25/30 min w meczu a w przypadku Rakiety tak nie jest.
Masz rację ... Rakieta i Busi to trzon Barcelony dla tego właśnie nie jest różowo ... tragedia na wyjazdach strata punktów w domu i wszystko to z przeciętniakami ... nie z Podbeskidziem ale i nie z mocarzami.
Wygrywamy ważne mecze bo Messi robi 250% normy ... problem w tym że potem 3 następne mecze odpoczywa chodząc po murawie a nasi dalej tylko na niego i potem wychodzą babole z 0:1 czy 1:2 bo obrony dobrej to my nie mamy myślę że i Podbeskidzie by nam jedną zatoczyło.
Lubię stwierdzenia wielkich doświadczonych znawców futbolu którzy zaczynają swoją wypowiedź od tego że jak twoje zdanie różni się od mojego to nie znasz się na piłce ... bo ja to się znam :) ja dostrzegam to czego nie dostrzegacie wy plebs :)
To teraz moje zdanie.
Żaden z Rakiety trzon ... po prostu jeden z. Gracz środka pola który na fali dobrych występów w zeszłym sezonie wymusił na Vv i sztabie że będzie grał wszystko albo odejdzie do PSG ( nie wiem czy prawda ale moim skromnym zdaniem prawda).
Czasem zdarzy mu się trafić czasem zdarza mu się podać, ale coraz rzadziej a coraz częściej zdarza mu się napartaczyć do spółki z kolejnym filarem Busim.
Moim zdaniem Barca w danym momencie nie ma filarów zwłaszcza w pomocy, każdy gra swoje i stara się wykonać zadania Vv. Rakiecie coraz gorzej to wychodzi i może taki Arthur albo inny Arturo był by lepszy na jego miejscu ale raczej się nie dowiemy bo Rakieta będzie grał wszystko ( w miarę możliwości) przynajmniej do końca sezonu.
Rakieta złym piłkarzem nie jest nawet jak na Barcelonę, jest tak jak powiedziałeś rzemieślnikiem ale to że ktoś jest rzemieślnikiem nie zwalnia go z tego żeby wykonywać swoją pracę dobrze, a ostatnio jest coraz gorzej.
Dobra bo coś się rozpisałem a muszę lecieć.
1
i
0
Hmm ? Vidal + Semedo to chyba najbardziej ofensywne ustawienie prawej strony jakie mamy.
Ale cóż bronimy! :P
0
Nie wiem czy wiecie ale podobno Rakitić zażądał miejsca w pierwszym składzie we wszystkich meczach w sezonie w których będzie do dyspozycji. Jeżeli by mu tego nie obiecali ... miał odejść do PSG za 70+ baniek.
Niby to tylko pismaki i ploteczki ale coś może być na rzeczy... Valdek chyba aż tak głupi nie jest i widzi że Rakieta ostatnio słabiej gra ... a i tak go ma w priorytecie.
0
Haloo, Halooo, logiaka gdzie ty ? haaalooo?
Widział ktoś logikę ? Nie ... chyba nikt
2
Obstawiam że Vidal nie wejdzie za Rakiete :)