0

@Persyfl Przeczytaj post OP, potem przeczytaj post na który odpowiadam ja. I przeczytaj moją odpowiedź.
Zacznijmy od tego że w każdym kraju prawo się różni i za różne czyny można odjechać na różne okresy albo i nie odjechać wcale. W wielu krajach łatwiej jest oskarżyć na podstawie słów w innych trudniej. A mówienie o "kobietach" na podstawie mizernego procenta polek w porównaniu do kobiet reszty świata to chyba nie jest mówienie o kobietach ogólnie :) Tym bardziej że są różne kultury i to że np w Polsce kobiety rzadziej bawią się w takie zgłaszanie niewydarzonych gwałtów nie znaczy że kobiety ogólnie rzadko coś takiego robią... robią i to coraz częściej.
Zresztą żebyś nie musiał rozkminiać to już ci wytłumaczę skoro zawiązała się już dłuższa rozmowa.
OP. napisał że "kobiety poczuły się bezkarne" i że mogą zwykłym słowem zniszczyć komuś życie. Po czym użytkownik któremu odpisałem się nie zgodził stwierdzając że nie można generalizować bo taka "próba zniszczenia kogoś" jak zrobiła Amber jest jednostkowa albo bardzo rzadka i kobiety takie nie są :)
Otóż ja się z tym nie zgodziłem bo dokładnie tak jest że kobiety zwłaszcza w USA i Ameryce Łacińskiej bardzo często korzystają z tego co zrobiła Amber co tu dużo mówić jeżeli w całkowicie innej kulturze środkowo Europejskiej dziewczynki w wieku 17 lat a czasem i młodsze zgłaszają niewydarzony gwałt.

https://katowice.policja.gov.pl/k14/informacje/wiadomosci/34814,Gwalt-ktorego-nie-bylo.html

Generalnie nie chodzi o to czy ktoś poszedł siedzieć czy nie ( o to mi chodziło kiedy mówiłem że czepiasz się czegoś nie istotnego) zniszczenie komuś życia nie zawsze jest pobytem w więzieniu. Są ludzie którzy muszą się przeprowadzać bo społeczność w której mieszkał zaczyna w to wierzyć pomimo tego że został uniewinniony albo nawet nie było żadnej sprawy ... plotka poszła i to wystarczyło.
Już nie wspominam o przemocy "kobiet" które tak jak Amber śmieją się że nikt i tak ci nie uwierzy.
Albo sprawa dziewczyny z USA która nakłoniła chłopaka do samobójstwa.
Teraz się dużo zmienia trudniej jest kobiecie tylko na podstawie jej słów zniszczyć komuś wizerunek ale jeszcze kilka lat temu... znowuż w innych częściach świata był dość łatwo.

Generalnie poczynając od takich drobnostek jak na imprezie "skakanie" do facetów bicie ich czy pozwalanie sobie na za dużo tylko dla tego że wiesz że "facet" ci nie odda, poprzez przemoc w związku psychiczną i fizyczną bo facet nikomu nie powie ... przecież będzie wyglądał jak pi***. Kończąc na zgłaszaniu fejkowych gwałtów , przemocy czy innych czynności seksualnych tylko po to żeby zniszczyć kogoś ... kto im się nie spodobał ^^.
Tak uważam że kobiety czują się bezkarne i dobrze że jest 1sza tak głośna sprawa jak na podstawie słów jednego człowieka drugi człowiek bez jakichkolwiek dowodów został zmieciony z planszy a teraz się okazuje że to wszystko było zwykłym kłamstwem :) A to jest przecież Johnny jeden z najbardziej popularnych i lubianych aktorów w Hollywoodzie. Skasowany ... bez pytań bez sądów bez świadków.
A co do randoma :

"random" - polskie tłumaczenie
random {przym.}PL
losowy przypadkowy dowolny
A śmieszny / zabawny to emocje jakie we mnie wywołałeś.


0

@Persyfl Czytanie ze zrozumieniem 2 ... siadaj Kowalski.

Tłumaczę bo jesteś ewidentnie za mądry żeby zrozumieć słowo pisane.
Chcesz żebym ci znalazł przypadki spraw które mają pokazać że ktoś został skazany na karę więzienia za gwałt którego nie było ... a do tego po jakimś czasie okazało się że jest to wyrok błędny i ktoś został uniewinniony ?
Zaczynając od tego że sprawy które wykazują błędy sądu są tak rzadkie i tak trudne do udowodnienia że sam fakt znalezienia takich spraw jest trudny. Do tego chcesz żeby była to Polska sprawa bo przecież według ciebie ogólny przekrój "kobiet" na świcie to tylko Polskie kobiety. Do tego daję ci artykuł o człowieku którego niewinność udowodniono i domaga się odszkodowania, tobie nie pasuje pewnie sobie zmyśliłem żeby wygrać sprzeczkę z jakimś śmiesznym randomem w internecie ^^
Dalej. Sam fakt składania fałszywych doniesień o gwałt potwierdza tezę mojej wypowiedzi. To że na świecie jest tylko kilka głośnych spraw w których po jakimś czasie okazywało się że ktoś kogoś nie zgwałcił i sąd popełnił błąd nie znaczy że faceci siedzący albo z zawiasami nie są niewinni ?

Dziwne podejście do sprawy, zwłaszcza że całkowicie odchodzisz od sedna wypowiedzi i czepiasz się jakiejś określonej rzeczy ciągnąc dyskusję całkowicie w inną stronę. Ewidentnie ci się nudzi i nie ważne ile przykładów i na co bym podał i tak znajdziesz jakieś gówienko za które się uczepisz :)
Good luck zabawny randomie :)


5

@MichalZZZ Jeżeli MU uda się opchnąć Barcelonie Maguiera to będę śmiał się tak głośno że usłyszy mnie Ruska armia na tamtym świecie :)

0

@Persyfl A Czeskiej nie chcesz ? Może Chińskiej? albo Meksykańskiej?
https://elblag.wyborcza.pl/elblag/7,180071,27656953,525-dni-wiezienia-za-gwalt-ktorego-nie-bylo-zlamane-zycie.html?disableRedirects=true.

http://zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=51&ida=1728&style=con&style=def&style=con

Czy mam ci może jakiś wywiad zrobić? Może wpaść na komendę i się dowiedzieć ile mają co miesiąc fejkowych zgłoszeń o gwałt?
Bo jakiś śmieszny random z internetów potrzebuje sygnaturę sprawy w której coś tam było :)

1

@anxted Chcesz mi powiedzieć że te wszystkie baby machające pięściami i lejące facetów po mordzie bo wiedzą że jak to jest "facet" to nic jej nie zrobi to one nie istnieją ? Wymysł PISu tak jak covid :)
Przypominam tylko że kobieta może posadzić faceta na lata za wiele rzeczy które nigdy nie miały miejsca tylko na podstawie jej słów.
Ci z którymi się to nie udało mogą ci powiedzieć coś o tym :) jak całe życie leci kiedy laska której nie chciałeś oskarża cie o gwałt :) i good luck

5

@Comentateiro Ej ej, ja wierzę w dinozaury a twoja wypowiedź podpada pod obrazę uczuć religijnych. Nie ładnie!

2

Wcale się nie dziwię ... od kilku lat widać że ten klub niczym się nie martwi.
Powinni "Mes que un club" zamienić na "jakoś to będzie".

1

@FC1899Barca Noo ładnie ciśnie na pustą salę ... chyba większość wiedziała co się święci i wolała tam nie być :)
W dupie mają Ukraińców ... ile ich tam umrze, współczucie to raczej przywilej zwykłych obywateli ... tam panowie i panie raczej walczą o swój wizerunek i poparcie dla tego wyginają się w bok w który trzeba się wyginać :) nic nowego.

0

@MesQueUnClub_87 To nieźle musiał zapłacić skoro wyjechał :)

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Songo91 Niech tylko uważają żeby im odpadający tynk z Camp Nou na głowę nie spadł bo dostaną dobry reality check po pobycie na Alianz Arena

7

@marcin62 To psychol jest, nie ma prawa. Co innego Vidal to jest walczak a nie psychol ... swój chłop ^^
[La Rambla]

0

@KrystianR Ja jestem z tych samych którzy nie krytykują piłkarzy, za to że coś im nie pójdzie skoro już pytasz. Możesz sobie przejrzeć moje posty i spróbować wyszukać w nich Lewego ... podpowiem to jest 1szy :) nawet mnie on nie obchodzi zbytnio.
Co do niemieckiej myśli szkoleniowej to polecam zainteresować się tematem i wszystko się wyjaśni.
A co do repki to lewy dostał powołanie do dorosłej repki w 2008 a wyjechał do Niemiec pod koniec 2009/2010. Więc po prostu fizycznie nie mógł już grać dla Niemieckiej reprezentacji. Pomimo tego że Niemcy bardzo tego chcieli :) taki mały peszek jakieś 2lata.
Faktycznie masz rację nie było mowy o tym żeby grał dla Niemieckiej reprezentacji a ja się pytam co by było gdyby jednak mógł wybierać ^^.

1

@Ghotti Największy skok jakościowy zrobił grając w BVB wcześniej był przeciętnym zawodnikiem o tyle że wyróżniał się bardzo na tle ubogiej ligi.

0

Ciekawe kto bardziej wychwala Lewego... Polacy którzy są dumni bo ma on w paszporcie kraj urodzenia Polska czy Niemcy którzy uważają że Lewy to "ich piłkarz" i "produkt" ich myśli szkoleniowej.

Swoją drogą jak bardzo popularny by był Lewy w Polsce gdyby Leo Benhaker nie powołał go do repki zanim ten nie odszedł do BVB i lewy wybrałby Niemiecką repke :)

0

@TR3YWAY Masz rację powinien odłączyć sobie ręce żeby piłka nie obijała się o ramiona :) Jak optimus prime :)

2

@Majkel34 Wystarczy posłuchać rozmowy wojskowych ze swoimi babami, jak opowiadają że strzelają do wszystkich kogo widzą bo w sumie czemu nie... kradną wszystko co tylko można bo im wojsko i tak nie płacie więc czemu nie. I piją na potęgę wszyscy jak jeden bo czemu nie :)
Całe szczęście że wszyscy tam mają mentalność żuli bo będąc mocarstwem surowcowym mogli by trzymać cały świat za mordę a wszystkie kraje które nie są w NATO już dawno były by wasalami.
Całe szczęście że same tępe alkoholiki tam się rodzą :)

2

@Dalhi UPA i OUN to nie cała Ukraina tak samo jak SS to nie wszyscy Niemcy.

7

@Pawel13sz Gdyby miał DNA Barcy to noga przeciwnika złamała by się w pół prędzej niż doznał by kontuzji ... widocznie nie ma.

1

@IronSanHybrid gdzie za 39 zł ?xD

3

@Krychaaa10 po 21 to już tylko szybciej :)

1

@krissu8 Ooooo ruski agent :)

0

@Hosh Joker Ledgera to był masterpiece i to nie ze względu na jego śmierć. Trudno będzie go pobić.
A tu całkiem spoko stylizacją ... mniej komiksowa. Trzeba by zobaczyć większą próbkę żeby stwierdzić jak tam z grą aktorską :)

0

@RosjaninBut Piszesz nie prawdę, po czym powtarzasz to co napisałem odwracając to tak że wychodzi na to że nie mam racji :) a za chwilę piszesz o naturalnej roli polityków którą za chwilę nazywasz bezsensownym gadaniem.
Jeżeli pewnego dnia spadnie mi w Polsce na głowę Ruska rakieta to znaczy że NATO nie istnieje albo Polska nie jest członkiem. A to swoją drogą oznacza że tak ... trzeba uciekać i to w podskokach bo będzie powtórka z rozrywki a inne państwa albo NATO będą się modlić i wysyłać hełmy.
A swoją drogą rozbiór Ukrainy to brzmi dumnie!

0

@masq Polska jest w bardzo trudnej sytuacji. W sensie w taką rząd może nas wpędzić. Bo prawda jest taka, jeżeli ktoś obserwował scenę polityczną Ukrainy to wie że od wielu lat Ukraina była pionkiem w rękach zachodu Europy i USA, byli cały czas używani do drażnienia Rosji ... w różnych sprawach na różnych płaszczyznach. Chociażby konflikt 8letni na Donbasie który był taki kluczem do "wygodnych" sankcji dla zachodu czym "osłabiali" Rosję a także był wygodną wymówką na to żeby nawet nie rozpatrywać kandydaturę UA do NATO.
Wracając do tematu.
Zachód i USA (rząd) nie interesuje Ukraina. Albo inaczej nie interesują ich losy Ukraińców, interesuje ich konflikt osłabiający Rosję. Co za tym idzie nie zrobią NIC! co nie będzie zwykłym "przedłużaniem" konfliktu.
Niema mowy o jakimkolwiek wprowadzeniu wojsk albo misji pokojowej pod flagą NATO, nie ma mowy że USA wejdzie w otwarty konflikt z Rosją. Co więcej Polska wchodząca w konflikt na terenie Ukrainy nie otrzyma pomocy NATO. Nawet jak Polacy będą zabijani w Ukrainie ... nikt nie pomoże. Dopiero jak Rosja będzie chciała wjechać na teren Polski podłączy się NATO chociaż to też podejrzewam że będzie do interpretacji :)
A więc na dany moment Rząd Polski wychodzi przed szereg i staje się wrogiem nr 1 Rosji dobrze wiedząc że nikt ich nie wesprze.

Wystarczy mieć chociaż troszkę wiedzy żeby śmiać się z panikarskich tekstów w stylu musimy coś zrobić bo po Ukrainie wjadą do nas xD A zwłaszcza że ta inwazja pokazała jak bardzo Rosja jest w tyle za NATO ... wystarczy troszkę nie najnowszego sprzętu i nagle Rosja ma ogromne problemy.

Wojskowo nie ma co się bać Rosji i pewnie dla tego też rząd tak odważnie się zachowuje. Problem jest z tym że nikt nie wie jak zakończy się ten konflikt i jaki rozkład polityczny zastaniemy. Może Będzie walka NATO z Rosją do ostatniego Ukraińca a może będą musieli się dogadać i nie wiadomo jak długo sankcje zostaną utrzymane. Może być tak że sankcje z Rosji zdejmą a Rosja raczej Polsce nie odpuści :)

Nie wiem co w takiej sytuacji najlepiej zrobić. Ale czuję że jak Polski rząd zdecyduje się wysłać wojsko na Ukrainę nawet "pokojowe" i oni tam zginą to ich ludzi wywiozą na taczkach :) A NATO jak już powiedziałem w żadnym wypadku nie pomoże.
Więc wychodzi na to że wszystkie słowa wypowiadane przez prezydenta i rząd są pustymi pogróżkami które mogą tylko wyjść bokiem :(
@edit
Cała reszta Europy siedzi cichutko i "modli się za Ukraińców" a Polska leci z motyką bo jesteśmy 2gą na świecie potęgą militarną i Ekonomiczną ^^ ciekawe dlaczego 1sza ( USA) odżegnuje się od jakiejkolwiek możliwości wprowadzenia swoich wojsk :P

3

@IronSanHybrid Wygląda jak dembele pierwsze 3 lata u nas... warto zaryzykować

1

Na chłodno po meczu.
Chciałem z tego miejsca serdecznie podziękować naszemu trenerowi za to jak dobrze przygotował drużynę do tego sezonu. Stawianie na młodych nie dla tego że inni są kontuzjowani a dla tego że się w nich wierzy, perfekcyjne planowanie transferów, setki godzin indywidualnych rozmów z piłkarzami, kombinowanie z ustawieniem tak by w ostateczności wyłonić ten właściwy, zawsze właściwy dobór graczy, ciężkie a przede wszystkim owocne treningi, stworzenie rodzinnej atmosfery gdzie każdy gracz wspiera i cieszy się z sukcesów kolegi, podejmowanie zawsze trafnych decyzji i na koniec myślenie tylko i wyłącznie o klubie a nie o swojej kieszeni.

Za to wszystko dziękuję najwspanialszemu trenerowi jakiego mieliśmy w naszym klubie. Dziękuję ci panie Koeman, gdyby nie to że z żadnej z powyżej wymienionych rzeczy nie był pan w stanie wykonać nie zobaczylibyśmy tak wyraźnie na czym polega różnica między ex piłkarzem udającym trenera a Trenerem.
Dzięki !

0

@MesQueUnClub08 O, pan też długo obserwował tę stronę i dopiero teraz postanowił założyć konto ?
Witamy.

0

@AdamaTraore Batman ?

0

Wcześniej @Janiama Pisał o ataku rakietowym na teatr w Mariupolu, podają że nawet 1000 osób zabitych. W to akurat bym nie wierzył tak od razu ale sprawdziłem że rzeczywiście był tam schron. Ile osób akurat wtedy tam było nie wiadomo.
Znalazłem filmik z tego jak wyglądał "schron" przed atakiem. Potwierdza tylko to że schron tam był.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?