Celta - Barcelona 2:2
30 marca 2013, 17:33
- Przejdź do artykułuTylko remis na Balaídos
Przed dzisiejszym spotkaniem zdecydowanie największe emocje wzbudzała jedna informacja. Powrót Abidala. Kataloński bohater wygrał najważniejszy mecz swojego życia - wygrał walkę z chorobą i spełnił swoje marzenie o powrocie do futbolu. Taka wiadomość miała jeszcze bardziej podbudować zespół, który swoje morale podniósł demolując w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów włoski Milan. Każdy z nas zdawał sobie sprawę, iż Éric nie zagra od początku, ale wszyscy wierzyliśmy, że wejdzie na boisko choćby na chwilę, będąc przywitanym owacją na stojąco mimo że Barça grała na wyjeździe.
Czytaj więcej-
-
Konto usuniętehoeniker
Wybacz, że tak na raty, ale nie zauważyłam odpowiedzi. Oczywiście, zgadzam się. Nie każdy zawsze zalicza udany mecz, ale jeżeli obecnie mielibyśmy wytypować najsłabsze ogniwo defensywy Barcy to chyba byłby to Pique, nie sądzisz?
-
- hoeniker 30 marca 2013, 23:28 · Dyskusja
0
hasz29: trochę z tymi próbami błyśnięcia przesadza, ale brakuje mu jeszcze takiego spokoju na boisku, takiej swobody, że nie musi podać, a się obrócić, na ten przykład. Poczekać, pokontrolować grę, stonować ją.
No i to jeszcze nie ten poziom widzenia gry, czytania, boiskowego reagowania, myślenia.
Zobaczymy, jak się rozwinie Thiago.
-
-
Konto usuniętehoeniker
Co do stabilizacji pola - Cesc gra piach, Thiago narazie nie jest w stanie zastąpić Xaviego, a Song gra tak rzadko, że to oczywiste, że nagle w jednym spotkaniu nie zdobędzie miana ZM... To tak jak z bramkarzem. Goalkeeper, który przez 60' ma jedną okazję, w ogóle nie jest rozgrzany i może wpuścić "babole". A ile razy Alex dostawał szanse w tym sezonie? Częstsza gra = lepsze efekty. Jest świetnym DP i nie przyszedł tutaj, żeby siedzieć na ławce.
FankaBarcy21
W pierwszym spotkaniu prawdopodobnie nie.
-
- piachuFCB 30 marca 2013, 23:27 · Dyskusja
0
Dajcie spokój Thiago. Busquets w swoim pierwszym sezonie (08/09) też notował sporo głupich strat, a teraz jest jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji, jeśli nie najlepszym.
Xavi i Iniesta też od razu nie grali najlepiej. Thiago potrzebuje regularnej gry i czasu.
-
- Cochise 30 marca 2013, 23:24 · Dyskusja
0
Nie będę się czepiał młodych wilków. Thiago,Bartra, Montoya się wciąż uczą, im więcej będą grać właśnie w takich spotkaniach tym lepiej dla nas w dalszej perspektywie. Może to z mojej strony swoista hipertrofia, ale ja w nich wierzę. Spokojny rozwój, solidna dawka minut i będziemy mieć z nich nie lada pociechę za sezon-dwa.
Natomiast jestem bardzo zasmucony postawą Pique. Nie wiem co się z nim dzieje, takiej sinusoidy jeśli chodzi o formę Gerarda po prostu nie mogę przeboleć. Sezon wchodzi w decydująca fazę, więc najwyższy czas, żeby zstąpił na ziemię z chmur. Wiem, że Milan go absorbuje i rozprasza, ale jest profesjonalistą i liczę na zdecydowane przebudzenie.
-
- hoeniker 30 marca 2013, 23:24 · Dyskusja
0
natall11:
Różne są mecze Alvesa. Dziś winę ponosi zupełnie zgubione ustawienie obrony, Pique, który stracił pozycję i nieasekurujący go Song.
Z musu musiał wylądować na stoperze, więc winę ponosi taką samą jak Barta - obaj nie zadbali, by ta obrona jakoś się zorganizowała.
Ale zdarzają się mecze, kiedy to Alves naprawdę nie ogarnia i potrafi zbyt ochoczo zbiegać do środka. Zajrzyj tu: http://imgur.com/a/wUBEQ Każda akcja bramkowa - Dani w środku.
Jasne, haruje jak wół, rozciąga grę, za co szacuneczek dla niego. Ale różnie bywa z tą jego obroną i nie wypada bronić tego jego dobrym podłączaniem się w ataku.
-
- FankaBarcy21 30 marca 2013, 23:19 · Dyskusja
0
wie ktos czy Alba zdazy sie wykurowac na PSG?
-
-
Konto usuniętehoeniker
Akurat Alves jest ostatnią osobą, której bym się czepiała. Nie dość, że działa w obronie to jeszcze biega od jednego pola karnego do drugiego i co jakiś czas wykonuje centry. W rewanżowym meczu z Realem, przy strzale na 2-1, tylko on i Puyol pomagali Pinto. Alba nie zdążył wrócić ze skrzydła, a Pique się bawił w napastnika... Dani jest wszędzie na boisku.
-
- Wojciech6 30 marca 2013, 23:16 · Dyskusja
0
Iniesta dla niektorych jest lepszy niz Messi lub na jego poziomie
Iniesta odklad dolaczyl do repry Hiszpani osiaga sukcesy
Thiago ma juz mistrzostwo swiata jako U-23
Thiago mimo iz zagral kilka pelny meczy notuje coraz gorsze wystepy
minusujcie mnie ile chcecie nic wam to nie da
Niestety przyjdzie taki czas ze to Thiago bedzie musial zapier... za Xaviego
jednak wydaje mi sie ze on musi znalezc swoje miejsce
Szkoda remisy bo przy wpadce realu bylo by 15 pkt i wystarczylo by wygrac 4 spotkania i miec matematyczne mistrzostwo a tak trzeba wygrac 5
Barsa by osiagnac 100pkt nie moze juz remisowac
ostatni trudni rywale na wyjezdzie to Saragossa Atletico i Bilbao.
-
- constantine16 30 marca 2013, 23:04 · Dyskusja
0
SevFCB
Ja nie głosowałem, ale wytłumacz mi, co jest dla Ciebie takiego niezrozumiałego? Większość groźnych akcji, większość piłek, które szły do Tello, były od Messiego. Leo raz po raz cofał się po piłkę i penetrował defensywę gości z głębi pola, bo oczywiśćie jemu nikt piłki dostarczyć nie potrafił. Nie błyszczał wyjątkowo, ale wziął ciężar gry na siebie i rzucił wiele dobrych piłek, więc wstrzymaj się z tymi pozdrowieniami.
-
- Ciuus 30 marca 2013, 23:00 · Dyskusja
0
hoeniker
I nagle ktoś kto ogląda mecze w TV myśli, że jest mądrzejszy od trenerów po kursie O.o
Skoro NAGMINNIE to robi musi być w tym jakiś powód. Ponawiam pytanie. Macie trenerów w Barcelonie za debili ?
Hasz29
Tak. Nie ma... Ale słabsza dyspozycja zespołu była do przewidzenia. Czy to teraz po meczach reprezentacyjnych czy pierwsze mecze w nowym roku po przerwie świątecznej. Dla mnie to normalne. Zwłaszcza, że widząc grę zespołu można bylo zauważyć błędy występujące w meczach towarzyskich w presezonie... Zwykły mecz po przerwie na wejście w rytm meczowy, a nie koniec świata.
-
- SevFCB 30 marca 2013, 22:56 · Dyskusja
0
Pozdrawiam te 25% ludzi którzy głosowali na Messiego że był najlepszy w tym meczu... Chyba zagłosowaliście na nazwisko a nie na jego faktyczne umiejętności w meczu z Celtą... Tello go dzisiaj przyćmił totalnie, chłopak jest fenomenalny, jak dobrze że mamy tak szybkiego i młodego skrzydłowego, nie możemy go zmarnować... A mecz był ciekawy, wynik sprawiedliwy.

Sortowanie