Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Van Beijnen? To żart?
0
@Rewolucja123 Szkoda :/
A. Roberto gotowy do gry? Ja przez parę dni po narodzinach syna nie miałem głowy do niczego innego.
0
Wague na ławce czy na trybunach?
0
Kto z powołanych na trybunach?
2
@KamQiX Jedna: jak nachodzi mnie chętka żeby postawić kasę to przypominam sobie, że sam podatek zabiera 12% wkładu i że ktoś zawsze Ci ten kupon uwali. Wtedy ze spokojnym sumieniem kupuje sobie za tą samą kasę słodycze (alkoholu nie piję;) i jestem szczęśliwy.
0
@kkbarca "w praktyce" 3 razy w jednym zdaniu. W praktyce wynik nie do pobicia :D
2
@4drian0 premium mosze. Wersja silver do 5 a gold do 12. Platinium nie ma ograniczeń
1
Idę o zakład że odstawiania Rakitica od składu to efekt nacisków Bartomeu a nie wybór Valverde. Podobnie jak stawianie na siłę na Semedo.
1
Jeżeli to ma być w środę to ok bo pracuje z domu ;D
2
@macio_944 A jeżeli będzie gorzej niż jest? Zmiana dla samej zmiany podobnie jak skakanie do wody na główkę bez sprawdzenia głębokości to nie są przejawy mądrości życiowej. Powiedziałbym że wręcz przeciwnie.
Czemu nikt nie pyta zawodników czy są zadowoleni ze współpracy z trenerem? To oni biegają po boisku i to oni w głównej mierze się kompromitują w takich spotkaniach. Raczej nie spływa to po nich jak po kaczce. I nie sądzę aby te porażki były rekompensowane przez wysokie zarobki.
A z jakiegoś powodu szatnia nie skarży się na Valverde. I chociaż gra jest toporna a po słabszych meczach niemal chórem zawodnicy krzyczą o konieczności poprawy, to nikt nawet nie sugeruje, że to wina szkoleniowca. Warto to mieć na uwadze.
Mimo wszystko wolałbym żeby Valverde odszedł. Choćby po to, żeby zobaczyć czy mam rację.
4
@macio_944 Może ale dlaczego miałoby się tak stać? Bo wymienimy szkoleniowca? Ilu było trenerów ManUtd od czasu odejścia Fergusona? Jak dziś wygląda Milan? Jeżeli w klubie źle się dzieje na samym szczycie to kolejne zmiany na ławce niewiele wniosą. A u nas źle się dzieje od przynajmniej 2014. Wprawdzie w 2015 wygraliśmy tryplet ale to był ostatni przejaw jakości. Potem co sezon była wtopa w LM (Atletico, PSG, Juve, Roma i wreszcie Liveprool). Z pierwszymi EV nie ma nic wspólnego.
Możecie wierzyć w cud i próbować leczyć raka tabletkami na ból głowy ale świat tak nie funkcjonuje, więc nie oczekuje cudów z powodu "widzi-mi-się" rozkapryszonych kibiców (nie mówię że gra mi się podoba).
3
@Barca_Big_Moment Niech już będzie ta zmiana. Facet odżyje a w Barcelonie i tak nic się nie zmieni raczej.
1
Oscar i Sonny Anderson byli moimi ulubionymi piłkarzami w CM 2 :D
Od tego zaczęła się moja przygoda z Barceloną.
0
@ToWinaSedziego Przejrzyj ilu różnych zawodników grało u Pepa i jakie kariery zrobili. I gdzie dziś grają (o ile jeszcze grają). Nie spiesz się z wnioskami. U EV grają Ci którzy zasługują na szansę. Jest Ansu i Perez. Wague też pewnie z czasem dostanie okazję. A Alena szału nie robi - szczególnie kiedy dostaje zadania defensywne. To bardziej ofensywny pomocnik albo wręcz 10ka. A Leo ze składu nie wygryzie. a nawet jak Leo nie ma to szukamy innych rozwiązań a nie zastępcy.
0
@Ratamahatta Lucho posadził Leo na ławce i prawie wyleciał za to po Anoeta. Dopiero Xavi go uratował. Potem było jeszcze kilka przypadków, kiedy Leo nie grał 90 minut - głównie kontuzje lub PK. Raptem parę z oszczędzania zawodnika. Leo grał wszystko. Przekłamujesz rzeczywistość.
Pique można posadzić na ławę ale kto ma grać? Todibo, który nie wytrzymuje 90 minut? Czy wiecznie leczący się Umtiti? De Ligt nie jest nam potrzebny...
Alba był skonfliktowany z Lucho i Neymarem, z którym nie mógł się porozumieć. Lucho wybrał Neymara - co chyba nie dziwiz uwagi na MSN. Potem pan konflikt poszedł sobie do PSG.
Bartomeu nie jest idiotą - nie weźmie trenera, który będzie mu bruździł i krzyczał jak to źle jest w klubie - i to tuż przed wyborami. A Bartek chce usadzić swojego człowieka na prezesowskim stołku, więc na pewno nie będzie sam sobie rozkładał min.
0
@A_Gomesinho_21 Oj naczytałem się tutaj jaki to zły jest Leo, bo nie lubi Semedo i nie podaje mu piłki. Że widzi tylko Albę itp. itd. W tym sezonie Alba nie jest w formie i piłek od Leo nie dostaje.
0
@messi564 Mecz ze Slavią pokazuje, że nie ilość napastników jest ważna. Z Czechami w środku pola grał (w teorii) Busi i de Jong. Ale pierwszy musiał askeurować stoperów, więc całą naszą drugą linię stanowił jeden zawodnik (sic!). Tak się nie da grać w piłkę. Można być w jej posiadaniu (szczególnie kiedy Leo cofnie się do drugiej linii) ale stworzenie zagrożenia czy przewagi jest praktycznie niewykonalne - chyba że któryś z zawodników popisze się geniuszem albo rywal popełni wielbłąda w bocznych sektorach, co pozwoli dograć piłkę w pole karne. Nie idźmy drogą z 2 pomocnikami.
4
Dzisiejsze rozmyślenia do porannej kawki:
Skąd u Was przekonanie że taki typ jak Bartomeu weźmie trenera, który będzie potencjalnym zagrożeniem dla władzy prezesa? W sensie, że będzie komentował decyzje "góry", wchodził w konflikty, pyskował itp (robił to co Valdes). Bartomeu raczej nie jest idiotą i nie strzeli sobie w stopę. Jaki miałby w tym interes? Poparcie ma tak czy inaczej. Niestety.
Valverde mocno trzyma w garści, więc Ernesto nie może nawet się głośno poskarżyć, że przygotowania do sezonu przypominały rewię mody a nie budowanie kondycji*. Kilka zdań za dużo i pyk! - nie ma Cię w klubie - żeby było zabawniej ku uciesze hejterów. Nie zdziwi mnie jeżeli sporo decyzji personalnych również wypływa od ludzi szefuncia. Nie zazdroszczę takiej roboty.
*Trąbili o tym jeszcze przed wylotem do Japonii - ja sam przez jakiś czas łudziłem się, że sztab da radę to ogarnąć, ale już pierwsze mecze ligowe pokazały, że jestem nadal naiwnym człowiekiem.
Od lat widać, że problemem Barcelony nie jest trener i zawodnicy - był Lucho a teraz EV, robimy transfery (i to jakie!) a problem i gra pozostaje ta sama - znaczy że źródło zarazy jest w innym miejscu . Całkiem niedawno było blisko do obalenia Bartomeu, ale wybronił się - nie do końca grając czysto. Teraz nie ma sensu robić referendum, bo 1. można za to iść do paki ;) i 2. niedługo są wybory. La Masia przestała pełnić swoją funkcję. Talenty uciekają a my ściągamy do rezerw zawodników z innych klubów (sic!). Ja rozumiem ściąganie młodzieży starszej do Juvenil ale do rezerw? A co najgorsze odeszliśmy od stawiania na talent i technikę na rzecz warunków fizycznych - i tak, ja wiem, że dziś piłka jest o wiele bardziej fizyczna, niż choćby za Pepa dekadę temu, ale w moim odczuciu niewiele to zmienia.
Żeby nie było, że tylko psioczę: klub wygląda naprawdę stabilnie ekonomicznie. Można się przyczepić do drabinki płacowej ale zarobki piłkarzy nie od dziś stanowią problem - zresztą nie tylko u nas. Nie wszystko jest złe. Tylko produkt końcowy jest taki jakiś - niedorobiony.
Miłego dnia wszystkim!
3
@kerouac Franek Smuda czyni cuda! :)
1
Barca do poprawy. Nie musicie dużo biegać ale tylko pod warunkiem że będziecie mądrze się ustawiać.
Do poprawy również Legia. Weźcie przykład z Czechów. Ich zawodnicy mają jaja. Może technicznie odstają od najlepszych ale dzięki dobrej taktyce i przygotowaniu fizycznemu maskują te różnice.
1
@IronSanHybrid Zdarzają się kiedy prezes musi ratować stołek i w zasadzie nawet brzytwy się chwyci byleby na tym stołku pozostać. Bartomeu o stołek się nie martwi.
3
@Gomess A po co miałby to robić? Źle mu w Barcelonie czy jak?
0
@IronSanHybrid Jak Ty to widzisz? Zarząd zatrudnia trenera, który z samego założenia ograniczy ich władzę? Takie rzeczy się w piłce nie zdarzają :)
3
@IAmBackCules Idźmy dalej:
Nie będzie EV a gra nadal będzie beznadziejna.
Winny X! (następca Valverde)
Może wiec zamiast skupiać się na szukać winnych pomyślcie jak rozwiązać problem bez pozbawiania ludzi roboty. Jeżeli udowodnisz że całe zło to wina EV - zwalniaj i zastępuj kimś kompetentnym. Ale skoro te same problemy występują od lat 5 to raczej nie jest to wina Valverde...
1
@ściah Mylić się jest rzeczą bardzo ludzką i nie ma się co dziwić. Za to przyznanie się do błędu już jest trudniejsze.
Podobał mi się też cytat: "Przepowiadać przyszłość (...) potrafi każdy. I każdy to robi, bo to wszakże łatwe. Nie jest żadną sztuką przepowiadać. Sztuką jest przepowiadać trafnie." - Andrzej Sapkowski - Wieża jaskółki
0
@JohnA A kto napisał że potrafią tylko biegać? Sam sobie wyciągnąłeś taki wniosek z tego co napisałem? Równie mądry jak to zdziwienie że zawodnicy grający w LM potrafią grać w piłkę.
0
@JohnA No jestem mega zdziwiony że piłkarze grający w piłkę w LM potrafią grać w piłkę ;)
Wielki szok, że zawodowi piłkarze potrafią takie rzeczy! Ty się spodziewasz że kto tam gra? Kelnerzy i listonosze?
0
@cosinus90 Czesi mają jaja i parę w nogach. Ale nie oszukując się - po za przygotowaniem kondycyjnym to wielkiego szału nie robią. Piłkę grają prostą. Ale wystarczyło że Griez z Albą zagrali na 1 kontakt to wszyscy rywale stali z rozdziawioną gębą :)
Szkoda tylko że mało pokazujemy takiej gry :'(
2
Nie lubię takich rozważań. Ja to wiedzę tak: co zrobić żeby awansować? Wygrać z BVB i Interem.
4
@Puyolex Jestem za. Proponuję zacząć od wywalenia Bartomeu i jego świty. Potem od ściągnięcia Xaviego a na koniec odświeżenia kadry zespołu.
A tak swoją drogą to chętnie zobaczyłbym Valdesa na ławce Barcelony. Facet nie patyczkował się z zarządem i robił co chciał - takie przeciwieństwo EV. Prawdopodobnie wyników by nie było ale za to byłaby jakaś odmiana.