3

Ja osobiście jestem na tak, bo dla Verrattiego nie ma dobrej alternatywy na rynku, a dla Neymara jest.
PS. Tak wiem, nikt nie zastąpi Neymara, ale np. Dembele to ten sam profil co Neymar i bardzo dobry zawodnik, a do Verrattiego tylko Seri jest podobny.

0

No, tak dziwnie drepta przy piłce, jakby miał nogi związane. Rafinha też się bardzo dziwnie porusza, jakby miał kamień do nogi przywiązany i ciężko mu było krok zrobić.

0


Kojarzy ktoś typa?

5

Partia Wolność Janusza

1

Luz, ziomek wrzucił info i tyle. Nie zrobił nic za co można byłoby szkalować.

0

Za to z Jamesem im nie wyszło, więc nie jest źle.

0

Niby czemu? Na pewno transfer Verrattiego do nas nie jest niemożliwy. Jakby był to skupiliby się na kimś innym. Moim zdaniem nadal bardzo chce transferu i kto jak kto, ale ten pan może mu pomóc.

1

Tak jak napisał kolega. Semedo wygląda na "normalnego" kolesia i myślę, że weźmie najprostszy numer.

36

Rzeczywiscie nieśmieszny

0

Messi i Neymar na skrzydłach to ogromna przewaga, oni idealnie się uzupełniają. Jeden kreuje, a drugi robi szum. Dla mnie Hazard odpada na starcie, bo to prawonożny Messi, kreujący a nie szumiący:) Alexis to sama sytuacja. Z Coutinho jest trochę inaczej, on jest takim 50/50. Neymara najbardziej przypomina Dembele, to prawda nie to skrzydło, ale gość jest obunożny i dla niego to chyba bez różnicy. Także to wszystko. Dembele lub Kołtinjo. Dybali bym nie chciał nawet jakby pasował. Nie przemawia do mnie ten zawodnik.

0

No właśnie Hazardy, Dembele i inne. O profiu Neymara jest właśnie młody Francuz. Za Verrattiego jest tylko Seri.

3

Neymar vs Verratti
Myślę, że zawodnicy o podobnym poziomie sportowym. Verratti ogromny talent, zawodnik już ukształtowany. Neymar jeszcze większy potencjał, tylko nie do końca go wykorzystuje, zmarnowane sytuacje, jakieś inne karakaństwa, ale myślę, że może być jeszcze lepszy. Różnica jest taka, że dla Neymara są na rynku dobre alternatywy(Dembele), a w przypadku Marco tylko Seri. Różnica pomiędzy alternatywami widoczna. W przypadku oferty np. 100 baniek+Verratti raczej bym to klepnął. Wiem, że ludzie są raczej przeciwko, ale potrzebujemy Verrattiego jak nikogo innego.

0

Szkoda, że przedłużyli Rakitciowi kontrakt. Na chwilę obecną wiadomo na pewno, że Barca chce Verrattiego i pewnie Pałlinjo. Zakładają więc odejście kogoś z dwójki Rakitić/Gomes, nie widzę innej możliwości. "Podobno" za portugalskiego cracka odrzucili już 3 oferty, Rakitić pobiera większą pensję, Rakitić w przypadku transferu Marco całkowicie zablokuje furtkę dla szkółki, tymczasem pozostawienie Gomesza nie, bo jest zawodnikiem o niższym statucie, niż Chorwat i powoływanie czasem np. Aleni zamiast niego nie będzie doprowadzało do zgrzytów. Moim zdaniem to wszystko układa się w dosyć logiczną całość. Wiem, że informacje podawane przez media należy traktować z przymróżeniem oka, ale zainteresowanie Verrattim jest niepodważalne. W przypadku Pałlinjo to wszystko jest jakieś dziwne, no ale coś musi być na rzeczy.

0

No nieźle, jeżeli to prawda podziwiam, że udało się tak długo utrzymać wszystko w tajemnicy.

0

Najlepszy brazylijski piłkarz w historii, dzięki niemu ludzie kochają FC Barcelonę, bohater najgłośniejszego transferu w historii. Ten obok to Neymar.

0

Tak, dokładnie ten.
http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=75104
Tutaj artykuł od konkurencji, już nieaktualny.

1

Trzeba by tu było popatrzeć na cyferki Rakiticia z Sevilli, ale to jak zawodnik przełoży umiejętności na poziom Barcelony zależy od niego. Na dowód cyferki Rakiticia 14/15 i 16/17. Chociaż wtedy Messi nie cofał się tak do rozegrania, kluczowe podania u Rakiticia były niewiele lepsze.

0

Rzeczy, które wymieniłaś mnie też bardzo irytują, ale mimo wszystko Neymar wiele daje zespołowi. Te cyferki u niego spadły o wiele w porównaniu do sezonu 15/16, ale dało się też zauważyć progres w mijaniu rywali jak kołki :) Nieważne czy jego przeciwnikiem był zawodnik Celticu czy Realu, on wbijał na pełnej i robił co chciał. Liczę, że w końcu odnajdzie złoty środek, bo z Messim i Neymarem w pełni formy mamy ogromnego asa w rękawie.

0

Tak jak napisałem wyżej. Nie wiem, co jest lepsze. Klasowy zawodnik, ale nie pasujący, jak Eriksen, czy gracz niższego kalibru, ale pasujący jak Seri. Nie wiem czy Eriksen by pasował, właśnie przez jego odmienny profil, ale wiem, że jest lepszym zawodnikiem od Rakiticia. Seri-nie wiem czy dałby sobie radę, ale wiem, że dobrze pasuje do zespołu. Tymczasem Rakitić nie prezentuje poziomu, którego by się oczekiwało i nie pasuje do zespołu. Z tych dwóch cech:jakość na poziomie Barcelony i przypasowanie do zespołu Eriksen ma pierwszą, Seri drugą, a Rakitić żadnej. Właśnie dlatego zamieniłbym go na któregoś z tych kolesi. Posłuże się tu też cyferkami
Kluczowe podania
Eriksen 3.1
Seri 2.1 lub 2.3(nie wiem dokładnie)
Rakitić 0.8!
Wielu pisze też, że Rakitić miał świetny pierwszy sezon, tymczasem "cyferki" wcale nie były dużo lepsze. Kluczowe podania na poziomie 1.1. To wciąż niewiele.

8

Ostatnie newsy o Neymarze i Rakiticiu dały mi trochę do myślenia, a zwłaszcza ślepe, czasem nawet agresywne bronienie tej dwójki. W przypadku Rakiticia ludzie zachowują się często jak Pan Strejlau, który nazwał Andre Gomesa "świetnym zawodnikiem", zapewne dlatego, że gra w Barcelonie, chociaż podejrzewam, że nie widział wcześniej meczu z jego udziałem. I tak samo jest z Ivanem. Ludzie się spinają: "Ivan to podstawa drużyny, jak można myśleć o jego sprzedaży, zapieprza za dwóch". Poza tym częste pierdzielenie o jego zdolnościach taktycznych czy "asekurowaniu bocznego obrońcy". Tylko czy na tej stronie jest wiele osób, które znają się na taktyce i mogą te swoje tezy jakoś wytłumaczyć? Nie sądzę. Dla mnie Verratti to nowy Xavi i materiał na najlepszego rozgrywającego na świecie. Do tego idealnie do nas pasuje. Jest warty ogromnych pieniędzy, a już na pewno jest lepszy od Rakiticia. Ivan to solidny zawodnik, musi być jeden pomocnik dobry fizycznie- te argumenty też do mnie nie przemawiają. Ostatnio jeden ziomek wrzucił tu jego statystyki to aż się przeraziłem. Kroosa są 2-3 razy lepsze w każdym aspekcie.Barcelona jaką znamy była budowana przede wszystkim na osobie Xaviego, nam potrzebny jest rozgrywający albo chociaż ktoś do niego podobny. Tymczasem Ivan nie przypomina Generała praktycznie w niczym, to zupełnie inny zawodnik i nie wiem czy opłaca się go zostawić czy nie, ale wiem na pewno, że potrzebujemy kogoś o wiele lepszego(np. Eriksen) lub kolesia, który nie ma wielkiej renomy, ale pasuje stylem(np. Seri). To już rola zarządu, żeby rozstrzygnąć kogo ściagnąć w przypadku fiaska Verrattiego, ale Rakitić to nie ta para kaloszy i nie może występować w pierwszym składzie.
Z Neymarem jest trochę inna sytuacja. Gość ma ogromny talent, drugi zawodnik na świecie po Messim, ale nie w pełni ten talent wykorzystuje. Wykończenie, wiele strat, podejmowanie na boisku złych decyzji- te negatywne sformułowania niestety dobrze do niego pasują i jak ktoś podejmuje temat zamiany Neymara na Verrattiego to też zjawia się wiele osób i szkaluje, już przestali czytać po takim pomyśle itp. Podobnie jak w przypadku Rakiticia, co wy wyskakujecie z jakimiś pierdołami, Neymar sztos, przecież to on ciągnie naszą grę. W sumie z tym sztosem prawda, ale niektórzy chyba meczów w poprzednim sezonie nie oglądali i zachowują się trochę jak ten Pan Strejlau-gra w Barcelonie, no to musi być dobry. Da się zauważyć, że Rakitić i Neymar są darzeni na stronie dużą sympatią i myślę, że stąd wynika to ich bronienie, często ślepe. Ja tak miałem w przypadku Gomesa- nie wiem czemu, ale od początku go lubiłem i bardzo trzymałem za niego kciuki. Potem wiadomo co było, ale ja cały czas łudziłem sie, że w końcu zagra dobrze, chciałem pamiętać o dobrych meczach i zapomnieć te złe, ale to do niczego nie prowadzi. Teraz staram się niezależnie od sympatii spoglądać na piłkarzy. Zespół jest ważniejszy od jego jednego elementu. To się tyczy głownie Rakitcia, bo Neymar marnuje ogrom sytuacji, ale powinien się w końcu ogarnąć. Potrafi minąć dryblingiem 5 kolesi, więc nie wierzę, żeby nie nauczył się porządnie goli strzelać. Z Rakiticiem jest inaczej. On nie zostanie nagle mistrzem techniki i kreatywności. Wiem, że jest sympatyczny i lubiany, ale niestety nie daje odpowiedniej jakości i trzeba jakoś tę sytuację rozwiązać.

0

Dokładnie odwrotnie. Verratti to rozgrywający na pozycję Rakiticia. W moejsce Iniesty prawdopodobnie powędruje Roberto.

0

Odejście Rakitica zaraz po transferze Verrattiego to moje największe marzenie.

0

Środek pola bez teho drewnianeho zawodnika wyzdrowieje.

2

Kto jak kto, ale on nie powinien klubowi dyktowac warunków. Sezon miał słaby jak sik pająka. To jest zawodnik nie na poziomie Barcelony. On albo Gomes out, jeden zostaje jako rezerwowy i tyle. Żaden w poprzednim sezonie nie dał żadnych argumentów, żeby na niego stawiac.

1

Jak miło jest zobaczyć nazwisko Roberto w pomocnikach :) Jeszcze jakby dali Ardę do napastników.

0

Alcorcon? Coś mi to mówi... Oprócz Isco :) Pochodzi stamtąd jakiś znany zawodnik?

1

Może zdecydowano, żeby ci kolesie trenowali z Barcą B? W końcu Vitinho musi się dopasować, a Palencia jest kapitanem. Tylko w takim razie czemu Alena jedzie. Może pierwsza drużyna?:)

0

A z ciekawości jaką klauzulę ma w kontrakcie Isco?(tak wiem i tak do nas nie przyjdzie)

0

A wiadomo jaki ile czasu zajęło im to spłacanie?

0

Nie do końca. Np. Rakitić to drewno i nic specjalnego od niego nie wymagam. Po prostu wolę go wymienić. Neymar natomiast to geniusz z niewykorzystanym potencjałem. Messi nie ma problemu z ładowaniem goli na zawołanie. Tu nie chodzi o próbowanie lub nie, Żunior ma taki potencjał, że jak się skupi, to wyjdzie mu wszystko lub prawie wszystko co chce. Neymar podejmuje złe decyzje na boisku. Jak mija 3 rywali i jest ustawiony kolega idealnie do podania, to on woli minąć czwartego i właśnie wtedy traci piłkę. Jak jest bramkarz ustawiony w ten sposób, że Neymar może idealnie lutnąć na długi słupek, to on wali w krótki i to gorszą nogą. On MUSI to poprawić. Potrafi minąć i przedryblować pół boiska, ale nie wie jak znaleźć drogę do bramki. Jak się w końcu ogarnie, to będzie naprawdę pięknie.
Prosty przykład z meczu z Juve 0:0. Pamiętam, że Neymar był wtedy nabuzowany i tak jak piszesz to on ciągnął drużynę. W jednej akcji minął chyba 5 kolesi, ale potem zamiast podać do idealnie ustawionego Suareza, on lutnął prosto w trybuny. I takich sytuacji jest wiele niestety...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?