Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@mat32 ale to on negocjonował z lewandowskim i dał na to zgode.Oni muszą zrobić transfery bo Bayern bardzo dawno nie był w sytuacji której był np.4Mają 300 mln na 3 transfery za za 100 mln na Coutinho mają prawo pierwokupy.Drugi transfer to był Sane a 3 nie pamiętam.Tam jest problem też niektórzy są kontuzjowani a innym kończą się kontrakty. Obecny trener domaga się transferów.Kanh ma objąć funkcje o ile mnie pamięć nie myli dyrektoea sportowego.Niezapominajmy ze jest jeszcze Anglia która była zainteresowana Chelsea , Totencham i Mu i nie wiam jak finanse live.Ale oni nie mają zbyt dużej ławki jeśli wygrają LM kasę będą mieli.
0
@Jakchcesz Myślę że jeśli Mbappe i Neymar nie będą mieć kontuzji to w LM będą obok live głównym faworytem.Nas nie liczę bo za dużo nie wiadomych.Jeśli Neymar będzie w formie to jest to jedyny piłkarz który może wejść w buty Messiego dający piłkarskie gwaracje jeśli chodzi o Barce.
0
@mat32 raczej wyłoży i musi się wzmocnić jeszcze 2 takimi zawodnikami odszedł uli odchodzi Franz przychodzi Kahn.Tamci nie bardzo chcieli płacić takiej kasy.Naciskał na to Lewandowski kiedy negocjował kontrakt widać było jak przywitał Coutinho.No i Bayern może negocjować pewnie tą kwotę.Poza tym on się tam dobrze czuje a u nas niespecjalnie.
0
Klub powinien mieć prawo do rozenania się jakich ewentualnych trenerów mógłby zatrudnić.Pozycja trenera jest mega ważna.W grę sa ogromne pieniądze i ludzie zaangażowani.Przy podejmowaniu decyzji zarząd powinien mieć pełną wiedzę na kogo zmienią a nie zwolnić i co potem ?To trochę nie do rozwiązania sytuacja.Jak powiesz trenerowi to też słabe.Chcieli mieć wszystkie info podjąć decyzje i zakomunikować trenerowi jaką podjeli decyzje.
0
@AllBundy tzn problemem są kontuzje które rozwalają wszystko gdyby Dembele nie miał kontuzji i grałby na swoim maksymalnym poziomie to i tryplet pewnie by był.Teraz też z tym jest lipa.Kadrę będziemy wymieniać ci co przyszli musza się zgrać i nauczyć nowych kompetencji de jong i aarthur muszą więcej strzelać bramek i brać więcej udziału w akcjach w polu karnym.Jest co robić.
1
@FC1899Barca chciałem tylko zaznaczyć w kwesti donoszenia jak to nazywasz To donoszeniem pierwszy donosił europoseł Duda i europoseł legutko w parlamencie europejskim w kwesti radia Maryja i w kwesti że wybory są nielegalne.Nie dawno premier Morawiecki donosił na polskę w niemieckiej gazecie.
To ze pis złamał swiadomie konstytytucje nie posiadając większości konstytucyjnej to nie ulega watpliwości i na tym wprowadzał nocą prawo aby w tvp tego nie pokazywali.
Wiadomo ze konstytucja jest nad prawem wprowadzonym w sejmie chyba że masz większość konstytucyjną której pis nie ma.Czyli pis łamie prawa tych co nie zgadzają się na taką politykę jaką prowadzi pis.W przysiędze parlamentarzystów jest mowa ze bedą przestrzegać konstytucji a prezydent wierny katolik to przysięga na biblie.W konstytucji jest ze polska ma przestrzegać traktaty także wpisuje się umowa z ue.A prawo ue jest nad prawem polski.Polska dostosowała swoje prawo do prawa ue aby do niej wejść.Ue to nie jest organ zewnetrzny tylko to też jest nasz parlament do którego wybieramy posłów.Po prostu pis nie jest jedyną władzą ,która wpływa na polskę.Mamy za to przepływ usług towarów i dofinansowanie z ue.Pis wprowadza własny swiat tak jak powołuje się na prawo wprowadzone w innych krajach albo kłamie albo mówi półprawdy o czym mowili sędziowie którzy z innych krajów przyjechali i tłumaczyli ze istotny jest cały system a nie wyjęcie jednego prawa z kontektu a u nas wszelakie bezpieczniki sa wyłaczone.Tu jest problem
0
@Misugi14 wtym filmie opró świetnej gry aktora jestwspaniała jest muzyka na wiolonczele ,która robi klimat i jest nominowana.
Ale ten film ma wady, jeśli chodzi montaż są dłużyzny.Joker jest przewidywalny w stosunku do Jokera Nolana, który był strategiem.Robi krzywdę ludziom na 2 biegunówkę czy schizofremie bo każdego napotkanego można odbierać jako potencjalnego morderce bo nie wzioł leków.Co powoduję odrzucenie a ci ludzie potrzebują aby ich nie odrzucać.Czyli coś kompletnie przeciwnego.
0
@AllBundy nie ma napastnika o to mu utrudnia ale fajnie że czuć że pracują:)dobra energia wokuł ich się przyda:)
1
@palindrom1 tzn.Na tylę co widziałem i słyszałem .Jest grupa wokalistek ponad resztą które na żywo widziałem Celin Dion 2×Beyonce 2×Adele1×Maria Carey1×i Anstacia 2×i one są o o klasę wyżej niż Rihanna , Lopez, Katie Melua itp.Nie widziałem Ariany Grande i Taylor nie biorę ich pod uwagę.W każdym razie porównywanie się z nimi to 95% gotowa porażka.Więc to że ona jest gorsza od oryginału ani jej nie umniejsza ani nie dziwi.Jest trochę surowa i w przypadku ostatniej piosenki ułatwiła sobie pewne momenty.Ale jakby ktoś jej napisał fajny utwór jest spora szansa na fajną piosenkę w jej wykonaniu.:)
0
@Midast no chyba nie, bardzo ciężko jest wykręcić wynik w lidze taki jaki wykręcił Valverde z Barcą.Przegrał ze 3 mecze.W lidze grasz dużo więcej meczy niż te 7 w lidze mistrzów tam 7 meczy.Nie zapominaj o pewnej rzeczy jak kontuzje, które trwają od początku zeszłego roku w praktyce do dziś.W zeszłym sezonie cały środek i atak miał kontuzje taki Suarez, Dembele kilkakrotie.Dembele non stop a to był kluczowy zawodnik teraz Griezman Fati czy Perez mogą go zastąpić.Także przygotowania do sezonu nie pomogały Japonia, Usa do tego copa Ameryka brak przygotowania dla Messiego Suareza Arthura Vidala.Skończyło to się kontuzjami wpierw bloku napastników Dembele Messi Suarez potem plus ale to nie z wyniku przygotowań kontuzja Arthura potem padł blok obrony Alba ,Semedo do tego kartki Pique Lengleta czy kontuzja Ter Stegena.Ten zespół nie ma spokoju aby wejść na najwyższe obroty.Też były mecze gdzie Valdek steategicznie ogrywał i był chwalony.Czy brak takiej charyzmy boiskowej.Tak ale to jest dla mnie typ osoby z klasą.objawia się to choćby tym że nie wzioł kasy za pozostały czas kontraktu.(On mówi co mają robić zawodnicy przed i nie biega i krzyczy.To wada ale to wynika z jego charakteru).Pomimo że nie zwolnili go w piękny sposób.Też miał za dużo zawodników w niektórych formacjach co blokowało niektórych zawodników.Budziło kontrowersje.Puig czy Alenia.Ja nie jestem jego zwolennikiem ale trzeba brać wszystko pod uwagę przy jego ocenię.
0
@palindrom1 no nie nie ta klasa barwy nie tak frazuję.Gdybym nie słyszał oryginału na plus bym ją ocenił.Jest jedna dziewczyba która występowała w filmie potrafi ją dobrze naśladować. Ana Whitney byłem w Sopocie i choć i tak była świetna to czuć było że coś tu z nią nie gra:(
0
@borys27 co do de jonga to przesadzasz dzisiaj jeśli spojrzysz na casemiro czy valverde grają w defensywie ,rozgrywają piłki i oddają strzały na bramki.To czego nie przyniósł de jong to strzałów na bramki i akcji pod bramką i zarówno jemu jak i Arthurowi Valdek kazał się tego uczyć i ma rację.Bo Arthur potrafi strzelać ale robi to zbyt rzadko. Co to Bartka widzę więcej plusów niż minusów które są i je dostrzegam.Ale finalnie wyjdzie na plus.
0
@ViscaBarca123 fanem vini nie jestem tu mam podobnie. Ale jeśli chodzi o Rodrygo to kompletnie nie rozumiem tego zawodnika miał 1 pierwszą bramkę fajną potem 3 bramki ze słabymi turkami.Potem lipa nawet ostatnio komentatorzy mówili aby go Zidan odstawił bo coś z nim nie tak.W ostatnim meczu też nie powalił.Po za 1 strzałem w bramjarza i zamiast iść w kierunku bramki poszedł w środek zrobił zwód defensywny miał jeszcze jedną podobną akcję to go pokopali.Ja nie widzę tu talentu na miarę jaką oczekuje Real.Predzej Vini będzie groźny jak nauczy się zdobywać bramki.Choć nie jestem przekonany co do tego.
0
@ViscaBarca123 a jak jego dośrodkowania to jest ostatnio bolączka obrońców czy skrzydłowych..(Obecnie Realu i też moim zdaniem poza ostatnim meczem Alby świetny jest Bayern w tym elemencie Alaba Kimish-lewandowski nie wiem czy nie są najlebsi w tym elemencie.).Bo Alaves miał fantastyczne dośrodkowania i strzały.
0
@brashh choć trzeba też brać pod uwagę że trener dostaje zespół bez 9 na najtrudniejszą fazę sezonu i poznaje graczy problemy i możliwości.Nie sugrrowałbym się strasznie tym czy za 2 miesiące będziemy wiedzieć czy to idzie w dobrą stronę.Gdyby był Suarez to tak.Bo nawet przyjście Martineza oznacza że musiałby się przystosować a wiadomo że to nie jest łatwa sprawa w Barcelonie.
2
Fajnie się słucha :)choć nie rozumiem tutaj wywodu Ściacha z jednej strony nie chcę zarządu na następne 4 lata.Zarząd doprowadził do tego co jest teraz.Mówi Barcelona to potęga finansowa,(były długi)sportowo jesteśmy na wysokim poziomie no nie ma co kryć są.Tylko co dalej.To tak naprawdę jest bardzo dobre świadedztwo na temat zarządu.Z perspektywu sytuacji Valverde zostawił zespół na 1 miejscu w lidze mistrzów jesteśmy rozstawieni.Zespół rozegrał świetne spotkanie.
Co do finansów klubu uważam że ta drużyna która będzie finansowo niezależna ma szanse dominować na lata w europie.Konkurować z Szejkami i Ligą Angielską nie jest prosto.Zauważmy ważną rzecz Barcelona nie ma swobody rywalizacji finansowo o każdego gracza.Brakuję jej z 500 mln w budżecie więcej (plus 700 mln na stadion).Aby walczyć o kogo się chcę.Przegraliśmy Rodrygo i viniego choć tu nie załuje stracilismy Kubo z uwagi na kasę.A czeka nas moment gdzie część pieniedzy będzie szła na stadion część na transfery.Nie ma innej drogi aby rozwijać Barce jak zrobić z niej potęgę finansową dajacą ochronę swoich graczy i wybór kogo się chcę.Musisz zapłacić fakturę za stadion i musisz mieć zdolność aby móc kupować zawodników bo jest wymiana pokoleniowa a to czeka klub kiedy będzie budowany stadion.A nowe stadiony ma Bayern Juve Atletico , Totencham Arsenal budowe planuje główny rywal Real Madryt.Dobrze że przewidziano aby wymianę pokoleniową robić wcześniej.Choć ona będzie trwać.Myślę że dokonanie zmiany trenera podyktowana jest wynikami bo wyników oczekują kibice ale to są i dodatkowe finanse.ta koncepcja jest też słuszna.Danie impulsu ma być dodatkowym bodźcem przy nowym trenerze Barca będzie nie rozszyfrowana z uwagi na nowość szkoleniowca ale plusem jest energia też od kibiców którzy mają nadzieję.Myślę też że kontuzja Suareza jest też dobrym momentem na wprowadzenie kogoś nowego.Bo jeśli nie wygra się niczego z powodu braku napastnika to przynajmniej trener wprowadzi na przyszły rok jakieś zmiany którę mogą być na przyszłość dobre jak byłby napastnik.Zdobędzie jakieś doświadczenie i pewnych błędów nie popełni.No i nie jest obciążony pewnymi decyzjami każdego będzie chciał poznać każdy ma szanse.To też energia dla rezerwy.
0
@BlAugrAnAPolAnd Coutinho to nie wiem gdzie.Z przodu lepszy jest Griezman który broni i strzela i może grać na różnych pozycjach wiadomo też że Coutino strzela w długi róg i każdy obrońca i bramkarz o tym wie albo zagra do Messiego i tyle z jego repertuaru.Neymar ma tu dużo więcej do zaproponowania jeśli ktoś miałby przyjść.A jest Dembele Fati i Perez i Griezman.Za dużo ich.Na środku Arthur, de jong,Puig w przyszłość przyjdą Pedri,Moriba jest jeszcze vidal i Busi.Po co go ściągać skoro jest tam szczęśliwy.za dużo do środka zmarnowano pół roku Aleni.Jak wejdzie Puig to miejsca nie odda wróci Alenia.Po co on?Jak spojrzymy na Real Casemiro i Valverede to obrona rozgrywanie i strzały.Coutinho nie ma obrony a strzał rozponany.Co do Dembele poprawił sposób życia i zmienił sposób leczenia póki są zawodnicy do gry i Barca ma kim grać dałbym mu czas jest poniżej 28 roku zycia co cechuję Messiego Suareza Griezmana czy Neymara a ciężko o następce taki Salah , Mane to starsi zawodnicy a vini czy Rodrygo to przykłady nie rokujących zawodników którzy mieli być objawieniem.Nie sprzedawałabym go wypożyczyć aby się odzyskać tak.
0
Lepiej dać xaviemu czas niech poprowadzi jakiś klub w lidze hiszpańskiej i dopiero wtedy.Dla Setiena to też nauka i po zakończeniu pracy w Barcelonie może zorganizować jakiś klub na modłe Barcy i z tym klubem Barca mogła by współpracować w miedzy czasie trenerkę powinien robić iniesta i mamy trenerów na lata.
0
@PeteR10 najważniejsze to przekonać Messiego do presingu bo inaczej nie odzyskamy piłki i będziemy grać jak z Realem przed własnym polem karnym.To powinna być kluczowa zmiana.Jeśli nie daje rady to powinien albo wchodzić w 30 min za Pereza i obserwować przez 30 min jak ustawia się zespół z ławki a grać powinien Perez aby zmęczyć obrońców.I na zmęczonego przeciwnika powinien na intensywności grać Messi.Wtedy gra 1h mecz.Bo on gra 90 min z czego i tak chodzi z 30 min.Ale wiadomo że Messi na to nie pójdzie.Ale podejście do presingu powinno się zmienić tam gdzie aktywniejszy jest w presingu Barca rozgrywa lepsze mecze.
0
@sidzej co do Coutinho zgoda ale Griezman zdobywa bramki przy braku Suareza to istotne
0
@dawka86 może Suarez
0
Może kupili go aby sprzedać drożej były już takie transfery.
0
@Barca_Big_Moment vidal to zawodnik box tu box zdobywa 7 bramek w sytuacji braku Suareza to cenny zawodnik idealny na zespoły fizyczne.Nie wiadomo w jakiej formie jest Arthur.Trener mówił że wykorzysta pewne rzeczy, które wprowadzał Valverde.Dobrze powinien korzystać z pomysłów poprzednika o ile są dobre i nie psują koncepcji.
0
@Barca_Big_Moment myślę że dla de jonga sytuacja w której jest wyżej i ma zdobywać bramki to rozwuj bardzo dobry pomysł.W Realu Casemiro czy Valverde mają strzelać.U nas i Arthur i de jong też powinni iść w tym kierunku zwłaszcza jak jest sporo zawodników w polu karnym.
0
@RosjaninBut może z Puigiem
0
@Barca_Big_Moment Problem na tą chwilę to Suarez nie ma napastnika i może być tak że dopiero w nowym sezonie będzie mógł pokazać swoją wizje drużyny.A teraz to łatanie dziury bo Suarezie gdzie Griezman będzie musiał się przestawić.Ja na razie niczego nie oczekuję.Jak wyjdzie będę się cieszył.
0
@arasz1819 mówię pieniądz to możliwości rozwuj czytaj co piszę.A nie pieniadz to tylko kasa.Stadion który zbudowali jest i dla kibiców i dla barcy B dla sekcji żeńskiej ,która nie będzie grała na głównym stadionie..Jest to lepsze.Jak zbudują nowy stadion będzie to zysk dla piłkarzy i kibiców zwiększą się zyski które przeniosą się na lepszych piłkarzy i rozwuj..Czy jest lepiej niż kiedyś.Ciężko jest zastąpić drużynę Guardioli czy Ronaldinho .Messi młody nie jest.Dominuje teraz futbol fizyczny jest trudniej.Generalnie jest mniej czasu na posiadanie piłki.Przeciwnicy uczą się od Barcy czego obecny trener jest przykładem.Rozpracowanie przeciwnika jest bardziej dostępne o sukces sportowy jest trudniej niż kiedyś.Jeśli są wałki jak twierdzisz to i tak jest to fenomalne że pod kontem finansów to Barca jest na pierwszym miejscu pod kontem największych zysków.Pytanie czy jest lepiej niż kiedyś jest trudne i złożone.Bo piłka dziś i 10 lat temu się zmieniła także rynek.Obecnie jest trudniej i na boisku i na tle konkurowania bogatych klubów o zawodników.W mojej ocenie Barcelonie aby mogła spokojnie myśleć aby kupić dowolnego zawodnika powinna mieć 500 mln więcej kasy.Jest co robić.Z tej perspektywy Bartek zrobił kawał dobrej roboty ale jeszcze jest sporo do zrobienia.Plus oczywiście 700 mln na stadion.Jak będą go spłacać to część pójdzie na transfery część na stadion więc on musi zadbać o to aby kasa była.Kontuzję ktoś sie nie zadoptuje musisz mieć środki.Zauważ że Barcelona musiała odpuścić na rzecz Realu kilku zawodników bo nie mogła konkurować finansowo.Chociaż Rodrygo i vini mi się nie podobają ale kubo może być dobry.Pojawił się problem managerów którzy biorą premię i deprawują młodych piłkarzy.Część nie została w szkułce.W dzisiejszych czasach ochrona piłkarzy jest dużo bardziej kosztowna i za wartości piłkarze nie eszyscy zostaną Messi kocha Barce ,ale kasa musi się zgadzać.Taka jest brutalna rzeczywistość.A kibice jak wygra się tylko La ligę to żądają głów.Nie jest to dziwne że Bartek chcę finansowo zabezpieczyć klub i zawodników aby nie odeszli do świetnych klubów jak np. live.Też jest problem z takim Rakiticem ma kontrakt i nie chcę odejść blokuje miejsce Aleni a sytuacja jest dynamiczna i w zeszłym roku był potrzebny teraz nie .To nie jest wszystko takie proste .Prowadzenie klubu jest złożone.Na pewno nie powiem że Bartek jest nieudacznikiem co nie oznacza że mu wszystko wyszło.Jeszcze jedno klub który nie zadba o kasę będzie miał mega ciężko aby wejść na szczyt.Wygranie LM w tym roku dla Barcy jest mega istotne z perspektywy Martineza, Neymara czy kogo będą chcieli kupić.
0
@arasz1819 to ma do rzeczy że przegranie kilku meczy w roku to wysiłek.Bo wielu zawodników Barcelony jak Alba ,Messi, Busi ,Suarez, Pique sporo osiągneło i sztuką jest aby motywować się co dnia.A nacisk na bartka był duży aby go zwolnićJak widać zawodnicy go cenią.Co do zwolnienia powiem tak teoretycznie valverde jest od momentu live.Zespół przeszedł w meczu z Realem obok meczu co było dziwne Messi czy Suarez kolejnym złym meczem to Espaniol przegrana w pucharze nigdy nie daje gwarancji że trenerem dalej będziesz.Valverde wiedział że Barca rozmawiała z innymi trenerami.Kwestia xaviego wyciekła Bartek nie planował że Valverde się dowie z mediów.
Rynek nie jest czysty i trzeba umieć się na nim odnaleźć różny też jest poziom finansowania zespołów.Poruszyłem kwestie mistrzostwa bo Valdek dla wielu jest minusem Bartka.Dla mnie polowicznie.Doceniam złe i dobre strony.Dla mnie kasa to nie tylko kasa a możliwości rozwuj.To nowy stadion dla szkoły infrastruktóra itp.Nie patrzę na kasę dla kasy tylk9 co z tego mają piłkarze i kibice.
5
@arasz1819 ty patrzysz na klub tylko przez pryzmat stadionu a ja zdaje sobie sprawę że zbudowanie 2 stadionów (1 już powstał)zbudowanie centrum technologi piłkarskuej rozwinięcię mediów społecznosciowych szkółech takich jak w Warszawie, przy jednoczesnej wymianie pokoleniowej po najlepszym zespole na świecię gdzie nie ma za dużego wyboru.Jest więcej bogatszych klubów przy sponsoringu arabów gdzie ceny piłkarzy kosmicznie poszły w górę.To jest to jego sukces bez wątpienia.To nie jest normalny moment kiedy drużyna sobie funkcjonuję a ty mssz infrastrukturę i nie musisz wymieniać pokolenia.Budowa stadionu to 700 mln.To nie jest takie proste jeśli ktoś roxumie co to w dzisiejszych czasach jest drużyna to wie ze jest też produktem i musi być na świecie sprzedawana aby te cele osiągnąć.Nie ma obcji aby wszystko się udało.Jest to zbyt złożony problem.Jeśli chcesz kogoś oceniać oceniaj także i te dobre rzeczy a one też są.Ja byłem na stadionie Barcelony kiedy miała jeszcze 115 tyś trybuny a Guardiola grał jeszcze w piłkę więc długo obserwuję rózne rzeczy i następca będzie miał i niezłą kadre i dobry budżet i mówie tu o Pedri Moriba Fatim Araujo, de Jongu, Arthurze,Emersonie, lenglet, Todibo ,Puigu nie myślę aby Barcę zostawił w złym stanue a pamiętaj ze Barca miała długi LM to nie wszystko.2 mistrzostwa to też osiągnięcie.Zespół przegral kilka meczy na przestrzeni roku szanuj to bo to jest dużo.Bo czasem myślę że ludziom to się już ....poprzewracało.Chcą tego czego nie mają.Nie szanując tego co dostali.
6
Pewien drobiazg zabrał dzień wolny zawodnikom, dobry prognostyk.Do roboty:)