0

@cisman jesłi chodzi o Kloppa i Barce to są 2 różne światy.Mówię o lidze hiszpańskiej i lidze angielskiej.Tam jest więcej biegania więcej przestrzeni ta liga jest dla niego skrojena.Jak piszczek mówi klopp bierze przede wszystkim zawodników szybkich też układa pod swoją modłe.Barca bierze techników to rózny model.Grać dobrze na poziomie Barcy to trzeba mieć wybitnych zawodników.U nas styl wyznacza nie grający w presingu Messi.Bronimy się przed polem karnym czego Barca się uczy bo nie gra presingiem jak zwykle.Nie jest to widzimisie Valverde tylko zespół bez Messiego nie jest wstanie odebrać piłki.Widac to było dobrze w meczu z Realem dołączył do tego Suarez.Zespół miał kryzys i przeszedł koło 2 meczy z rzędu w następnym było lepiej.

Ja po meczu z live nie wiem która drużyna była lepsza.Bo po pierwszym meczu wygranym w przeciwięnstwie do Romy wyszli bez straty bramki z przeciwnikiem bez 3 kluczowych zawodników i wiadomo ze coś leo strzeli.Podeszli jakby mecz wygrali.Gdyby był Salah i tych 2 pozostałych nastawienie byłoby inne.Ten mecz plus dalsze kontuzje rozwalił sezon.

Niektórzy mieli przewlekłe kontuzje które od od połowy zeszłego roku w praktyce trwają do dziś.Obecnie ter stegen,Arthur,Dembele.Ten zespół grałby na innym poziomie gdyby kontuzji nie miał Dembele.Ubiegły sezon wszyscy zawodnicy mieli kontuzje ,od srodka po atak niektórzy po 3 razy jak Dembele czy Suarez.Dolicz Umtitiego.W tym roku bez sezony przygotowawczego z powodu copy zaczeli Arthur vidal Suarez Messi zaraz potem kontuzje mieli Suarez Messi Dembele potem padł blok defensywny semedo plus Alba i kartki Lenglet czy Pique.Ten zespół nie ma spokoju.

Zauważ że wszyscy obok live i Psg zbudowali nowe stadiony.Bayern Juve Madryt zaczyna budować Arsenal Totencham ,Atletico praktycznie cała czołówka łatwiej jest budować zespół kiedy nie masz takiego obciążenia.Bartek buduje stadion na kilka pokoleń to samo stadion dla młodych piłkarzy ,aby mieli jak najlepsze warunki także zmiany dotyczą reszty infrastruktury.Kupuje zawodników.Buduje kluby na całym świecie jeden z pierwszych jest w Warszawie.To jest ogromny też wyścig i konkurencja.Nie ma szans ns to aby w jakiś miejscach coś nieszło.Do tego kupowanie zawodników którzy dzwigną niektóre pozycje w Barcelonie jak np.Griezman czy Coutinho.To nie jest takie proste grać w takiej drużynie z mostu.Mamy kilku nowych ludzi w tym roku Griezman de jong Perez Fati Wague Firpo.Ciężkie przygotowania na 2 kontynęntach.

Jeśli mnie pytasz jakie są założenia na pierwszą część sezonu to wygrać grupę o 1 mecz wcześniej w LM.Te założenia zostały zrealizowane.Być pierwszym w lidze wprowadzić zawodników nowych do zespołu.Zarówno griezman jak i de jong grają na nie swoich pozycjach.Minus taki aklimatyzacja będzie trwała dłużej.Griezman się rozkręca.A de jong uczy się grać wyżej i bardziej ofensywnie i dobrze uczy się nowych umięjetności będzie lepszy to czego się uczy w Barcelonie jest trudniejsze niż gdzie indziej .
Kontuzja Alby dała grę Firpo i dobrze frycowe zapłacił.To samo Wague.Przyjdzie puchar pograją.Forma z powodu copy kontuzji ofensywy i defensywy przyjdzie w lutym.Na mecze z Napoli jak nie będzie kontuzji bo to one rozwalają grę.Co nie oznacza że Barce łatwo bedzie pokonać.Będzie trudniejsza o te pół roku pracy zespołu.Forma dla oka istotna jest w 2 cz sezonu gdzie grasz już o wzzystko a to jest dopiero przed nami.
Kryzyse są ma je choćby city które grało fantasycznie.Czasem fantastyczny trener jak Guardiola ma problem aby to ogarnąć.Nie martw się Kloppa ekipe też kryzys dopadnie bo to naturalne.

0

@Cobra303 valverde już na początku sezonu chciał aby zrobił krok do przodu.Ale rakieta mimo sugesti valverdenie nie odszedł i zablokował miejsce Pugowi iAleni.W miedzy czasie pojawił się problem że zaczeli go faulowaći yrener barcy b powiedział wiedzą jak z nim grać..Puig musi na to odpowiedzieć.Coutinho na poczatku szło superjednak szybko go przeczytali.Tu jest moment w którym powinien sobie poradzić zobaczymy co zrobi Puig.Może daradę.Fatiemu pozwalają na gre mimodokladnie tego samego problemu.

2

@cisman tylko bez kasy nie kupisz zawodników nie zmienisz infrastruktury .To jest system naczyń powiązanych.Bogatego Szejka z mamoną tu nie ma.A konkurencja ogromna.

0

@derlysy1979 jesłi Dembele wróci i do lata nie bedzie mial kontuzji i wejdzie na swój najwyższy poziom to w Barcy zostanie

0

@Jonyx z 5 Busi Roberto, Puig,Rakitic de jong

2

Opinia kibiców nie będzie miała znaczenia w kwesti przyjścia Neymara.Jak zacznie strzelać bramki kibice mu wybaczą jak Griezmanowi.

0

Busi to 2023 to chyba mógłby pracować, jako trener w szkółce papiery mógłby już robić.

1

Jakim wzmocnueniem mogą być zawodnicy którzy nie radzą sobie w Barcelonie b.Muszą szukać zmiany aby może im się udało.Oczywiście moze i tam będą grać tylko czy są to ludzie na 1 skład.

2

Patrząc na sytuacje z Griezmanem.Wtedy też nikt go nie chciał a Barca go kupiła.Mimo że słabo grał to jak poprawił grę to kibice mu zapomnieli.Barca kupi Neya.Mbappe nie kupią pójdzie do Realu.

0

@fhero jak ma siłę;)

0

@FDJ jak każdy piłkarz:)

0

@FDJ Ale jest ważnym elementem i może pociągnąć drużynę jak odejdzie Messi

3

@endriuuu2 nie można zwalać wszystkiego na niego.To bzdura.Messi nie biega do presingu jest dziura i drużyna zaczyna bronić się pdzed bramką bo wysoko nie odzyskuje piłki. To jest czynnik który ten styl zmienia.Coraz więcej drużyn gra wysokim presingiem i robi to coraz lepiej. Barca uczy się jak to robić co nie jest proste.Więcej drużyn jest lepiej fizycznie przygotowanych w wyniku diety technologi itp.

1

@Fohin obaj są potrzebni przy czym nie wiem czy Martindz to strzeli tyle goli co Suarez.Neymar daje więcej gwarancji

3

To jest jedyny zawodnik który jest wstanie podobnie grać jak Messi miękko zagrać za obronę ,ma drybling z przed pola karnego świetnie bije wolne ocxy 360 zna syl Barcy rozumie się z ławką.Fati fizycznie odbija się od zawodników.Ma jeszcze czas.Kwestia jest Dembele.Jeśli do końca roku nie bedzie miał kontuzji zlapie formę powinien zostać.Jeśli Mbappe idzie do Realu my powinniśmy wziąć Neya.Odejscie Neya do Realu np. To dla Barcy będzie problem.Wzięcie Neya to skupienie się psg na Mbappe.Minusy możliwość kontuzji niechęć niektórych kibiców.Wysoka cena.Uważam ze jeśli go brać to teraz.Messi z Suarezem to 2 lata gry patrząc jak Messi gra presingiem.

0

Busi ,Arthur, de jong ,Rakitic, Roberto i mozna jeszcze dołożyć Puiga w obronie jest semedo i Wague z drugiej Alba Firpo.To 5 plus 6 Puig.

1

Źle że tylu graczy pojechali do ameryki vidal,Arthur,Messi, Suarez, Pique znowu będzie zmiana czasu i kurcze zanim się rozkręcą stdacą tydz.Zaraz wyjazd na puchar do arabi Saudyjskiej.

1

@Messibestplayerintheworld rakitic ma podpisaną umowę i czuję się związzny z glubem vidal nie i ma ambicje że się nadaje traci na tym klub.Wolałbym aby Rskitic odszedł dać szanse puigowi i vidal na zmiane on się na to nie zgodzi i chce odejść.Rakitic raczej odejdzie latem.Tylko musi też odzyskać formę aby ktoś go chciał.

0

@volas pomysł dobry ale verattiego można wyciągnąc jak odszedłby i ney i Mbappe

0

Umtiti przynajmniej nie ma kontuzji zobaczymy czy poprawi swoją grę myślę że caly zespół musi sie poprawić w obronie łacznue z Messim który z Realem w obronie grał słabo

0

Jak dla mnie jest tu kilka rzeczy trudnych do pogodzenia.Zarząd myśli o Neyu Martinezie i pomocniku do środka więc szuka oszczędnośc.Nie ryzykuje aby wypożyczenua i sprzedaż zawodników była w 1 czasie więc robi co może bo jak wypożyczy to zaoszczędzi na pensjach.Stąd chce wypożyczyć Alenie i Todibo.Oczywiście ogranie też jest istotneCo do vidala bezpieczniej jest sprzedać teraz niż za pół roku.Przyczyna to malejąca wartość Coutinho która powoduje tą sprzedaż.Do tego dochodzi kwestia Rakitica który odejdzie latem za niską cenę chyba że wróci do wysokiej formy.
Z drugiej strony valverde vhciał mieć wąską kadre ale uważa ze vidal powinien zostać.Dla mnie w tej układance niepewna jest sytuacja Arthura jeśli się rozłoży będzie problem.Co prawda jest Puig ale faulują go grając na kontuzje.Busi gra jak gra a Rakitic musi podnieś poziom jest na to szansa bo pewnie wiecej będzie grał jest też puchar.Pozutywnym aspektem jest że środek będzie pod grą co wpływa na formę.ano i może Rakitic podniesie wartość jsk podniesie swój poziom.Choć czas gra na niekorzyść.

0

@PatrykBarca tak tylko teraz Fatiego i Pereza chcą przesunąć do Barcy B aby pomogli awansować.

0

@SuperPatsonFCB a ja na ten moment widzę kryzys wszystkich drużyn oprócz Liverpoolu.Słaby jest Bayern , Psg, Juventus, Real Madryt bo gdyby był dobry wygrałby z nami 4:0 bo tak biegaliśmy jak w meczu z live i Romą.Słabe jest MC.Oni osiągneli też sukces wcpostaci misyrzostwa i kryzys mógł się pojawić.Myślę ze ta pierwsza część sezonu taka jest u wszystkich poza live i w drugiej wiele zespołów także i Barca będą grały lepiej.Czy będzie to City zobaczymy.

0

@Skaramuczi Barca B walczy o awans

3

Vidal po prostu chcę odejść bo chcę grać i chcę wyciągnąć jak najwięcej.Nie jest pazerny bo udziela się mocno charytatywnie.Tą sprawą powinni zająć się prawnicy a odpowiednie organy to rozstrzygnąć.Z oceną kto tu jest winny trzeba się wstrzymać.

0

Myślę ze sprxedaż vidala wypożyczenie Aleni i Todibo jest rozłożeniem transferów na 2 okienka.Bo latem ma jeszcze odejść Coutinho i Rakitic.Widać że chcą to poukładać wcześniej.Z jednego będą mieć kasę za transfer i pensje z 2 pozostałych pensje.Plus za jednego pogra Puig.A za drugiego Araujo.Osobiście sprzedałbym Rakiete a zostawiłbym vidala ale sprzedają kogo mogą.

0

@Bartek22 dostanie w pucharze króla jest tyle meczy że rotacje sa konieczne jak kontuzje zlapie arhur to do skladu wejdzie wtedy na stałe

0

@pax tak nie ma z tym problemu. Tylko pamiętam co powiedział o Arthurze.Dla Guardioli najbardziej cenni są Ci co mogą grać na różnych pozycjach.Uważam że to dobry pomysł, aby się nauczyli być bardziej kreatywni bliżej bramki.Mają wszystko do tego aby to poprawić, mają też cel wyzwanie.Uczą się być lepszymi piłkarzami.Stwarza to na przyszłość więcej możliwości.Jest dużo nowych piłkarzy i jest to czas aby się przystosowali.Najgorsze w mojej opinii już za nimi.Teraz mogą grać już tylko lepiej.

2

@pax to że próbują nauczyć de Jonga czy Arthura bardziej ofensywnej gry bliżej pola karnego to bardzo dobrze.Będą się rozwijać i będą bardziej kreatywni dla drużyny.W przypadku Arthura to xavi mówił że prostopadłe podania przyjdą on też odrazu ich nie grał.Jeśli Busi daje im możliwość opanowania tego niech to robią.Są młodzi pojętni.Drużyna w przyszłości na tym skorzysta.Zwłaszcza że taki Arthur poyrafi uderzać na bramkę i powinien częściej z tego korzystać.

0

@Stoiczkow Vidal jest wtedy kiedy potrzeba jest tkzw.przyostrzyć i po to potrzebny jest Barcelonie.Jednak mam wrażenie że i stracił trochę na szybkosci.2 sprawa traci na wartości zajmuje miejsce rezerwie Puig.Być może valdek nie chcę mieć niezadowolonych psujących atmosferę s drużynie.Bo cały czas ktoś jest niezadowolony.A był Rakitic Alenia i Vidal teraz zostaje z nich 1.
Kolejna iatotna sprawa to kasa nie płaci się pensji a dostaje się kasę na przyszłych zawodników.Barca nie chcę wszystkich transferów zostawiać na lato i za mniejszą kasę a do sprzedaży na lato pójdzie coutinho i Rakitic nie wiadomo co z Todibo.A na transfery kada potrzebna.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?