Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Trojanek23 z Rakiticem jest tak ze gra gorzej niż rok temu i ma zabezpieczać kiedy Messi traci piłkę.Mi chodzi że będzie grał lepiej choć powinuen latem odejść.Co do Roberto ma momenty gdzie potrafi swietnie zagrać i chyba trzymany jest jeszcze dlatego żegra na 3 pizycjach ale nie wybitnie i łata dziury.Puig nie gra bo obecnie jest za dużo ludzi a potrzebny jest do awansu barcy b.Może nie grać z przyczyn że fizycznie zaczeli sobie radzić może musi fizycznie coś z tym zrobić.
0
@Jonyx Valverde nq poczatku roku stwierdził ze on musi zrobić postęp.Dawał Rakiticowi do zrozumienia ze sobie nie pogra i chciał aby odszedł.No ale Rakitic został więc było ich tam za dużo teraz odejdzie Alenia i pewnie Vidal i nikogo nie kupuą.Ma szanse na grę na pewno w pucharze.To co niepokoi to to że trener Puiga mówi że znaleźli na niego sposób chodzi o te wejscia.Zresztą Fati też sobie z tym nie radzi.Myślę ze w pucharze będzie grał.
0
@Jonyx niekoniecznie jest puchar więc rezerwa będzie pod grą.Rakitic długo nie grał i niedawno wrócił i powinien w ciągu nadchodzącego miesiąca się poprawić.Wraca Semedo więc Roberto gra w pomocy a jest jeszcze Wague i Firpo.Wraca Arthur i jest Puig.Zespół jest zabezpieczony.
1
@mcsarna niekoniecznie zaraz wraca Arthur a 15 Dembele.Real uzależniony jest od Benzemy wystarczy kontuzja i po Realu.Zanim jovic się przystosuję to może miesiąc czasu trwać.Zidan ma do zaproponowania wrzutki tylko jegogracze nie potrafią tego robić oddają też masę strzałów które nie dochodzą do celu z sytuacji nie przygotowanych.Rodrigo strzelił 1 fajna bramkę ze słabym gatala.3 i na tym koniec.Nie ryzykuje nie stanowi zagrożenia.Vini jak vini nic się nie zmieniło.Groźni są casemiro i valverde ale ligi nie wygrają.Norweg który wzbudza zachwyt nie gra w Realu Madryt.Samą defensywą nic nie zrobią.Barca ma lepsze rezerwy i jest bardziej odporna na utratę kogoś.Ma 2 pkt przewagi.Forma przyjdzie w najbliższym czasie i jest w stosunku do zeszłego roku opóźniona bo oba bloki i ofensywne i defensywne miały kontuzje część zawodników musi się przystosować jak Griezman i zrobił postęp.Dojdzie puchar gdzie rezerwa będzie pod grą.Mieliśmy copa i presezon na 2 kontynętach co nie pomogły.Gdyby Real madryt był dobry wygrałby z nami 4:0.Potrafi bronić i to zrobił.Co do hazarda ma płytkę i kość pękniętą nie życzę mu źle ale kiwa się na potengę co nie wróży za nim wróci do gry będzie w formie może być po lidze.Nie sądze aby Barca była w tak słabej formie przy kolejnym starciu z RM.
0
@kkbarca Myślę że jak wróci Arthur i Dembele nie będzie kontuzji to będzie grał Arthur de jong i Busi.W pucharze prędzej będzie grał Puig Rakitic.Generalnie myślę ze forma pójdzie w górę.Rakitic jeśli będzie grał to jego forma pójdzie w górę bo gra od miesiąca.Oby kontuzji nie było.Co do Puiga trener powiedział ze nauczyli się z nim grać czyli problem jest natury fauli ,fizyczności Puiga.Przypomina to sytuacje Neymara gdzie strasznie go faulowali a potem zaczoł też udawać że go faulują w niektórych przypadkach.Może nie chcą go wpuszczać do pierwszej ligi Fati też sobie nie radzi z faulami.
0
@kerouac Zobacz to video a to i tak nie jest wszystko bo nie ma finału
0
@kerouac jak się przyjrzysz jak zdobyli te tytuły to już tak fajnie nie wygląda. W jednym grali z ogórkami bo Psg i Mc nie było takie mocne jak teraz a całą robotę zrobiło Atletico wygrali z Barceloną i z Bayernem.Finał RM wygrał ze zmęczonym Atletico które miało ciężkie mecze też w lidze gdzie w ostatnim momencie Ramos wyrównał i w dogrywce wygrali mecz.Mieli farta ale najlepsze było Atletico.
Potem nie powinni przejść Bayernu i to 2 razy !!!!Brakowało tu varu.Finał z live z Salachem i bramkarzem tylko to potwierdził to kpina z futbolu.
Dobrze że Salach nie podał ręki Ramosowi.Pojawił się Var skończyła się LM trzeba grać w piłkę.Odszedł Ronaldo który ich trzymał i do dziś mają problem z atakiem.Rodrygo jest słaby vini nie strzela bramek.Hazard ma w płytkę w nodze i pękniętą kość.Trener bazuje na wrzutkach gdzie ci zawodnicy nie potrafią wrzucać.Zachwyt jest nad defensywnymi pomocnikami którzy mają wygrywać mecze Casemiro i valerde.Zachwyt wzbudza norweg.Czy on w formie będzie jak wróci do Realu czy będzie musiał stracić rok aby się przystosować.No i ostatnie.Real jest uzależniony od Benzemy kontuzja choćby miesieczna i po Realu.Bo za nim jovic sie przystosuje;)na dziś dobrze bronią tak się LM nie wygra zwłaszcza że są inni chętni.
1
@kerouac i Bayern i juve mają problemy we własnych ligach.Nie wiem czy live z formą nie wystrzelił za szybko.Niektórzy mówią o MC też są nie w formie może jest zmęczenie materiału.Real ma obronę nie ma ataku.Psg jeśli nie będzie kontuzji i będzie chciało sìę Neyowi będą niebezpieczni.Barca kwestia kontuzji jeśli wróci Dembele i Arthur i obaj zagrają do końca bez kontuzji jest szansa na sukces.Na razie poza live nikt nie jest w formie wygra ten kto nie będzie miał kontuzji będzie w formie i będzie miał szczęscie.
0
@Pivott może i tak w sumie jak doznawał kontuzji posadził Griezmana na ławce.Ale myślę że aby pokazał swoją najlepszą grę będzie potrzebował więcej czasu.Moment gdzie zacznie strzelać bramki i będzie miał mniej strat.Podobno biega ale bez piłki ma wrócic ok 15 stycznia.Dobrze że puchar się zaczyna będzie miał gdzie całe mecze rozgrywać.W sumie tak długo to nie będzie miał przerwy.Hazrd się posypał ma i płytkę w nodzę i pęknietą kość.Zobaczymy jak Real będzie bez niego funkcjonował.Dobrze by było zbudować jeszcze przewagę w lidze przez ten miesiąc choć łatwo nie będzie.Choć jak i Arthur wróci będzie cały skład.
2
Barca ma słabą rezerwę widać to było w Mediolanie;)Trzeba się cieszyć bo w pucharze pogra rezerwa.:)
1
Prędzej go wypożyczyć do betisu.Aby przez pół roku pograł.Jeśli zagra 5 miesięcy bez kontuzji to będzie lepszy od griezmana.
0
@kkbarca on tam nie biegał,na boisku .Wina jest też po stronie podejścia zawodników którzy przyjechali z rozstrzygniętym pojedynkiem w głowach.
2
@LuisSalvano w tym roku sytuacja się z Neymarem zmienia bo to federacja ustali za niego cenę.A sam Bartek powiedział że bedą się nim interesowali.Cena będzie niższa.No i Ney pewnie sam dopłaci bo chciał zapłacić o ile pamiętam 20 mln.Myślę że stad jest optymizm.Barca ma możliwość wzięcia kredytu krótkoterminowego zrobiła tak w przypadku Griezmana.W przypadku każdego transferu do momentu kiedy nie ma podpisu to transferu nie ma.
0
@LuisSalvano jak dla mnie od połowy zeszłego sezonu cały srodek wraz z atakiem plu umtiti drobne kontuzje obrońców wszyscy przeszli kontuzje.To nie jeden raz i trwa to do dziś.Coś tu moim zdanuem jest nie tak.Tu jest pole do popisu dka klubu.Od diagnostyki poprzez technologię Fizjo.Na całym świecie jest masę specjalistycznych klinik znanych fizjologów dietetyków itppole do popisu jest ogromnę.Można ściągnąć jeszcze kogoś od przygotowania fizycznego tylko dka umtiti tak jak przygotowany jest Griezman.Który ma prywatnego trenera Dopiero Umtiti wskazał mu klinikę w katarze.Fdzie robili mu dodatkowe badania.W tym obszarze klub moim zdaniem za mało robi jeśli chodzi o niego.Choć wiem ze zajęli się jego trybem zycia i tu poprawa jest znaczna pizostaje kwestia kontuzji.
0
@Konias4318 jestem zwolennikiem przyjscia Neya ale Dembele zmienił tryb życia.Jest zawodnikiem ponizej 28 lat wraz z Fatim i Perezem.ama czas aby ogarnąć kwrstie kontuzji.On podszebuję 5 miesiecy ciągłej gry aby wydobyć potencjał.Messi też miał na początku kariery.Barca musi mu pomóc w tej kwestii
1
@Mateusz981 nie sadze neymar Suarez GriezmanMessi to zawodnicy 28 lat zwyż następcy to Dembele Fati i Petez Martinez.Ma czas by się ogarnąć pod kontem kontuzji
0
@zdrowyrozsądek ja powiem tak na pewno sprzedałbym Rakitica.Jeśli chodzi ao Martineza woląlbym Mane albo Mbappe za Suareza.Są nie Realni.Co do Martineza jeśli chcą go kupić to teraz z uwagi na klauzulę.On jest u mnie na granicy że może być następcą Suareza jest zdolny ale na pewno nie jest to poziom Suareza i jest na dorobku.
Co do Neya jeśli do końca roku zagra bez kontuzji to jestem za dlaczego
1.Messi kończy karierę powoli i musi być ktoś chociaż na zbliżonym poziomie aby być magnesem i zmniejszyć jego stratę.Dla mnie on ma trochę z Messiego trochę z Ronaldinho.
2.Mógłby grać na pozycji Messiego
3.jest jednym z nielicznych zawodników który byłby wstanie dogrywać takie piłki za plecy obrońców jak Messi. Widzi 360 świetnie wykonuje wolne co przy gęstwinie Barelony jest istotne.Ma drybling
4.Powinien być też piłkarz od którego młodzierz jak i obecny skład będzie się od niego uczyć .
5.zna Barcę
6.im wyższy poziom tym lepiej
7.Jeśli Mbappe ma iść do Realu to Neya wolę w Realu.
8.Wzięcie Neya powoduje skupienie się Psg na Mbappe co utrudnia temat Realowi
Wady
1 kontuzje
2.zal kibiców
3.ryzyko ze bedzie się źle prowadził ale myślę ze nie ma serca dla Psg
Widzę tu więcej korzyści
Jeśli mamy liczyć się w LM powinien przyjść przeciwnik nie śpi.
Co do lewego i Coutinho Bayern pierwszy raz spadł w lidze na 4 miejsce kiedyś było to nie do przyjęcia i muszą zrobić krok do przodu. Te transfery im sa potrzebne.
Co do ogrania dobrze że zaczyna się puchar będzie więcej odpoczynku dla 1 składu i gry dla rezerwy.
Jak to powinno wygladać
Przez 2 sezony będzie grał Messi z Suarezem oni odejdą.(fati Perez powinni grać w Barcelonie b i awansować do wyższej ligi i grać w pucharze i kiedy są kontuzje i w meczu grupowym LM kiedy wszystko jest jasne.Fati fizycznie odbija się od obrońców to jeszcze nie jest czas dla niego w pierwszym zespole na końcówki ok.
Wlolejnej turze 28 lat odchodzą griezman i Neymar.
Zostaje Dembele ,Fati , Perez ,Martinez.Pewnie jeszcze ktoś przyjdzie.
Co do Martineza Suarez gra w kratkę gra najgorszy mecz z Realem aby w następnym być jednym z najlepszych.Martinez ma się uczyć od Suareza.Rywalizować o skład i wchodzić na ostatnie 20 min dzięku temu Suarez będzie mógłby więcej udzielać się w presingu.Też Messi miałby zmiennika w przypadku Neya.
Problem z live czy Romą był taki ,że zawodnicy myśleli że już rywalizacja jest rozstrzygnięta.Nie grało 3 kluczowych zawodników live.W Barcelonie nie stracili bramki.Jak w Rzymie a Leo coś zawsze trafi.Nie byli przygotowani mentalnie.To nie kwestia umiejętności.Co do zmienników.Na pewno Firpo skorzystał i zrobił progres i potrzebuje grać dalej będzie miał puchar.Na pewno Rakitic jak będzie więcej grał podniesie poziom to samo tyczy się reszty.W poł stycznia wraca Dembele i Arthur kadrowo nie wyglądać to będzie źle.Zauważ ze mimo braku formy Barca jest i liderem i wygrała grupę LM o jedną grę wcześniej.To mówi o potencjale.
0
@zdrowyrozsądek lewandowskiemu zależało na transferach aby wygrać LM.Dlatego chciał transferów krytykował Bayern od roku.Niedawno takie info się pojawiło że wynegocjował te 2 transfery.Problemem był Uli który nie chciał kasy wydawać jego już nie ma.Zmienił się też dyrektor sportowy jakiś facet z Adidasa o ile pamiętam.Co do drużyny to rezerwy Barcelony które nie były w rytmie meczowym ograły inter Mediolan któremu zależało na awansie lider serie A.Nie ograni byli:firpo Todibo, Wague, Rakitic, Umtiti, Vidal, Alenia ,Fati,Perez.Potrzebują szansy i gry aby pokazać swój talent.Tak mają potencjał.Nie należy kupować tylko gwiazd z zewnątątrz na każdą pozycję.Co do formy w defensywie Barcy dzieję się to samo co w zeszłym roku gdzie były mistrzostwa w Rosji i praktycznie pierwszy skład tydzień czasu przygotowywał się w Barcelonie a nie mieli presezonu.W tym roku Suarez Messi Arthur i vidal mieli Copa America nie mieli presezonu mają go w sezonie.Potem kontuzję dostał Messi Suarez ,Dembele czyli blok ofensywny potem posypał się blok defensywny czyli Alba i Semedo do tego kartki Pique Lengleta.Kontuzja Arthura.Dodajmy wyjazdy do usa i Japoni.Masz słabszą formę zespołu i grę w kratkę jak w Realu.Co do obrony to gra cały zespół i caly zespół się musi poprawić.Cel Barcy to nie przegrać LM i la ligi a forma w 2 cz sezonu się liczy.W zasadzie jak zobaczysz na juve, Bayern, MC, Real Totki , Psg to też nie są w jakiejś wielkiej formie taki moment w sezonie.Też pamiętaj ze są nowi zawodnicy którzy zrobią progres jak Griezman który gra coraz lepiej.Potencjał w drużynie mamy.Forma przyjdzie w 2 cz o ile nie bedzie kontuzji.
0
@zdrowyrozsądek Mogą postawić na po Wague Roberto.
Lewandowski ma wpisaną w umowie że Bayern ma kupić 2 zawodników powyżej 100 mln jeden to Sane drugi to Coutinho z którego Bayern jest zadowolony.Jak nie są chętni to 3 kluby angielskie sa zaintetesowane.W kwesti stopera wejdzie Araujo który jest wyżej ceniony od Todibo.Chyba jeszcze jest jeden dobry stoper w Barcy B.Masz Umtiti jeszcze.
0
@HavertzKai Pique raczej skończy karierę.Jeśli ktoś skończy też to stawiałbym na Busiego bo on jak dla mnie najwyżej jeszcze 1 sezon pogra.
0
@Janek_7 odejść ma Alenia na wypożyczenie
1
@zdrowyrozsądek tylko nie wiadomo czy kwota ta tyczy okresu transferowego zimowego czy letniego. Za ile sprzedadzą zawodników bo latem raczej na pewno pójdzie Coutinho Rakitic a to kwota ok 140-150mln.Do tego vidal, Todibo No i mniejsze pensje za zawodników wypożyczonych Alenie i Todibo.Mówiło się coś o sprzedaży Semedo a to kwota pewnie z 40 mln. Kwestia jak daleko zajdą w LM.Bo tu i ceny za zawodników rosną jak taką ligę się wygra i kwota z LM.Jak daleko zajdą.Pamiętam że klub przy Griezmanie albo de jongu brał krótko terminową pożyczkę.
0
@Undertaker87 nie bierzesz pod uwagę że rynek jest kompletnie inny i mega trudniejszy w stosunku do tamtych czasów.Jest mało wybitnych zawodników.Ceny poszły w góre.Są na rynku bogate szejki.Konkurencja lepiej czyta przeciwnika .Konkurencja ma już stadiony Atletico juve ,Bayern Arsenal, Totki Real już buduję.Porównanie tych czasów z tamtymi bez analizy rynku nie ma zwyczajnie sensu.A jest masę innych rzeczy jak agenci i ich niszcząca działalność w szkółce.Swiat idzie do przodu i rynek się zmienia jest trudniejszy.
0
@Explode Super tylko tacy piłkarze co mu się zdażyli to nie stoją na ulicy ,aby sobie wybrać.Ronaldinho o którym piszesz to dla mnie najlepszy zawodnik w histori jako talent i magię.Choć cenie co dokonał Leo i ile przez lata był w formie i ile zdobył.Po prostu blizej mi do Ronaldinho.Ale weźmy kwestie Ronaldinho jemu nie udało się jako szefowi zapanować nad nim aby grał u nas dłużej niż 2 lata.Nie potrafił sprawić aby największy talent w histori piłki dobrze się prowadził to porażka.Nie w skali Barcy tylko generalnie.
Do zawodników trzeba też mieć szczęście.Dziś nie ma na rynku za wielu wybitnych piłkarzy na tle innych.Jest większa konkurencja.Więcej jest klubów ze sponorami arabskimi.Futbol jest szybszy i bardziej fizycznie wymagający co skutkuję że fizycznie jest więcej słabych meczy.Ta ekipa musi zarabiać na nowych zawodników nowe 2 stadiony dla szkółki jak i pierwszej drużyny.Przez co musi jeździć bo są wymagania sponsorskie.Lepsza infeastruktura sciaga lepszych zawodników buduje markę i prestiż klubu.Trzeba patrzeć że nowe obiekty są na lata które są dla kibiców i zawodnikó.Nowe stadiony ma juve ,Totki,Arsenal,Atletico,Bayern i Real już buduje.Konkurencja nie śpi.Ceny zawodników poszły w górę co nie ułatwia sprawy i konkurencja do tych zawodników jest większa.Rozpoznanie zawodników przecuwnika jest lepsze ciężko jest zaskoczyć przeciwnika.Prowadzić klub jest trudniej niz kilka lat temu.Robiąc porównania trzeba mieć to na uwadze.
0
@volas tak i będzie lepszy nie powinien znikać w ataku na mecze choć pracuję w defensywie.Zgadzam się tu z Rivaldo że za dużo ma respektu przed Messim trochę może mu przeszkadzać.Co do Coutinho miał trochę ograniczeń.Za wolny na skrzydło i zbyt przewidywalny jak na grę w Barcelonie na tak małej przestrzeni.Co do Dembele widzę ze mu zależy i zaczoł się prowadzić lepiej.Trochę dorósł.Może w katarze więcej się o nim dowiedzieli i przełoży się to na trening.On może być lepszy od Griezmana jak pograłby bez kontuzji przez 5 miesięcy bez kontuzji.
0
@Chwytliwy konkurencja w Barcelonie jeśli chodzi o pozycje stopeta jest spora .Wiadomo że Pique będzie w 2 cz lepiej grał tak jak cały zespół o ile nie będzie kontuzji tak jak w ubiegłym roku.
3
@Chwytliwy u nas też by siedział na ławie
0
@zdrowyrozsądek w Borusi nie miał takich kontuzji.Zobaczymy co dały mu te wyjazdy do kataru na razie są zmiennicy wartościowi i nie ma to wpływu na wyniki dałbym mu czas.Dobrze że wrócił i biega.Może w tym roku pomoże.
0
@syngoku1 Messi młody już nie jest i w młodości miał problemy z kontuzjami o czym była mowa.Jego styl jest oparty na przyspieszeniach i trzeba się liczyć z tym ze kontuzje mogą być coraz częściej.Zwłaszcza że każdy wolny okupiony jest faulem.To fundamentalny zawodnik i muszą być zmiennicy którzy go zastąpią.Mieliśmy szczęście ze w zeszlym roku że trafiliśmy na lyon a nie na mocniejszą ekipe bo mogliśmy LM skończyć wcześniej bez niego przy problemach Dembele.
0
@zdrowyrozsądek Co do Neymara to mam wrażenia że nie ma serca do gry w Psg co do Dembele jest młody ma jeszcze czas na to aby dojść z tym doładu.Poprawił się mentalnie i naprawdę widzę że się stara.Messi też miał kontuzje i udało się to przezwycieżyć.Jeśli Dembele przetrwa 5 miesiecy bez kontuzji to wygryzie Griezmana.