0

@wyrek trafna bo ue nie jest paktem obronnym tylko zajmuje się przepływem ludzi towarów i usług.A sojuszem obronnym jest nato.Sama Anglia ma ogromne doświadczenie w walce a nato to nie tylko usa a Turcja poza tym samym przyjazne kraje hak japonia i australia a i sama Ukraina będzie walczyć. Ruskie zdobyły tylko 18% terenu maja końcówkę starej rezerwy. Rubel do dupy złota Sue pozbyli i kłopoty demograficzne i przynajmniej 2- 3 kata coś się u nich pali.A to jest coraz dalej bo ukraince zasięgiem drobow i rakiet zwiększyli.

0

@tbas trzeba zwiększyć linie produkcyjne zmniejszyć czas dostawy jak leopardow 8 lat czy Raphaelow a nie zmniejszać dostawy nie tędy droga .mamy 3 najlepsze czołgi na świecie które wygrały gry i mówię tu o chalenger3 leopard 2 i S Szwedzką wersję leopard będzie w Europue sporo f35.Mamy 2 projekty samolotów 6 generacji też i to powinni przyspieszyć.

0

@wyrek oczywiście że nam pomogą już teraz Niemcy nam Patrioty przysłali a Francuzi patrolowali z Niemcami nasze granice tu każdy wie że wspólnie maja wiekszą szanse niż oddzielnie .Poza tym nie ci sami ludzie rządzą.

1

@LOPEZ16 czy kraj który w 3 lata zajął 18% terenu może zagrozić bogatej Europie.Nie sądzę w ciągu 5 lat Cały pas od Norwegii do Bułgarii bardzo się uzbroi zmienia się dane które się posługują na ten moment a i one źle nie wyglądają.Sama Ukraina ma na rok sprzętu i nie sądzę aby konflikt zakończył się szybko.Znaczna część ukrainy twierdzi że może sobie poradzić z pomocą Europy ale bez pomocy usa.Bo zaczynają kopiować sprzęt usa pracują nad własnymi himarsami.Zrobili ogromny postęm z rakietami i dronami.Rosji kończy się rezerwaNa mój gust jeśli Rosja uderzy za 5 lat nie będzie mieć szans. Musieli by uderzyć za rok a to nie możliwe.Ake Europa ma kilka zadań zwiększyć linie produkcyjne i rozwiązać kwestie amo.Sam sprzęt europa ma na dużo wyższym poziomie od samolotow po czolgi.Będziemy mieć sporo f35. Europa produkuje 3 najlepsze czolgi na swiecie chalenger 3 leopard2 i szwedzka wersja leoparda 2 .Te czołgi wygraly tkzw gry który czołg jest najlepszyMamy broń atomowa czy lotniskowce a tych nie ma Rosja bo kuźniecow to śmiech na sali..Poza tym na mój gust trumpa za 4- at nie będzie jeśli wrócą demokraci wróci pewność sojuszu z usa.
Kwestia aby prawicy nie dopuścić do władzy.
Ale na mój pomogą japonia ,Turcja , australia.Na oewno w produkcji broni.Kuz teraz Korea produkuje sprzętu dla nas a my mamy być oknem na Europę.Poza tym pomoże nam Ukraina a to potężne wojsko które bardzo uzbroi się w ciągu kilku lat.

0

@IronMan43
Putin ma kosę z Japonią o kuryle czyli o to samo co robi z Ukraina. Mamy wspólnego wroga.
Obecnie nato jest dużo większe niż faktycznie gdyby rosja nas napadła Finowie i tak by się przyłączyli ze Szwedami bo wcześniej współpracowali to samo z australua i japonia na pewno produkcja amunicję itp.....
https://biznesalert.pl/rosja-japonia-wyspy-kurylskie-spor-terytorialny/

0

@Kazragore dokładnie tak będzie jesteśmy na 7 miejscu w Europie jeśli chodzi o warunki wiatrowe dużo lepiej niż Niemcy. I z tymi turbinami co mieliśmy osiągaliśmy 1 dniowe rekordy najniższych cen w Europie. Teraz różnica jest yaja że będziemy energię albo magazynować w największym magazynie energi w Europie albo będziemy nadwyżki sprzedawać albo będą magazynowane w małych magazynach na terenie całej Polski chodzi o lądowe magazyny.Natomiast tak prąd będzie tańszy bo zmniejsza się emisję to samo jak za 10 lat dojdzie atom.A potem jak dojdzie fuzja a mamy w tym udział to problem energii będzie rozwiązany obecnie rekord podtrzymania plazmy należy do europu trwa 23 min.Więc nie sekundy jak niedawno było tylko minuty.Dalej Niemcy maja też inny pomysł na fizjo i zaczęli to realizować.

0

@IronMan43 a Europa to nie jest mocarstwem nuklearym.Widzialeś aby ruskie użyły bombę nuklearną;)Japonią ma kosę z ruskimi i wprowadziła sankcje za Ukrainę i wczoraj Rosja dała odwet


https://wiadomosci.wp.pl/odwet-rosji-wobec-japonii-szef-msz-na-liscie-7131235140688384a

0

0

@IronMan43
W dniach 26 lutego - 3 marca br. szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski będzie przebywać z wizytą w Tokio. Podczas pobytu w Japonii minister Sikorski ma zaplanowane rozmowy z ministrem spraw zagranicznych - Takeshim Iwayą, jak również szefem resortu obrony – Genem Nakatani.6 d

0

@IronMan43 Australia jest związana z wielką Brytania dziś pojawiły się informacje ze nie kupią f35 jeśli trump nie pomoże ukrainie.Pomagali ukrainke dostarczając broń.To samo Japonią która dostarczala broń ukrainie.Co do japoni maja kosę z Rosją o wyspy i nawet dziś są pomiędzy nimi retorsje Sikorski w tym tygodniu z Japonią rozmawiał. Generalnie wielka Brytania haponia i iceania Ti blok współpracujący z usa bo czują zagrizenie że strony Korei PLN.Japonia nieprawdopodobnie się zbroi zwłaszcza jeśli chodzi o morze.Gdyż Korea strzelała w ich kierunku i zdążą się że rakiety orzekatywaly przez tereny Japonii.Oczywiscie Korea plan też jest po stronie nato a my mamy z nimi dobre relacje I też mogą pomóc. Mamy być ich oknem broni na Europę są mocnym sojusznikiem usa.Japonia kracije z usa nad bronią hipersoniczna i modernizowana Zumwalta.zdlateg9 uważam że Japonią Australia i nawet Korea poprzez distawu broni się zaangażują.

0

@IronMan43 a kto powiedział że Europa będzie siedzieć z założonymi rękami;) Europa ma problem z amo ale nie jest słaba ma duża technologiczną nad Rosją.zzresztą już teraz wojska Europejskie patrolowały Polskie granicę Francuzi , Włosi czy Niemcy czy Anglicy których f35 przylatywaly codziennie nad Polską granicę. Niemieckie ubooty patrolują naszą granicę na Bałtyku. Zskad ci przyszło do głowy że nikt się tu nie zjawi.przyjda Turcy a to potężna armia.Wielkiek Brytanii pomoże Australia.

0

@DLFCB na szczęście infrastrukturę gazowa będzie można wykorzystać do H.
Jak będzie prąd z turbin wiatrowych zmniejszy się i emisja z ets.Pis wydał 1% z ets na inwestycje i takie są konsekwencje....

0

@IronMan43 będą to kwestia wyboru prezydenta Ameryki. Poza tym muszą zobowiązuje ich 5 artykuł.a trump ostatnio mówił że reflektuje go.Ukraina to nie nato.Ale to trump wymusza kupno broni i Putin który napada i stwarza zagrożenie bez tych 3 osób nie trzeba było inwestować.Eurpa ma na dziś wcale nie gorsza armię niż ruskie ma 3 lotniskowce ruskie mają zniszczony 1.Mamy broń atomowa i więcej fizycznie więcej żołnierzy mamy lepsza jakieś bo kraje mają f35 I to kilka mamy Turcję a orzylaczy się Australia związana z Anglia i Turcja oraz Japonią nie zapomnij o ukrainie.

0

@michal26 to że nikomu za to nie zapłacisz robisz to z kpo choć tu zależne jest z której części kpo płacisz bo cześc jest darmowa a część jest z nisko oprocentowanej pożyczki i masz mniejszy podatek wynikający z co2.

Co do Atomu przecież to jest tylko uzupełnienie do oze....aby jak zabraknie oze to aby brać z elektrowni która jest droga 60 mld rząd na to przeznaczył.
Poza tym wydajność wzrasta o magazyny bo nie trzeba sprzedawać na rynku energii.


0

@Krzysztof1987 Europa ma sporo sprzętu i to dużo lepszego niż Rosja mamy 3 najlepszych producentów czołgów Anglików Niemców i Szwedów.Mamy lotniskowce z f35 I jeden klasy gerald ford mamy samoloty w tym f35.Mamy 2 kraje z bronią atomową..To czego nie ma to amunicji potrzebujemy 5 lat aby Polskę uzbroić chodź część rzeczy będzie przychodzić do 2035r jak 3 łodzie podwodne orka.Ale cały pas wchd od Norwegii do Bułgarii zbroi się na potęgę. Nie zapominajmy o Australi Japonii Turcji i ukrainie te kraje nam pomogą.

0

@ProMILs przecież ue była przeciwna tymczasowemu zawieszeniu Azylu a to przeszlo.Tusk wygrywając wybory z pisem bez wsparcia zasobów państwa urósł w ue I on wyrobił sobie pozycje i to my mamy prezydencie. Scholtz miał kampanię i walczył o życie i przegrał nowy kanclerz jasno powiedział chce współpracować z Tuskiem są w jednej partii.Dogadają się.Coraz więcej rzeczy które tusk chciał przechodzi jak zwolnienie z reguły wydatkowej wojsko.Jak wspólne zakupy wojskowe.W tej chwili sprawa jest szczególną.A tusk jest jednym z niewielu polityków którzy przyjeżdżają na każdy zjazd czy ue czy też Europy.Taki Morawiecki czy mentzen siedzieli by w domu. Jeśli ktoś coś zrobi to może to tusk bez poniesienia konsekwencji.Bo pis czy konfederacja to zabrali by nam z kpo czy funduszy spójności

0

@Krzysztof1987 tak naprawdę to zachód powinien zająć ich bronią i wykończyć finansowo Ukraina ma bron na rok i ruskie też na tyle maja broń .zboczyli co robi trump to jest zwykly sabotaż.Mozna to było ugrać....siedzę na bieżąco od początku także uzbrojenie co i jak

0

@VamosDeJong to raczej księża będą ściągać te krzyże już dawno "zboczyli " z obranej drogi wiary;)

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Barcafan2020 no jasne pracownicy zawsze narzekają na swojego szefa.Ale jak trzeba wykonywać interesy szefa to popiera się pro rosyjskiego kandydata na prezydenta rumunii który jest przeciw nato.A nato buduję tam najwiekszą bazę w europie i sprzedaje f35.Tegion jest niebezpieczny z uwagii na moldawia de na którą ruskie mają ochotę i tam nato stawia bazę aby nie poszli dalej.Czemu Mentzenowi zależy aby f35 I baza wpadła Władysław ruskiego namiestnika ........

Polski zespół ukraińsko - polski okreslil pierwsze miejsce na eschumacje które mają się zacząć na wiosnę. To czemu Mentzen jedzie i sabotuje ten proces? Czemu robi gownoburze aby zakłuci ten proces.Robi to w sytuacji kiedy usa jest wątpliwe i jeśli ktoś nam pomorze to ukraince jak nas napadną .Co kiedyś wprost powiedział zelenski.

Pytanie jest zasadniczo czy Mentzen to zwykły głupek pożyteczny idiota działający na rzecz putina i działający skrajnie szkodliwie dla polski.Gdzie dla ukraincow sprawa jasna ruski polityk do odstrzału. No ale jak następnego dnia popiera ruskiego kandydata na prezydenta rumunii który jest przeciw nato.A przypomnę my nie jesteśmy w żadnym zbir tylko w nato.To maski opadły.
Ok pojechałby do ukrainy narozrabiałby ok pożyteczny idiota putina dający pożywkę propagandzie putina i osłabiający sojusz z Ukrainą.Gdzie teraz trzeba ekstremalnie go wzmacniać bo trump może nas olać.Ale poparcie dla ruskiego kandydata na prezydenta to już jawne opowiadanie się za rosja i realizowanie interesów Rosji.odleglośc od głupka do zdrajcy jest niewielka. Dlatego znalazł się na liście ukraińskiej do odstrzału.A ukraince nawet w Moskwie wykonują wyroki.Uważam że dla przestrogi rząd nie powinien reagować na to aby każdy potencjalnych zdrajca się 3 razy zastanowił ich niech Mentzen bierze to na klatę.A trzeba o tym mówić aby każdy potencjalnych zdrajca się zastanowił. Jeden zdrajca na Białoruś uciekł.A bosak z Ambasadorem Węgier rozmawiał wbrew zaleceniom Sikorskiego któremu ciężko zarzucić ze działa wbrew Polsce.


0

@ProMILs nie damy dlatego że tusk przy Ursula jasno powiedział my będziemy respektować pakt imigracyjny poza migrantami oraz nie będziemy na to płacić. Emigranci mogą do nas przyjechać w jazdej chwili ale kasy nie dostaną.Niemcy mogą sobie podstawiać emigrantow.apiza tym problem jest z Scholtzem który nie będziemy na czele Niemiec.Z nowym kanclerzem tusk jest w koalicji.

0

@Krzysztof1987 nie pójdzie mu szybciej bo walka się kompletnie zmieniła teraz poszli w drony I rakiety także Ukraińcy którzy nowy rekord zasięgu pobili waląc w rafinerie i skład amunicję.
Problem ruscy mają z kilkoma rzeczami mieli ogromną liczbę starych czołgów remontowali i na front to się kończy czołgów jest coraz mniej wręcz używają ich jako altylerii bo i tej brakuje. Oni nawet kurska nie potrafią odbić mamy luty termin odbicia to był październik.....
Stracili złoto....rubel leży demografia leży,zaczynają być braki technicznego sprzętu bardzo drogiego. Oni samoloty które monitora teren mają 4 sprawne i nie wszystkie latają 24 na dobę są drogie.Straty pilotów wyszkolenie to 5 lat .Spadek produkcji samolotów jest do kilku w czasie roku.Bardzo wiele samolotów zwyczajnie spada bo brakuje części ...ukraince mają 300 fabryk pod ziemią.Wprowadzili broń laserowa do użycia jak poryw. Pracują nad swoim himarsem w tej chwili dostali mirdage f16 i zaraz będą grippeny mieć.Broni pancernej też mają więcej niż przed wojną.Poniewaz pala ziemie które zdobywają robią się gigantyczne problemy z logistyka. Nie tylko bo dalszy zasięg niszczy fabryki Rosji i rafinerie coraz dalej.

0

I jeszcze jedno niech pro rosyjski Mentzen poprosi swojego szefa putina aby tez nie posyłał nam emigrantow .Ja rozumiem że jeden tych emigrantow podsyłam a drugi mówi że jest problem i on ich deportuje ale nie może pogada z szefem putinem aby nam ich tu nie ściągał.....;) będzie prościej.

0

@Barcafan2020 no przecież konfa może rządzić tylko z pisem.A to pis ma afera z emigrantami na których zarabiali.Nasciagali też Informatyków z Rosji i Białorusi a potem dziwisz się że dowiadujesz się że coś płonie.

Zaczęto procedury deportacji przestępców.


Minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak ujawnił, że według danych z 2024 roku obcokrajowcy byli podejrzewani o 5 proc. wszystkich przestępstw popełnionych w Polsce. Od początku 2025 roku zarzuty usłyszało już 2616 cudzoziemców.

13 i 14 lutego policja i straż graniczna przeprowadziły dużą akcję, w której zatrzymano 1474 osoby, zarówno obywateli Polski, jak i cudzoziemców. Wobec 398 z nich wszczęto procedurę wydalenia z kraju.

Na granicy białoruskiej i kalingradu za 10 mld budujemy zaporę i przeciw emigrantów i przeciw ruskim wojskom.

0

@Aragorn33 nie damy socjalu o wrócą do Niemiec.Natomiast w marcu mają deportować tych wszystkich bandytów co powylapali ich

0

@michal26 co do cen energii między 2027r - 2030r powinny powstać farmy turbin wiatrowych z największym magazynem w Europie .Będą wymieniane turbiny na lądzie na bardziej wydajne także z magazynami energii. Jest przeznaczone 60 mld na sieci w tym roku te farmy i energia pójdzie też do przemysłu zobaczymy jak wtedy to będzie wyglądało.

1

@Recha_0684 Recha , ty nie długo będziesz nawet nie zielony ;) ale bardziej czerwony niż Putin;)

1

@tbas fakty, mamy jeden z największych wzrostów gospodarczych a w marcu na ruszyć 2000 deportacji przestępców z Polski.Czy ko rządzi źle nie sądzę wszystkie inwestycje są robione w polityce zagranicznej współpracuje z duda.Kupujemy broń infrastruktura jest budowana są inwestycje w energetyce wojsko.To co nie działa to tam gdzie władzę ma pis
Prezydent pusiwski wetuje ustawy albo wsadza do zamrazarki tk.
Tk - pracuje dka pis
Nbp- stopami pracuję dla pis
Sąd najwyższy Manowska chroni pis neosedziowie izba to wszystko pracuje dla pis
Prezes pkw pomimo negatywnych uchwał dotyczących kasy dla pis walczy dla nich o tą kasę chodź wiadomo że pis robił wałek.
Do zmiany prezydenta wiadomo że nie da się zmienić oeaworzadnosci itp.
Inwestycje w wojsko idą dobrze.WTym roku ogłoszą program orka.
Samorządy dostały 20 mld na inwestycje a te pieniądze wielkim wałem pis zabrał. Doszły inwestycje kpo.Odzysjaliśmy wpływy w Europie
Nie ma co narzekać


1

@macio_944 o kwestia demograficznych nie wspomnę...

0

@PatrykBarca dla mnie jeśli ktoś popiera kandydata który rumundkiego na prezydenta rumunii który jest przeciwny nato a tam nato buduję największą bazę w europie aby chronić zagrizenie że strony rosyjskiej od zmoldaei i sprzedają Rumunii f35r to mentzen pracuję nad tym aby Rosja na tym położyła łapy.Jeśli polsko-ukraiński zespół określił miejsce eschumacji.Jedzie Mentzen na Ukrainę rozrabiając i narażając ten proces.A także to że w przypadku ataku na Polskę ukraince nam pomogą w walce to Mentzen zagraża interesom Polski a od głupca do zdrajcy jest niedaleko.Bardzo dobrze ze rząd nic z tym nie robi niech Mentzen ponosi konsekwencje za działalność skrajnie anty polską.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?